Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006809 defa)

Maldonado, Tom Hanks ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cemalex

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7455 : 09 Mart 2021, 12:07:35 »
Gelecek sezon bir uzun bir kısa olmak üzere 2 net oyuncu eklememiz lazım. Bu adamlar hemen katkı verecek ve belirli bir standartı olan savunma ve hücumda eksi yazmayan adamlar olmalı.

Kısa için önerim Vildoza'ydı , uzun için önerim ise Khimki'den Jordan Mickey. Hem 4 hem 5 numara oynayabilen, şutu olan hatta dış şutu olan, yüzü dönük çok etkili Vesely ile beraber de oynayabilecek çok değerli bir oyuncu. Real'in neden bıraktığını da anlamamıştım, orada da gayet güzel katkı veriyordu. Ribaund ve bloklarda da fena değildir.

Bu sene Khimki'nin fena dağılması sebebiyle bir miktar piyasasının da düşeceğini tahmin ediyorum. 1 milyon gibi bir paraya bağlanabilir.

Aşağıdaki gibi bir uzun rotasyonun önümüzdeki yıl ciddi sakatlık yaşanmadıkça yeterli olacağı düşüncesindeyim.

Vesely- Barthel - Mickey ve ucuz bir Strecth 4
« Son Düzenleme: 09 Mart 2021, 12:09:15 Gönderen: Cemalex »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7456 : 09 Mart 2021, 15:01:12 »
Wade Baldwin ile ilgilendiğimizi söyledi moderatör Cenk Duruk.Kongre üyesiymiş ayrıca.

Murat Murathanoğlu Bayern ile ona ödenecek olan para arasında fark olmadığından Bayernde kalır dedi.Biri yüksek verecekse belli takımlar olur dedi.

Cenk Duruk bizi tercih eder dedi.Az marka olduğumuzdn.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #7457 : 09 Mart 2021, 15:34:08 »
Wade Baldwin ile ilgilendiğimizi söyledi moderatör Cenk Duruk.Kongre üyesiymiş ayrıca.

Murat Murathanoğlu Bayern ile ona ödenecek olan para arasında fark olmadığından Bayernde kalır dedi.Biri yüksek verecekse belli takımlar olur dedi.

Cenk Duruk bizi tercih eder dedi.Az marka olduğumuzdn.

Ben de izledim o programı. İlgiden bahsetmiyor. Sadece kendisine gelen bir soru olmuş "Wade Baldwin bu Fenerbahçe kadrosunda nasıl olur?" diye. Onu sordu M.Murathanoğlu'na ve yorumladılar nasıl bir oyuncu olduğunu vs.
Zaten M.Murathanoğlu da "Bayern niye bıraksın?" diye haklı bir soru sordu.

Yani bir ilgi, duyum, vs. yok sadece yorum.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7458 : 09 Mart 2021, 15:41:03 »
Ben de izledim o programı. İlgiden bahsetmiyor. Sadece kendisine gelen bir soru olmuş "Wade Baldwin bu Fenerbahçe kadrosunda nasıl olur?" diye. Onu sordu M.Murathanoğlu'na ve yorumladılar nasıl bir oyuncu olduğunu vs.

İlhan Bey sormuştur belki. ;D

Birşeyler var bence.Hareketli olacak transfer dönemide.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2021, 15:43:12 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #7459 : 09 Mart 2021, 16:37:18 »
Futbolun gidişatı ve hazirandaki başkanlık seçimi belli olmadan önümüzdeki sezonun planlamasına geçilmez bence. Olası kötü senaryolarda mevcut bütçeyi bile bulamayabiliriz ki şuan da bile bütçe ile ilgili hiç hoş olmayan söylentiler dolaşıyo. Sezon sonu bekonun sponsorluğu da bitiyo üstelik.

Bi umut Acıbademin fenerbahçeye çok büyük bi sponsorluk vereceği de konuşuluyo uzun zamandır hazirandaki seçimden sonra. Kimisi voleybol diyo, kimisi basketbol, kimisi futbol. Umarım bi sürpriz olur da baskete sponsor olurlar, bütçe ağlamaları olmadan rahat rahat önümüze bakarız, yoksa ben mevcut şartların bile devam edebileceğinden şüpheliyim.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2021, 16:38:31 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7460 : 09 Mart 2021, 16:41:26 »
Erkek basketi yok etmeye çalışan seçilmesin.Görüyoruz futbolu çok zor şampiyonluk yerelde bile.Serdar Ali denen çokbilmişin tesislere sokulması yasaklanmalı.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2021, 16:43:04 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #7461 : 09 Mart 2021, 19:03:17 »
Baldwin , vildoza falan filan ne olur bilmem ama eğer biz olur da Pierre i elde tutamazsak çok dizimizi döveriz. Daha da iyi olacaktır gelecek yıllarda. Yaşı, yeteneği, karakteri, savunması hücumu herşeyiyle tamam işte ben oyuncuyum diyor. Allah nazardan saklasın
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #7462 : 09 Mart 2021, 19:19:45 »

Ortada hiçbir şey yokken durduk yere Baldwin ismini ortaya attığı için ben de sanki bir duyumu varmış gibi düşündüm ama. Hali tavrı da öyle gibiydi sanki.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #7463 : 10 Mart 2021, 10:18:12 »
Ortada hiçbir şey yokken durduk yere Baldwin ismini ortaya attığı için ben de sanki bir duyumu varmış gibi düşündüm ama. Hali tavrı da öyle gibiydi sanki.

Bana ilgimizin olması dahi çok zor geliyor. Barcelona, Real Madrid gibi takımların oyun kurucu sıkıntısı çektiği bir dönemde, bu kadar yükselişe geçmiş bir oyuncu bize kalmaz bütçe durumlarını da düşünürsek.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2021, 10:21:57 Gönderen: tembelhayvan »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7464 : 10 Mart 2021, 10:30:09 »

İçerden alıyorlar bilgi bence.Moderatör kongre üyesiymiş.Calathes takozundan vazgeçemez Saras.Realin Vıldozayı alacağını düşünüyorum.Amerikalıya teslim etmezler orayı.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7465 : 10 Mart 2021, 14:36:18 »
tekrar yazıyorum artık lig için oyuncu tutmaya gerek yok. bakıyorumda halen türk oyuncu veya devşirme isteyenler var zaten bütçe düşüyor hiç boşa para harcamaya gerek yok, Altyapıdaki oyunculara şans versek daha iyi.

Bunun elle tutulur hiçbir mantıklı yanı yok. Bu ligde oynuyorsan eğer yerli oyuncu almak zorundasın. Almayınca böyle oluyorsun. Vesely ve De Colo'yu dinlendirmek için akla karayı seçiyorsun.

Senin liginde yabancı sınırı olduğu sürece yerli rotasyonunu belli bir seviyeye çıkarmak zorundasın. Özellikle Euroleague'in 34 maça çıktığı ve çift maç haftalarının da arttığı bir dönemde bu zorunlu hale geldi. Birçok kişinin bayıla bayıla izlediği, itiraf edemeyenlerin de içten içe çok beğendiği Anadolu Efes'in yerli kalitesi bizim önümüzde olduğu için ritmini hiç kaybetmiyor. Sertaç Şanlı geliyor Dunston'ı kesiyor, hiç beğenmesem de tarzını Buğrahan ligde en azından 2 maç aldırabiliyor, dalga geçtiğimiz Doğuş Balbay getirdiği enerjiyle belli bölümlerde savunmayı ayakta tutuyor. Bu senin rotasyonda elini rahatlatmakla kalmıyor aynı zamanda idmanlarda da belli seviyenin altına düşürmüyor.

Ben ligi önemsemiyorum lafı da dünyanın en boş lafı. Geçen Sinan'la da benzer bir konuyu konuştuk. Lafa gelince ligi önemsemeyelim diyorsunuz ama bu takım çıkıp yarın GS'ye maç kaybetse ''vay aq nasıl kaybedersiniz ruhunu siktiklerim...'' diye giydirirsiniz.

Ayrıca ligi niye önemsemeyeyim? Euroleague için çeyrek final kadrosu kuracak bütçem varsa eğer, oraya 2-3 yerli sıkıştırıp çift kulvarda şampiyonluk hedeflerim. Bütçe düşecekse ve bir yer önemsenmeyecekse, bu mantıkla önemsemeyeceğin yer Euroleague olur, zira parayı zaten oradaki başarı için harcıyorsun. Orada başarılı olmak için belli bir bütçeyi göze alıyorsan zaten BSL içinde doğru 2-3 yerli tercihiyle ideal kadrosunu oluşturursun. Bu da sana ekstra bir yük getirmez.

Yerli aşığı bir adam da değilim. Gerçekçi bakıyorum sadece olaya, yoksa ben yabancı sınırına en baştan karşı bir adamım. Ama kurallar böylese oyunu da kuralına göre oynarsın.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2021, 14:36:49 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7466 : 10 Mart 2021, 14:50:13 »
Burak Gören'le geçen sezon sonunda yaptığım bir röportaj vardı, Wiltjer'la ilgili şöyle bir konu geçmişti, onu da buraya ekleyeyim:

– Wiltjer, Kentucky’de oynarken John Calipari’ye giderek, 'Koç, ben burada gerekli sorumluluğu alamıyorum, hem zihinsel, hem fiziksel, hem oyun olarak gelişebileceğim bir yere gitmek istiyorum.' diyerek Kentucky gibi çok önemli bir yerden ayrılıp, Gonzaga’ya gitmiş biri. Herkes için bir hayaldir Kentucky gibi bir takımda oynamak. Ama o, kendi isteğiyle oradan ayrılarak sorumluluk alabileceği bir takıma gitmeyi tercih etti.

– Avrupa kariyerinde de hep bir ara rol oyuncusu oldu. İlk denemesi Olympiakos gibi bir Euroleague takımı oldu. Ardından Malaga’ya gitti. Yazın kendisiyle görüşürken ona, ‘İki deneyeminde de ara roldeydin. Bence kendi potansiyelini gösterecek bir zemin oluşmadı. Sana burada ana rolde neler yapabileceğini gösterebiliriz.’ dedim ve bunu anlattım. Kendisine vereceğimiz sorumluluk bahsettim. Sonuçta başka teklifler de alıyordu ve bize gelme ihtimali düşük gösteriliyordu. Çok uzun görüşmelerimiz oldu. Giderken de bana, ‘Yazın ne söz verdiyseniz hepsini tuttunuz.” diyerek mesaj attı ve teşekkür etti.

– Kyle Wiltjer, hem içerden hem dışardan oynayabilmesi nedeniyle Avrupa basketbolu için çok özel bir oyuncu. İçerden oynama yeteneğinin kendisi de bu kadar farkında değildi. Sene başında biz onu içerden kullanmaya çalıştığımızda bazı eleştirilere rastladım. Biz bunda ısrar ede ede onun da inanmasını sağlayınca, farklı bir 4 numaraya dönüştü. Bence bu yaz Avrupa pazarının önemli isimleri arasında yer alacak. Ayrıca çok muazzam bir karakter ve entelektüel seviyesi de çok üst düzey.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2021, 14:51:47 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7467 : 10 Mart 2021, 15:09:41 »
Eski butceler eski isimler dolanmiyor ortada. Sonuc itibari ile belli bir seviyenin üstünde katki verecek, maliyeti de yüksek olmayan, ligi, ülkeyi, Avrupa basetbolunu bilen adamlari kadroya katmak en mantıklı seçim olur.

Gecen sene gelen isimlerden eddie,pierre,barthel, hamilton, brown, hatta sonrasi perez, ve hatta ulanovas ve gitmemisken westerman... hangisi ust duzey, oyunun her iki yanini da iyi oynayan isimler. Simdi wiltjer begenilmiyor ya hayretle bakıyorum. Hani laf olsun beri gelsin diye herkese cevap da vermeye gerek yok ama mantikli düşünmek lazım biraz. Adam su an kadroya girsin siritmadan oynar, hatta kimi maclarda on plana bile cikar takimda.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2021, 15:10:19 Gönderen: iloturo »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7468 : 10 Mart 2021, 15:22:53 »
Eski butceler eski isimler dolanmiyor ortada. Sonuc itibari ile belli bir seviyenin üstünde katki verecek, maliyeti de yüksek olmayan, ligi, ülkeyi, Avrupa basetbolunu bilen adamlari kadroya katmak en mantıklı seçim olur.

Gecen sene gelen isimlerden eddie,pierre,barthel, hamilton, brown, hatta sonrasi perez, ve hatta ulanovas ve gitmemisken westerman... hangisi ust duzey, oyunun her iki yanini da iyi oynayan isimler. Simdi wiltjer begenilmiyor ya hayretle bakıyorum. Hani laf olsun beri gelsin diye herkese cevap da vermeye gerek yok ama mantikli düşünmek lazım biraz. Adam su an kadroya girsin siritmadan oynar, hatta kimi maclarda on plana bile cikar takimda.

İşin daha tuhafı, ben o zamanlar başka bir yerde çalıştığım için (keyfi değil, takip etmek zorunda kalıyordum) her maçı, Wiltjer'ın Oly kariyerini şimdi bana sorsan (hani takip ettiğim halde) böyle çok net bir şey sunamam sana. Adamın yıllar önceki ilk EL deneyimini de didik didik hatırlaryanlara helal olsun, ne diyeyim.

Sonuçta bu adam geçen yıldan beri Telekom gibi ligin en iyi 3. en kötü 4. takımında çatır çatır top oynuyor. Hem bize karşı hem Efes'e karşı performansları da ortada. Kaldı ki, Ergin Ataman şu an kapısında yatıyor bu adamın, bu da net bilgi. Yarın öbür gün Efes'e gider, EL'de makineye bağlar sonra burada gözümüzün önündeki adamı kaçırdık diye ah vah ederiz. Bizim avantajımız şu olur, Telekom tarafı Ergin'den ziyade bize daha olumlu referans olur.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7469 : 10 Mart 2021, 15:31:28 »
mevcut kadroda o'quinn 1 yıl daha kalacak,lorenzo yerine loyd/baldwin/pangos ve şutör uzun olarak da wiltjer ekleyeceğiz kadronun kalanıyla da aynen devam dense bence tamamdır.wiltjer çok maliyetli olmaz ama loyd/baldwin/pangos lorenzo'dan daha pahalı olur bence o kadar da olsun artık.dixon'ın 1.5lik kontratından kurtulacak olmak o krediyi veriyor.ben geçtiğimiz yaz da pangos'u çok istemiştim şahsen ama malum kadroyu kurmaya geç başlamıştık.bu yaz bizim için lig şampiyonluğu için en önemli şey yerli piyasasındaki durumumuz.kenan-berkay yerine berk-metecan bence bir ileriye doğru bir adımdır.berk-melih-metecan-alperen-ahmet bu takımı normal sezonda bu sezondan çok daha iyi yerlere getirir galibiyet/mağlubiyet oranı olarak.alperen konusunda bence kesinlikle sonuna kadar zorlanmalı ama tabi durumlar nedir bir bilgim yok umarım gerçekleşir.