Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007316 defa)

agha ve 102 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7320 : 24 Şubat 2021, 10:01:33 »
oyun kurucu olarak Sergio Rodriguz/Teodosic den birisi de bu formayı giyse güzel olurdu.. Yada daha gerçekçi bir isim olarak Pangos/Grigonis den birisi de olurdu.

Grigonis cok iyi bir skorer... keske gelse ama kolay birakmazlar. Bize biraz yuklu bir fatura cikabilir.

Alternatif olarak NBA donusleri bu sene cok olacak onlardan biri kovalanabilir. Iyi dribling ve savunmasi olan, sutu riski edilemeyecek biri.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #7321 : 24 Şubat 2021, 10:02:50 »
Grigonise barcanin ilgisi var diye biliyorum ote yandan teo ve Sergio güzel de maliyetli ve yatırım yapan takımlardan koparmak zor. Yoksa iki sene önceki obra takiminda cok iyi giderlerdi. Pangosun yerine de baldwin yazdim. Cok da fark olduğunu düşünmüyorum.

yuh diyorum, gozu dosymaz bu Barca nin... Pau Gasol da geldi...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #7322 : 24 Şubat 2021, 11:14:42 »
yuh diyorum, gozu dosymaz bu Barca nin... Pau Gasol da geldi...

oyun kurucu bölgesi aşil topukları. Ne yapacağı belli olmayan Calathes, bizim teneke bağlayıp (haklı olarak) kovduğumuz Westerman, 2-3 numara olan Higgins ve Hanga ile oynuyorlar.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #7323 : 24 Şubat 2021, 12:12:10 »
oyun kurucu bölgesi aşil topukları. Ne yapacağı belli olmayan Calathes, bizim teneke bağlayıp (haklı olarak) kovduğumuz Westerman, 2-3 numara olan Higgins ve Hanga ile oynuyorlar.

O baglamda Huertel, Pangos vs kimler geldi gecti. Grigonis de risk olacak.

Madem NBA den bir star daha getirsinler. (demiyeyim, yaparlar....)

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #7324 : 24 Şubat 2021, 16:30:35 »
Devşirme olayı önemli bi avantaj ve çok kritik ozellikle bsl için. Yıllarca emir sonrasında bobby ile bu işten güzel faydalandık. Ama artık ya devşirmesiz yola devam etcez ya da tek alternatif wilbekinin kapısını çalcaz. Herhangi bi xxxx oyuncu devşirilse bile milli takımla resmi maça çıkmadan türk sayılmıyo bsl için. Hatta ergin bu kural yüzünden 1yıl ağlayıp durdu larkini ne zaman türk oynatıcam diye.

Wilbekin'in bize karşı kudurması bize gelmeyi çok isteyip gelememesi olabilir mi ? Vakti zamanında Obra reddettiyse yediremiyodur belki.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #7325 : 24 Şubat 2021, 16:44:57 »
Wilbekin'in bize karşı kudurması bize gelmeyi çok isteyip gelememesi olabilir mi ? Vakti zamanında Obra reddettiyse yediremiyodur belki.

Vakti zamanında doğuş grubu daçkayı bırakıp bize geçtiğinde sponsor olarak, sözde Obradovic'e sormuş bizden kimi istersin diye o da sadece Wanamaker demiş. Twitter efsanesi de olabilir ama bi ara böyle dedikodular vardı. Ama öncesinde de David Blatt varken de euroleague de bize karşı garip bi düşmanlıkla oynuyodu nedendir bilinmez😂
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #7326 : 24 Şubat 2021, 20:19:02 »
Vakti zamanında doğuş grubu daçkayı bırakıp bize geçtiğinde sponsor olarak, sözde Obradovic'e sormuş bizden kimi istersin diye o da sadece Wanamaker demiş. Twitter efsanesi de olabilir ama bi ara böyle dedikodular vardı. Ama öncesinde de David Blatt varken de euroleague de bize karşı garip bi düşmanlıkla oynuyodu nedendir bilinmez😂

16-17 sezonunda da bizi arena da yendikleri maçta dixon la kapışmıştı diye hatırlıyorum. Tepki görmüştü tribünlerden. İtici bir karakter ama Türk oyuncu statüsünde olması onu değerli kılıyor Türk takımları için.

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
  • Yer: Ankara
    • unspoken_castle
« Yanıtla #7327 : 24 Şubat 2021, 21:29:52 »
16-17 sezonunda da bizi arena da yendikleri maçta dixon la kapışmıştı diye hatırlıyorum. Tepki görmüştü tribünlerden. İtici bir karakter ama Türk oyuncu statüsünde olması onu değerli kılıyor Türk takımları için.

Olay şöyledir, Fenerbahçe Eurolegue şampiyonu olduktan sonra Doğuş grubu sponsor olmak istiyor, oluyor. Obradovic’e de kimi istersen al, geriye kalanı serbest bırakacağız diyorlar. Dixon’ın kontratından çıkılma ihtimali var, Obra’nın kafasında Wanamaker+Clyburn ikilisi var. Dixon ile devam kararı alınıyor, Clyburn bekletilmekten hoşlanmayarak CSKA’ya imzalıyor (sözleşmeden kendi çıkarak Daçka ile), aslında sabretse Gigi’nin 4’e kaydırılma olasılığı var, Wilbekin ise Darüşşafaka’da devam etmek zorunda kalıyor. Dixon’a o yüzden gıcık..😁😁

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #7328 : 25 Şubat 2021, 01:00:06 »
Wilbekin istediği zaman müthiş savunma yapıyor. Bu çocuğun her şeyine lâf söyleyebiliriz ama savunmasına aslâ.

Hırslı bir çocuk, yürekli de. Baştan mevzû olmasaydı bizimle kan bağı hârika tutardı. Ama işte biz ondan nefret ediyoruz, o da bizden.

Gerçi bu tantana 2 maç oynamasına bakar. Gelir de 2 maç alırsa buzlar erir.

Şimdi ona bakarsak Lorenzo da istediği zaman çok iyi savunma yapıyor. Ama işte istediği zaman. Ya da onu o role ikna edersen diyelim. Şu son dönemde ne zaman ki işin hücum ve organizasyon kısmında Nando ve Guduric'in arkasında kalmayı kabul edip savunmada etkin rol aldı, o zaman beğenildi Brown. Ne zaman ki topla fazla oynadı, çok ekstra işlere kalkıştı, kulakları bol bol çınlatıldı :)

Savunmada istikrar sorunu bir yana, hücum kısmında da Wilbekin tarzı koş koşçu/at atçı oyun kurucular cidden bizim bu sene başarılı olmamızı sağlayan mantalitenin dibine dinamiti koyarlar. Bu tür oyuncular tam olarak iki ucu keskin bıçak. Bazı maçları çıkar sana tek başına alır. Bazen parkeye öyle hırsla çıkar ki Larkin'e pabucunu ters giydirir mesela. Ama sezon genelinde takımın hücum organizasyonuna neler katıp neler kaybettirdiğine bakmak lazım totalde.

Hatta iddialı bir şey söyleyeyim, mesela deniyor ya safkan bir oyun kurucu alsak Nando'yu daha efektif kullanırız filan. Ben aksine topu yönlendirme özelliği olan ekstra bir combo guard takviyesi daha mı iyi olur diye düşünmeye başladım. Nando + Guduric + Nedovic şeklinde mesela. Neden böyle diyorum; hem geçen seneki Sloukas-Nando kan uyuşmazlığı aklıma geliyor, hem de biz bu sene 10/10 yapmamızı sağlayan sistemde topa yön verme meziyetleri ön planda olan 2 numaraları aslında 1 numara gibi kullandık hep. Şayet Nedovic gibi bir opsiyon daha takıma katılırsa aynı plan üzerinden daha güçlü bir şekilde yürüme imkanı neden olmasın?

Evet Nando Serrod'la altın çağını yaşadı kabul ama artık aynı Nando değil, yaş 34. Sanıyorum ki o da kendisine biçilen bu rolü benimsedi. En azından sahada mutlu olduğunu görüyoruz. O yüzden safkan oyun kurucu illa şart mı, yoksa bir Nedovic transferi bu takımı daha ileriye mi taşır, bence tartışmak lazım.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #7329 : 25 Şubat 2021, 23:57:09 »
Seneye uygun fiyata bağlayabilirsek bayernden baldwin-reynolds paketi yapıp hiç macera aramadan keyfimize bakalım

Çevrimdışı DennisRodman

• Üye
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #7330 : 26 Şubat 2021, 17:53:49 »
Biz Alex Perez'e 150 bin Dolar buyout verdik, Cska Iffe Lundberg'i 250 bin Euro buyout vermiş. Bence Euroleague görmüş başarısız ve yaşıda geçmiş oyuncu yerine hiç oynamayan ama potansiyel birini almak Daha mantıklı.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2021, 18:22:13 Gönderen: DennisRodman »

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7331 : 26 Şubat 2021, 22:59:59 »
"ben senin gibi basketbol cahilinin beynini sikeyim"

bu lafı buraya bırakıyorum.

randolph'u mu istiyorsun? ilk önce (atıyorum) stimac'ı cümle içinde kullan ve onu iste (en azından diyorum), sonra "sağlıklı bi randolph bizde çok iş yapar" diyeceksen de.

trey thompkins, lucic güzel adam mı? ilk önce gaspar vidmar basketbolu bıraktı mı yauuww? de, (çüşş artık de mi?.. yok değil) sonra istediğin gibi güzellemeni yaparsın.

uzun lafın kısası shengelia hariç, 5'ten önce 4 isteyen benim nazarımda basketbol zırcahilidir.

bir daha söylüyorum: 4 isteyen istesin, ama önce 5'i dillendisin!!! kabbak gibi 5 lazım 5!

efes hücum yapıyor, screen filan yok daha, switch yok, vesely top getirenin karşısında kalma hevesinde. evet kabul, vesely avrupanın en değerli uzunu ama 5 (yazıyla BEŞŞŞŞŞŞ) değil.

bilal'e anlatır gibi anlatıyorum, vesely süper bi 4 ya da 4,5, bize 5 lazım, BEŞŞŞŞŞŞŞ!!!!!!!

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7332 : 27 Şubat 2021, 14:52:56 »
Melli bu sene döner Avrupa'ya süre alamıyor muhtemelen tercihi İtalya olur ama umarım yoklarız

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7333 : 27 Şubat 2021, 15:02:47 »
Donerse milano olur muhtemelen.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #7334 : 27 Şubat 2021, 18:36:50 »
Melli , bjelica, sikma dan biri gelir inşallah. Şu Barthel den kurtulalim.