Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006756 defa)

Samet_GFB ve 114 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7575 : 24 Mart 2021, 08:13:11 »
henry ve brown iki tane şutu zayıf bi oyun kurucu rotasyonu bazen sıkıntıya sokabilir bence.

Şutu ve oyun yönlendirme konusunda sıkıntısı olmayıp bize uyan kimler olabilir Euroleague'den?

Vildoza? Parasal açıdan koparmak zor.
Van Rossom? 35 yaşında, bırakmaz da Valencia'yı.
Baldwin? Konuşuldu, birileri havada kapacak.
Pangos? Sözleşme bitiyor ama o seviye ücretlere de çıkamayız herhalde+savunma zaafiyeti getirir.
Walkup? Yetersiz bana göre.

Geliş gidiş Gherardini'nin sihirli torbasından çekiliş usulü halledeceğiz gibi geliyor şu hakiki point guard eksiğini.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #7576 : 24 Mart 2021, 09:09:07 »
Monacodan Rob Gray ve Buducnosttan Cobbusu çok beğendim.Rob Gray uyar bize yağ gibi penetreler.Yaşı 4 yıl daha genç.

Fransanın eleme maçlarında izlediğim Lessortda iyi oda iyi forvet Pıerre ile iyi ikili olabilir.

Lessort forvet değil abi. Bildiğin pivot. Daha önce Kızılyıldız ve Bayern de de oynamıştı.
Clyburn için 4 numara diyorsun, sonra getirip Lessort u forvete koyuyorsun. Bırakmayacaksın bizi şaşırtmayı..

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7577 : 24 Mart 2021, 09:09:51 »
Tom abi bu önerileri EuroCup takımı için mi veriyorsun?
Yani şu önerilerin cidden bazen ilginç geliyor.
Acaba B takımı kurup;başına seni mi geçirsek?
Jaramaz-Vasiluaskas-Nuah-Lassort-Yabusele ve Koç olarak Murat abi.
Şampiyonlar ligi için büyük aday.

Zubkov da var..

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7578 : 24 Mart 2021, 09:12:45 »
Lessort forvet değil abi. Bildiğin pivot. Daha önce Kızılyıldız ve Bayern de de oynamıştı.
Clyburn için 4 numara diyorsun, sonra getirip Lessort u forvete koyuyorsun. Bırakmayacaksın bizi şaşırtmayı..

2.06 pivot olmaz.Dış atışıda var 2.06 forvet olur.2.10 üstü pivottur kriter.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #7579 : 24 Mart 2021, 09:37:53 »
Tom abi yine trollükte çığır açmış pivota boy kriteri sınırı koyarak. Euroleague de son 10 yıla ciddi damga vuran 3 pivottan kyle hines 1.98, bryant dunston 2.03, ekpe udoh kimi kaynaklara göre 2.06 kimisine göre 2.08.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #7580 : 24 Mart 2021, 09:45:24 »
Tom abi dış atışı var dediğin lessort un dış atışı falan yok sen bizi trollüyosun ama biri de seni trollemiş ;) zaten dış atışı olmadığını biliyodum ama kariyer istatistiklerini merak ettim ne yapmış diye. Tüm kariyeri boyunca sadece 1kere dış atış isabeti bulmuş bi adam bu lessort bilgin olsun 2016 yılında nanterre forması ile :)) kısacası lessort pivotoğlu pivottur :))
« Son Düzenleme: 24 Mart 2021, 09:50:33 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7581 : 24 Mart 2021, 13:15:22 »
Tom abi yine trollükte çığır açmış pivota boy kriteri sınırı koyarak. Euroleague de son 10 yıla ciddi damga vuran 3 pivottan kyle hines 1.98, bryant dunston 2.03, ekpe udoh kimi kaynaklara göre 2.06 kimisine göre 2.08.
trollükte ve saçmalamakta..

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7582 : 24 Mart 2021, 14:25:42 »
Arkadaşlar ne trolü değilim trol.Bilgisayarda ekleyemiyorum resim.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #7583 : 24 Mart 2021, 16:50:21 »

Kyle Hines power forvet. 5 numara pozisyonunda oynayabiliyor olması pivot olduğu anlamına gelmez. Zaten basketbol eskisi kadar keskin pozisyonlarla oynanmıyor, malum... İlle de bir oyuncuyu pozisyonu ile birlikte düşüneceksek, orijini ne diye bakmak lazım. Kyle Hines orijinal PF.

Tom Abi’ne gelince :) O da benim gibi Pivot denince Tamer Oyguç aklına gelen, eskilerden sanırım :) Zira boyu 2.10’du Tamer’in...

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #7584 : 24 Mart 2021, 17:24:51 »
bende şöyle bir takım kurardım,sözleşmeleri izin veriyorsa,  boby ve alexten çıkıp ikisinin yerine grigonisi alırdım, lorenzodan çıkıp baldwini alırım. de colo'dan çıkmaz  ile indirimli bir sözleşme yapmak isterdim. ulonovastan çıkıp kalinici geriye getirmek isterim. kalinic gelmezse ponitkayı isterdim. edie den çıkarım, hamiltondan çıkarım, OQuinn den çıkarım, bütçem yeterse gill, yetmezse kyle wiltjer,
grigonis, baldwin,
de colo, guduriç
pierre, kalinic(ponitka)
kyle wiltjer, bartel
vesely ahmet
 keşke melli gelse, tabii

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7585 : 24 Mart 2021, 17:54:52 »
Kyle Hines power forvet. 5 numara pozisyonunda oynayabiliyor olması pivot olduğu anlamına gelmez. Zaten basketbol eskisi kadar keskin pozisyonlarla oynanmıyor, malum... İlle de bir oyuncuyu pozisyonu ile birlikte düşüneceksek, orijini ne diye bakmak lazım. Kyle Hines orijinal PF.

Tom Abi’ne gelince :) O da benim gibi Pivot denince Tamer Oyguç aklına gelen, eskilerden sanırım :) Zira boyu 2.10’du Tamer’in...

Modern basketbolda (ki dediğiniz gibi) pozisyonlar biraz daha esneklik kazandı ancak sonuç olarak bir oyuncunun evrildiği pozisyon hangisi ise ona göre transfer hamlesini yaparsınız. Hines'ı pivot pozisyonu için düşünen bir takım onu pivot özellikleri nedeniyle alır, bu da onu haliyle pivot yapar.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #7586 : 24 Mart 2021, 18:06:26 »
Modern basketbolda (ki dediğiniz gibi) pozisyonlar biraz daha esneklik kazandı ancak sonuç olarak bir oyuncunun evrildiği pozisyon hangisi ise ona göre transfer hamlesini yaparsınız. Hines'ı pivot pozisyonu için düşünen bir takım onu pivot özellikleri nedeniyle alır, bu da onu haliyle pivot yapar.

Vesely kariyerinin gençlik döneminde hatrı sayılır bi süre 3 numara oynadı, aslında partizanda 3no oynarken sivrildi ve ordan nba e geçiş yaptı, o zaman vesely için kısa forvet diyebilir miyiz kemal bey, yoksa boyu 2.10 üzeri olduğu için otomatikman kendisi pivot olmak zorunda mi bilemedim bi aydınlatır mısınz? :)
« Son Düzenleme: 24 Mart 2021, 18:07:24 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #7587 : 24 Mart 2021, 18:12:25 »
Vesely kariyerinin gençlik döneminde hatrı sayılır bi süre 3 numara oynadı, aslında partizanda 3no oynarken sivrildi ve ordan nba e geçiş yaptı, o zaman vesely için kısa forvet diyebilir miyiz kemal bey, yoksa boyu 2.10 üzeri olduğu için otomatikman kendisi pivot olmak zorunda mi bilemedim bi aydınlatır mısınz? :)
Vesely son 3 aydır PG de oynuyor, yoksa haberiniz yok mu?  :D
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #7588 : 24 Mart 2021, 18:16:52 »
Vesely son 3 aydır PG de oynuyor, yoksa haberiniz yok mu?  :D

Point guard dediğiniz 2metre altı olmalı hayırr olamazzzz :)

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #7589 : 24 Mart 2021, 21:44:44 »
Ne olur Kaliniç olmasın. Lucic  çok iyi olurdu.
Pangos'un Barça performansı çok soru işareti yaratıyor.Bir dönem ard arda 3'lük atamadığı maçlar vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Vildoza ve Grigonis guzel olurdu EL'den  ama dominant 1 numara değiller bence.
CSKA, Real,Efes hatta Armani guard arayacaklar bu yüzden sıkıntılı dönem olacak.Nba pazarından çekeriz diye düşünüyorum.