Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006853 defa)

sinanyucel, Samet_GFB ve 115 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5115 : 09 Temmuz 2020, 21:49:56 »
Naçizane bir iki cümle yazmak isterim. Bu oyunun tekniğinden taktiğinden çok anlamam. Hasbelkader 30 yıla yakın bir süredir takip ederim ama. Bu süreç şunu öğretti bana. Çok iyi çok yetenekli oyuncuların olsa dahi takım kimyasını kuramadın mı yalan. Doğru hamlelerle takım kimyasını oturt, bir şeyler oluyor. Ne çok umutluyum ne de felaket tellalıyım. Saygılar.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #5116 : 09 Temmuz 2020, 22:12:54 »
ligde khem birch bulur alırsın, gill bulur alırsın zac august bulur alırsın anlarım da...

hayır o kadar saçma transfer ki ligi de mi izlemiyonuz amk...madem seviyeyi buraya düşürdün git bari bahçeşehirden jajuan johnson al adam en azından basketbol biliyo fundamentali, parmak hassasiyeti falan var
Veyseli takimda tutmak istiyorsanız, yedeğinin maaşı uygun olacak.. de colo ve vesely üzerine kurulacak gibi takım, 4 ve 1 e de sürpriz çıkabilir

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5117 : 09 Temmuz 2020, 22:15:19 »
Hayatında potaya top atmamış birini çevirsen sokaktan, sloukas'tan iyidir.

Vesely ile nando'nun yanına 4 tane 8/10'luk oyuncu + 3 tane leş koymaktansa, 6 tane 7/10'luk oyuncu + pierre koyarak rotasyonu geniş tutmayı tercih ederim.

2 ve 4 yedekleri kimler olacak çok mühim.
Ne vereceği belli oyuncular olmaları lazım kesinlikle.
Pierre ve hamilton kumarı oynamamak lazım özellikle 2 numara yedeği için.
De colo ve pg'yi fazla aratmadan yedekleyebilmeli.
Sloukas aslında kalsa güzel olur 1-2 yedeği olarak.
40 yil düşünüp amuda falan kalksan, at üstünde geri geri giderek ok falan atsan da pierre, hamilton isimleri aklina gelmezdi. Transfer dönemlerini seversin sen. Hesap kitap yapmayı. Ama bu iş senin yaptığın gibi matematikle olmuyor.
Bir bakin bakalım, realin, Barcanin, cskanin uzun rotasyonuna.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #5118 : 09 Temmuz 2020, 22:18:58 »
Yepyeni bir takımla, başantrenörlük deneyimi çok az bir koçla (hem de Obradovic'ten sonra) daha düşük bütçeyle yeni bir yola çıkıyoruz.
Sezonun nasıl oynanacağı net değil, salonlara taraftar alınmayacak belki de bütün sezon.
Gerçekçi olalım, yeni takımın kimyasının iyi oluşmasını dileyelim. Euroleague'de ilk sekiz gerçekçi ve iyi bir hedef bence. Ligde de final yapabilirsek bu geçiş yılını güzel geçirmiş oluruz bence. Hepsinden önemlisi sahada karakterli, savaşan bir takım görmek isterim.
Başarıya aç oyuncuların transferi açıkçası beni bir ölçüde heyecanlandıryor. Umutluyum

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #5119 : 09 Temmuz 2020, 22:20:27 »
Hayatında potaya top atmamış birini çevirsen sokaktan, sloukas'tan iyidir.

Bunu yazabilmek için basketboldan 1 milyon ışık yılı uzak olmak lazım.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #5120 : 09 Temmuz 2020, 22:30:19 »
Sloukas'a haksızlık yapılıyor. At avrat Yunan guard geyikleri unutuldu. Konuşulan isimler Sloukas'ın üstünde değil.
Gerçekten merak ettiğim transferler ile ilgili koçun raporu var mı. Koç bu transferlerin neresinde, kendi istediği adamlar varmı? NBA'dan bu adamları mı takip etmiş?Sadece Ulanovas belli seviye adamı, Piere hiç izlemedim ön yargılı olmak istemem.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5121 : 09 Temmuz 2020, 22:42:24 »
Bence artık eleştiri ve olumsuzluklar yerine daha ılımlı ve heyecanlı olmalıyız.

??/westerman
De colo/??
Ulanovas/pierre
??/??
Vesely/Hamilton

Sizce 4 transfer daha yapıcakmıyız eger yaparsak 10 yabancı ile girmiş oluruz.Benim korkum 4 numaraya sadece bir isim alınması.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #5122 : 09 Temmuz 2020, 22:42:44 »
Bunu yazabilmek için basketboldan 1 milyon ışık yılı uzak olmak lazım.

2 milyon ışık yılında anlaşalım.
Sevmiyorum sloukas'ı destur varsa.
6 senedir lider oyuncu olamayışından, ihtiyaç olan seviyelerde yetersiz kalmasından sıkıldım.
2 milyon euro'luk oyuncu değil bu adam.
Artı ve eksilerini karşılaştırdığın zaman, sloukas'ın verdiği katkıyı verecek adam bulunur 1 milyon dolara.
Bire bir aynı işleri yapması gerekmez.
Sloukas'ın iyi olduğu yanları eksiktir belki alacağın adamda ama kötü tarafları ondan daha iyidir.
Kıyasladığın zaman aynı kapıya çıkar ikisi.
Elinde nando varken alacağın guard ondan rol çalmamalı, nando'yu tamamlamalı.
Takıma seviye atlatması gerekmez, sloukas da seviye atlatmıyor zaten.
Üstüne de colo'dan rol çalıyor.

X birini alırsın, organizatörlüğü iyi olmaz ama savunmada iyidir, delicidir, takıma dinamizm katar.
Takım kimyası içinde baktığın zaman katkısı sloukas'ın çok üzerinde olur, nando ile birbirlerini daha iyi tamamlar ve yarı fiyatına oynar.
Brown böyle biri gibi geliyor bana.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #5123 : 09 Temmuz 2020, 22:45:00 »
yalan yok bu sene şu hamilton keşke jofrey uyuzunun yerine olsaydı demiştim bir kaç maç özellikle daçka'nın maçlarına bakmıştım onun için ama çok uzun süre alamıyor çabuk yoruluyordu ama kısa sürelerde iyi katkı veriyor.

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #5124 : 09 Temmuz 2020, 22:46:00 »
Sloukas'a haksızlık yapılıyor. At avrat Yunan guard geyikleri unutuldu. Konuşulan isimler Sloukas'ın üstünde değil.

Sloukas mevzusuna katılıyorum. Beklentiyi  yukarı çektiler sonra da beğenmemeye başladılar. Yetersiz görüldüğü birçok husus takım içindeki başka aksaklıklardan kaynaklanıyordu. Bu son yazdıklarım benim değil Murat Murathanoğlu nun görüşleridir. Adam babasını defnetti gelip 2 gün sonra maça çıktı. Yıldız değildi ama karakterdi...

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #5125 : 09 Temmuz 2020, 22:46:52 »
Sıkışan oyunu açabilmek adına şutör bir 4 numara şart oğlu şart. Yok gidip de şut özürlü bir 4 numara alırsak sıçar batırırız hücumda. De Colo ve yeni gelecek kısayı kilitledikleri an işimiz biter.

Mâdem bu oyuncular alınacaktı, MG neden kaldı takımda?

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #5126 : 09 Temmuz 2020, 22:48:07 »
Burada çokça hedef f4 falan yazılıyor da şahsi olarak zerre ümidim ve beklentim yok, geçiş sürecini görece iyi atlatalım Igor istediği oyunu oturtabilsin f8 kalalım ligde de final oynayalım benim için yeterli olacak, önemli olan bakalım takım kimyası oturuyor mu oyuncular bu sisteme adapte oluyor mu, bir sonraki yıl için kadro planlaması nasıl olacak..vs

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #5127 : 09 Temmuz 2020, 22:59:50 »

Elin sırp'ı da aynı şeyi söylüyor benimle.
Bırakın karamsarlığı.
Hürmetler. :)

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #5128 : 09 Temmuz 2020, 23:06:10 »
Ben f4 ün imkansıza yakın, f8 in fazla iyimserlik olduğunu düşünüyorum maalesef. Sloukasa bok atılan takımın transferlerine bak hele. Aslına bakarsanız obradoviçi kaybetmeyi başarmış organizasyondan çok şey beklemiyorum ben.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5129 : 09 Temmuz 2020, 23:20:02 »
Veyseli takimda tutmak istiyorsanız, yedeğinin maaşı uygun olacak.. de colo ve vesely üzerine kurulacak gibi takım, 4 ve 1 e de sürpriz çıkabilir

yanlış anlaşıldı galiba ben ucuz oyuncu alınmasına karşı değilim.

şöyle açıklamaya çalışıyım bi hedef koyuyosun koyduğun hedef için yetenek olarak kabiliyet olarak diyelim ki 100 birimlik oyunculara ihtiyacın var. oyuncu performansına göre yeteneğinin tamamını sahaya yansıtıyo ya da yansıtamıyo

hem 100 birimlik yeteneğe sahip, hem de bunu performansıyla sahaya 80 birim 90 birim yansıtanlar çok pahalı alamıyosun paran yok

100 birim yeteneğe sahip ama bunu henüz performansına yansıtamamış 40 50 birim yansıtabilen oyuncular var, ucuzlar ama sağlam scouting lazım  (tofaş karşıyaka hatta gs bunu kovalıyo meşrebince)

Ama sen 60 birim yeteneğe sahip Hamilton pierre yola çıkıp f4 diyosun. adamlar tam kapasite oynasa bile o seviyenin adamı değiller

ben diyorum ki madem ucuz oyuncu alacaksın git o halde gibi yetenek olarak o seviyede bi adam al, en azından performansını ortaya çıkarırsan f4 ihtimalin olur

« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2020, 23:26:34 Gönderen: mitch smith »