Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007185 defa)

ctunc, Scorpionur ve 104 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4785 : 02 Temmuz 2020, 13:08:44 »
Bir Fenerbahçeli gibi düşünmeyin... Sarunas'la empati yapın... Onun yerinde olsanız siz ne yaparsınız? Sürekli bütçe tartışmaları, büyüme ve küçülme polemikleri içinde cadı kazanı bir kulüple mi anlaşırsınız; tek sıkıntısı başarı olan daha kalıcı ve profesyonel bir organizasyonla mı? Taraftarın çılgınca sevdiği ve ardından göz yaşı döktüğü Obradovic'in mi yerini almak istersiniz; sevilmeyen ve sürekli eleştirilen Pesic'in mi? Obradovic'in yerine geçmek ateşten gömlek giymekten farksız olmaz mı?

Sarunas kariyeri açısından en doğru seçimi yapmıştır. Ki bence Barca şampiyon olsaydı dahi, Pesic'ten memnun değildi ve yine de yolları ayıracaktı. Şahsi tahminim... Pesic kariyerinin son büyük başarısını Fi tarihinde yaşamış birisi nihayetinde... Baştan yanlış bir seçimdi.

Haaa... Kişisel fikrim, Erdem Can şu şartlar altında bize gerçekten faydalı olur. Umarım Gherardini'de böyle düşünüyordur ve bunun için vardır.

Aklıma takılan deli soru, tam da bu: Sarunas'ı da ikna edemeyecek ise Gherardini'yle niye sözleşme yeniledik?

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #4786 : 02 Temmuz 2020, 13:10:47 »
Ufuk hatasını yapmasin da yönetim. Erdem Can a bile razıyım

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4787 : 02 Temmuz 2020, 13:13:26 »
Barcelona gibi klüpler başarıya endekslidir. Yıllardır da o başarıyı yakalayamadıkları için bir sürü antrenör gelip gitmiştir. Real mesela Laso'yu şampiyon olamasa bile tutuyor. Barca da o başarıya açlık ise kelle alıyor. Aradaki fark o. Yani barcanın özellikle baskette her sene sil baştan yapıp çuvalla para harcaması çok profesyonel bir organizasyon olduklarını bence göstermez. Saras bir hayali yaşamaya gitti oraya. Başka açıklaması yok bence.

Ote yandan benim şahsi fikrim de Erdem Can ile bir başarı gelmeyeceği yönünde. Şu anda çoğu kimse Erdem Can 1 sene idare etsin. Seneye Obra tekrar dönebilir hayalinde. Düşük bir ihtimal olsa da bu mevcut ama bence zor. Ayrıca Erdem can'dan bir İtoudis performansı beklemek de çok yersiz. Itoudis'in obra sonrası cska'da devasa bütçelerle ve yıldızlarla dolu bir kadro ile oynadığı unutulmamalı. Erdem Can'ın özellikle yerel ligde ataman karşısında ezileceğini düşünüyorum. Avrupada ise Obra bile son senesinde saygı görmezken Erdem Can'ı düşünemiyorum bile. Bunu Erdem Can'ı küçük görmek olarak söylemiyorum. Obra sonrası bütçesi düşmüş bir takımda o ağırlığı kaldıracak bir profili bence yok. Olursa da zaten belirttiğim gibi çok umudum kalmamışken seneye iyice tuz biber olur.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2020, 13:13:59 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4788 : 02 Temmuz 2020, 13:17:48 »
Erdem Can için oyuncular tarafından pek iplenmeyecek bir hoca hissiyatı var bende.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #4789 : 02 Temmuz 2020, 13:19:51 »
Obradovic'in geri gelme ihtimali, Maradona'nın yeniden futbola dönüp Arjantin'i dünya şampiyonu yapmasını beklemek kadar gerçek dışı bir olasılık... Şahsi kanaatim... Cahit Sıtkı'nın dediği gibi:

Gitti gelmez bahar yeli
Şarkılar yarıda kaldı.
Bütün kapılar kilitli
Anahtar Tanrı'da kaldı.

Durumumuz budur...

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #4790 : 02 Temmuz 2020, 13:21:51 »
Bir Fenerbahçeli gibi düşünmeyin... Sarunas'la empati yapın... Onun yerinde olsanız siz ne yaparsınız? Sürekli bütçe tartışmaları, büyüme ve küçülme polemikleri içinde cadı kazanı bir kulüple mi anlaşırsınız; tek sıkıntısı başarı olan daha kalıcı ve profesyonel bir organizasyonla mı? Taraftarın çılgınca sevdiği ve ardından göz yaşı döktüğü Obradovic'in mi yerini almak istersiniz; sevilmeyen ve sürekli eleştirilen Pesic'in mi? Obradovic'in yerine geçmek ateşten gömlek giymekten farksız olmaz mı?

Sarunas kariyeri açısından en doğru seçimi yapmıştır. Ki bence Barca şampiyon olsaydı dahi, Pesic'ten memnun değildi ve yine de yolları ayıracaktı. Şahsi tahminim... Pesic kariyerinin son büyük başarısını Fi tarihinde yaşamış birisi nihayetinde... Baştan yanlış bir seçimdi.

Haaa... Kişisel fikrim, Erdem Can şu şartlar altında bize gerçekten faydalı olur. Umarım Gherardini'de böyle düşünüyordur ve bunun için vardır.

Aklıma takılan deli soru, tam da bu: Sarunas'ı da ikna edemeyecek ise Gherardini'yle niye sözleşme yeniledik?

Katılıyorum. Sarunas'ın Barcelona'yı seçmesi kadar doğal bir şey yok :)

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #4791 : 02 Temmuz 2020, 13:30:53 »
Pananın itoudise yapmaya cesaret edemediğini bütçe kısmadan Erdem cana yapmalıyız kim gelirse macera olur görünüşte itoudisin üstündeki herkesin çekinme nedeni olan korkak görüntü Erdem canda yok en azından benim fikrim

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #4792 : 02 Temmuz 2020, 13:40:10 »
Trincheri bir italyana göre çok sakin sanki

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #4793 : 02 Temmuz 2020, 13:42:51 »
Trincheri bir italyana göre çok sakin sanki

Yarı Hırvat, ondandır  :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #4794 : 02 Temmuz 2020, 14:13:40 »
İlhan abiden fırça yeme riskini göze alaraktan Dejan Radonjic'in gelmesini istiyorum.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4795 : 02 Temmuz 2020, 14:59:49 »
İlhan abiden fırça yeme riskini göze alaraktan Dejan Radonjic'in gelmesini istiyorum.
Neden fırça yiyesin sevgili dostum. Ergin Ataman bile gelsin diyebilirsin:)
Görüştür. Ben erdem canın başarılı olma olasılığını düşünemiyorum bile. Bilmiyorum belki ben göremiyorum ama bu konularda çok yanıldığımı hatırlamıyorum. Hayırlısı gelir de görev alirsa hep beraber görürüz.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #4796 : 02 Temmuz 2020, 15:17:21 »
Neden fırça yiyesin sevgili dostum. Ergin Ataman bile gelsin diyebilirsin:)
Görüştür. Ben erdem canın başarılı olma olasılığını düşünemiyorum bile. Bilmiyorum belki ben göremiyorum ama bu konularda çok yanıldığımı hatırlamıyorum. Hayırlısı gelir de görev alirsa hep beraber görürüz.

Erdem Can konusunda %100 aynı fikirdeyim abi. Dimitris Itoudis'le arasında dağlar kadar fark var, bu örneği sağlıksız buluyorum o bakımdan, zira etkileri 180 derece farklı.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2020, 15:18:10 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Afgan

• Üye
  • Yer: Afganistan
« Yanıtla #4797 : 02 Temmuz 2020, 15:26:10 »
Şom ağzımı açıp yazacağım inşallah yanlış çıkar, ali koç u taniyorsam seneye pesici getirir başımıza hoca diye. Kalan üç tel sacimizida yolariz

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4798 : 02 Temmuz 2020, 15:59:08 »
Şom ağzımı açıp yazacağım inşallah yanlış çıkar, ali koç u taniyorsam seneye pesici getirir başımıza hoca diye. Kalan üç tel sacimizida yolariz

Vallahi aklımdan geçmedi değil. ''Ulan bunlar Pesic ile anlaşmasın şimdi?'' diye aklımda soru işâretleri belirmişti. Sonra kovdum bu çirkin düşünceyi.

Ayrıca hâlâ yabancı coach geleceğini düşünüyorum. Ömründe 1 numara olmamış Erdem Can' a direkt takımı teslim etmek ağır bir kumar düşkünlüğü olur.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #4799 : 02 Temmuz 2020, 16:15:29 »
İsmail şenol gherardininin nba piyasasından koç baktığını söyledi canlı yayında. Öncelik nba piyasasıymış.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...