Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006657 defa)

sinanyucel, iloturo, myildirim ve 106 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı moskuf

• Üye
  • Yer: istanbul
    • moskuf
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5505 : 17 Temmuz 2020, 01:23:42 »
Böyle kenanlara kadar düştüyse şube de colo yu da göndersinler tabi o parayı verebilecek takım var mı bilmiyorum,sil baştan yapılsın abi madem melihler vs paradan kıssın memleketin en pahalı yerlisi ülkenin ilk tek şampiyonluğunda kupa kaldırmanın bir karşılığı olmalı

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #5506 : 17 Temmuz 2020, 01:42:22 »
lucic haberleri çıktı , doğruysa napcaz bu kadar 3 numarayı acaba..

lozo, de colo, ulanovas, lucic, vesely  bu 5’e 3 saniye bakınca period başına 4 sayı atıp 3 sayı yiyorsun.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #5507 : 17 Temmuz 2020, 03:00:54 »
Obradovic konusu ve bütçe daralmasına bağlı olarak kalite düşüklüğü inanılmaz üzücü. Ancak heyecan verici bokta şahsım adına yeni yüzler ve yeni heyecanlar olacak olması. Oyuncu tercihlerini ve transferleri kimin neye göre yaptığını merak ediyorum açıkçası. Dediğim gibi yeni isimleri izlemek heyecanlı olacak. geçiş yılı söylemi mantıklı geliyor ki sözleşme süreleri de bunu gösteriyor aslında. Geçtiğimiz yıl kendi maçlarımız haricinde çok takip edemediğim için alınan oyuncularla ilgili çok fazla fikrim yok Ulanovas hariç. Ulanovas eski Avrupa basketbolunu andırıyor bana ve farklı özel oyuncu olabileceğini düşünüyorum. Özellikle boyalı alanda ve hemen dışında repertuarı çok geniş bir oyuncu. Pasör özelliği de olması ile birlikte hücum çeşitliliği yaratacaktır. Bu noktada bir Bogdan Datome Bjelica yüzdesi çok iyi olurdu esasen dışarıdan. Birkaç arkadaşımızın dediği gibi herkesten en iyisini umarak bekleyeceğiz. Barthel 'in içinden Melli çıkarmasını, Vesely ve De Colo'nun geçmişte olduğu gibi zirve yapmasını, Hamilton'un boyalı alanın sahibi benim demesini, Pierre'in jeff Taylor moduna girmesini, Brown'un şut haricinde Solomon etkisini yaratmasını(Adam hızlı hücumları dışarıdan bitirirdi), Dixon'un arada bir de olsa CSKA final maçı performansını sunmasını ve en önemlisi Westermann'ın belirtildiği gibi Micic vari oynamasını bekleyeceğiz. Westermann yetenek olarak Micic'in inanın daha önünde. Demiyorum ki ondan iyi katkı verir ya da Micic yerine Westermann tercih ederim. Ama yabana atılacak oyuncu değil ve onun ne vereceği çok mühim bizim adımıza.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #5508 : 17 Temmuz 2020, 03:07:12 »
Kadro şu an

Brown Westermann Kenan
De Colo Melih Bobby
Ulanovas Pierre Tarık Nunnaly*
Barthel Berkay
Vesely Hamilton Ahmet

Şeklinde görülüyor. Pierre yerine Lucic Brown ya da Westerman yerine Adams olsa süper olurdu. Eldeki mevcut üzerinden gidersek eğer, sayısal anlamda da çeşitlilik anlamında da bir uzun şart ve bence bu oyuncu fakir Randolph'u tarzında biri olmalı.
Brown'ın kısalara karşı Sloukas'tan daha iyi durabilen oyuncu olması bence bizim için önemli bir nokta olacak ve Vesely Hamilton tarzında uzunların arkayı daha net kapatmalarını sağlayacak.
Bakalım izleyip görelim yeni heyecan olarak güzel..

Berke Atar diyenler olmuştu GS almış.. Çok şey kaybettik mi ?

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #5509 : 17 Temmuz 2020, 03:09:12 »
Kadro şu an

Brown Westermann Kenan
De Colo Melih Bobby
Ulanovas Pierre Tarık Nunnaly*
Barthel Berkay
Vesely Hamilton Ahmet

Şeklinde görülüyor. Pierre yerine Lucic Brown ya da Westerman yerine Adams olsa süper olurdu. Eldeki mevcut üzerinden gidersek eğer, sayısal anlamda da çeşitlilik anlamında da bir uzun şart ve bence bu oyuncu fakir Randolph'u tarzında biri olmalı.
Brown'ın kısalara karşı Sloukas'tan daha iyi durabilen oyuncu olması bence bizim için önemli bir nokta olacak ve Vesely Hamilton tarzında uzunların arkayı daha net kapatmalarını sağlayacak.
Bakalım izleyip görelim yeni heyecan olarak güzel..

Berke Atar diyenler olmuştu GS almış.. Çok şey kaybettik mi ?
İlk 5 bence Top8 yapmak için fazlasıyla yeterli bu arada. De Colo Vesely formda olsun bu 5 Coşar coşturur. İyi bir De Colo Vesely diğer oyuncuları da yukarı çeker. Beni düşündüren nokta ise net bench katkısı verir diyebileceğim oyuncuların pek olmaması

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5510 : 17 Temmuz 2020, 05:10:43 »
2008 yılından beri yakından takip ediyorum basketbol şubesini,2011 Spahija döneminde sakatlıklar vs. 3/3 başladığımız TOP16 grubundan çıkamayışımız mı Pianigiani dönemi mi hangisini anlatayım yıpranma konu olunca.Keşke çoğu iyi gün taraftarı gibi Obradovic’le beraber basketbol takip etmeye başlasaydım da o hayal kırıklıklarını yaşamasaydım.Gerçi onlar hoca gittikten sonra basketbolu bıraktı tekrar burada biz bize kaldık yine :)
7 yaşından beri basketbolu takip eden tek kişisindir muhtemelen, yine de şanslısın, şampiyonluklar sen 6 yaşındayken gelmeye başladı. Misal ben 28 yaşına kadar sadece 1 şampiyonuk görebilmiştim.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #5511 : 17 Temmuz 2020, 07:48:03 »
7 yaşından beri basketbolu takip eden tek kişisindir muhtemelen, yine de şanslısın, şampiyonluklar sen 6 yaşındayken gelmeye başladı. Misal ben 28 yaşına kadar sadece 1 şampiyonuk görebilmiştim.

Bu konuda gençlere tek şey söylüyordum.... Allahtan siz Erdal kosan li yillari görmediniz. Takimin herseyi tam olur ama bir düzgün oyun kurucu gelmezdi. Bütün takımlar bizde 4 kisiyi savunurdu, iki uzun pota altında beklerdi bizi .... sanki dejavu :((
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #5512 : 17 Temmuz 2020, 09:03:20 »
Bu konuda gençlere tek şey söylüyordum.... Allahtan siz Erdal kosan li yillari görmediniz. Takimin herseyi tam olur ama bir düzgün oyun kurucu gelmezdi. Bütün takımlar bizde 4 kisiyi savunurdu, iki uzun pota altında beklerdi bizi .... sanki dejavu :((

futbol takimi yillardir öyle eksik yere adam (solbek, stoper..vs)  gibi iki oyuncu almamayi marifet görüp milyon dolarları çöpe atıyoruz.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #5513 : 17 Temmuz 2020, 09:12:00 »
2008 yılından beri yakından takip ediyorum basketbol şubesini,2011 Spahija döneminde sakatlıklar vs. 3/3 başladığımız TOP16 grubundan çıkamayışımız mı Pianigiani dönemi mi hangisini anlatayım yıpranma konu olunca.Keşke çoğu iyi gün taraftarı gibi Obradovic’le beraber basketbol takip etmeye başlasaydım da o hayal kırıklıklarını yaşamasaydım.Gerçi onlar hoca gittikten sonra basketbolu bıraktı tekrar burada biz bize kaldık yine :)
Senin doğduğun sene ( benim üniversite son sınıfım oluyor ) takım kadromuzda tonaka Beard, zaza enden tatu, murat evliyoğlu, Mustafa Abi,  gibi adamlar vardı Aman Allahım. mesela sen Zaza endeni hiç izlememişsindir. Ya da 90 lı yılların başında Levent Topsakal liderliğindeki takımları.. neyse demem o ki sen obradoviçli yıllara 12 yaşında kavuşmuşsun, ben o yılları bulmak için 35 yaş yaşamışım. eskiyi bilenler Obranın kaybının nelere yol açabileceğini bildiği için korkuyor biraz. Allah korusun
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #5514 : 17 Temmuz 2020, 10:18:25 »
Senin doğduğun sene ( benim üniversite son sınıfım oluyor ) takım kadromuzda tonaka Beard, zaza enden tatu, murat evliyoğlu, Mustafa Abi,  gibi adamlar vardı Aman Allahım. mesela sen Zaza endeni hiç izlememişsindir. Ya da 90 lı yılların başında Levent Topsakal liderliğindeki takımları.. neyse demem o ki sen obradoviçli yıllara 12 yaşında kavuşmuşsun, ben o yılları bulmak için 35 yaş yaşamışım. eskiyi bilenler Obranın kaybının nelere yol açabileceğini bildiği için korkuyor biraz. Allah korusun

Gerçi Turner, Dallas ve İbrahim i izlesinler isterdim... Mc rea nin zalgiris deplasmanını.... topkapi minibüsleri ile gelip salona kadar senlik havasında gidilen maçları da ....
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2020, 10:20:52 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #5515 : 17 Temmuz 2020, 10:31:57 »
Mesela Abdülrauf ve zan  tabaklı kadro kurulduğunda duyulan heyacanı hatırlıyorum. ozaman forum olaydı transfer topiği patlardı.  kahve köşelerinde herkesle tartışarak iki kişi oturup basket maçı izlemeye çalışmakta güzeldi. Basketbolu hiç bilmeyen amcalara " şu kara çocuk zehir gibiymiş " diyenlerle sohbet etmeye çalışırdık. hey gidi günler hey. Ulan Fenerbahçe.. varlığın ayrı dert olmasan hiç olmaz
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #5516 : 17 Temmuz 2020, 10:50:43 »
Mesela Abdülrauf ve zan  tabaklı kadro kurulduğunda duyulan heyacanı hatırlıyorum. ozaman forum olaydı transfer topiği patlardı.  kahve köşelerinde herkesle tartışarak iki kişi oturup basket maçı izlemeye çalışmakta güzeldi. Basketbolu hiç bilmeyen amcalara " şu kara çocuk zehir gibiymiş " diyenlerle sohbet etmeye çalışırdık. hey gidi günler hey. Ulan Fenerbahçe.. varlığın ayrı dert olmasan hiç olmaz

O kadroda da hoca kim di??? 🤦‍♂️

Obranin basket takimini görene kadar heryeri tastamam bir takim görmemiştim...

Bünyeye uymadı tabi, yine eskiye donduk 😁

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #5517 : 17 Temmuz 2020, 10:53:56 »
geçen sezon savunmada pozisyon bilgisi zayıf, switchte sürekli geçilen ve her penetrede delinen bir takım vardı.
yeni ekibe göz atarsak ulanovas gibi çok iyi bir savunmacı, hamilton gibi iyi bir çember savunucu ve ön alanda en azından topa baskıyı arttıracak brown hamleleri geldi. keza ulanovas ve pierre ile hücumda post kalitesi korunurken brown ile de sürekli dert yandığımız delicilik problemi çözüldü gibi. barthel eleştirildi ancak onun da forvetten oyun kurma ve sertlik konusunda artı katacağı aşikar. dış şut konusunda da belli bir istikrar yakalarsa elimiz çok rahatlar.
şimdi 2 konu var sıkıntılı;
1) 1-2-3 numaralarda nando ve melih haricinde güvenilir dış şutu olan bir oyuncu yok. "şutu yok" diyemeyiz bu oyuncular için ancak yine bu akşam kaldırır atarlar? diyemiyorsun. brown iyi delici evet ama deldikten sonra topu dışarı attığında ne olacak veya vesely ile iç dış oynadığımızda kanatlara güvenebilecek miyiz?
2) sürükleyici bir kısa eksikliği. hücum tamamen nando'nun yaratıcılığına kalmış durumda. leo ciddi bir çıkış yakalamazsa eğer birebirde skor üretecek, şut/penetre komple tehdit yaratacak bir oyuncumuz yok. darius adams hamlesini bu yüzden bekliyordum açıkçası brown yerine ama olmayacak sanırım. hal böyleyken yapılacak olan son kısa eklemesinin takımı sürükleyip skoru üstlenecek, nando'dan yük alacak bir oyuncu olması lazım.

genel olarak geçen senenin aksine çok sert, atlet ve mücadeleci bir takım olduk. bu pastanın üstüne eğer bir sürükleyici daha ekleyebilirsek gayet tehditkar ve keyifli bir takım oluruz.
barça cska efes madrid milano ve maccabi'nin ilk 8'den kopmayacağını düşünürsek kalan 2 bilet için fenerbahçe, pana, oly, khimki, baskonia gibi 5 aday var. her zamankinden daha yarışmacı bir lig olacak bence. umarım son hamle o beklediğimiz etkiyi yaratır

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #5518 : 17 Temmuz 2020, 10:59:18 »
Beckham'ın mı şutu yok? George Best neresiyle izlemiş Beckham'ı...  Eğer bu sözü ettiyse sanırım bunama yıllarına denk gelmiş. Gençliği de alkol problemlerinin merkezinde geçtiği için şaşırmadım.

Asiste gelince... Beckham ortalar, Nistelrooy koyar, Ferguson coşar... Premier Ligin bir dönem özeti...

Düzenleme: Beckham'ın nasıl şutu varmış, gören görmeyene anlatsın.

https://www.youtube.com/watch?v=m0OwQJYOamA
Ne şanslı nesilmişiz ki futbolun futbol olduğu ve hemen hemen her maçı iliklerimize kadar keyif alarak izlediğimiz güzel senelere denk gelmişiz.
Maradona Ronaldinho V.Basten, Klinsmann, Zidane, Ronaldo(R)
Rıdvan, Oğuz, Aykut Okocha Alex R.Carlos
Endüstriel futbolun henüz oluşmadığı, iddianın olmadığı, büyük bonservis bedelleri ve yıllık kazançların ebesinin amında olmadığı o mükemmel yıllar..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı emrebbr

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #5519 : 17 Temmuz 2020, 11:33:35 »
O kadroda da hoca kim di??? 🤦‍♂️

Obranin basket takimini görene kadar heryeri tastamam bir takim görmemiştim...

Bünyeye uymadı tabi, yine eskiye donduk 😁

halil üner di sanırım