Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007273 defa)

0 Üye ve 123 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6450 : 18 Aralık 2020, 16:32:27 »
Aynen katılıyorum.Bu yüzden transfer yapmaları daha itici geliyor.

Aslında sizlerden farklı düşünmüyorum ama bir de bu işin önümüzdeki sezonu var, Guduriç'i önümüzdeki sezon kurulacak kadronun ilk oyuncusu olarak görmek en doğrusu olabilir.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6451 : 18 Aralık 2020, 16:47:14 »
kadroyu kuran, basketbol emanet edilen kişinin 1 tane adam gibi transferi yok...gherardiniye 2 laf edemeyenler, futbol taraftarlığı üzerinden ali koça saydırıyo. ali koç gitsin... ya bu EL de başarısız olan hangi kulüpte önce kulüp başkanını gönderiyolar ? bu nasıl bi mantık

abi ben diyorum ki fenerbahçede profesyonel olarak scouting yapan kişi (bak taraftar ali ahmet demiyorum) bu işi para ile yapan, bu iş dolayısıyla kulüpten, Ali Koçtan para alan adam neden göremiyo burnunun dibindeki ligindeki yetenekli oyuncuyu ?
cevap olarak sen ne diyosun anlamadım?  bjk FB ortamı farklı bizde başarılı olamaz mı? yeteneksiz desen anlarım da...ya ortamın yetenekle ne alakası var?

ya bu uşakta nba ortamı mı vardı khem için, nba gitti... gill EL ortamı mı yakaladı sakaryada... whittington denvera giderken kimse "gs ortamı denver ortamı aynı olmaz" demedi mi?

daçkayla FB ortamı aynı olduğu için mi hamilton tercih edildi ? hataya hata diyin.. ortam mortam bunlar boş işler

Sen ne diyorsun asıl ben onu anlamadım?

Bak kendin diyorsun zaten, Alperen Şengün'ü göremeyecek kadar cahil mi bu insanlar? Şehmus Hazer'i listeye almak için uzman olmaya mı gerek var? Lakin öyle kolay değil bu işler. Fenerbahçe ve Beşiktaş arasındaki seviye farkını sadece bulunduğu yerle ilgili olarak değil, büyüklük olarak da biraz anlatayım da belki biraz netleşir olay.

Bahsi geçen Alperen Şengün dahil olmak üzere, Beşiktaş'a giden gençlerin ortak özelliği sadece Bandırma çıkışlı olmaları değil, bu oyuncuların hepsi İstbasket'in oyuncusu. Yani bilinen yüzüyle Ati Koç'un oyuncusu. Ati Koç, sana hadi sen Alperen'i al demiyor, Alperen'le birlikte yanına en az 3 oyuncu daha kitlemeye çalışıyor. Batmak üzere ve halen iflasın eşiğinde olan bir menajerlik şirketi, Beşiktaş'ı paravan olarak kullanmak adına Ahmet Kandemir'le anlaşmış, bu transferleri yaptırmış. Adamların tek derdi, Anadolu Efes ve Fenerbahçe'ye çıkış bedeli ödeterek Alperen'i ve Şehmus'u çakmak. Ki bunun bir benzerini Okben-Daçka olayında yaptılar, dönemin Yeşilgiresun takımını  bunun için kullandılar. Ati Koç ya da İstbasket, sezon öncesi Alperen'i ya da Şehmus'u sana getirmeye çok meraklı değil kısaca.

2007'den beri iyi kötü bu camianın içindeyim, neyin ne olduğunu da kusura bakmayın da çoğu kişiden iyi bilirdim. Böyle yok boş işler, yok sen ne anlatıyorsun laflarına da verecek çok ağır cevaplarım var ama efendilik bizde kalsın.

Ali Koç'u savunmak için böyle şekilden şekile girmenin anlamı yok. Okuduğunuzu da idrak edin bir zahmet. Kokoskov kovulsun demişim zaten daha ne diyeyim? Gidip adamı Ataşehir'de asayım mı? Gherardini'ye de haklı olarak eleştiri getirelim demişim, onda da bir sıkıntı olmadığını söylemişim. Çekip vurayım mı adamı?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #6452 : 18 Aralık 2020, 16:55:20 »
Federasyon Hidayet Ömer Onan hazretleri ne yapıyor bu arada.Ahmet Kandemir ile ilgili Beşiktaş sosyal medya hesaplarında da ağır eleştiriler var yönetimlerine.Burak Bıyıktayın ayağını kaydırdığı söyleniyor.Beşiktaş birden kazanmaya başladı o gidince.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2020, 16:55:55 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6453 : 18 Aralık 2020, 16:58:47 »
Kemal Bey siz gazeticisiniz değil mi.?

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #6456 : 18 Aralık 2020, 22:03:30 »
ya kokoskov'un altını oyanları sepetlesinler herkes ayağını denk alsın veya igor'u gönderip ona göre pozisyon alınsın bu sekilde devam edemez.

takım her topa baskıda saçma sapan top kaybediyor bri değil iki değil böyle rezillik olmaz buna calisilmiyorsa yapamayan antrenör kovulsun yok çalışıp oyuncular yapmiyorsa ona göre aksiyon alınsın.

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6457 : 18 Aralık 2020, 22:46:02 »

Bak kendin diyorsun zaten, Alperen Şengün'ü göremeyecek kadar cahil mi bu insanlar? Şehmus Hazer'i listeye almak için uzman olmaya mı gerek var? Lakin öyle kolay değil bu işler. Fenerbahçe ve Beşiktaş arasındaki seviye farkını sadece bulunduğu yerle ilgili olarak değil, büyüklük olarak da biraz anlatayım da belki biraz netleşir olay.

Bahsi geçen Alperen Şengün dahil olmak üzere, Beşiktaş'a giden gençlerin ortak özelliği sadece Bandırma çıkışlı olmaları değil, bu oyuncuların hepsi İstbasket'in oyuncusu. Yani bilinen yüzüyle Ati Koç'un oyuncusu. Ati Koç, sana hadi sen Alperen'i al demiyor, Alperen'le birlikte yanına en az 3 oyuncu daha kitlemeye çalışıyor. Batmak üzere ve halen iflasın eşiğinde olan bir menajerlik şirketi, Beşiktaş'ı paravan olarak kullanmak adına Ahmet Kandemir'le anlaşmış, bu transferleri yaptırmış. Adamların tek derdi, Anadolu Efes ve Fenerbahçe'ye çıkış bedeli ödeterek Alperen'i ve Şehmus'u çakmak. Ki bunun bir benzerini Okben-Daçka olayında yaptılar, dönemin Yeşilgiresun takımını  bunun için kullandılar. Ati Koç ya da İstbasket, sezon öncesi Alperen'i ya da Şehmus'u sana getirmeye çok meraklı değil kısaca.

2007'den beri iyi kötü bu camianın içindeyim, neyin ne olduğunu da kusura bakmayın da çoğu kişiden iyi bilirdim. Böyle yok boş işler, yok sen ne anlatıyorsun laflarına da verecek çok ağır cevaplarım var ama efendilik bizde kalsın.

Ali Koç'u savunmak için böyle şekilden şekile girmenin anlamı yok. Okuduğunuzu da idrak edin bir zahmet. Kokoskov kovulsun demişim zaten daha ne diyeyim? Gidip adamı Ataşehir'de asayım mı? Gherardini'ye de haklı olarak eleştiri getirelim demişim, onda da bir sıkıntı olmadığını söylemişim. Çekip vurayım mı adamı?

bandırma zaten çıkış bedeli aldı şeyhmus ve alperen için... ati 1m dolar paranın 500 ünü bandırmaya verdi çıkış bedeli. ben zaten şu an için konuşmuyorum ki, hatta bu yaz olanları da konuşmuyorum... daha geçen sezon içinde alperendeki yeteneği herkes konuşuyordu..ki alperen o zaman istbasket oyuncusu da değildi

"ben alpereni listeye almayacak kadar cahil mi bu insanlar" demiyorum ki.. ben alpereni listeye almayacak kadar nasıl cahil olabiliyorlar diyorum.. iş işten geçmiş adam beşiktaşa gelmiş beşiktaştan oyuncu almaya çalışıyolar.

dediğim gibi ortam falan boş işler... iş takımlar arasında büyüklük seviyeyle, alakalı olsaydı, avrupadan NBA e adam gitmemesi lazım.
valla sen camianın içinde  misin dışında mısın bilemeyiz de...  ama istediğin gibi konuşabilirsin cevabını aynı yerden veririz

ali koçu savunmak içn biz niye şekile girelim. siz ali koç düşmanlığı yapacam diye gerçeklerin üstünü kapatmayı, gherardiniyi kollamayı bırakın... EL de takım koçu ve idari menajerden önce  başkan gönderen takım örnek verirseniz daha netleştirmiş oluruz durumu

« Son Düzenleme: 18 Aralık 2020, 23:00:30 Gönderen: mitch smith »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6458 : 18 Aralık 2020, 22:48:10 »
Erik Mika transferinde sona gelinmiş.Tanımıyorum.Beyaz forvet.Larry Bird havası var.Ne oyuncuydu be.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6459 : 18 Aralık 2020, 22:54:24 »
bandırma zaten çıkış bedeli aldı şeyhmus ve alperen için... ati 1m dolar paranın 500 ünü bandırmaya verdi çıkış bedeli. ben zaten şu an için konuşmuyorum ki, hatta bu yaz olanları da konuşmuyorum... daha geçen sezon içinde alperendeki yeteneği herkes konuşuyordu..

"ben alpereni listeye almayacak kadar cahil mi bu insanlar" demiyorum ki.. ben alpereni listeye almayacak kadar nasıl cahil olabiliyorlar diyorum.. iş işten geçmiş adam beşiktaşa gelmiş beşiktaştan oyuncu almaya çalışıyolar.

dediğim gibi ortam falan boş işler... iş takımlar arasında büyüklük seviyeyle alakalı olsaydı, avrupadan NBA e adam gitmemesi lazım.

ali koçu savunmak içn biz niye şekile girelim. siz ali koç düşmanlığı yapacam diye gerçeklerin üstünü kapatmayı, gherardiniyi kollamayı bırakın... EL de takım koçu ve idari menajerden önce  başkan gönderen takım örnek verirseniz daha kolay anlaşırız bu konuda

a haber'den ülkenin durumunu öğrenir gibi, basketfaul'den basketbolu öğrenmeye çalışınca bu tablo ortaya çıkıyor. Üstüne basa basa yazmama rağmen klasik yandaş tepkisi gibi, hala Gherardini'yi kolluyorsunuz diyorsunuz. Sabah akşam forum yöneticileri dahil herkes Gherardini'ye sallıyor zaten daha ne yapalım sizi mutlu etmek için?

Bilmediğiniz konularda üç beş kulaktan dolma bilgiyle ahkam kesiyorsunuz. Ha bilmek zorunda mısınız, değilsiniz. Ama ahkam kesmeyeceksiniz. Ne biliyorsunuz zamanında Alperen ya da Şehmus için telif yapılmadığını? Her şeyi size açıklamak zorundalar mı?

Nedim Karakaş duasına çıkan adamlara laf anlatan bizlerde kabahat.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #6460 : 18 Aralık 2020, 23:14:00 »
O kadar da çaresizler ki.
Yöneticisi ekranda saçmalıyor yok 2023 falan.
Hocası maç sonunda saçmalıyor.
Birşey yapmış olmak için transfer yapmalar.

Bizim taraftara iyi oldu.Şımarık şımarık takılıyorlardı geçen yıl.Bak adamın götünden kan alıyorlar Euroligde.Öyle Final Four'a kalmayı beğenmiyorlardı.

Bu platformda defalarca yazdım geçtiğimiz yıllarda. Tadını çıkarın dedim. Yok biri topla çok oynuyor, yok delici yok, yok o yaşlı yok bunun yetenekleri kısıtlı... Her birini arıyoruz ki Guduric transferi somut kanıtı durumun. Obradovic kötü alıştırdı. Final foura kalmayı kolay sandılar, kaybedilen finalden sonra bu yıl çöp oldu falan yazdılar. Geçtim koçluğu aklı olan hocayı ceo falan herhangi bir ünvanla tutardı. Varsın Belgrad'da takılsın. Obradovic in isminin Fenerbahçe ile birlikte anılmasını devam ettirecek herhangi bir taşeron ünvandan bahsediyorum. Kaliteli, karakterli oyuncular Obra var diye bizi tercih etti. Değil Ekol, ekolun E'si dahi değiliz. Hadi diyelim E si olmaya başladık, yılların emeğini mahvettiler kısa süre içinde. Ama yok işte sosyolojisine sıçayım ekol olmak, korumak lüks işler bu coğrafya için...

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6461 : 18 Aralık 2020, 23:16:03 »
a haber'den ülkenin durumunu öğrenir gibi, basketfaul'den basketbolu öğrenmeye çalışınca bu tablo ortaya çıkıyor. Üstüne basa basa yazmama rağmen klasik yandaş tepkisi gibi, hala Gherardini'yi kolluyorsunuz diyorsunuz. Sabah akşam forum yöneticileri dahil herkes Gherardini'ye sallıyor zaten daha ne yapalım sizi mutlu etmek için?

Bilmediğiniz konularda üç beş kulaktan dolma bilgiyle ahkam kesiyorsunuz. Ha bilmek zorunda mısınız, değilsiniz. Ama ahkam kesmeyeceksiniz. Ne biliyorsunuz zamanında Alperen ya da Şehmus için telif yapılmadığını? Her şeyi size açıklamak zorundalar mı?

Nedim Karakaş duasına çıkan adamlara laf anlatan bizlerde kabahat.
daha dün zalgristen 37 sayı yemiş takımda gherardiniden önce ali koçun istifasını isterseniz elbet 2 çift lafımız olur

asıl biz ali koçu kimlerin hangi siyasi sebeplerle her fırsatta fenerbahçede hedef gösterdiğini iyi biliyoruz. birilerinin derdi basketbol falan değil birilerinin derdi ali koç...

ya sen  eşten dosttan duyduğun iki tane söylentiyi burda gelip gerçek gibi anlatıp, kendini fenerbahçe eski basketbol şube sorumlusu gibi göstermeye çalışıyosun....he sana anlatıyolar önce yapacakları transfer hamlelerini, önce sana soruyolar transfer yapacakken alpereni şeyhmuza da sen karşı çıktın.. dedin ki bjk ortamı fb ortamı aynı olmaz :)
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2020, 23:18:49 Gönderen: mitch smith »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6462 : 18 Aralık 2020, 23:19:28 »
daha dün zalgristen 37 sayı yemiş takımda gherardiniden önce ali koçun istifasını isterseniz elbet 2 çift lafımız olur

asıl biz ali koçu kimlerin hangi siyasi sebeplerle her fırsatta fenerbahçede hedef gösterdiğini iyi biliyoruz. birilerinin derdi basketbol falan değil birilerinin derdi ali koç...

ya sen  eşten dosttan duyduğun iki tane söylentiyi burda gelip gerçek gibi anlatıp, kendini fenerbahçe eski basketbol şube sorumlusu gibi göstermeye çalışıyosun, sana inanmayanı da yandaş mı ilan ediyosun...

Ruh hastası mısın? Ali Koç'un istifasını isteyen kim aq, insanı zorla çilden çıkartıyorsunuz. Aynen şube sorumlusu benim, bana karşı geleni de yandaş ilan ediyorum, hatta doğrudan üyeliğini siliyorum, siktir git.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6463 : 18 Aralık 2020, 23:21:52 »
Ruh hastası mısın? Ali Koç'un istifasını isteyen kim aq, insanı zorla çilden çıkartıyorsunuz. Aynen şube sorumlusu benim, bana karşı geleni de yandaş ilan ediyorum, hatta doğrudan üyeliğini siliyorum, siktir git.

Valla iyi dayandın, Alperen tosuncuğunun EL'de bizi kurtarabileceğini iddia eden uç sınır bir şizofreni...

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6464 : 18 Aralık 2020, 23:27:43 »
Valla iyi dayandın, Alperen tosuncuğunun EL'de bizi kurtarabileceğini iddia eden uç sınır bir şizofreni...

Ya abi cidden kalp kırmak istemiyorum, efendice bir şeyler anlatmaya çalışıyorum, her dediğimiz de %100 doğrudur gibi bir iddiamız da yok. Şuraya kafa dağıtıp, bir şeyleri adam gibi tartışalım diye giriyoruz, adam tutmuş demediğim şeyleri de demişim gösterip cevap veriyor. Sonra kötü adam oluyoruz. Eş, dost diyor bir de, işin komik yanı o eş dost diye aklınca dalga geçtiği kişilerden birisi de takıma istediği oyunculardan biri. Sabır diyorum ne diyeyim.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2020, 23:28:32 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »