Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006984 defa)

Ero1907 ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6015 : 11 Ekim 2020, 14:04:08 »
Daha transfer filan yapılmaz. Takım baştan sona yenilendi. Performanslar, sahadaki oyun takip edilir, ondan sonra müdahaleler yapılır. Şu anda ben transferi gereksiz görüyorum.

Yeni takımlarda her şeyin eksiksiz, kusursuz olmasını beklememeli. Adım adım inşa etmeli. Bunu ben iş tecrübesi olmadan MBA yapmaya benzetiyorum biraz. Bir önce iş tecrübesini kazanalım, ne nedir öğrenelim, ondan sonra MBA yapalım. Böylece, MBA'den veya başka bir master'dan daha fazla şey öğrenmek ve verim almak da mümkün. 

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #6016 : 11 Ekim 2020, 14:47:15 »
Daha transfer filan yapılmaz. Takım baştan sona yenilendi. Performanslar, sahadaki oyun takip edilir, ondan sonra müdahaleler yapılır. Şu anda ben transferi gereksiz görüyorum.

Yeni takımlarda her şeyin eksiksiz, kusursuz olmasını beklememeli. Adım adım inşa etmeli. Bunu ben iş tecrübesi olmadan MBA yapmaya benzetiyorum biraz. Bir önce iş tecrübesini kazanalım, ne nedir öğrenelim, ondan sonra MBA yapalım. Böylece, MBA'den veya başka bir master'dan daha fazla şey öğrenmek ve verim almak da mümkün. 

Elbette eksik ne var, kim ne katkı veriyor diye beklenir. Yeni kurulmuş takım için doğrusu zaten 1 transfer opsiyonunu sezon ortasına bırakıp, ihtiyaca göre takviye yapmak.

Biz zaten ihtiyacın ne olacağını tartışıyoruz.

Geçmiş performansları ışığında, 1-2 yedeklerimizin bu seviyelerde iş yapmadığını, yapamayacağını söylüyorum. Bazı arkadaşlar da kağıt üzerinde 4 numara eksiği olduğunu söylüyor. Kağıt üzerindeki eksiğin sahaya yansımayacağını, ama 4 tane yedek olan pozisyonda yetersiz kalacağımızı öngörüyorum.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6017 : 11 Ekim 2020, 14:52:02 »
Nando ile brown'un yedeği yok.
2 oyuncumuz var 1-2 numarada.
4 kişi var gözüyle bakma.
Maksat gençler spor yapsın diye düşünüyorsak; 4 kişi daha var.
F4 oynamak, kupa almak istiyorsak 2 kişi var sadece.

Forvetler, basketbolda en önemsiz pozisyonlar.
Hücumda tamamen seyirci; ceza şutu gelsin de atayım diye bekleyen adamlar.
3 ve 4 numaraların iyi savunma yapıyor, ceza şutlarını yüzdeli atıyorsa; daha iyisi olmasa da olur.
1, 2 ve 5 numaraların yetersizse takım aşağı gider.

Ulanovas, pierre, eddie, barthel yeter forvetlere.
5 numarada da kalite yeterli (hamilton iyi adam, 2 aya kalmaz lige adapte olur).
Sayısal olarak bakarsan zaten hiçbir pozisyonda eksik yok orjinal 4 numara yedeği dışında.
Kalite olarak bakarsak en defolu yerimiz 1-2 numara yedekleri.

Transferi kağıt üzerinde (eksik sadece kağıt üzerinde, kalitede ve parkede eksik yok zira eddie ve pierre o poziyonu oynayabiliyor) sayısal olarak eksik olduğumuz yere yapmak mı daha mantıklı, yoksa sayısal olarak fazlamız olsa da, parkede eksiğimiz olan yere mi?

Simdi kadro kurulmuş. 9 yabancin var + 1 tane devşirmen var. Sen genel geçer şeyler yazıyorsun. Sene basi olsa bunları tartışalım. Su anda laf olsun diye konusuyoruz.

Takviye ne zaman yapılır.

1-Uzun süreli sakatlik olur
2-Takim ici sorun yaratan adam olur
3-Performansi cok dusuk adapte olamayan adam olur
4-Koc gider,yeni koc gelir transfer ister
5- Disiplinsizlik yaratan adam olur kadro dışı kalır

Vs vs

Bunların hangisi var su an. Hiçbiri. O nedenle isteyelim isteyelim de olmayacak duaya da amin demeyelim.

Ben kokoskov olsam brown var, de colo var, leo donmus ve 10-15 dk kullanabileceğim boby varken 1-2 ister miyim? Bu sorunun cevabini verirsen zaten anlarsın ne demek istediğimi.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2020, 14:52:40 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #6018 : 11 Ekim 2020, 14:54:27 »
Sezon başı Lorenzo Brown transfer edildiğinde okuduğum tüm Fenerbahçe basketbol forumlarında "De Colo'yu tamamlayacak adam Brown olamaz, bize çok saç baş yoldurur, dış şutu fecaat, tamamlayıcı parça olarak bile almam, vs.." yorumları vardı. Şimdi alandan getirenden razı olsun noktasına geldik. Ben Westermann'ın da aynı şekilde yanıltacağını düşünüyorum kendisi hakkında olumsuz düşünenleri. Ki Kokoskov da kalmasına onay verdiğine göre var mutlaka kafasında bir planı. Hayırlısı bakalım.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #6019 : 11 Ekim 2020, 14:57:42 »
Ben kokoskov olsam brown var, de colo var, leo donmus ve 10-15 dk kullanabileceğim boby varken 1-2 ister miyim? Bu sorunun cevabini verirsen zaten anlarsın ne demek istediğimi.

Bu sorunun cevabını verdi zaten leo ile bobby geçen senelerde. Bu sene farklı cevap verirseler problem kalmaz. Öyle olacağını umarım ama ihtimal vermiyorum.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6020 : 11 Ekim 2020, 14:59:31 »
Bu sorunun cevabını verdi zaten leo ile bobby geçen senelerde. Bu sene farklı cevap verirseler problem kalmaz. Öyle olacağını umarım ama ihtimal vermiyorum.
Iste ben de bekleyip görelim diyorum. Beklentisiz izlemek maclari daha bir keyif veriyor.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #6021 : 12 Ekim 2020, 09:44:53 »
transfer yapilmaz diye birsey yok... bence yapilacak ama yapilabilabilecegi zaman soru isareti.
NBA de gelecek sezon ne olacagi belli olunca tum euroleague takimlari pozisyon alacaktir.

Sikinti belirsizlik. Bu sadece bizim icin gecerli degil. NBA de durum belli olunca cok transfer izleyecegiz.

Bende 1-2 numara oynayan birini bekliyorum. Efes macinda top kayiplarimizin cogu oyun kurmaya calisirken, ya da topu getirirken oldu.
(Bu arada Larkin isi zora girmis olacak ki, rice i aliyor efes... bize de cok uyardi)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6022 : 12 Ekim 2020, 12:56:50 »
Önümüzdeki 1 ay NBA’de hareketli geçecektir sezonun bitmesiyle.1-1.5 ay sonra boşta kalacak olan oyuncular belli olur ona göre EuroLeague takımları da transfer yapar.Real Madrid oraya saldıracak gibi Campazzo da gidecekken.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #6023 : 17 Ekim 2020, 12:42:51 »
Sezon başı Lorenzo Brown transfer edildiğinde okuduğum tüm Fenerbahçe basketbol forumlarında "De Colo'yu tamamlayacak adam Brown olamaz, bize çok saç baş yoldurur, dış şutu fecaat, tamamlayıcı parça olarak bile almam, vs.." yorumları vardı. Şimdi alandan getirenden razı olsun noktasına geldik. Ben Westermann'ın da aynı şekilde yanıltacağını düşünüyorum kendisi hakkında olumsuz düşünenleri. Ki Kokoskov da kalmasına onay verdiğine göre var mutlaka kafasında bir planı. Hayırlısı bakalım.

Onu diyenler pek de haksız sayılmazmış hani.

• Üye
« Yanıtla #6024 : 18 Ekim 2020, 10:46:56 »
Onu diyenler pek de haksız sayılmazmış hani.

Son iki EL maçı performansına rağmen şu sözleri hak edecek kadar kötü bir oyuncu/kötü bir transfer olduğunu düşünmemekle birlikte kendisine "maç kurtarma potansiyeli olan adam" gözüyle bakmanın doğru olmayacağı, beklentiyi doğru ayarlar ve ona göre rol biçersek herkesin mutlu olacağı kanaatindeyim.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #6025 : 18 Ekim 2020, 11:11:49 »
Ilk 4 mac bence tam anlamiyla bir kriter sayilmaz, ama NBA gelecek sezon planlamalari netlesince bir guard hamlesi yapsak dedirtiyor insana... Son saniyelerde DeColo ya alternatif olabilecek biri lazim. Kendi sutunu yaratabilen. Gerci 4 de de zayifiz ama sanki guard konusu daha kritik gibi.

Bir kac mac daha izlemek lazim. Umarim goruntu degisir.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #6026 : 18 Ekim 2020, 15:20:21 »
Ilk 4 mac bence tam anlamiyla bir kriter sayilmaz, ama NBA gelecek sezon planlamalari netlesince bir guard hamlesi yapsak dedirtiyor insana... Son saniyelerde DeColo ya alternatif olabilecek biri lazim. Kendi sutunu yaratabilen. Gerci 4 de de zayifiz ama sanki guard konusu daha kritik gibi.

Bir kac mac daha izlemek lazim. Umarim goruntu degisir.
Bir planları vardır ama 4 numara da eksik duruyor.Geçen yılki futbol takım kadrosuna benzedi.Orta saha çoktu ama yaratıcı adam yoktu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #6027 : 18 Ekim 2020, 15:37:48 »
Bir planları vardır ama 4 numara da eksik duruyor.Geçen yılki futbol takım kadrosuna benzedi.Orta saha çoktu ama yaratıcı adam yoktu.

Benimde aklimdan gecti ayni ornek...

• Üye
« Yanıtla #6028 : 18 Ekim 2020, 16:13:31 »
Pierre'in 4 numara oynamak için biraz daha kalınlaşması lazım belki. Bu şekilde özellikle işin hücum kısmında yetersiz kalıyor. Barthel'de de bitiricilik sorunu var. Bizim ihtiyacını duyduğumuz kadar iyi bir bitirici değil maalesef.

Çevrimdışı kursad2fun

• Üye
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #6029 : 18 Ekim 2020, 17:43:26 »
bu sene yapılan transferler içerisinde "harika bu adam, mutlaka seneye de tutmalıyız!" dediğiniz biri var mı? şahsen benim yok.. eddie saf şutör, belki takımda kalsa iyi olur ama üçlük atmak dışında da bir şeyler yaptığını görmek istiyor insan.. adamı 3-4 hafta içinde çözecek bütün rakipler ve üçlük yüzdesinin de yavaş yavaş düştüğünü göreceğiz..
bundan sonraki yıllarda final 4 gibi bir iddiamız olmayacaksa sıkıntı yok tabii.. eldeki kadro bu deyip koçun mucize yaratmasını bekleriz..