Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007376 defa)

Scorpionur, Ertan Ürkmez ve 122 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6000 : 10 Ekim 2020, 16:51:48 »
Tamam da ben olan gercegi soyluyorum. Kadroda 4 tane pg var mi yok mu? Simdi bir tane daha istersek 12 kişilik kadronun 5 tanesini pg mi yapalım. Bana sorarsan da westerman, dixon ve kenan ucu de kadroda olmamalı. Sloukas obranin tercihiydi çünkü onun oyun planına daha uygun. Lorenzo ise obranin cok tercih edecegi bir adam değil. Biz simdi bir sistem gecisi yaşıyoruz. Kadro da oyle yada böyle su an bu. Bir takviye olmasi için degisiklik olmasi lazim. Yada olacak takviyenin takim ici rolleri calmamasi lazim. Daha sezon başında da böyle bir şey mümkün değil olmaz. Cunku daha neyiz ne degiliz nereye kadar gideriz gidemeyiz hiç bisiy belli degil.
Yani evet o ihtimalde pg rotasyonu çok şişiyor katılıyorum ama,şu an 3te 4te 2,5te 3 net opsiyonumuz var.Hal böyleyken geriye takviye yapılabilecek sadece 3 ve 4 kalıyor 1 haricinde.Oralara göre düşünecek olursakta 3te zaten Ulanovas ve Eddie varken +bir isim fazla şişirir orayı çünkü 2side orası için fazlasıyla yeterli oyuncular yabancı bazında,fazlası lükse kaçar,4te de şöyle bir durum var,çoğu kişi Barthel'i yetersiz görebilir belki ama beklentilerin fazlasını bile verebilir bu kadar tempolu bir takımda bence+bu sene koç muhtemelen ana pozisyonu 3 olan pierre'de 4'ten süre verecek,bence orada da yeterli olabileceğinin sinyalerini Efes maçında da fazlasıyla verdi.O yüzden aynı şekilde orada da Barthel-Pierre varken bir ilave hamle daha,orayı fazla şişirir.E geriye de oyuncu fazlalığı olmasına rağmen diğer pozisyonlardaki ortalama potansiyeli maalesef ki eldeki 2 yetersiz oyuncu sebebiyle bize sunmayan pg rotasyonu kalıyor 😄😄,yani transfer yapılmamasına bile okeyim,ama illa birini getireceksek bize o fazlalığa rağmen hala 1 pg lazım ya.Şöyle bir hayal kuralım mesela,bir real madrid maçı,ilk 5te Lorenzo-De Colo başlamış,Lorenzo'yu dinlendirmek için kenara alıyorsun,kenardan da Wanamaker'ı getiriyorsun.Sence de güzel olmaz mı(Wana kenardan mı gelir mevzusuna çok takılmayalım haftadan haftaya bsl-el değişmeli süreleri paylaştırılır bir şekilde)
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2020, 16:52:29 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #6001 : 10 Ekim 2020, 16:57:08 »
Bence bu sene Westermann da bizi şaşırtan bir performans gösterecek. El de 15-20 dakika ortalama ile oynar. Bizin ihtiyacımız ligde ciddi süre alabilecek birisi.
Valla westermann'ın 8yıllık el geçmişine bakınca,hiç öyle bir yıl içerisinde ani yükselip patlama yapacak oyuncu havası alamıyorum ben maalesef :// El'de de o ortalamaları mecburen kadroda olduğu için+as oyuncuların dinlenmesi için alır zaten,yoksa şu takımda o dakikaları hakedecek bir oyuncu değil yani.Bize Lorenzo'yla ufak çaplıda olsa rekabet edebilecek bir oyuncu lazım,net bir şekilde seviyesi lorenzo'nun altında olan westermann değil

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6002 : 10 Ekim 2020, 19:23:01 »
Alperen Şengün bugün de Galatasaray’a karşı 29 sayı 7 ribaundla oynamış.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #6003 : 10 Ekim 2020, 19:39:44 »
Alperen Şengün bugün de Galatasaray’a karşı 29 sayı 7 ribaundla oynamış.
Ligde ilk 3 maç rakamları:
73 dakika
65 sayı(22 ort)
22 rib(7.3 ort)
28/33 ikilik(%85)
9/9 faul

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6004 : 10 Ekim 2020, 19:55:27 »
Alperen'in potansiyeline diyecek bir şey yok ama Fenerbahçe bambaşka bir seviye, bunu da atlamamak lazım. Beşiktaş zaten yerliler açısından istatistik takımına dönüşmüş durumda. Biraz abartarak söylüyorum bunu, Ahmet'i oraya koysak muhtemelen Shaq ortalaması falan tutturur.

Alperen için henüz çok erken. Savunmada çok fazla adam kaçırıyor, ayaklar yavaş kalıyor, ki fizik olarak biraz hantal zaten. Bu sene bize gelseydi zaten bu süreleri bulması imkansızdı. Süresi azaldıkça bu, hem oyununa hem de istatistiklerine yansıyacaktı. Kaldı ki, bizim taraftar 2 maçta adamı gökten alıp yerin dibine gömer.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #6005 : 11 Ekim 2020, 10:02:04 »
Valla westermann'ın 8yıllık el geçmişine bakınca,hiç öyle bir yıl içerisinde ani yükselip patlama yapacak oyuncu havası alamıyorum ben maalesef :// El'de de o ortalamaları mecburen kadroda olduğu için+as oyuncuların dinlenmesi için alır zaten,yoksa şu takımda o dakikaları hakedecek bir oyuncu değil yani.Bize Lorenzo'yla ufak çaplıda olsa rekabet edebilecek bir oyuncu lazım,net bir şekilde seviyesi lorenzo'nun altında olan westermann değil

Westermann'ı fazlaca gömmemiş misin sence de? Bu adam senelerdir Euroleague'de oynuyor. Lorenzo ile tarzları farklı olabilir ona bişey demem de, "seviyesi net şekilde düşük" yakıştırması çok iddialı gibi geldi bana. Aynı şekilde Barthel de mesela uçan kaçan atlayan zıplayan cinsinden bir 4 numara değil (James Gist misali) ama Barthel beklenenden fazlasını verebilir yorumunda bulunmuşsun. Peki aynı performans Westermann'dan niye gelmesin?
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6006 : 11 Ekim 2020, 10:43:58 »
Sakatlık olmadığı sürece bu takımın hiçbir takviyeye ihtiyacı yoktur. Maç 40 dakika ve 5 kişi ile oynuyorsun. Bizde zaten net 12 oyuncu var.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2020, 10:55:08 Gönderen: CanCan »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #6007 : 11 Ekim 2020, 11:05:20 »
Benim geçen sene için gördüğüm şey; Zoc u en çok kızdıran şey, Leo nun sete bağlı kalmadan, bir tık daha hızlı davranarak pozisyon kovalayıp arkadaşlarını beklememesiydi. 

E bu sene, öyle bir Koç la çalışıyor ki her iki taraf da bundan mutlu olacak...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #6008 : 11 Ekim 2020, 12:26:01 »
Takimda 4 tane pg var ve hala pg isteniyor ilginc.

Westermann, kenan, dixon ve melih'i adamdan sayıp, takımda 4 tane pg var yazanın sen olduğunu görünce çok şaşırdım.

Başkası demiş olsa, içimden "basketbol senin neyine, bir de kendine güvenip yorum yapıyorsun" der, cevap vermeden geçerdim ama şu cümleyi senin kurduğunu görünce şok oldum ilhan abi.

Paslanmışsın sen. Torun torba sevme zamanın gelmiş. Harbiden bak.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6009 : 11 Ekim 2020, 13:08:26 »
Westermann, kenan, dixon ve melih'i adamdan sayıp, takımda 4 tane pg var yazanın sen olduğunu görünce çok şaşırdım.

Başkası demiş olsa, içimden "basketbol senin neyine, bir de kendine güvenip yorum yapıyorsun" der, cevap vermeden geçerdim ama şu cümleyi senin kurduğunu görünce şok oldum ilhan abi.

Paslanmışsın sen. Torun torba sevme zamanın gelmiş. Harbiden bak.
İster adamdan say ister madamdan. Bu adamlar gitsin yerlerine adam alalim demek başka, ilave adam alalim demek başka. 4 tane pg varken 1 tane daha alalim desek götüyle güler millet.
Okuduğunu anlamıyorsun iskender. Ben simdi futbol takımında 4 tane forvet varken hatta 5 bile denebilir kalkıp ze luisi alalim bir de dersem komik olurum. Yoksa kenan ve westerman ile ilgili fikirlerime aç bak. E yilda bir kac kez onda da transfer döneminde ortaya çıkınca anlamaman normal. Yap boz oyunu yada play station oynamıyoruz. Onu cikar bunu at bunu al. Kadro kurulmuş ve bir sakatlik yada takim ici problem olmadıkça da kadro bu. Yoksa ben de çok şey istiyorum da olmuyor.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #6010 : 11 Ekim 2020, 13:26:35 »
İster adamdan say ister madamdan. Bu adamlar gitsin yerlerine adam alalim demek başka, ilave adam alalim demek başka. 4 tane pg varken 1 tane daha alalim desek götüyle güler millet.
Okuduğunu anlamıyorsun iskender. Ben simdi futbol takımında 4 tane forvet varken hatta 5 bile denebilir kalkıp ze luisi alalim bir de dersem komik olurum. Yoksa kenan ve westerman ile ilgili fikirlerime aç bak. E yilda bir kac kez onda da transfer döneminde ortaya çıkınca anlamaman normal. Yap boz oyunu yada play station oynamıyoruz. Onu cikar bunu at bunu al. Kadro kurulmuş ve bir sakatlik yada takim ici problem olmadıkça da kadro bu. Yoksa ben de çok şey istiyorum da olmuyor.

Nando ile brown'un yedeği yok.
2 oyuncumuz var 1-2 numarada.
4 kişi var gözüyle bakma.
Maksat gençler spor yapsın diye düşünüyorsak; 4 kişi daha var.
F4 oynamak, kupa almak istiyorsak 2 kişi var sadece.

Forvetler, basketbolda en önemsiz pozisyonlar.
Hücumda tamamen seyirci; ceza şutu gelsin de atayım diye bekleyen adamlar.
3 ve 4 numaraların iyi savunma yapıyor, ceza şutlarını yüzdeli atıyorsa; daha iyisi olmasa da olur.
1, 2 ve 5 numaraların yetersizse takım aşağı gider.

Ulanovas, pierre, eddie, barthel yeter forvetlere.
5 numarada da kalite yeterli (hamilton iyi adam, 2 aya kalmaz lige adapte olur).
Sayısal olarak bakarsan zaten hiçbir pozisyonda eksik yok orjinal 4 numara yedeği dışında.
Kalite olarak bakarsak en defolu yerimiz 1-2 numara yedekleri.

Transferi kağıt üzerinde (eksik sadece kağıt üzerinde, kalitede ve parkede eksik yok zira eddie ve pierre o poziyonu oynayabiliyor) sayısal olarak eksik olduğumuz yere yapmak mı daha mantıklı, yoksa sayısal olarak fazlamız olsa da, parkede eksiğimiz olan yere mi?

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #6011 : 11 Ekim 2020, 13:47:34 »
Leo sadece ilk çeyrekte 8 asist yaptı Fethiye karşısında :)
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6012 : 11 Ekim 2020, 13:49:29 »
Biri sakatlanmadıkça transfer gereksiz olur. Hamle hakkımızı böyle şeyler için saklı tutmalıyız. Vesely yada Hamilton sakatlansa ne bok yeriz gidip de guard alırsak?
1-2 numara için şu an gayet yeterliyiz. Kimse hayır demez Brown Wanamaker De Colo Westermann Melih Dixon rotasyonuna ama lüks olur ve gereksiz olur bu bütçemiz için.
25er dk oynasa De Colo ve Brown geriye 30 dakika kalıyor. Westermann Dixon ve Melih hayli hayli yeter.
Öyle çok kötü bir oyuncu falan da değil Westermann. Bu sezonki takım ve oyun yapısı tarzına çok daha uygun geçen seneye nazaran

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6013 : 11 Ekim 2020, 13:50:30 »
Şu oyun yapımızda ve anlayışımızda Westermann mı Sloukas mı deseler düşünmeden Westermann derim. Öyle kötü oyuncu falan değil bu adam

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #6014 : 11 Ekim 2020, 13:57:10 »
Nando ile brown'un yedeği yok.
2 oyuncumuz var 1-2 numarada.
4 kişi var gözüyle bakma.
Maksat gençler spor yapsın diye düşünüyorsak; 4 kişi daha var.
F4 oynamak, kupa almak istiyorsak 2 kişi var sadece.

Forvetler, basketbolda en önemsiz pozisyonlar.
Hücumda tamamen seyirci; ceza şutu gelsin de atayım diye bekleyen adamlar.
3 ve 4 numaraların iyi savunma yapıyor, ceza şutlarını yüzdeli atıyorsa; daha iyisi olmasa da olur.
1, 2 ve 5 numaraların yetersizse takım aşağı gider.

Ulanovas, pierre, eddie, barthel yeter forvetlere.
5 numarada da kalite yeterli (hamilton iyi adam, 2 aya kalmaz lige adapte olur).
Sayısal olarak bakarsan zaten hiçbir pozisyonda eksik yok orjinal 4 numara yedeği dışında.
Kalite olarak bakarsak en defolu yerimiz 1-2 numara yedekleri.

Transferi kağıt üzerinde (eksik sadece kağıt üzerinde, kalitede ve parkede eksik yok zira eddie ve pierre o poziyonu oynayabiliyor) sayısal olarak eksik olduğumuz yere yapmak mı daha mantıklı, yoksa sayısal olarak fazlamız olsa da, parkede eksiğimiz olan yere mi?
Ağzınız bal yesin efendim,tam olarak bundan bahsediyorum işte,rol olarak bu sene yoğunluk en fazla 1-2 numaralara düşecek,o yüzden hala 3-4-5e herhangi bir takviye yapmanın mantığı yok.Ama kalan kısalarımızdan 1de Lorenzo,2de Nando yarısı katkıyla oynayabilecek hiçbir oyuncumuz yok.Yani Westermann konusuna gelecek olursak gömmüyorum aksine olanı söylüyorum.Bu sene net bir şekilde tempolu bir basketbol oynayacağız,westermann dediğin adam bsl'de bir periyotta değil 7,15 asist bile yapabilir ama bahsettiğin yer euroleague.En ufak bir hata yapma lüksün bile yok,kaldı ki Westermann el'de en ufak bir baskı yediğinde bile yarı sahayı geçmek için ecel terleri döküyor,yani bslde karşılaşacağı savunmayla elde karşılaşacağı savunma geceyle gündüz kadar farklı,o yüzden buradaki oyununa bakıp boşuna umutlanmayın derim ben.Uzun lafın kısası,kadroda değil 4,8kısa bile olsa bize delici öncelikli bir kısa hâlâ lazımoğlu lazım
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2020, 14:01:03 Gönderen: Scorpionur »