Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007511 defa)

Scorpionur ve 114 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5730 : 27 Temmuz 2020, 10:09:27 »
at avrat yunan guard dan nerelere geldik ya .....

s... boyle vizyonu ... Son bir umudum vardi, yaziyordum Collumn vs diye ama .... umut mumut kalmadi ... Bakalim Vesely yi elimizde tutabilecek miyiz? o da giderse bu takim son 4 de zor kalir.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #5731 : 27 Temmuz 2020, 10:16:11 »
Bünyesinde Vesely ve De Colo'yu barındıran bir takım için çok ümitsiz konuşuyoruz. Birisi Avrupa'nın en iyi pivotu birisi en özel skoreri. Bunların etrafına orta düzey adamlar dizip pekala Top 8 yapılabilir. Barça-Efes-Real-CSKA dışındaki her takımla başa baş kapışması lazım bu takımın. Eğer bu olmuyorsa koçta iş yok demektir. Sloukas'ın oyun zekası,yönlendiriciliği dışında ekside değiliz geçen seneye göre. Pek sanmıyorum ancak belki Bobby veya Leo yerine bir tık daha iyi bir kısa alınır Kenan ile birlikte.

Bastan bu yana soyleniyordu 10 yabanci ile sezona girilmeyecek diye.... Yani kalan Westermann, Vesely, DeColo dan biri gitmedikce bir yabanci daha gelecegine cok umit baglama....

Bu arada Datome ve Sloukas hic birsey yapmasalar en kotu gunlerinde bile olsalar, onde girdigimiz maclarda tecrubeleri ve neredeyse %100 attiklari serbest atislarla... rakibi caresiz birakiyorlardi... bu sene bolca son dakikalarda serbest atis izleriz....

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #5732 : 27 Temmuz 2020, 10:29:06 »
Küfür ettiğimiz Joffrey bile sırtı dönük bir skor opsiyonuydu, keza Derrick Williams
Ha bize sisteme uymadılar bunlar ayrı mesele ama senin elinde kaliteli bir sürü adam vardı
Şimdi onların hepsi yok
Nando Jan harici hah işte bu üst düzey diyeceğimiz adam yok
Çok net söyleyim bugün imkanları olsa ne nando ne de jan 1 dk kalmazlar
Bu takım top8 yaparsa ben hocaya büyük saygı duyarım
Efes
Real
Barcelona
Cksa
Milano
Maccabi
Şu adamların her türlü gerisindeyizkalan 2 tane koltuk var top8 için
Olympicos
Kmhki
Valencia
Baskonia hatta tutarsa zenit
Panathinaikos kadro bitmedi yorum yapmoyprım onlara
Şu anda ciddi orası için bize rakipler
Ayhan dostum az çok diğer forumları takşp ediyor
Pierree, Eddie Hamilton misal Gsliler takımlarında görmek istedikleri alabiliriz dedikleri adamlardı
2 tane süper starı olan orta sıra bir takımız
Umutsuzluk değil bu gerçek
2013 Simone sonrası misal şu tablo olsaydı hepimiz keyifli olurduk
Ama Zeljko sonrası çok normal gayet tabi bu piskolojide olunması
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5733 : 27 Temmuz 2020, 10:40:42 »
Wilbekin'le alakalı haberler dolaşıyor ortalıkta.Yani westermann gelmeden zaten imkansız bir ihtimal ama olurda westermann giderse şansımız var mı acaba ?

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #5734 : 27 Temmuz 2020, 10:46:16 »
Wilbekin'le alakalı haberler dolaşıyor ortalıkta.Yani westermann gelmeden zaten imkansız bir ihtimal ama olurda westermann giderse şansımız var mı acaba ?

Wilbekin konusu 10 kere geldi ... Wilbekin e yetecek butce yok ... bilgi bu.

Westerman gitsede yetmez, decolo giderse olur anca... ki kimse o parayi vermez decolo ya.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5735 : 27 Temmuz 2020, 10:52:15 »
Yok abicim
Wilbekin ilave 2 sene daha sözleşmesi var :)
Maccabi bırakmaz
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #5736 : 27 Temmuz 2020, 10:54:45 »
Yok abicim
Wilbekin ilave 2 sene daha sözleşmesi var :)
Maccabi bırakmaz
Umut dağıtan Cem gitti yerine kim bir temennide bulunsa ağzına tıkan süper realist Cem geldi. Ne yani patron hiç mi birşey beklemeyelim?
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5737 : 27 Temmuz 2020, 10:55:14 »
Wilbekin konusu 10 kere geldi ... Wilbekin e yetecek butce yok ... bilgi bu.

Westerman gitsede yetmez, decolo giderse olur anca... ki kimse o parayi vermez decolo ya.
2.2 milyon euro günümüz euroleague şartlarında Nando'ya herkes verir abi
Şayet öyle düşünüyorsan Nando bu kadar büyük adam değil demektir
Mevzu nando istediği kontratı istediği takımdan alır ama sen ondan çıksan ne bok yiyeceksin iyice çaptan düşersin
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5738 : 27 Temmuz 2020, 10:57:55 »
Umut dağıtan Cem gitti yerine kim bir temennide bulunsa ağzına tıkan süper realist Cem geldi. Ne yani patron hiç mi birşey beklemeyelim?
Abi estağfurullah beni uzun yıllardır tanıyorsun
Hep umut pompaladık takıma ve hocaya inandık hiç de mahçup olmadık
Şu anda uçarız kaçarız diyemem ne hoca ne takım bana o sözleri söyletmiyor
Sezon içi millet söverken yine ben aman etmeyin sabredin diyeceğim. Bu da dursun bir yerde
Abi bu sene geçiş senesi beklenti sıfır olursa herkes mutlu olur
Top8 F4 yaparsak da oturur hep beraber mutlu oluruz bana "lan Cem lan ilhan ne güzel göt oldunuz diye yazarsınız inan gram gocunmam Fenerbahçe iyi olsun başarılı olsun da biz götün de götü oluruz
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı emrebbr

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #5739 : 27 Temmuz 2020, 10:59:20 »
bence çoğumuz karamsar düşünüyor ama bu işin sadece isim bazında ilerlemediğini gecen sene çok iyi gördük avrupanın en iyi koçu, en oturmuş kadrosu bizdeydi , de colo ve williams gelince biz bu sene oynamayalım direkt kupayı verin diye takılanlar bile vardı ama sonucu gördük veya pianigianin geldiği sene 4 5 kariyerli oyuncu geldi ama tutmadı hatta obranın geldiği ilk yıllar euroleague i geçtim karsıyakaya şampiyonluk verildi ama sonraki 5 yıl muhtesem geçti,sonuç olarak isimleri değil performansları görmek gerek

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5740 : 27 Temmuz 2020, 11:07:23 »
bence çoğumuz karamsar düşünüyor ama bu işin sadece isim bazında ilerlemediğini gecen sene çok iyi gördük avrupanın en iyi koçu, en oturmuş kadrosu bizdeydi , de colo ve williams gelince biz bu sene oynamayalım direkt kupayı verin diye takılanlar bile vardı ama sonucu gördük veya pianigianin geldiği sene 4 5 kariyerli oyuncu geldi ama tutmadı hatta obranın geldiği ilk yıllar euroleague i geçtim karsıyakaya şampiyonluk verildi ama sonraki 5 yıl muhtesem geçti,sonuç olarak isimleri değil performansları görmek gerek
Bir sonuç görmedik ki
Normal sezon çok kötü geçiyordu
Araya 1 Türkiye kupası sıkıştı lig bitti
Top8de 6 7 8. Sıradan girsek rakipler Fenerbahçe çıkmasın diye dua ederdi
Ha Top8de elenebilirdik sporun içinde var bu

Sadece 2020 senesi baz alacaksak Alba berlin de bu sene F4 yapabilir veya Zenit yapabilir hatta Valencia bile yapabiliriz dememiz lazım
Hocamın ilk senesi euroleague kötü geçti ilk gruplar çok iyi sonra top16 sistemi vardı elendik
Ligi aldık
Sonraski sene top8 yapamaz denilen takım kariyerinde ilk kez F4 yaptı. Fenerbahçe F4 yaptı. Bu öyle az buz şey değil
Sonra ligde yarıda Ksksye elendik vs vs
Yani her sene birşey oldu
Şu anda karamsarlık yok kağıt üstü gerçekçi bir yaklaşım var.
Spor bu herşeye gebe süpriz yapabiliriz ama adı üzerinde süpriz
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2020, 11:08:42 Gönderen: Cem Ağrak »
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #5741 : 27 Temmuz 2020, 11:17:29 »
gerçekten durumu anlamamakta ısrar ediyoruz forumca. geçiş döneminde avrupada piyasa kısır. herkes 1 2 3 4 5 numara arıyor. bütçe olarak nerdeyse ilk 10 a zor giriyoruz ama piyasada milletin alamadıgı gill i niye almıyoruz diye laf ediyoruz.
Gerrardini bu adamları alarak kendi ayagına sıkıyor. adam işini riske atıyor. En iyi oldugu alan olan nba den gelecek kalıteli oyunculara sulanmayı bilmiyormu sanki. ama bizde oturmuş bunu niye aldı diyoruz. avrupada bilinen orta sınıf adamı alacağımıza, biraz daha kumar oynamak daha mantıklı ve ucuz. geçen sene astronomik rakamlarla 6 7. sıradaydık bu sene 10 bile değilizdir.

10. sıradaysak 10. sıradaki kalitede oyuncu alırsın bu kadar basit.  yok arkadaşlar yok yok yok para yok. teknik kadro yönetici düşünce 11 12 kalıyosa güzel dediğimiz bütçedeyiz.
decolo vesely ahmet boby melihin maaşlarını hesaplayın tahmini 7-8M vicari yapıyor. 4-5M bütçeye 7 8 oyuncu almaya çalışıyolar.

öle böle kurcaz kadroyu. 7 8 transferden 2 tane ilk 5, 1 tane kalıteli yedek çıkarsa gelecek seneye yatırım olacak. yapılan bu. 1M nunnaly ler dolacagına vesely decolo ve düşük profiller olsun. daha iyi bence.

gerçekten fenerbahçe hastalığı diye birşey var kesinlikle katılıyorum.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #5742 : 27 Temmuz 2020, 11:17:39 »
Geçen sene biz top 8 yaptıktan sonra herşey için herkes kadar şansımız vardı. Neden ? Çünkü Avrupa’nın en iyi koçu bizdeydi, en oturmuş kadro bizdeydi. Playoff normal sezona benzemez. O adamların uzmanlık alanları o periyotları oynamaktı. Şimdi biz normal sezonda iyi iş yapsak bile elemelerde bu takım ne yapar bilinmiyor. Bizi bozan belirsizlik. En keskin şutörümüz Melih efendi o da en lazım zamanda 0/11 yapmıştı. Kendi adıma bu sene beklentim: takım mücadele etsin, koç bu işi kotarabileceğini ispat etsin ve gelecek seneye şubeyi daha da küçültmek yerine üzerine birşeyler ekleme hevesini versin yönetime. Kaçıncı bitirmiş, yenmiş yenilmiş umurumda değil. Zaza enden “tatu “ yu bile canı gönülden desteklemiş adamım ben. Herşekilde tek büyük Fenerbahçedir benim için
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5743 : 27 Temmuz 2020, 11:20:21 »
Branş fark etmeksizin spordaki en büyük yanılgılardan birisi beklenti altında vasat geçen bir sezonu baz alıp genelleme yapmaktır
Evet 2020 senesi kağıt üzerindeki en iyi kadromuzdu ama pandemiye kadar en vasat performans gösterdik bunu kimse inkar edemez
Ama F4ler euroleague şampiyonluğu filan konuşuluyor ise yine iyi kadro kurmak iyi bütçe sağlamak zorundasın
Ha bütçe ve takım kalitesi ne ise kendine ona göre hedef çizersin sonrasına da performansa göre bakarsın
Şu anda tabi ki kağıt üzerinde konuşuypruz bundan önceki 7 senede yaptığımız gibi
Takım F4 yaparsa bu süpriz olur ama sürprizler de hayatın içinde bu çok doğal
İnşallah yaparız
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #5744 : 27 Temmuz 2020, 11:21:45 »
Birde bu klüpte yapılan büyük hatalardan biride kaptanlık görevi. melih gibi hiçbir sezon ilk 5 e oynamayan oyuncuya kaptanlık veriliyor.

Sallıyorum Gigi yada vesely olsa. adama dersin sen kaptansın biraz fedakarlık yap. yada ilk gemiyi terketme emeklilige kadar oyna dersin.

biz sırf türk diye melihe verdik kaptanlıgı. Milletin kaptanı dediğin isimler takım ölsede batsada maaşı düşsede gemiyi terk etmiyor. bizim kaptan zaten gitceği yer yok. kenardan izlemeyi seviyor.

3 sene önce spanulis e teklif gelse ve klup biz maasında indirim istiyoruz dediğinde bana fırsat verin son kontratımı yapayım demez. sorun degil ödemesenizde olur der. biz klübü sevdirdik ama kimseyi buraya ait hissettiremedik. Bunun en basidi kaptanlıktan bile gidemedik.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2020, 11:24:51 Gönderen: oddrech »