Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006744 defa)

0 Üye ve 106 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5520 : 17 Temmuz 2020, 12:05:54 »
Kokoskov'un ne oynatacağını bilmesek de başta gençler olmak üzere oyuncuların tamamının gelişiminde ciddi katkısı olabilen bir koç olduğunu biliyoruz. Bu elde.

Bizim şu an kurduğumuz kadro yapı olarak Olympiakos'un 2010'lu yılların başılarında efsane para harcayıp babayı aldığı yıl sonrası inşaa etmeye başladığı kadroları andırıyor. Spanoulis-De Colo, Printezis-Vesely. Geri kalanlar kimyaya uyacağını düşündükleri, sağlam parçalardan oluştu hep ve bu sayede 2 EL kazandılar, F4'lerin değişmez adayı oldular. Sert savunma ve etkili bir oyun planıyla oldu bunlar. Eldeki kadro sert savunmaya müsait. Geri kalanına bakacağız.

Eğer Kokoskov da beklenen etkiyi yaratırsa bu gelen oyuncuların kademe atladıklarını ve ummadığımız başarılı sonuçları aldığımızı görebiliriz. Bu, tabii kolay bi iş değil. Ama eldeki malzemeler bu tarz bi plana uygun.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5521 : 17 Temmuz 2020, 12:13:04 »
Benim anlamadığım maccabi,milano gibi takımlar nasıl bizim çok çok önümüzde gösteriliyor anlamış değilim.

Maccabi bence final 8 yapamama ihtimali bile yaşayabilir tempoya dayalı günlük ritim takımı
En büyük yıldızları wilbekin olan bir takımın bizim yukarımızda gösterilmesi kadar abes birşey duymadım hertürlü daha iyi takımız.

Milanoya gelirsek toplama kampı olan bir takım savunma yapıcak 1 tane isimleri var okadar sokamadıkları her maçı %70 kaybediceklerdir.

Bize gelince euroleaguedeki en elit 10 oyuncu arasına girecek 2 tane oyuncumuz varken yanlarına iyi parçalar konulmuşken söz konusu transferlerden ise gill yada lucic farketmez bunlardan birisi geldiğinde kadro gayet yeterli ve küçülmeye gidilmiş gibi hiçte durmuyor.

Lorenzo/westerman/boby
De colo/melih
Ulanovas/nunnaly
Barthel/pierre
Vesely/hamilton

Bu şekilde düşünüyor olabiliriz kadroyu.Bu kadro bile net şekilde top 8 yapar. Final four ise eşleşmeye bağlı barca ve cska dışında efes,milano,real madrid gibi takımları playoff
ta eleyip final four yapmamız suprız olmaz.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #5522 : 17 Temmuz 2020, 12:16:24 »
Gill'in bize gelme ihtimaliyle bu hafta bana Sayısal Loto çıkma ihtimali aynı. Düşün ki bilet almadım. 8)

Vesely'yi kaptırmayalım da...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #5523 : 17 Temmuz 2020, 12:24:45 »
Westermann. Bir çıkış yapsa neler olacak. Hatalarına sabredilse ve serbestlik verilse bir şeyler olabilir sanki.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5524 : 17 Temmuz 2020, 12:26:14 »
Şu efes hala ciddiye alınmıyor ya çok enteresan bir milletiz. Yok bende nefret ediyorum adamlardan, bin kere beter olsunlar da seneye eurolague'in mevcut şartlarda en büyük favorisi adamlar. Kimine göre en büyük olmaz da en büyük 2-3 favoriden birisi olur. Bu değişir ama sezonda ligin tozunu atan takım ve adam aynen duruyor.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5525 : 17 Temmuz 2020, 12:40:14 »
Şu efes hala ciddiye alınmıyor ya çok enteresan bir milletiz. Yok bende nefret ediyorum adamlardan, bin kere beter olsunlar da seneye eurolague'in mevcut şartlarda en büyük favorisi adamlar. Kimine göre en büyük olmaz da en büyük 2-3 favoriden birisi olur. Bu değişir ama sezonda ligin tozunu atan takım ve adam aynen duruyor.

Net 2 büyük favori barca ve cska bunu real efes takip edebilir.Ama ben iddaalıyım ne larkin ne micic nede efes geçen sene yaşattıklarını ve yaşadıklarını bir daha imkansız yaşayamaz. Ki şampiyonduk felan diyorlarda tek maçta barcelona cska gibi takımların efese göre her anlamda opsiyonları daha fazla.

1)cska
2)barca

3 ve 4 u real efes fenerbahçe milano kovalar.

Maccabi,baskonia,valencia,oly,khimki,zenit,pana 7 ve 8 i kovalarlar. En üst 2 dışında inanılmaz çekişmeli ve suprıze yakın bir lig olur,herkesın herkese sıkıntı çıkarabilecek kapasitesi var.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #5526 : 17 Temmuz 2020, 12:46:03 »
O kadroda da hoca kim di??? 🤦‍♂️

Obranin basket takimini görene kadar heryeri tastamam bir takim görmemiştim...

Bünyeye uymadı tabi, yine eskiye donduk 😁
Murat Özgül diye biliyorum.
Ya Obra bize hiç bilmediğimiz birşey gösterdi. hemen götümüz kalktı euroleague finalini kaybettiğimiz için bir sürü laf söz oldu. F8 zaten çocuk oyuncağı, playoffta bırak elenmeyi maç kaybedersek canımız sıkılır oldu. yahu arkadaş euroleague şampiyonu olduk ha boru değil. şimdi ara ki bulasın o günleri. Benim tesellim ölmeden bunu da görmüş olmak.

Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5527 : 17 Temmuz 2020, 12:46:24 »
Gill'in bize gelme ihtimaliyle bu hafta bana Sayısal Loto çıkma ihtimali aynı. Düşün ki bilet almadım. 8)

Vesely'yi kaptırmayalım da...

Ayrıca şuanda bütçede yeteri kadar alan olduğu söyleniyor.İstersek 1,1.5 arası bir rakama getirebiliriz gill i. Gill in lotoyla uzaktan yakından bir alakası yok tabi bu benim fikrim.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #5528 : 17 Temmuz 2020, 12:55:37 »
Benim anlamadığım maccabi,milano gibi takımlar nasıl bizim çok çok önümüzde gösteriliyor anlamış değilim.

Maccabi bence final 8 yapamama ihtimali bile yaşayabilir tempoya dayalı günlük ritim takımı
En büyük yıldızları wilbekin olan bir takımın bizim yukarımızda gösterilmesi kadar abes birşey duymadım hertürlü daha iyi takımız.

Milanoya gelirsek toplama kampı olan bir takım savunma yapıcak 1 tane isimleri var okadar sokamadıkları her maçı %70 kaybediceklerdir.

Bize gelince euroleaguedeki en elit 10 oyuncu arasına girecek 2 tane oyuncumuz varken yanlarına iyi parçalar konulmuşken söz konusu transferlerden ise gill yada lucic farketmez bunlardan birisi geldiğinde kadro gayet yeterli ve küçülmeye gidilmiş gibi hiçte durmuyor.

Lorenzo/westerman/boby
De colo/melih
Ulanovas/nunnaly
Barthel/pierre
Vesely/hamilton

Bu şekilde düşünüyor olabiliriz kadroyu.Bu kadro bile net şekilde top 8 yapar. Final four ise eşleşmeye bağlı barca ve cska dışında efes,milano,real madrid gibi takımları playoff
ta eleyip final four yapmamız suprız olmaz.
Maccabinin hocası mesela darmadağınık takımı toparladı, Organizasyon olarak güçlüler lobileri iyi, salonları hep ful ( pandemi nasıl etkiler bilinmez)
Mialnoda messina faktörü faktördür her türlü. paraları da var.
en önemlisi bu iki takım da geçiş süreci dediğimiz zamanı atlatmış olmasıdır.
 Bize gelince; herşey iyi giderse neden olmasın demek istiyorum ama elim yazamıyor. yani hiç görmedim koçunu değiştiren, ana iskeleti yeniden kuran, oyuncu kalitesini ( performansını değil ) bir sebepten düşüren bir takımın aynı yıl başarılı olduğunu. Yani kusura bakma ama 5 maçlık bir seride bu kadronun bu yapısıyla Real madridi elemesi sürpriz değilse senin için basketbolda sürpriz nedir bilemedim.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #5529 : 17 Temmuz 2020, 13:00:49 »
Westermann. Bir çıkış yapsa neler olacak. Hatalarına sabredilse ve serbestlik verilse bir şeyler olabilir sanki.
Haksızlık yapıldığını düşündüğüm oyuncu.Geldiği takım çok dominant bir takımdı.Sloukas, De Colo, Dixon, Datome'nin arkasında rol ve sorumluluk alması çok zordu.Saha görüşü, şutu ve savunması olan bir oyuncu.
Benim umudum var ve Lorenzo getir götürünü yapar.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2020, 13:10:22 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5530 : 17 Temmuz 2020, 13:25:45 »
Maccabinin hocası mesela darmadağınık takımı toparladı, Organizasyon olarak güçlüler lobileri iyi, salonları hep ful ( pandemi nasıl etkiler bilinmez)
Mialnoda messina faktörü faktördür her türlü. paraları da var.
en önemlisi bu iki takım da geçiş süreci dediğimiz zamanı atlatmış olmasıdır.
 Bize gelince; herşey iyi giderse neden olmasın demek istiyorum ama elim yazamıyor. yani hiç görmedim koçunu değiştiren, ana iskeleti yeniden kuran, oyuncu kalitesini ( performansını değil ) bir sebepten düşüren bir takımın aynı yıl başarılı olduğunu. Yani kusura bakma ama 5 maçlık bir seride bu kadronun bu yapısıyla Real madridi elemesi sürpriz değilse senin için basketbolda sürpriz nedir bilemedim.

Abi milano hangi geçiş sürecini atlattı her sene yap boz yapan takım geçiş sürecini nasıl atlatıyor ? Bu senede tamamen yenilendiler kim kaldı takımda rodriguez micov brooks tarchevzkı bu oyunculardan hiç biri rodrigez dışında ilk 5 başlamıcaktır rodriguez bile başlamayabilir. Oyuzden geçiş sürecini bizden daha fazla yaşayacak bir takım varsa milanodur.

İlk final four yaptığımız sene maccabinin bütçeside favori olma durumuda bize göre fazlaydı ama süpürdük. Çünkü hem yetenekliydik ve inanılmaz aç bir takımdık.

Real madride gelicek olursak evet kaliteli isimler var ama lull fernandez carrol gibi ana parçaları her sene geriye gidip artık biraz çaptan düşmeye başladığı için onların elenmesi çok büyük bir suprız anlamına gelmez benım adıma.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #5531 : 17 Temmuz 2020, 13:35:21 »
Geçen seneye göre pota altı savunmamız daha iyi olacak özellikle Hamilton Vesely'yi rahatlatacaktır ve Vesely'de tek başına bütün savunmayı sırtlamaya çalışmanın verdiği ağırlıktan kurtulup hücumda çok daha aktif ve isabetli olacaktır.Mesela Real maçında Tavares ile boğuşmak zorunda değil artık.

Şu ana kadar ki tabloda eksikler uzun rotasyonu,şutör ihtiyacı ve yönlendiricilerin kalitesi. Oyunu yönlendirmesi beklenen Brown ve Westermann kader oyuncuları Fenerbahçe'nin. Sloukas'ı çok tartışsakta, adam bu konuda tam bir kalite. Şutör ihtiyacı içinse umuyorum ki önünde 3 adım boşluk olmadan da şut atabilecek bir isim alınır. Bu isim 4 numara olursa sadece yönlendiricilerin kalitesi konusunda eksik kalabiliriz.

Gidenlerde Sloukas dışında bir sıkıntı yok bana göre. İllallah ettiren Kalinic , her ne kadar lider bir isim olsa da savunmada ayakları gitmeyen Datome,sıfır oyun bilgisine sahip Williams diğerlerini saymıyorum bile. Bu adamların hiçbirisini aramayız.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2020, 13:35:56 Gönderen: Zoltan Gera »

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #5532 : 17 Temmuz 2020, 13:37:39 »
4-5 rotasyonunda barthel vesely pierre ulanovas ahmet ve hamilton var.
total 80 dk
vesely 25
hamilton 20
barthel 20
ortalamayla oynasa, pierre ve ulanovas'ın yanyana oynayabileceği 5-10 dk'yı da hesaba katarsak gill'e tam olarak nasıl süre vermeyi planlıyorsunuz merak ettim? hamilton veya pierre'den katkı alamazsak sezon ortası bir 4 eklemesi belki yapılır o kadar.
önemli olan kısa skorer şu an 4 no falan gelmez

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5533 : 17 Temmuz 2020, 13:45:29 »
4-5 rotasyonunda barthel vesely pierre ulanovas ahmet ve hamilton var.
total 80 dk
vesely 25
hamilton 20
barthel 20
ortalamayla oynasa, pierre ve ulanovas'ın yanyana oynayabileceği 5-10 dk'yı da hesaba katarsak gill'e tam olarak nasıl süre vermeyi planlıyorsunuz merak ettim? hamilton veya pierre'den katkı alamazsak sezon ortası bir 4 eklemesi belki yapılır o kadar.
önemli olan kısa skorer şu an 4 no falan gelmez

30 de colo 25 lorenzo 20 westerman ???? Melih boby ?? He daha iyileri olsa güzel olur ama bence 4 numaradaki sıkıntı daha büyük.

Bartheli berkaylamı yedeklemekmi ?

Yoksa lorenzoyu westerman yada de coloyu melihlemi ?

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5534 : 17 Temmuz 2020, 13:46:29 »
30 de colo 25 lorenzo 20 westerman ???? Melih boby ?? He daha iyileri olsa güzel olur ama bence 4 numaradaki sıkıntı daha büyük.

Bartheli berkaylamı yedeklemekmi ?

Yoksa lorenzoyu westerman yada de coloyu melihlemi ?

Nunnaly kalıp pierre 4 e çekilicekse ozaman kısa alınabilir.ama pierre nekadar 4 numara oynar euroleagude bilemiyorum