Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007184 defa)

ctunc, Scorpionur ve 102 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5580 : 19 Temmuz 2020, 14:16:23 »
bence tam tersi hepsi birebirde gecen seneden daha iyi savunmaci isimler. Hatta takim olarak daha cok rebound almamiz beklenebilir. Fakat ozellikle 3luk cizgisi gerisinden sikinti yasayabiliriz gibi gozukuyor. Hatta savunma kaynakli cok fast break yapariz. Ama kurulu duzende kendi sutunu yaratmak, digerlerine pozisyon hazirlamak vs ... suphe duyulan konu bunlar. Brown, guclu potaya giden fizikli bir oyuncu. Ama dis sutu biraz allaha kalmis.... Keza Sloukas gibi oyun kurma ozelligi ni de daha gormedik gecen seneki performansinda.

Brown-Decolo-Ulonavas-Barthel-Vesely besinde, rakip takim "1&diamond" yaparsa, yani Decolo yu adam adama tutup alan savunmasi ile pota altini kitlerlerse? Yada Decolo, Melih in kotu gunune denk gelirse? o kendi sutunu, oyununu yaratacak, yada digerlerini oyuna sokacak oyuncu soru isareti oluyor. Alternatif kurdugun diger 5 lere de bakarsan; pota alti kitlenirse ne olur durum diye soruyorsun kendine....
Keşke koçlardan birileri çıkıp dediğiniz gibi one and box hatta daha fazlasını ortaya koyup taktiksel çeşitlilik gösterse.EuroLeague hocalarını o yönden biraz bizim Süper Lig hocalarına benzetiyorum.0 esneklik ve çeşitlilikle birbirlerinin bıraktığı takımlara gidiyorlar.Bizim de böyle bir durumun hakim olduğu Avrupa basketbolunda gidip NBA’den koç getirmemiz de -saha içinde olabileceklerden bağımsız- klas bir hareket oldu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #5581 : 19 Temmuz 2020, 16:51:04 »
Keşke koçlardan birileri çıkıp dediğiniz gibi one and box hatta daha fazlasını ortaya koyup taktiksel çeşitlilik gösterse.EuroLeague hocalarını o yönden biraz bizim Süper Lig hocalarına benzetiyorum.0 esneklik ve çeşitlilikle birbirlerinin bıraktığı takımlara gidiyorlar.Bizim de böyle bir durumun hakim olduğu Avrupa basketbolunda gidip NBA’den koç getirmemiz de -saha içinde olabileceklerden bağımsız- klas bir hareket oldu.
efe avrupa basketbolu daha yavas evet, NBA e gore %ler her zaman daha dusuk. Bunlar dogru, ama taktik ve set uygulamalari daha cesitli  bence.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2020, 16:51:50 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #5582 : 19 Temmuz 2020, 17:05:47 »
Lorenzo Brown transferinden sonra Murat Murathanoğlu çektiği programda 2 tane daha oyuncu alacağımızı söyledi.
Birisinin uzun olacağını duymuş. Bu 2 transfer'den biri olarak Kenan Sipahi oldu heralde.
Bir uzun transferi daha bekleyebiliriz o zaman.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #5583 : 19 Temmuz 2020, 18:05:31 »
efe avrupa basketbolu daha yavas evet, NBA e gore %ler her zaman daha dusuk. Bunlar dogru, ama taktik ve set uygulamalari daha cesitli  bence.
Bahsetmek istediğim özellikle işin savunma kısmıydı zaten zira alan savunması bile çok az kullanılıyor artık;adam adama savunmadan başka bir şey görünce şaşırıyoruz.

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #5584 : 19 Temmuz 2020, 21:37:46 »
Bahsetmek istediğim özellikle işin savunma kısmıydı zaten zira alan savunması bile çok az kullanılıyor artık;adam adama savunmadan başka bir şey görünce şaşırıyoruz.

Oyuncuların gelişimleri savunma çeşitlerini etkiliyor kardeşim. Artık oyuncular daha atlet daha şutör ve daha güçlü. Şuan ana planı alan savunması Olan bir koç bulamazsın. Tabi el koçları da ellerindeki oyunculara bakarak savunmalarını kurguluyorlar. Bence zor olsa da en etkili savunma çeşidi switch savunma ama uygun oyuncular bulmak zor. Kolay işler değil bunlar. Fikstür yoğunlaştı seyahatler arttı takım antrenmanlari azaldı.

Artık farklı bir basketbol oynanıyor

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #5585 : 20 Temmuz 2020, 09:35:39 »
Mc Column serbest kalmis. Gecen seneki takima kesinlikle istemezdim ama sanki bu seneki takimda 2. Guard gorevini kabul ederse is yapabilir.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #5586 : 20 Temmuz 2020, 09:45:20 »
Ali koç da açıklama yapmış 18 20 milyon usd gibi bütçe olacak demiş. İşte euro paritesi ile beraber 16 milyon euro hadi max 18 milyon euro max max bütçe olur
Maaş bütçesi toplam bütçe x%65 oluyor. Siz hesaplayın kim gelir kaç paraya gelebilir vs vs
Öyle bundan sonra 1. 5 milyon euroluk oyuncu beklemesin kimse. Gill Adams filan yazanlar hayal kurmasın :)
Leo, Lorenzo Kenan Dixon
Nando Melih
Ulenovas Pierre Tarık
Barthel Berkay
Jan, Hanilyon Ahmet
Kadro şu anda bu gibi.
8 yabancı var
1 yabancı kısa bekliyorum 1 de ilave Türk
10 yabancı çok süpriz olur şu anda bana
Bir hamle de sezon içi yapmak için 500 600 kenara koyar nba fırsatları olursa diye bekleriz
Durum bu gibi görünüyor
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5587 : 20 Temmuz 2020, 11:06:30 »
Ali koç da açıklama yapmış 18 20 milyon usd gibi bütçe olacak demiş. İşte euro paritesi ile beraber 16 milyon euro hadi max 18 milyon euro max max bütçe olur
Maaş bütçesi toplam bütçe x%65 oluyor. Siz hesaplayın kim gelir kaç paraya gelebilir vs vs
Öyle bundan sonra 1. 5 milyon euroluk oyuncu beklemesin kimse. Gill Adams filan yazanlar hayal kurmasın :)
Leo, Lorenzo Kenan Dixon
Nando Melih
Ulenovas Pierre Tarık
Barthel Berkay
Jan, Hanilyon Ahmet
Kadro şu anda bu gibi.
8 yabancı var
Bir hamle de sezon içi yapmak için 500 600 kenara koyar nba fırsatları olursa diye bekleriz
Durum bu gibi görünüyor
Matematik hesabi yapiyoruz resmen. Diyelim ki 1 milyon butce kaldi. 1.2 milyona çıkamaz mi. 200-300 bin aşamiyor musun. Adam da demiş zaten 18-20 diye. Yani hafif bir esneklik var. 1,5 milyonluk adam pek tabi ki alınabilir. Takima vasat adamlar alındıkca herkes şunu dusundu. Butce guarda ayrildi, uzuna ayrildi vs vs. Ama.baktik ki vasat adamlar gelmeye devam etti. Simdi diyoruz ki kadro tamam gibi. Bir tane üst duzey adam gelmedi. Berkay, tarik, kenani falan rotasyonda dusunmek tuhaf oluyor. Ver tofasa dikkatimi bile çekmez hiçbiri.

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #5588 : 20 Temmuz 2020, 11:13:25 »
Tofaş Sean Kilpatrick'i almış. NBA'de ciddi süreler alan bir arkadaş diye hatırlıyorum ben bu oyuncuyu.
Bizim de işimizi görmez miydi bu tarz bir oyuncu?

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5589 : 20 Temmuz 2020, 11:17:51 »
Matematik hesabi yapiyoruz resmen. Diyelim ki 1 milyon butce kaldi. 1.2 milyona çıkamaz mi. 200-300 bin aşamiyor musun. Adam da demiş zaten 18-20 diye. Yani hafif bir esneklik var. 1,5 milyonluk adam pek tabi ki alınabilir. Takima vasat adamlar alındıkca herkes şunu dusundu. Butce guarda ayrildi, uzuna ayrildi vs vs. Ama.baktik ki vasat adamlar gelmeye devam etti. Simdi diyoruz ki kadro tamam gibi. Bir tane üst duzey adam gelmedi. Berkay, tarik, kenani falan rotasyonda dusunmek tuhaf oluyor. Ver tofasa dikkatimi bile çekmez hiçbiri.
Şöyşe izah edeyim
Misal 1 kaldı elde diyelim :)
8 yabancı var
Kısa eksiğin var kalite olarak
Uzun eksiğini var hem kalite hem sayı olarak
Hadi 1.2 ye çıktın.

Şimdi kafada güzel deli sorular
1 bu parayı tek isme mi gömeriz
2 bu parayı ort bir kısa alıp sezon içi hamle yapabilmek için saklar mısın

Kenan Dixon
Tarık Melih
Berkay
Ahmet
6 tane Türk var barthel var elde sadece 4 numara
Ligi de önemseyip bir uzun Türk 4 numara da alsak fena olmaz ama ona da parayı nerden bulacağız vs vs

Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #5590 : 20 Temmuz 2020, 11:40:20 »
Cem;

Su sure alabilecek yerli 4 numara meselesi, akilli sarisin ya da ufo gibi birsey ...

Olduguna inanan cok ama ispat edilemiyor... Gelebilecek isim kim olabilir ki?
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 11:41:18 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #5591 : 20 Temmuz 2020, 13:03:10 »
Leo, Lorenzo Kenan Dixon
Nando Melih
Ulenovas Pierre Tarık
Barthel Berkay
Jan, Hanilyon Ahmet
Kadro şu anda bu gibi.
8 yabancı var
Durum bu gibi görünüyor

4 numarada sayısal olarak eksik varken son kurşunumuzu kısa için harcamak çok mantıklı gelmiyor bana. Yani kadrolara yazılmasa da Ergi ve Ekrem de var daha. Bobby veya Leodan birisi gitmeyecek ise başka kısa alıp 4 numarayı dımdızlak bırakmak çok kötü olur.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #5592 : 20 Temmuz 2020, 13:13:30 »
1 numara 4 numara hiç farketmez iyi adam aldıktan sonra.
iki tane vasat adam alınacağına 1 tane iyi adam gelsin. (Pierre + Westermann a karşılık kim Trey Thompkins yada ne bileyim Adams gelsin istemezdi ? )

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #5593 : 20 Temmuz 2020, 13:46:21 »
Bursa'daki Chris Jones Maccabi ile anlaşmış.
Hem şutu hem oyun görüşü bence iyi bir oyuncuydu. Lorenzo Brown kadar delici değil belki ama ben tercih ederdim açıkçası.
Maccabi'de izleyip, tüh be elden kaçtı diyeceğiz yine.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5594 : 20 Temmuz 2020, 14:18:24 »
Cem;

Su sure alabilecek yerli 4 numara meselesi, akilli sarisin ya da ufo gibi birsey ...

Olduguna inanan cok ama ispat edilemiyor... Gelebilecek isim kim olabilir ki?
Abi Türk illa olsun diyorsak ya gelişir diye alınabilecek tek adam Tofaştaki Berkan o da işte ya tutarsa vs
Bir kere bıkmadım