Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006980 defa)

Ero1907 ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7545 : 21 Mart 2021, 18:45:05 »
Basketbol şubeyi fazlalık olan gören başkanımıza hiç güvenmiyorum ama bütçemiz olurda  bu sezona benzer olursa benim gözümde kadronun 3zayıf halkası var.
Biri perez diğeri eddie diğeri ulanovas. Ulanovasın garanti kontratı olması sıkıntı ama belki bi orta yol bulunur ve bi şekilde takımdan gitmesine imkan sağlanır.

Bu 3lü yerine daha yerinde güvenilir hamleler yapsak bile benim gözümde kadro yeterlidir. her zaman bi eksik bulunur tabiki kadroda ama 17-18 milyon bütçe ile yeterli bi kadro ortaya çıkabilir.
Yani iyi bir guard, pierre'e eşlik edecek alternatif bi kısa forvet, ve takımın ana rolde 4numarası olacak mümkünse şutu olan bi uzun alınması benim öncelikli beklentim.

Barthel bence iyi bi takım oyuncusu ve 4 ve 5 numaralı pozisyonları yedeklemek açısından iyi bir alternatif olur diye düşünüyorum.

2 oyuncu özelinde(brown ve OQuinn) tamamen şahsi görüşüm şu.

Bence Brown makul bi ücretle kalacaksa 6.adam olarak kalmasını isterim bazı çok kötü maçlarının yanında gerçekten çok iyi maçları da oldu. Yani aslında belli bi potansiyeli olan bi oyuncu. koç lorenzonun rolünü, yapacaklarını net şekilde sınırlandırırsa bence değerli bi 6.adam olabilir bu takım için.

O'Quinn in ben nba e geri döneceğini düşünüyorum ama dönmezse kalmasını isterim. Avrupa basketboluna adaptasyonu artarsa, özellikle savunma konsatrasyonunu arttırırsa avrupa kıtası için değerli bi uZuna dönüşebilir.

Yerlillerde bobby ve berkay yerine ekleme yapılacaktır zaten.

Bi diğer beklentim idari kadroya scouting departmanı için getirdiiğimz Cabarkapa. Balkan pazarından genç potansiyelli 1-2 oyuncu getirir mi acaba diye de düşünüyorum.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #7546 : 21 Mart 2021, 21:14:21 »
Seneye bütçenin daha da düşmesi gibi bir durum yok değil mi ya?

Başkan takımın her maçına geliyor izliyor, bu kadar iyi giden bir şubeyi bi Samatta bi Tisserand uğruna yakmaz değil mi?
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #7547 : 22 Mart 2021, 13:23:02 »
Basketbol şubeyi fazlalık olan gören başkanımıza hiç güvenmiyorum ama bütçemiz olurda  bu sezona benzer olursa benim gözümde kadronun 3zayıf halkası var.
Biri perez diğeri eddie diğeri ulanovas. Ulanovasın garanti kontratı olması sıkıntı ama belki bi orta yol bulunur ve bi şekilde takımdan gitmesine imkan sağlanır.

Bu 3lü yerine daha yerinde güvenilir hamleler yapsak bile benim gözümde kadro yeterlidir. her zaman bi eksik bulunur tabiki kadroda ama 17-18 milyon bütçe ile yeterli bi kadro ortaya çıkabilir.
Yani iyi bir guard, pierre'e eşlik edecek alternatif bi kısa forvet, ve takımın ana rolde 4numarası olacak mümkünse şutu olan bi uzun alınması benim öncelikli beklentim.

Barthel bence iyi bi takım oyuncusu ve 4 ve 5 numaralı pozisyonları yedeklemek açısından iyi bir alternatif olur diye düşünüyorum.

2 oyuncu özelinde(brown ve OQuinn) tamamen şahsi görüşüm şu.

Bence Brown makul bi ücretle kalacaksa 6.adam olarak kalmasını isterim bazı çok kötü maçlarının yanında gerçekten çok iyi maçları da oldu. Yani aslında belli bi potansiyeli olan bi oyuncu. koç lorenzonun rolünü, yapacaklarını net şekilde sınırlandırırsa bence değerli bi 6.adam olabilir bu takım için.

O'Quinn in ben nba e geri döneceğini düşünüyorum ama dönmezse kalmasını isterim. Avrupa basketboluna adaptasyonu artarsa, özellikle savunma konsatrasyonunu arttırırsa avrupa kıtası için değerli bi uZuna dönüşebilir.

Yerlillerde bobby ve berkay yerine ekleme yapılacaktır zaten.

Bi diğer beklentim idari kadroya scouting departmanı için getirdiiğimz Cabarkapa. Balkan pazarından genç potansiyelli 1-2 oyuncu getirir mi acaba diye de düşünüyorum.

Brown konuusnda aynı fikirdeyim. Biz adamın Larkin, James gibi oynamasını beklediğimiz zamann saçmalıyor ama rolü belirli olunca çok faydalı oluyor. Zalgiris maçında, kötü bir beşle sahadayken aldığı 2 savunma riaundu ve çaldığı bir topla maçı tutmamızı sağladı mesela.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #7548 : 22 Mart 2021, 16:49:42 »
Brown için benim adıma tek alternatif var. Türk pasaportu alıp Bobby yerine kadroda kalsın. Yok bu olmayacaksa yabancı oyun kurucu kontenjanını işgâl etmesin hiç.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #7549 : 22 Mart 2021, 18:26:55 »
Brown için benim adıma tek alternatif var. Türk pasaportu alıp Bobby yerine kadroda kalsın. Yok bu olmayacaksa yabancı oyun kurucu kontenjanını işgâl etmesin hiç.

İyi oynadığı maçlarda, 2 numara oynuyor. Ve faydalı da oynuyor... toplam bütçe ve gelecek oyunculara bağlı olarak kalabilir.....

Ama bir oyun kurucunun rotasyona girmesi şart....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #7550 : 22 Mart 2021, 20:30:36 »
Hem Baldwin hem de Lloyd'u berâber alalım:) Lorenzo da Türk olup kalsın.

Baldwin-Nando-Lorenzo (Türk)
Lloyd-Gudu-Şeyhmus
Pierre-Giedraitis-Biberoğlan
J.Mickey-Ersan
Vesely-O'Quinn-Ahmet

Gönül bu kadroyu istiyor, üstelik 9 yabancı:)

Şeyhmus'u hep konuşuyoruz ama bu çocuk NBA şansını dener mi acabâ, fazlaca atletik ve hırslı. Dış şutunu %40'lara çıkarsa NBA'de süre alabilir.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7551 : 22 Mart 2021, 20:40:48 »
şansını denemekten öteye gidemez bence, Baldwin 200 bin dolara oynuyormuş bu sezon

Çevrimdışı Turski Grobar

• Üye
  • Yer: Beograd
    • @sahinovic_12
« Yanıtla #7552 : 22 Mart 2021, 22:39:56 »
Bu arada çoğumuz Wade Baldwin'in takıma gelme ihtimali üzerine konuşuyoruz ama Nigel Williams Goss da düşünülebilir belki. Sezon sonu o da serbest kalacak ve iyi performans gösteriyor.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7553 : 22 Mart 2021, 22:44:37 »
W. Baldwin - M. Trimble - L. Brown - İsmet

N. De Colo - M. Guduric - Yerli 2 numara

S. Fontecchio - D. Pierre - S. Dekker - T. Biberovic

D. Barthel - Berk Demir

J. Vesely - J. Mickey - Ahmet

Yerli oyuncular üzerine çok düşünmediğim için yerli oyuncuların sayısı eksik kaldı.

Bunlar dışında bir arkadaşım Caleb Agada ve Kyle Allman'den bahsetmişti. Yaptığımız kadrolarda bu ikisini ve Isaia Cordinier'yi bonus olarak koyuyoruz.

Bazı yerlerde kafamda farklı isimler olsa da forumdaki en gerçekçi kadro yazımlarından biri olmuş. Mevcut şartlarda yerlisiz 12-13 yabancılı kadrolar hayalden öteye gitmiyor.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2021, 22:45:27 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #7554 : 22 Mart 2021, 22:53:47 »
Bazı yerlerde kafamda farklı isimler olsa da forumdaki en gerçekçi kadro yazımlarından biri olmuş. Mevcut şartlarda yerlisiz 12-13 yabancılı kadrolar hayalden öteye gitmiyor.

Burada da 11 yabancı kemal bey en fazla 10yabancıya sözleşme yapabiliriz kurallar gereği :( bence 1numara ve 3 numara rotasyonu çok şişkin 4 numara eksik kalmış. Ama yazılan isimlerin çoğunu şahsen bende beğenerek takip ediyorum bu sezon güzel performans veren isimler hep.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2021, 22:55:16 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7555 : 22 Mart 2021, 23:18:57 »
şansını denemekten öteye gidemez bence, Baldwin 200 bin dolara oynuyormuş bu sezon

Baldwine çökerse Real çöker dedi Murat Murathanoğlu Euroleague podcastte.Oyun kurucu alacaklar.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #7556 : 22 Mart 2021, 23:30:02 »

Baldwine çökerse Real çöker dedi Murat Murathanoğlu Euroleague podcastte.Oyun kurucu alacaklar.
Real nasıl yapılanacak bilmiyorum ama Baldwin şuan milyonluk oyuncu olmuş Uğur Ozan Sulak öyle dedi

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #7557 : 23 Mart 2021, 00:13:58 »
Baldwin mali sebeplerden olmaz, Trimble bu sezon içi istenmiş saçma sapan talepleri yüzünden vazgeçilmiş. Biz bu gidişle Lorenzo'yu indirim yaptırarak takımda tutar, yanına bir adet de Pierria Henry ekler, öper başımıza koyarız.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7558 : 23 Mart 2021, 00:26:32 »
Baldwin mali sebeplerden olmaz, Trimble bu sezon içi istenmiş saçma sapan talepleri yüzünden vazgeçilmiş. Biz bu gidişle Lorenzo'yu indirim yaptırarak takımda tutar, yanına bir adet de Pierria Henry ekler, öper başımıza koyarız.
henry ve brown iki tane şutu zayıf bi oyun kurucu rotasyonu bazen sıkıntıya sokabilir bence.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #7559 : 23 Mart 2021, 00:38:09 »
Baldwin'in maaliyeti o seviyeye çıktıysa, boşuna konuşmaya gerek yok bence.