Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006601 defa)

0 Üye ve 101 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5985 : 08 Ekim 2020, 22:37:26 »
4 numara bekleniyor ama perde üstü şut atacak oyun kurucu lazım.
De colo ve brown ile 75 dakika sahada tutup, 1-2 numarada sistemi işletmek gerek.

Pierre de bugünkü oyunuyla "ben 4 numarayı yedeklerim, siz oyun kurucu alın" mesajını gayet net şekilde verdi.

Çevrimdışı anil_91

• Üye
  • Yer: Sinop
« Yanıtla #5986 : 09 Ekim 2020, 00:30:08 »
De colo ve brown ile 75 dakika sahada tutup, 1-2 numarada sistemi işletmek gerek.

Pierre de bugünkü oyunuyla "ben 4 numarayı yedeklerim, siz oyun kurucu alın" mesajını gayet net şekilde verdi.
bence de öyle ama sakatlık konusuda vesely’e güvenemiyorum bir oyun kurucu ile çok daha iyi seviyeye ulaşabiliriz

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5987 : 10 Ekim 2020, 01:33:45 »

Kesinlikle,fazladan 4 numaraya şöyle bir düzende hiç gerek yok.Barthel-Pierre(normalde 3 ama biz onun repertuarına bu sezon 4üde ekleriz)sezon boyu gayet idare eder orayı.Efes maçında Barthel yerine Pierre orada oynadığı için çok dikkat çekti ki saha içi isabeti olmamasına rağmen genel anlamda kusursuza yakın oynadı zaten hatta benim gözümde maçında adamıydı Pierre,ama Barthel'de orada bir sıkıntı yaşamadan sezonu sonuna kadar götürebilecek gayet yeterli bir isim 4 numara için,ayrıca son 2 sezonda sadece 3maç kaçırmış el'dede.Bunlara ilave olarak,artık geçtiğimiz sezonlardaki gibi profil olarak oyundaki ağırlığımız takımın geneline yayılmayacak,çoğunlukla kısaların üzerinden gideceğimiz için bize net bir şekilde delici bir kısa lazım.Nba'den 1 kısa düşürmeye çalışsak adaylar arasında kimler olabilir acaba ?

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #5988 : 10 Ekim 2020, 01:56:35 »
Ah Wanamaker ah :)

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5989 : 10 Ekim 2020, 02:30:38 »
Takimda 4 tane pg var ve hala pg isteniyor ilginc.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #5990 : 10 Ekim 2020, 03:08:39 »
pg’den ziyade 2 numara oynayabilecek bir oyuncu olabilir ama %100 lazım diye bir durum yok.westermann’ın performansını bekliyor herkes onu gördükten sonra bu iş de netleşir.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #5991 : 10 Ekim 2020, 07:28:11 »
Kenan ve Leo'nun çapları belli, Dixon'un da yaşı biraz zorluyor, Leo'dan kurtulmadan PG bence de gelmez yine de.

Çevrimdışı Afgan

• Üye
  • Yer: Afganistan
« Yanıtla #5992 : 10 Ekim 2020, 13:20:36 »
Kenan avrupada 5 dk oynamadan sezonu tamamlamasi yuksek bir oyuncu,biberovicin suresi ondan cok olur

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #5993 : 10 Ekim 2020, 13:30:43 »

İlhan abiyle öte tarafta çok atıştık da burada aynı fikirdeyim :F

Oyun kurucu pozisyonuna 'taraftarın istediği profilde bir oyuncu' alınması halinde hem De Colo'nun hem de Brown'un verimliliği net düşer. Bunu De Colo'yla tecrübe ettik aslında. BSL'de zaten yabancı sınırı var. Beşiktaş maçında olduğu gibi bu tip rakiplere karşı De Colo'yu zaman zaman da Brown'u dinlendireceğiz. Kaldı ki, koçun maşallahı var inanılmaz bir rotasyon yapıyor. Maç içinde bile oyuncuları gerektiği şekilde dinlendiriyor ve yıpratmıyor.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #5994 : 10 Ekim 2020, 13:50:07 »
Bence illa oyuncu alınacaksa uzun oyuncu olmalı. 4-5 oynayan biri ama bence ona da gerek yok böyle devam artık.

Brown Dixon Kenan
De Colo Melih Leo
Ulanovas Eddie Tarık
Barthel Pierre Berkay
Vesely Hamilton Ahmet

Gayet de yeterli artık fazlası lüks olur maalesef. Ben 4 numara lazım demiştim sene başında ama tahmin etmemiştim Pierre'in 4'ten bu kadar katkı vereceğini. Bu şekilde devam edip sakatlık vs gibi beklenmedik durumlar için hamle şansı bırakmak daha doğru olur.. Belki bu takım Top8 e zor kalacak ya da belki kalamayacak bile ama sene başındaki gereksiz son 4e demir atar falan söylemlerinin gereksiz olduğunu gördük bence.
Obradovic gitti vah kalite yerlerde falan yapıldı da Obradovic'ten başka hoca mı yok dünyada? Adam geldi ve gayet de iyi gidiyor şimdilik. Özellikle rotasyon konusunda çok önde. Oynattığı basketbol modern basketbola daha uygun(Obradovic elbette efsane duayen Adam ama gittiğinde bittik durumu olmaz). Keza aynı durum oyuncular için de geçerli. Gidenler sanki son 1-2 yıldır çok ekstra mı oynuyordu? Sloukas Lauvergne Williams Nunnaly gitti diye zil takıp oynamamız lazım. Datome zaten miadını doldurdu Kalinic som zamanları malum.
İşin özeti çok doğru Zamanda ve yerinde bir değişim yaşandı şubede ve çok da iyi oldu. Ne efsane koçumuzu yıpratmış olduk ne de artık kambur haline gelen oyuncularda zorlamış olduk.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #5995 : 10 Ekim 2020, 15:43:57 »
İlhan abiyle öte tarafta çok atıştık da burada aynı fikirdeyim :F

Oyun kurucu pozisyonuna 'taraftarın istediği profilde bir oyuncu' alınması halinde hem De Colo'nun hem de Brown'un verimliliği net düşer. Bunu De Colo'yla tecrübe ettik aslında. BSL'de zaten yabancı sınırı var. Beşiktaş maçında olduğu gibi bu tip rakiplere karşı De Colo'yu zaman zaman da Brown'u dinlendireceğiz. Kaldı ki, koçun maşallahı var inanılmaz bir rotasyon yapıyor. Maç içinde bile oyuncuları gerektiği şekilde dinlendiriyor ve yıpratmıyor.
Acikcasi ben de şimdiye kadar koçtan memnunum. Ilk başta henuz ülkeye gelmeden tüm transferlerin bitmesini cok eleştirdim. Al sana malzeme helva mi yap dedik yoksa su malzemeleri alin ben helva mi böyle mi yapıcam dedi ondan hala şüpheliyim ama oyunculara verdigi serbestlik ve değişen sistem en basitinden de coloyu bile kendine getirdi. Obra zamaninda ilk pasa üçlüğü cok göremezdik. Simdi pozisyonu bulan direk potaya bakıyor. Bence de benim tercih ettiğim basketbol bu zaten.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #5996 : 10 Ekim 2020, 16:29:05 »
Çok net değil mi,takımdaki bu 4pgden bizi sadece 2'si el'de taşıyabilir çünkü abi,dixon artık el'de 20-25 dk süre alabilecek bir oyuncu değil,westermann hakkında genel sezon adına beklentiniz ne tam olarak bilmiyorum ama yeni oyun tarzımıza uyacak bir oyuncu değil,illa bir takviye gerekecekse hala bir kısa takviyesi yapılması gerektiğini düşünüyorum ben feci şekilde.Ne 3'e ne 4'e ne de 5'e öyle çok aşırı bir ihtiyacımız yok.3teUlanovas-Eddie,4'te Barthel-Pierre,5'tede Vesely-Hamilton bizi gayet götürür.Ama Lorenzo Allah muhafaza bir sakatlık geçirse,yedeği olacak bobby veya westermann onun bize sunduğu opsiyonları sunabilecek mi sizce,hiç sanmıyorum+Yıllardır Sloukas'ı seyrettikten sonra şimdi onun yerinde Lorenzo'yu seyrederken herkes çok daha keyif alıyordur herhalde,ama Sloukas'ın takımda olduğu dönemde,isterse son 3haftasını rezil geçirmiş olsun,koç her zaman Bobby-Leo yerine Sloukas'a +30 süre verdi çoğunlukla ilk 5'te peki neden sizce,Westermann veya Bobby o dönemde sakatmıydı da düşünülmediler,elimizde bizi berbat oynasa bile,ileri taşıyabilecek tek oyuncu Sloukas'tı çünkü+De Colo şu an aslında 1 oyun kurucu gibi oynuyor takımda evet ama temelde onu 2de göreceğiz oyun planında o yüzden Lorenzo'yla Nando'nun durumları aynı değil.Bize Lorenzo kenara geldiğinde,onun verdiği enerjiyi verebilecek,savunması orta düzeyde bir kısa şart.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #5997 : 10 Ekim 2020, 16:31:35 »
Ah Wanamaker ah :)
Boston'a Thomas dönebilirmiş,bu senaryoda Wanamaker boşa çıkıyor,eğer düşerse buralara,düşünülecek ilk aday bile olabilir

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #5998 : 10 Ekim 2020, 16:36:43 »
Çok net değil mi,takımdaki bu 4pgden bizi sadece 2'si el'de taşıyabilir çünkü abi,dixon artık el'de 20-25 dk süre alabilecek bir oyuncu değil,westermann hakkında genel sezon adına beklentiniz ne tam olarak bilmiyorum ama yeni oyun tarzımıza uyacak bir oyuncu değil,illa bir takviye gerekecekse hala bir kısa takviyesi yapılması gerektiğini düşünüyorum ben feci şekilde.Ne 3'e ne 4'e ne de 5'e öyle çok aşırı bir ihtiyacımız yok.3teUlanovas-Eddie,4'te Barthel-Pierre,5'tede Vesely-Hamilton bizi gayet götürür.Ama Lorenzo Allah muhafaza bir sakatlık geçirse,yedeği olacak bobby veya westermann onun bize sunduğu opsiyonları sunabilecek mi sizce,hiç sanmıyorum+Yıllardır Sloukas'ı seyrettikten sonra şimdi onun yerinde Lorenzo'yu seyrederken herkes çok daha keyif alıyordur herhalde,ama Sloukas'ın takımda olduğu dönemde,isterse son 3haftasını rezil geçirmiş olsun,koç her zaman Bobby-Leo yerine Sloukas'a +30 süre verdi çoğunlukla ilk 5'te peki neden sizce,Westermann veya Bobby o dönemde sakatmıydı da düşünülmediler,elimizde bizi berbat oynasa bile,ileri taşıyabilecek tek oyuncu Sloukas'tı çünkü+De Colo şu an aslında 1 oyun kurucu gibi oynuyor takımda evet ama temelde onu 2de göreceğiz oyun planında o yüzden Lorenzo'yla Nando'nun durumları aynı değil.Bize Lorenzo kenara geldiğinde,onun verdiği enerjiyi verebilecek,savunması orta düzeyde bir kısa şart.
Tamam da ben olan gercegi soyluyorum. Kadroda 4 tane pg var mi yok mu? Simdi bir tane daha istersek 12 kişilik kadronun 5 tanesini pg mi yapalım. Bana sorarsan da westerman, dixon ve kenan ucu de kadroda olmamalı. Sloukas obranin tercihiydi çünkü onun oyun planına daha uygun. Lorenzo ise obranin cok tercih edecegi bir adam değil. Biz simdi bir sistem gecisi yaşıyoruz. Kadro da oyle yada böyle su an bu. Bir takviye olmasi için degisiklik olmasi lazim. Yada olacak takviyenin takim ici rolleri calmamasi lazim. Daha sezon başında da böyle bir şey mümkün değil olmaz. Cunku daha neyiz ne degiliz nereye kadar gideriz gidemeyiz hiç bisiy belli degil.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #5999 : 10 Ekim 2020, 16:40:17 »
Bence bu sene Westermann da bizi şaşırtan bir performans gösterecek. El de 15-20 dakika ortalama ile oynar. Bizin ihtiyacımız ligde ciddi süre alabilecek birisi.