Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006963 defa)

Ero1907 ve 118 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5775 : 27 Temmuz 2020, 21:26:22 »
Cem abi senin fikirlerine gerçekten saygı duyuyorum ve keyifle takip ediyorum maksadım senın ve diğer abilerimin fikirlerine karşıt olmak değil ama.

Ama tek tek incelersek eğer.

Larkin etkeni dışında efesin bize ağır bastığı hiç bir nokta görmüyorum.

Takılıyoruz be kardeşim ya, zıt da yaz tartışıp sohbet ediyoruz işte sıkıntı yok ;)
Efesten ve erginden inanılmaz nefret ederim
Efes hem oturmuş kadro hem bireysel hem de psikolojik olarak 5 gömlek bizden daha iyi
Bunları yazmak çok ağır ama gerçekler ne yazık ki böyle tabi bunlar bans göre gerçekler
İnşallah sen haklı çıkarsın ama :(
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #5776 : 27 Temmuz 2020, 21:28:23 »
Çoğu oyuncu kontrat sahibiyken,piyasada kısıtlı sayıda oyuncu varken üstüne bütçeyi kısınca böyle transferler olur.Net şekilde F4 adayı olmayacağımız hoca gittiği gün ortadaydı zaten.Bunlara rağmen neden ısrarla önceki kadronun sadece 1-2 tık seviye altında bir kadro kurmamız bekleniyor? Sezon başlayınca oyuncuları tanıyacağız,hocayı göreceğiz ve ona göre hedef koyacağız.Bence şuan %100 bilgi ve fikir sahibi olmadan beklenti belirlemek saçma.Hiçbir oyuncuyu youtube’da video izleyerek ya da birkaç maçına bakarak %100 tanıyamayız,Larkin bile Baskonia’da veya Boston’da şuanki gibi bir oyuncu değildi sonuçta.Hocanın katacakları çok önemli.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #5777 : 27 Temmuz 2020, 21:30:25 »
Bu arada Ayon cidden bugün mü takip etmeye başlamış?İlginç bir hamle olabilir her ne kadar yaşı 35 olsa da.

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #5778 : 27 Temmuz 2020, 21:33:54 »
Öncelikle merhaba, foruma uzun süredir yazmıyordum okumama rağmen. Bence forumda inanılmaz ekstra karamsar bir hava var. Kurulan kadroya haksızlık edildiğini düşünüyorum. Evet geçen sene sezon yarıda kalmıştı ama kendimizi kandırmayalım tepedeki ilk 2 takımdan birini eleme ihtimalimiz çok çok azdı. Obradovic playofflarda çok başka bir seviyeye çıkıyor ama bu adam da süpermen değil, kaldı ki koçluk kariyerinin belki de en kötü (bizdeki net en kötü) sezonunu yaşıyordu. O yüzden o takım Top8 yapıp elenecekti yüksek ihtimal (Top8 de kesin değildi). Bu bağlamda bu kadronun geçen seneden başarısız olacağını sanmam. Bu kadro Top8 yapacaktır. Hala pozisyonunun en iyi oyuncularından 2’si bizde. De Colo’yu geçen sene heba ettik Obra’nın takımın liderliğini Sloukas’a vermesi yüzünden. Takımında De Colo varsa Sloukas daha çok top alamaz normalde ama biz tüm sezon bu yoldan gidip adamı köşe şutörü gibi oynattık. Adamın da özgüveni düştü her geçen gün, ilk geldiğinde daha özgürdü adam 39 sayı attığı maç başta olmak üzere performansı çok daha yüksekti. Bu sezon ise takım De Colo üstüne kuruldu ve yüksek tempolu, kısaların özgürlüğünün fazla olduğu bir kurgu olacak gibi. Bu yüzden De Colo yeni transfer etkisi yapacaktır. Takımı sahiplenirse en büyük MVP adaylarımdan biri o. Vesely de fiziken daha da toparlandıysa gereken sorumluluğu alacaktır. Sonuç olarak 18 milyon euro civarına kurulan bu takımın geçen seneki 30 milyon euroluk takımdan aşağı kalacağını düşünmüyorum, evimizde 30 yemeyiz mesela kimseden. Yine Top8 yapıp eleniriz yüksek ihtimalle. Obradovic’i ben de çok seviyorum ama onun gitmesinin etkisiyle forumda çok ciddi bir karamsar hava oluşmuş, bence durum o kadar kötü değil. Efes, CSKA, Real ve Barça dışında hangi takımda De Colo ve Vesely var?
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2020, 21:42:23 Gönderen: Tyler Khan »

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5779 : 27 Temmuz 2020, 21:35:10 »
Bu arada Ayon cidden bugün mü takip etmeye başlamış?İlginç bir hamle olabilir her ne kadar yaşı 35 olsa da.

Valla nfeurope sayfasında gördüm bende.

Vesely/hamilton/barthel/ayon pota altı olursa alan açma konusunda sıkıntı yaratıcak olsada döve döve vura vura çok maç aldırır.

Heleki tek maçlarda 😀(final 4)

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5780 : 27 Temmuz 2020, 21:37:28 »
Cem abi senin fikirlerine gerçekten saygı duyuyorum ve keyifle takip ediyorum maksadım senın ve diğer abilerimin fikirlerine karşıt olmak değil ama.

Ama tek tek incelersek eğer.

Larkin etkeni dışında efesin bize ağır bastığı hiç bir nokta görmüyorum.

Muhtemel lig maçı kadroları
Larkin-Doğuş..................Lorenzo-Dixon
Micic-Buğrahan..............Nando-Melih
Simon-Tolga....................Ulanovas-Tarık
Moerman-Singleton........Barthel-Berkay
Dunston-Sertaç...............Vesely-Ahmet

Geçen seneki formları baz alırsak sol taraf net ağır basıyor.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #5781 : 27 Temmuz 2020, 21:40:18 »

Kenan abi onu ekle o önemli etki yapacaktır :)
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5782 : 27 Temmuz 2020, 21:45:52 »

tek sıkıntı larkin türk olması.

Ama ben şunu anlamıyorum larkin 2 sene oldu türkiyeye geleli ilk 6 ayında inanılmaz kötüydü larkin hatta bildiğim kadarıyla efes onu yollamak istiyordu.

Sadece 1.5 senelik gerçekten hakkı yenmeyecek bir larkin performansı evet çok doğru ve çok beğeniyorum.

Ama NANDO DE COLO bizde yaklaşık 5,6 senedir euroleague tamamen domine eden bizde değilken imrendiğimiz bizi yakan yıkan adam bizde

İlave olarak sağlıklı vesely :)

Ben şahsen larkini bu sene görüceğimizi düşünüyorum.

Larkinin 1.5 sene çılgınca oynaması eurolegue tarihinin en dominant skoreri de colonun hiçe sayılması bana çok saçma geliyor

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #5783 : 27 Temmuz 2020, 21:49:38 »

Larkin bi kontak kapatsa sıçar bunlar. Beaubois falan olacak iş değil o. İlk 5 kıyaslaması yapsak mesela aşırı fark yok ama bench Allahlık ;D

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #5784 : 27 Temmuz 2020, 21:52:23 »
tek sıkıntı larkin türk olması.

Ama ben şunu anlamıyorum larkin 2 sene oldu türkiyeye geleli ilk 6 ayında inanılmaz kötüydü larkin hatta bildiğim kadarıyla efes onu yollamak istiyordu.

Sadece 1.5 senelik gerçekten hakkı yenmeyecek bir larkin performansı evet çok doğru ve çok beğeniyorum.

Ama NANDO DE COLO bizde yaklaşık 5,6 senedir euroleague tamamen domine eden bizde değilken imrendiğimiz bizi yakan yıkan adam bizde

İlave olarak sağlıklı vesely :)

Ben şahsen larkini bu sene görüceğimizi düşünüyorum.

Larkinin 1.5 sene çılgınca oynaması eurolegue tarihinin en dominant skoreri de colonun hiçe sayılması bana çok saçma geliyor
Şu iki takımdan bir takım yapsanız Nasıl olur rotasyonunuz??
Benimki
Larkin Dixon
De Colo Micic
Şimon Ulanovas (Bu ikili arasında ilk 5 tercihi yapamadım)
Moerman/Singleton Barthel
Vesely Dunston şeklinde olur

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #5785 : 27 Temmuz 2020, 21:54:30 »
Keşke iyi bir oyun kurucumuz olsaydı da Lorenzo bizim takımın Aaron Jackson'ı olsaydı. Cuk olurdu o role.
Teo De Colo Aaron
Leo De Colo Lorenzo

Leo'dan bir Teo çıkmaz da işte  ;D

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5786 : 27 Temmuz 2020, 21:54:48 »
Abi olympiakos ve baskonia onemlı takımlar ama senin dediğine gelicek olursak zaten bu saydığın takımlarla malesefki hiç kafa kafaya maçımız olmadıkı ortaya cıksın.

Vesely eleştrilerine sonuna kadar katılıyorum ama de colo 15 sayı ortalamayla ve cok iyi bir yüzdeyle tamamlamış sezonu o olmasa belkide son 2 3 takım arasına girebilirdik 30 üstü attığı 4yada 5 maç var ve çift hane üretemediği 4 maç 2 sinde süre almamış olduğu görünüyor.

Datome kalinic sloukas lauvergne bunların gitmesi onları çok sevmekle beraber benım adıma çok olumlu hamleler.

Gerçekten uzun bir süredir basketbolun tam anlamıyla içindeyim sürekli takip ediyorum.egerki şu kadroya gustavo ayon yada anthony gill kalitesinde 4 yada 5 gelirse eğer net bir final 4 adayı olduğumuzu düşünüyorum.

Umarım benım dediklerim çıkar :)

Hatta arttırıyorum normal sezon yada türkiye liginde efese ağır basıcağımızı düşünuyorum.
İyimserlik yada olumlu düşünmek kotu bisiy degil. Fikrini de savunman güzel ama biz de az buçuk takip ederiz bu sporu. Sadece biraz gerçekçiyiz diyelim. Başarının tadını alan gençler olarak o hazdan vazgeçmeyi kabul etmek etmemekten daha zor sizin için :)

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5787 : 27 Temmuz 2020, 21:55:54 »
Şu iki takımdan bir takım yapsanız Nasıl olur rotasyonunuz??
Benimki
Larkin Dixon
De Colo Micic
Şimon Ulanovas (Bu ikili arasında ilk 5 tercihi yapamadım)
Moerman/Singleton Barthel
Vesely Dunston şeklinde olur

Larkin/brown
De colo/micic
Ulanovas/simon
Barthel=moerman
Vesey/dunston

Sıralamama göre ilk yazdıklarım ilk tercihlerim.

Ben bu biracıları gerçekten euroleague de tokatlıyacağımıza çok eminim.

Larkinde ligde final serisinde kontak kapatırsa yada corona olursa şansları yok 😀

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #5788 : 27 Temmuz 2020, 21:58:13 »
De colo'yu aldığımız dönemde "larkin, avrupa'nın en iyi oyuncusu" diyerek itiraz ederdim de colo'nun en iyi olduğunu söyleyenlere. Basketbol izlememe tavsiyesi almıştım bi dünya. :)

He bir de micic şu an avrupa'nın en iyi oyun kurucusu.

Ligin en iyi 2 kısasına sahip takım olduğu için tepede efes. Kalan oyuncuları vasat dunston hariç.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2020, 21:59:51 Gönderen: pikenrol »

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
« Yanıtla #5789 : 27 Temmuz 2020, 21:58:37 »
Ben ali koç olsam gökhan gonule para vericeğime wilbekin/boby değişimi yapar hem yerel ligde hem euroleaguede efesi ezme keyfını yaşarım.