Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006580 defa)

0 Üye ve 56 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5790 : 27 Temmuz 2020, 22:03:04 »
Olumlu bir şeyler bulmak için pierre videoları izledim bugün.
Seçme videolarda bile şut tercihlerinin %90'ı yanlış. :)

Pierre yerine whittington olsa şu kadroda, çok rahat olurdum f4 için.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #5791 : 27 Temmuz 2020, 22:10:46 »
Larkin bi kontak kapatsa sıçar bunlar. Beaubois falan olacak iş değil o. İlk 5 kıyaslaması yapsak mesela aşırı fark yok ama bench Allahlık ;D

Kapamisti zaten ... ilk 6 ay yoktu nba ye gidicem simdi ararlar, birazdan ararlar derken.....

Ama o zaman da Micic vardi. Ya bir laf var oyun kurucun kadar konuş diye .... micic alıyordu o zamanda maçları.

DeColo buyuk oyuncu ama CSKA dönemindeki gibi her pozisyonda düdük calinmiyor artik. Ayrıca CSKA da o performansı yaparken yanında, teodosic sonra da serrod vardi .... Tum takim de colo yu savunmuyordu....  Decolo dan performans görmek için yanına iyi bir oyun kurucu sart. (Gerci Kenan geliyor ama :) )
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5792 : 27 Temmuz 2020, 22:23:08 »
Kenan abi onu ekle o önemli etki yapacaktır :)
Neyse bonservisi basıp parayı alacağız artık, Kenan olmazsa bu kadar yatırım boşa gider.

Çevrimdışı emrebbr

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #5793 : 28 Temmuz 2020, 01:33:58 »
tek sıkıntı larkin türk olması.

Ama ben şunu anlamıyorum larkin 2 sene oldu türkiyeye geleli ilk 6 ayında inanılmaz kötüydü larkin hatta bildiğim kadarıyla efes onu yollamak istiyordu.

Sadece 1.5 senelik gerçekten hakkı yenmeyecek bir larkin performansı evet çok doğru ve çok beğeniyorum.

Ama NANDO DE COLO bizde yaklaşık 5,6 senedir euroleague tamamen domine eden bizde değilken imrendiğimiz bizi yakan yıkan adam bizde

İlave olarak sağlıklı vesely :)

Ben şahsen larkini bu sene görüceğimizi düşünüyorum.

Larkinin 1.5 sene çılgınca oynaması eurolegue tarihinin en dominant skoreri de colonun hiçe sayılması bana çok saçma geliyor

de colo yu kimse küçümsemez de, ben  su 1.5 yıllık performansı baz alırsak larkin kadar domine eden bir oyuncu görmedim, bir de bizim ligde david rivers vardı onu da kimse durduramazdı

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #5794 : 28 Temmuz 2020, 10:23:49 »
Ben ali koç olsam gökhan gonule para vericeğime wilbekin/boby değişimi yapar hem yerel ligde hem euroleaguede efesi ezme keyfını yaşarım.
Bunlar birbirinden o kadar bağımsız konular ki. Zaten biraz daha bütçe arttırma imkanları olsa Gill bizim takımı çok rahatlatır.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5795 : 28 Temmuz 2020, 11:19:37 »
Kenan'ı aldığımızı farz edersek, tüm kadronun sağlam olduğu bir günde Euroleague kadrosunda Bobby kesik yiyecek. Biberoğlan ise EL için kadroda 2 sakat olmasını beklemek zorunda olacak. Berkay ise EL'de sahaya adım atamayacak. Berkay lig için bile gereksiz, boşa harcanmış para çok...

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #5796 : 28 Temmuz 2020, 11:40:10 »
Kenan'ı da alırsak 1-2 numarada acaip bir yığılma olacak.
Lorenzo-Leo-Bobby
Nando-Melih-Tarık
Ayrıca Ekrem ve Ergi de yerli olarak kadroda.
Kenan'a hem de buyout vererek getirmek çok saçma değil mi?

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #5797 : 28 Temmuz 2020, 11:47:43 »
Kenan'ı da alırsak 1-2 numarada acaip bir yığılma olacak.
Lorenzo-Leo-Bobby
Nando-Melih-Tarık
Ayrıca Ekrem ve Ergi de yerli olarak kadroda.
Kenan'a hem de buyout vererek getirmek çok saçma değil mi?

buyout vermeyiz ona demişizdir ki '' sen çıkışını al gel ''
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #5798 : 28 Temmuz 2020, 11:51:26 »
Gözünü seveyim. Bu ilk 5 nasil oldukça iddialı. Yeni gelen 3 isim için söylüyorum son 5 yılki kadromuzda hangisi ana rotasyon oyuncusu olurdu. Diger vasat isimlerin yanında vasat ustu isimler hepsi. Simdi siz düşünüyorsunuz ki vesely ve de colo uçacak kaçacak muthis isler yapacak diğerleri de onlara ayak uyduracak. De colo gecen seneki kadroda dahi hiç bir büyük maçta sorumluluk alıp mac kazandırmış bir isim değil. Vesely 2 yıldır ortada yok. Sen daha gerçekçi birisin. İyi tarafından bakmaya çalıştığının farkındayım. Ben sağdan soldan önden arkadan bakıyorum. Umut ışığı görmüyorum. Ilk sekiz muthis bir başarı. En azından heyecan yaratırlar bizlere. Beklentisiz izlenecek maçlar daha büyük keyif verir. Bence buna uyarsan cok üzülmezsin.

Hadi "oldukça" kısmı biraz abartılı olsun. Ama geçen sene bile 8 için avantajlı sayılırdık. O kadrodan Sloukas dışında diğer kayıplar sadece isim olarak kayıp, oyun anlamında Kalinic, Lovern yada Willams ın ne katkıları vardı ? Ulanovas, Barthel ve Hamilton en az onlar kadar katkı veremez mi ? Brown-Sloukas değişikliği de De Colo nun performansına bağlı olarak bize avantaj bile sağlayabilir.
Bence Ergin Ataman gibi hedef maçlara odaklanıp kazanmaya oynarsak şansımız var ilk 8 için. Efes, Real, Barca, Cska maçlarını bırakacaksın atsınlar 20, ama içeri,deki diğer maçları vermeyeceksin, Alba Bayern, Oly, Pao, Zenit, Asvel, Zalgiris den de dışarıda maç alacaksın. bu şekilde neden olmasın..

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #5799 : 28 Temmuz 2020, 11:57:07 »
buyout vermeyiz ona demişizdir ki '' sen çıkışını al gel ''

OK, anladım. Yine de bu durumda Ergi ve Ekrem ligde bile süre alamazlar herhalde.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5800 : 28 Temmuz 2020, 12:02:02 »
Hadi "oldukça" kısmı biraz abartılı olsun. Ama geçen sene bile 8 için avantajlı sayılırdık. O kadrodan Sloukas dışında diğer kayıplar sadece isim olarak kayıp, oyun anlamında Kalinic, Lovern yada Willams ın ne katkıları vardı ? Ulanovas, Barthel ve Hamilton en az onlar kadar katkı veremez mi ? Brown-Sloukas değişikliği de De Colo nun performansına bağlı olarak bize avantaj bile sağlayabilir.
Bence Ergin Ataman gibi hedef maçlara odaklanıp kazanmaya oynarsak şansımız var ilk 8 için. Efes, Real, Barca, Cska maçlarını bırakacaksın atsınlar 20, ama içeri,deki diğer maçları vermeyeceksin, Alba Bayern, Oly, Pao, Zenit, Asvel, Zalgiris den de dışarıda maç alacaksın. bu şekilde neden olmasın..
Gecen seneki kadronun temeli euroleguein son yillarina damga vurmuş bir kadroydu  ve hedef mac dediğimiz maclarda tecrube ve kaliteleriyle ve tabi ki obra faktörü ile bambaşka bir seviyeye çıkıyorlardi. Bu seneki kadronun eti budu belli değil. Nereye kadar çıkabilirler belli değil. Hedef mac dediğimiz maçların atmosferini baskısını nasil kaldırırlar belli değil. Kaldi ki kaliteli bir kadro da degil. Cem ile bunu anlatmaya çalışıyoruz ama anlatamadık.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #5801 : 28 Temmuz 2020, 12:04:21 »
Larkin bi kontak kapatsa sıçar bunlar. Beaubois falan olacak iş değil o. İlk 5 kıyaslaması yapsak mesela aşırı fark yok ama bench Allahlık ;D

Yok abi, Larkin sakatken de ezip geçmeye devam ettiler. Geçen seneki Efes in 20 fark atamayacağı takım yoktu..

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #5802 : 28 Temmuz 2020, 12:07:32 »
Ben ali koç olsam gökhan gonule para vericeğime wilbekin/boby değişimi yapar hem yerel ligde hem euroleaguede efesi ezme keyfını yaşarım.

:) keşke o iş o kadar kolay olsa. Bir Wilbekin ile Efesi ezeceğimizi düşünmek çok hoş gerçekten.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #5803 : 28 Temmuz 2020, 12:11:34 »
2015 F4 maccabiyi geçemeyiz dediler - s3-0
2016 Real Top8 Jan Veseyl'siz eleyemiz dediler 3-0 ile geçtik
2017 panatiakos saha avantajsız imkansız dediler 3-0 ile geçtik

hadi 2018 2019 geçtim..

bunları geçerken de hep başımızda obradoviç vardı . kariyerinde 17 top oymaış 16 kere geçmiş 1 kere sadece elenmiş biris.
geşen sene normal sezon pandemiye kadar çok vasat bir performans gösteren takım saha avantajı olmadan da top8de 3 haftalık bir maratonda rakibini eleyip kalabilirdi bize bu cümleyi kurduran kemik kadro , kaliteli kadro ve hoca faktörü.
insanlar ne yazık ki bu işleri çok basit zannediyorlar.
benim sadece anlatmaya çalıştığım naçizane budurş.
karamsar bir tablo çimiyorum haddime de değil
millet söverken biz yine aman destek çıkacağız
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #5804 : 28 Temmuz 2020, 12:12:45 »
Gecen seneki kadronun temeli euroleguein son yillarina damga vurmuş bir kadroydu  ve hedef mac dediğimiz maclarda tecrube ve kaliteleriyle ve tabi ki obra faktörü ile bambaşka bir seviyeye çıkıyorlardi. Bu seneki kadronun eti budu belli değil. Nereye kadar çıkabilirler belli değil. Hedef mac dediğimiz maçların atmosferini baskısını nasil kaldırırlar belli değil. Kaldi ki kaliteli bir kadro da degil. Cem ile bunu anlatmaya çalışıyoruz ama anlatamadık.
Bence Brown-De Colo-Ulamovas-Barthel-Vesely üst seviye olmayabilir ama kaliteli değil demek haksızlık sanki biraz