Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006923 defa)

0 Üye ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5055 : 09 Temmuz 2020, 11:24:14 »
*Brown-Westermann-Bobby
  De Colo-Melih-Nunnally
*Ulanovas-*Pierre
*Mickey-*Berkan
  Vesely-*Jekiri-Ahmet

Bu kadronun oluru nedir abiler ?  :) Gündemdeki isimlerden yola çıktım.

10 yabancı yapamayız bence.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #5056 : 09 Temmuz 2020, 11:26:42 »
10 yabancı yapamayız bence.

9 yabancı var kadroda.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5057 : 09 Temmuz 2020, 11:44:15 »
Bende anlamadım bu karamsar havayı.
Hertürlü final four adayıyız bir anda asvelle felan karşılastırılan takıma dönmüşüz.

Herkes milanoya final four adayı yazarken bize yazmaması çok komik.Senelerdir en tepeye oynayan playy oflarda eze eze final four yapan 1 şampiyonluk 3 finali olan bir takımız kalkıpta milanolarla 1 senelik biracılara yok ezilicez edicez konuşmalarını çok komik buluyorum.

Brown/westerman
De colo/melih
Ulanovas/pierre
Gill/Mickey
Vesely/jekiri

Bu tarz veya buna benzer bir kadro herturlu geçen senekinden daha iyi çok yönlü ve sert bir kadro ve çok muhtemel böyle bir kadro kurulması. Bu kadro kurulursa;

Cska,barca,real,efes,biz,milano

Bu 6 takım kafaya oynar

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #5058 : 09 Temmuz 2020, 11:52:59 »
yazılanları biraz şaşırarak okuyorum.
forumdaki hava gereğinden fazla karamsar.

avrupa'da de colo ve vesely ayarında 10 tane oyuncu yok şu an.
bu adamlar fark yaratan oyuncular, takımlarını 2 seviye yukarı çeken isimler.
basketbolda başarıyı getiren iyi oyuncular değil, fark yaratan oyuncular.
de colo var bizde, sakin biraz.
datome, kalinic, lauvergne, sloukas, nunnally, thomas falan hiç katkı vermedi 2 senedir.

Katkı vermediler mi? Bu isimlerin büyük bir kısmının yer aldığı kadro bir önceki sezon oynanmış tüm euroleaguelerde normal sezonun en iyi galibiyet oranına ulaştı. Sloukas ilk beşe seçildi Vesely ile birlikte. Datome nin yaptıkları ortada. Bence önce katkı ibaresinin anlamını açığa kavuşturmalıyız. Şampiyon edememek = katkı vermemek ise haklısınız. Fakat bu tanıma katılmıyor iseniz yorumunuz çok ağır olmuş diye düşünüyorum. Saygılar.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #5059 : 09 Temmuz 2020, 11:53:54 »
yazılanları biraz şaşırarak okuyorum.
forumdaki hava gereğinden fazla karamsar.

avrupa'da de colo ve vesely ayarında 10 tane oyuncu yok şu an.
bu adamlar fark yaratan oyuncular, takımlarını 2 seviye yukarı çeken isimler.
basketbolda başarıyı getiren iyi oyuncular değil, fark yaratan oyuncular.
de colo var bizde, sakin biraz.
datome, kalinic, lauvergne, sloukas, nunnally, thomas falan hiç katkı vermedi 2 senedir.
katkı vermeyen oyunculardan kurtuluyoruz.
ulanovas iyi transfer, adı geçen brown yolları ayırdıklarımızdan daha yüksek katkı verecek bir oyuncu.
isimlere odaklanmak yerine, verecekleri katkıya odaklanmak daha doğru olacaktır.

geçen seneki kadro pratikte şuydu;

sloukas
de colo - nunnally
datome - kalinic
williams
vesely

7 kişilik rotasyonumuz vardı bizim, doğru düzgün katkı veren sadece sloukas ile de colo oldu,
ayrılan isimler zaten katkı vermedi ki kayıp gözüyle bakalım yokluklarına.

şu an pratikte elimizdeki kadro şu;

xxx
de colo
ulanovas
xxx
vesely

ilk 5 için brown ve gill üzerinden yürürsek, benche yapılacak 1 uzun ve 1 kısa transferi 7 kişilik ana rotasyon sağlar.
westermann, dixon, melih, ahmet, pierre gibi isimleri adamdan saymaya gerek yok.
zaman zaman katkı verseler yeterli.
mühim olan ilk 5 seviyesinde 2 tane daha yedek koyabilmek.
şuna %100 eminim ki geçen seneden çok daha iyi ve iddialı kadromuz olur bunlar yapılırsa...
Ben açıkçası karamsar değilim ama umutlu da değilim.Obra'nın gitmesi psikolojik üstünlüğü ve özgüveni aldı.Hem Türkiye liginde hem de Avrupa'da.Ne olursa olsun camia en kötü anında arenaya sığınıyordu.Bununla beraber sosyal medyada hem Lorenzo hem de Walk up ile heyecanlanan  kişileri görünce de, bizim basketbol seviyemizin hala altlarda olduğunu düşünüyorum.Obra'nın yıllardır yaptığını ve ne olursa olsun bir şekilde rekabetçi birtakım yarattığı dönemden ne olacağını kestiremediğimiz bir döneme geçiyoruz.Tabiki biraz umutsuzluk olacak.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #5060 : 09 Temmuz 2020, 11:56:11 »
Lorenzo Brown şu an el deki serbest oyuncu piyasasındaki en elle tutulur oyuncuların başındadır muhtemelen. Ama çıkan haberler bana biraz fiyat kırdırmak için menajer ısmarlaması haberler gibi geliyo. Bikaç hafta önce pao ile 700e anlaşmak üzereydi. 2gün önce bizim daha yüksek bi teklifle devreye girdiğimiz anlaşmaya yakın olduğumuz yazıldı. Sonra oyuncu nba bekliyo denildi sonra bazı yabancı hesaplar pao nun teklif arttırdığını bizim teklifi geçtiğini yazdı. Biraz senaryolu bi oyuncu pazarlaması gibi geliyo bana lorenzo brown ın durumu. Bence gherardini şapkadan başka guard çıkaracak iyi mi olur kötü mü bilinmez tabi...
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2020, 11:57:43 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #5061 : 09 Temmuz 2020, 12:00:43 »
Katkı vermediler mi? Bu isimlerin büyük bir kısmının yer aldığı kadro bir önceki sezon oynanmış tüm euroleaguelerde normal sezonun en iyi galibiyet oranına ulaştı. Sloukas ilk beşe seçildi Vesely ile birlikte. Datome nin yaptıkları ortada. Bence önce katkı ibaresinin anlamını açığa kavuşturmalıyız. Şampiyon edememek = katkı vermemek ise haklısınız. Fakat bu tanıma katılmıyor iseniz yorumunuz çok ağır olmuş diye düşünüyorum. Saygılar.

datome son 2 senedir aldığı maaşın karşılığı performans göstermedi.
sıradan bir oyuncu kadar oynadı, takımı yukarı çekmedi, fark yaratmadı.
kalinic aynı şekilde 2 senedir ne oynadığını anlamadım.
williams son derece vasattı.
lauvergne malum.
nunnally ne oynadı?

yeri dolmayacak isimler değil hiçbiri.
kariyerleri değil bahsettiğim, uzun zamandır doğru düzgün katkı vermediklerine değiniyorum.

sloukas ise tartışma konusu değil benim için.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #5062 : 09 Temmuz 2020, 12:03:11 »
Ben açıkçası karamsar değilim ama umutlu da değilim.Obra'nın gitmesi psikolojik üstünlüğü ve özgüveni aldı.Hem Türkiye liginde hem de Avrupa'da.Ne olursa olsun camia en kötü anında arenaya sığınıyordu.Bununla beraber sosyal medyada hem Lorenzo hem de Walk up ile heyecanlanan  kişileri görünce de, bizim basketbol seviyemizin hala altlarda olduğunu düşünüyorum.Obra'nın yıllardır yaptığını ve ne olursa olsun bir şekilde rekabetçi birtakım yarattığı dönemden ne olacağını kestiremediğimiz bir döneme geçiyoruz.Tabiki biraz umutsuzluk olacak.

brown ile walkup bizim elimizdekilerden daha kötü oyuncular değil ki...

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #5063 : 09 Temmuz 2020, 12:16:09 »
Bence Westerman ve Sloukas'ın altındalar ve daha üst seviye takımlarda sorun çözücü olmaları konusunda pek ümitli değilim.Bir dönem benzer Jordan Theodore da çıkış yapmıştı ama  üst seviyede yapamadı.Bo Mc Cleb bize geldiğinde herkes uzaktan savunmaya başladığında  kullanım dışı olmuştu mesela.Bir Larkin bir Micic beklemiyorum ama Martin Hermansson olabilirdi, oda gitti.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #5064 : 09 Temmuz 2020, 12:21:01 »
Kendi adıma ben de kötümser değilim. Tekrarlıyorum, bu takimin; hocası, takim omurgası, oyun stili ... herseyi değişiyor. Bu bir süreç.

Yeni bir yapılanmanın ilk senesinde final4 olabileceğine inanmiyorum. Bu kadar oturmuş kadrolar varken. Sonucta Obradovic bile yapamadı bunu.

İsmi Fener olmasa ilk sene top8 bile zor. Bizim takımın akilli seçenekler yapacağı umuduyla diyorum ki; top8 olur. Bir sürpriz final 4 olursa da çok mutlu olurum... ama once top8 hedefinden ötesi hoca ve takımda gereksiz baskı yaratır.

Sonuçta Obra öncesi de iyi paralar harcadık... sonuçlarını hatırlatmaya gerek yok. Bu is planlama ve zaman meselesi.

Bazen 10 yıldız alsan da olmuyor bkz Barcelona
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2020, 12:23:41 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ayhançınar

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #5065 : 09 Temmuz 2020, 12:23:00 »
Aşırı karamsar olmaya gerek yok.
Bardağa dolu tarafından bakmakta fayda var. Obradoviç bir efsane ve gittiğinde hepimiz çok üzüldük.
Duygusal bakmazsak son senelerde hem koç hem de mevcut kadro da maalesef sorunlar vardı.
Heyecan eksikliğimi ,motivasyon kaybımı,sakatlıklar mı ,yüksek bütçeye rağmen kadronun yanlış seçilmesi mi ne derseniz deyin sorunlar vardı.
Kadroda değişiklik zamanı geldiğinde Obradoviç kadrodan vazgeçmek istemedi ama maalesef oyuncu grubundan verim alamadık.

Gherardini gitmemesi basketbol kültürümüzün devamı için çok çok iyi bir hamle oldu.
Vesely,De Colo merkezli takım kurulması, yan parçaların eklenmesi doğru hamleler.
Bundan sonrada doğru hamleler gelirse takımın başarılı olacağını düşünüyorum.
... Fenerbahçe bekoda haberini duymak istediğim oyuncular Mickey,Gill ve Jekiri.

Bu sene Decolo'nun çok daha iyi olacağını ve Dyshawn Pierre'den beklemediğimiz ölçüde katkı alacağımızı düşünüyorum

« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2020, 12:26:33 Gönderen: ayhançınar »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #5066 : 09 Temmuz 2020, 12:23:55 »
Kendi adıma ben de kötümser değilim. Tekrarlıyorum, bu takimin; hocası, takim omurgası, oyun stili ... herseyi değişiyor. Bu bir süreç.

Yeni bir yapılanmanın ilk senesinde final4 olabileceğine inanmiyorum. Bu kadar oturmuş kadrolar varken. Sonucta Obradovic bile yapamadı bunu.

İsmi Fener olmasa ilk sene top8 bile zor. Bizim takımın akilli seçenekler yapacağı umuduyla diyorum ki; top8 olur umarım. Bir sürpriz final 4 olursa da çok mutlu olurum... ama once top8 hedefinden ötesi hoca ve takımda gereksiz baskı yaratır.

Sonuçta Obra öncesi de iyi paralar harcadık... sonuçlarını hatırlatmaya gerek yok. Bu is planlama ve zaman meselesi.

Bazen 10 yıldız alsan da olmuyor bkz Barcelona
Koç'tan en büyük beklenti, ajandasından süpriz oyuncu çıkarması ben o açıdan çok merak ediyorum.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5067 : 09 Temmuz 2020, 12:26:10 »
Darius Adams'a gidelim. Üst düzey bir pg olması lazım. Tepedeki takımlara 1 numaralardan ezildiğimiz yeter.

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5068 : 09 Temmuz 2020, 12:27:35 »
ya paran vardır çat çat adam alırsın, ya da paran yoktur ama teknik ekip ve  scout sağlamdır bulur çıkarırsın...hatta EL takımı değilsindir ama öyle adamlar buluyosundur ki 1 sene sonra EL takımları talip oluyodur...

herkesin yeri dolar onda bi sıkıntı yok da,
sırf sloukasa duyduğu öfke yüzünden , "gitsin de kim gelse sloukastan iyidir" mantığıyla solukasın yerini lorenzoyla dolduracağımızı düşünenlere de allah kolaylık versin... lorenzo nerenin yağı oluyo amk

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5069 : 09 Temmuz 2020, 12:28:48 »
Darius Adams'a gidelim. Üst düzey bir pg olması lazım. Tepedeki takımlara 1 numaralardan ezildiğimiz yeter.

EL de sloukası larkini falan donunda sallayacak bi adam varsa o da darius adams tır