Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006691 defa)

sinanyucel, Semazen, Maldonado, agha ve 119 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat1971

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5175 : 10 Temmuz 2020, 07:47:10 »
Bu kadroya De Colo ve Vesely çok lüks kaçar. Onları da gönderip 2 dandik isim daha alsın gelsin Ali Koç beyimiz.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #5176 : 10 Temmuz 2020, 07:56:50 »
f4 hayalleri kurabilmemiz için wanamaker+bogdan+bjelica yada melli gibi bir transfer paketi lazım bence, yoksa biraz zor. Bu kadro ile Efes-Real-Barca-Cska yı playoff larda elemek uzak görünüyor. Armani, Maccabi gibi takımlar için biraz daha beklemek lazım. Her sene iddialı başlayıp sonra dağılıyor bu takımlar.

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #5177 : 10 Temmuz 2020, 08:28:09 »
Gerçekten bu liste kimin listesi. Herkes koç 1-2 adam getirir diye bekliyordu. Sanırım kadroyu direkt eline verecekler koçun.
Bu arada değişik bir kadro oluyor alınan riskler artıyor.

Çok net Gherardini takımı bence. Bu sene tam NBA takımı gibi yönetiliyoruz. Genel menajer, Koç ve oyuncuları seçiyor. Muhtemelen Koç’la oyuncu tipleri konusunda anlaşmışlardır.

Bu sene özelinde böyle de olması gerekiyor aslında. Çünkü NBA daha devam ediyor, hangi oyuncu boşta kalır belli değil, Koç daha EuroLeague oyuncularını tanımıyor. Zaten gördüğüm kadarıyla transferlerin bir kısmı 1 artı 1. O yüzden bu sene toplama takımla geçiş senesi olur. Kokoskov’un oyuncu seçimi ve NBA’den oyuncu getirme üzerindeki etkisi ancak seneye olur

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #5178 : 10 Temmuz 2020, 08:53:56 »
1,2 ve 4 numaralara da birer oyuncu alınıp 10 yabancı ile sezona girilecek gibi sanki. Bobby-Melih-Tarık-Berkay-Ahmet ise yerliler.
Euroleague'de beklentim 6-8 arası için savaşmak.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2020, 08:54:56 Gönderen: Zoltan Gera »

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #5179 : 10 Temmuz 2020, 09:05:12 »
Takımın bütçesi düşeceğini biliyorduk.Diğer takımların  transferlerini ve bizim geçmiş yıllardaki transferlerinizi düşününce düşük profil gelebilir oyuncular ama ben şu anda net bi kadroda düşüş göremiyorum.Hiçbir etkisi olmayan Lauvergne yerine iyi bir pota altı savunucu olan Hamilton alındı,savunması büyük zaaf olan Derick yerine daha dengeli bir oyuncu olduğu söylenilen Barthel alındı Malcolm Thomas yerine de Gill alınırsa bence uzun rotasyonu geçen seneden daha iyi olacak.3 numarada bi düşüş söylenebilir ama oraya da alınabilecek en iyi oyunculardan Ulonavas alındı.
Bence sezonun kaderini seçilecek guardlar belirleyecek.Burada en azından 1 oyuncu için paraya kıymak lazım.Kokoşkov NBA'den birini getirebilir belki Wanamaker geri döner.

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #5180 : 10 Temmuz 2020, 09:10:56 »
Çok zayıf bir kadro kuruldu. CSKA,Real Madrid, Anadolu Efes, Barcelona karşısında bu takımın hiç bir şansı yok. Bu takım ancak 8-12 arası yer bulmaya oynar.
Anadolu Efes i ele alalım. Efes neden bu kadar başarılı? Çünkü her pozisyonda 3 lük tehdidi olan oyuncuları var. Ve üçlük yüzdeleri de çok iyi. Hiç birini boş bırakamazsın. Bizde ise Nando ve Melih hariç 3 lük tehdidi oluşturan oyuncu yok. Hoplamayla zıplamayla olmuyor bu işler. James Gist i hatırlayın Fenerbahçe de iken. Zıp zıp zıplıyordu ama sonuç sıfır. Basketi yapamıyorsan, hiç bir anlamı yok. O nedenle bu takıma üçlük yüzdesi % 40-45 üzeri point guard, kısa forvet ve uzun forvet lazım. Nunnally kesinlikle kalmalı. Yoksa bu sene euroleagu i 12-14 galibiyet, 20-22 mağlubiyetle bitiririz.
Bu kadroyu kuran Kokoskov değilse, adama diyeceğimiz tek laf da olmaz.
O zaman Coach un değil, Koç 'un başını ağrıtırız.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2020, 09:59:58 Gönderen: murat1971 »

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #5181 : 10 Temmuz 2020, 09:16:58 »
Gidenlerden,  Datome'nin, Kalinic'in, Sloukas'ın yerini dolduracak bir transfer yok henüz. Gerçi umudumuz da yok.
Obra yı saymıyorum bile. Onun yeri zaten dolmaz.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2020, 09:18:58 Gönderen: murat1971 »

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #5182 : 10 Temmuz 2020, 09:41:29 »
MG veya Kokoskov, Westerman'da bizim görmediğimiz ne gördü ki hala takımda tutuyorlar? Çok gereksiz bir oyuncu. Doğru dürüst top süremiyor. Adam geçemiyor. Şut tekniği bozuk. Şut istikrarı yok. 5 dk da 5 faul alma potansiyeli var.
Bilen varsa lütfen Westerman ın pozitif yönlerini yazsın. Ben bulamadım çünkü.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #5183 : 10 Temmuz 2020, 09:51:59 »
Bu kadar çok negatiflik pompalamayı anlayamıyorum.
Evet Avrupa'nın en iyi koçunu kaybettik, evet hepimiz yönetime kızgınız.
Ama sonuç olarak yeni bir koç var (kulüplerde olmasa da kariyerli bir koç) ve yeni bir yapılanmaya gidiliyor.
Bütçe indirildi.
Covid-19 salgını yüzünden nasıl bir Euroleague izleneceği bile meçhul. (Belki artan vakalar yüzünden lig yine tam oynanamayacak, bilinmez).
Onun için bence biraz daha sakin olmakta yarar var.

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #5184 : 10 Temmuz 2020, 10:06:10 »
Takımın bütçesi düşeceğini biliyorduk.Diğer takımların  transferlerini ve bizim geçmiş yıllardaki transferlerinizi düşününce düşük profil gelebilir oyuncular ama ben şu anda net bi kadroda düşüş göremiyorum.Hiçbir etkisi olmayan Lauvergne yerine iyi bir pota altı savunucu olan Hamilton alındı,savunması büyük zaaf olan Derick yerine daha dengeli bir oyuncu olduğu söylenilen Barthel alındı Malcolm Thomas yerine de Gill alınırsa bence uzun rotasyonu geçen seneden daha iyi olacak.3 numarada bi düşüş söylenebilir ama oraya da alınabilecek en iyi oyunculardan Ulonavas alındı.
Bence sezonun kaderini seçilecek guardlar belirleyecek.Burada en azından 1 oyuncu için paraya kıymak lazım.Kokoşkov NBA'den birini getirebilir belki Wanamaker geri döner.
Geçen yıl 8. sıradaydık. Kıstasımız geçen yıl değil ki. Geçen yıl ki kadro ile bu sene devam etsek yine aynı lafları ederdik. Ayrıca Giden oyunculardan Sloukas, Kalinic ve Datome ilk 5 oyuncularımızdı. Bunların yeri henüz dolmadı. Datome ve Kalinic ile Ulonovas ı kıyaslıyorsan, sen bilirsin.Her ne kadar Sloukasın oyun stilini beğenmesem de adam geçen 2018-19 sezonu en iyi ilk 5 indeydi. Yani öyle tu kaka denecek bir adam değil. Her takımın kadrosunda görmek isteyeceği bir adam. (Biz beğenmesek te)
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2020, 10:07:06 Gönderen: murat1971 »

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #5185 : 10 Temmuz 2020, 10:08:00 »
Gidenlerden,  Datome'nin, Kalinic'in, Sloukas'ın yerini dolduracak bir transfer yok henüz. Gerçi umudumuz da yok.
Obra yı saymıyorum bile. Onun yeri zaten dolmaz.

her sayfaya sürekli olumsuz mesaj yazıyorsun bu motivasyonu nerden buluyorsun? Ulonovas bal gibi Kalinic'in yerini doldurur, Bu sene geçiş senesi olacak, obradovic geldiği sene de f8 yapabilmiştik, bu şube küçüldü ve bir süre böyle gidecek, eğer destek olunmazsa bir süre sonra daha da küçülecek.

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #5186 : 10 Temmuz 2020, 10:08:53 »
her sayfaya sürekli olumsuz mesaj yazıyorsun bu motivasyonu nerden buluyorsun? Ulonovas bal gibi Kalinic'in yerini doldurur, Bu sene geçiş senesi olacak, obradovic geldiği sene de f8 yapabilmiştik, bu şube küçüldü ve bir süre böyle gidecek, eğer destek olunmazsa bir süre sonra daha da küçülecek.
Sen de olumlu olan yönleri yaz. Ayrıca Obra nın geldiği sezon TBL de şampiyon olduk. Bu sene lig te  şampiyonluk şansımız var mı? Kalinic isviçre çakısı gibi 2,3,4 ve 5. pozisyonlarda oynayabilen bir oyuncuydu. Beğenmeseniz de çok iyi bir savunmacıydı.Ben Ulonovas ile kıyaslamam kesinlikle O nu.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2020, 10:23:23 Gönderen: murat1971 »

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #5187 : 10 Temmuz 2020, 10:14:57 »
İnşallah 2 tane kısa alırız. 4 numara kesin alıcaz zaten. Heyecanla bekliyorum.Kan değişimi iyidir.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #5188 : 10 Temmuz 2020, 10:37:26 »
Sen de olumlu olan yönleri yaz. Ayrıca Obra nın geldiği sezon TBL de şampiyon olduk. Bu sene lig te  şampiyonluk şansımız var mı? Kalinic isviçre çakısı gibi 2,3,4 ve 5. pozisyonlarda oynayabilen bir oyuncuydu. Beğenmeseniz de çok iyi bir savunmacıydı.Ben Ulonovas ile kıyaslamam kesinlikle O nu.

problem olan olumlu-olumsuz mesaj yazmak değil, her konuya sayfaya aynı şeyleri yazıyorsun, şu anda olumlu veya olumsuz yazacak bir konu yok, kadro tamamlanıp nasıl bir oyun oynanacağına bakmak lazım, geçiş süreci hem oyun hem mental açıdan olacağı aşikar, saras bile gelse iyi oyuncular bile alınsa gene de problem olacaktı kaldı ki şimdi hem bğtçe hem oyun anlayışı değişiyor, obradovic geldiği sene şu andaki efes gibi bir takım yoktu Obradovic bile kaybetti bu efese o açıdan finalde ezilmemek başarıdır benim için.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #5189 : 10 Temmuz 2020, 11:13:44 »

ulanovas i izlediği ne eminmisin... Kalinic in gidişi de kesinlesmedi ki geçtiğimiz yil vasatı aşamadı