Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007352 defa)

Ertan Ürkmez ve 117 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7680 : 31 Mart 2021, 17:58:53 »
DeColo-XXXXX-Ismet
Guduric-Brown-Sehmus
Pierre-XXXX
Barthel (keske Melli olsa ama Parasi vs yorar bizi)-Ercan Osmani-
Vesely-Quinn-Ahmet

Bu kadro iyi bir oyun kurucu ve 3-4 oynayabilen atletik bir oyuncu ile kan alir seneye. DeColo da daha dinlenerek oynayabilir. Pierre 3 de cok can yakar....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #7681 : 31 Mart 2021, 20:37:19 »
Ali bey mevcut bütçeyi korusun da başka hiç bişey istemiyorum igor ve maurizio gerekeni yapacaktır.

isimler konusunda bu sene daha geniş bi havuz olacaktır gerek gherardiniden ötürü gerek kokoskovdan ötürü, ayrıca daha fazla zamanımız olacak piyasayı yoklamak için. geçen sene şubedeki belirsizlik yüzünden temmuz ayınca anca başlayabilmiştik planlamalara.
Yazdığınız isimlerden sadece melli gelsin ben iddiayı görüp arttırıyorum bobby berkaya ilave eddie ve ulanovasta kalsın hiç sorun değil :))

😀 Eddie yerine Perez kalsın o zaman

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #7682 : 31 Mart 2021, 20:44:58 »
Ali bey mevcut bütçeyi korusun da başka hiç bişey istemiyorum igor ve maurizio gerekeni yapacaktır.

isimler konusunda bu sene daha geniş bi havuz olacaktır gerek gherardiniden ötürü gerek kokoskovdan ötürü, ayrıca daha fazla zamanımız olacak piyasayı yoklamak için. geçen sene şubedeki belirsizlik yüzünden temmuz ayınca anca başlayabilmiştik planlamalara.
Yazdığınız isimlerden sadece melli gelsin ben iddiayı görüp arttırıyorum bobby berkaya ilave eddie ve ulanovasta kalsın hiç sorun değil :))
Bence biraz iddialı bir söylem. Melli o kadar özel mi?
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #7683 : 31 Mart 2021, 21:09:36 »
Bence biraz iddialı bir söylem. Melli o kadar özel mi?

Tamamen şahsi olarak düşüncem bu bence oldukça özel melli.

Yükseliş ve büyük başarılar yakaladığımız son 6-7 yılda çok özel oyuncular bu takıma geldi gitti, bi kısmıyla çok özel bağlar kuruldu ama ben 2 oyuncu için hakettiği değeri ne oynarken ne de giderken görmediğini düşündüm hep. Biri benim için mellidir biri de wanamakerdı.

Melli için:
-oyun bilgisi
-şut tehditi
-fiziksel olarak devamlılığı ve gücü
-savunma meziyetleri(özellikle salonda canlı izlerken çok daha net görürdüm, bazen özellikle savunmadaki pozisyon almalarını izlerdim, çünkü tv ye göre daha güzel anlaşılırdı bence salonda canlı izlerken, gerçekten savunmada aksayan zayıf tarafları, açık veren yeri o kadar zamanında ve güzel kapatırdı ki olası rakibin pozisyon üstünlüğünün önüne geçerdi)
-üstüne vesely misali oyun kurmadaki becerileri bence onu avrupa için çok özel kılıyo.

Zaten muhtelemen ya armaniye gider yada Obradovic hocam tekrar çalışmaya başlarsa herhangi bi takımla onun yanına gider diye tahmin ediyorum. Bizim o maaş bütçelerine çıkmamız pek mümkün değil bence.

Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #7684 : 31 Mart 2021, 21:14:16 »
😀 Eddie yerine Perez kalsın o zaman

Onu da yazmayı düşünmedim değil ama perez de gerçekten son yıllarda Fenerbahçe'de izlediğim en kötü yabancı oyuncu olabilir o yüzden 1guard hamlesi için açık kapı bıraktım. Alex yerine 2kolu 2bacağı ortalama beyni olan bi abd li guard bulsak ben okeyim melli olacaksa :))
« Son Düzenleme: 31 Mart 2021, 21:14:36 Gönderen: sinanyucel »

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7685 : 01 Nisan 2021, 17:03:37 »
Tamamen şahsi olarak düşüncem bu bence oldukça özel melli.

Yükseliş ve büyük başarılar yakaladığımız son 6-7 yılda çok özel oyuncular bu takıma geldi gitti, bi kısmıyla çok özel bağlar kuruldu ama ben 2 oyuncu için hakettiği değeri ne oynarken ne de giderken görmediğini düşündüm hep. Biri benim için mellidir biri de wanamakerdı.

Melli için:
-oyun bilgisi
-şut tehditi
-fiziksel olarak devamlılığı ve gücü
-savunma meziyetleri(özellikle salonda canlı izlerken çok daha net görürdüm, bazen özellikle savunmadaki pozisyon almalarını izlerdim, çünkü tv ye göre daha güzel anlaşılırdı bence salonda canlı izlerken, gerçekten savunmada aksayan zayıf tarafları, açık veren yeri o kadar zamanında ve güzel kapatırdı ki olası rakibin pozisyon üstünlüğünün önüne geçerdi)
-üstüne vesely misali oyun kurmadaki becerileri bence onu avrupa için çok özel kılıyo.

Zaten muhtelemen ya armaniye gider yada Obradovic hocam tekrar çalışmaya başlarsa herhangi bi takımla onun yanına gider diye tahmin ediyorum. Bizim o maaş bütçelerine çıkmamız pek mümkün değil bence.

Bütçemiz eskisi kadar yüksek olmasa da çok kötü bir bütçe değil. Burada kritik nokta boşa atış yapmamak. Mesela Ulanovas + Barthel parasına Melli alabilirsin. Bu ikisinin toplam maaşı 1,7 m civarında, verdikleri katkı oldukça az. Eğer bir şekilde çıkabilirske kontratlarından Melli'ye de para yeter.

Brown Barthel Ulanovas gibi ederinden çok fazla maaş alan oyuncularımız var, bunlarla yolları ayırabilirsek ki Brown'un kontratı bitiyor, bir oyuncuya 1,5-2 bandında bir maaş verebiliriz.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7686 : 01 Nisan 2021, 17:25:14 »
Ben Pangos'u rezalet Barca performansı sonrası riskli görüyorum. bir sezonu diğerini tutmayan istikrarsız ve kırılgan bir oyuncu. Grigonis zaten Cska'nın kıskacındaysa o iş bitmiş demektir. Bizim ihtiyacımız olan guard Vildoza. Hem oyun kurar hem de hayvan gibim savunma yapar ancak onu da almak oldukça zor olacaktır.

Baldwin ise bence tam hocanın istediği tipte bir guard. Hem yetenekli hem hücuma çok çabuk çıkıyor hem de her dakikası tehlike adamın. Sezon boyunca savunmasını çok fazla takip edemedim ama hücumda kesinlikle net bir silah.

Önerimi buraya iki üç hafta önce yazdım, kısalarda Vildoza uzunlarda Mickey.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7687 : 01 Nisan 2021, 17:29:22 »
melli ve şut tehdidi denince aklıma 2.sezonunda her boş kaldığında attığı gereksiz fake ler ve şuttan kaçması geliyor.sanırım italya milli takımında edinmişti o alışkanlığı.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #7688 : 01 Nisan 2021, 17:39:35 »
Bütçemiz eskisi kadar yüksek olmasa da çok kötü bir bütçe değil. Burada kritik nokta boşa atış yapmamak. Mesela Ulanovas + Barthel parasına Melli alabilirsin. Bu ikisinin toplam maaşı 1,7 m civarında, verdikleri katkı oldukça az. Eğer bir şekilde çıkabilirske kontratlarından Melli'ye de para yeter.

Brown Barthel Ulanovas gibi ederinden çok fazla maaş alan oyuncularımız var, bunlarla yolları ayırabilirsek ki Brown'un kontratı bitiyor, bir oyuncuya 1,5-2 bandında bir maaş verebiliriz.

50-100eksiği fazlası vardır tam bilmiyorum ama olası gidebilir diye konuştuğumuz oyuncuların maaşları şu şekilde en azından duyduğum bildiğim:

-Bobby 700
-Perez 250
-Ulanovas 900
-Barthel 850(bence barthel kalır)
-Brown 800(brown konusunda belki biraz maaşında indirim yaparsa bence 6.adam olarak kalmasını isterim)
-O'Quinn 300
-Berkay 200
-Hamilton 600
-Eddie 600

Yaklaşık 5 milyon dolarlık bi esneklik sağlar bu oyuncular bize eğer hepsi gidecek olursa. Tabi bu oyuncuların hepsi giderse en az 6-7 oyuncu almamız gerekecektir yerlerine. Melliyi alınca tahmini 1.5-2 milyona, geri kalan bütçe için gherardini bayağı zorlanacaktır adam bulmaya :) ama keşke bi yolu bulunsa yazın ilk isteyeceğim oyuncu melli olur.

De colo-guduric-pierre-melli-vesely gercekten acayip bi takım olurdu.

Keşke bi şekilde büyük bi sponsor gelse(misal acıbadem) ve pandemi etkisini azaltıp kombine satışı başlasa da biraz daha bütçe konusunda belki şubeye esneklik sağlanır bu sayede.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2021, 17:40:53 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #7689 : 01 Nisan 2021, 19:54:58 »
Bence para olacaksa eğer şu vildozaya çökmek lazım. Gerçekten çok uzun süre ciddi bir eksiği kapatma potansiyeli var. Baldwin mi vildoza mı emin olmak zor ama benim tercihim vildoza olur sanki. Brown, Perez, hamilton  ve  ulanovası kesinlikle tutmazdım takımda. Eddie ve bartheli de kontrat ve fırsatlara göre değerlendiririm. Pierre, oquin i takıma bağlamak için tüm imkanları kullanırdım. Vesely i kaptan yapıp formasını asardım. Nandoyu biraz indirimle tutardım. Başta Melih olmak üzere de yerlileri falakaya yatırırım
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7690 : 01 Nisan 2021, 20:17:45 »
50-100eksiği fazlası vardır tam bilmiyorum ama olası gidebilir diye konuştuğumuz oyuncuların maaşları şu şekilde en azından duyduğum bildiğim:

-Bobby 700
-Perez 250
-Ulanovas 900
-Barthel 850(bence barthel kalır)
-Brown 800(brown konusunda belki biraz maaşında indirim yaparsa bence 6.adam olarak kalmasını isterim)
-O'Quinn 300
-Berkay 200
-Hamilton 600
-Eddie 600

Yaklaşık 5 milyon dolarlık bi esneklik sağlar bu oyuncular bize eğer hepsi gidecek olursa. Tabi bu oyuncuların hepsi giderse en az 6-7 oyuncu almamız gerekecektir yerlerine. Melliyi alınca tahmini 1.5-2 milyona, geri kalan bütçe için gherardini bayağı zorlanacaktır adam bulmaya :) ama keşke bi yolu bulunsa yazın ilk isteyeceğim oyuncu melli olur.

De colo-guduric-pierre-melli-vesely gercekten acayip bi takım olurdu.

Keşke bi şekilde büyük bi sponsor gelse(misal acıbadem) ve pandemi etkisini azaltıp kombine satışı başlasa da biraz daha bütçe konusunda belki şubeye esneklik sağlanır bu sayede.

-Bobby 700
-Perez 250
-Ulanovas 900
-Berkay 200
-Hamilton 600

Yukarıdaki oyuncuların toplam maaşı 2,650 M$, aldığımız katkı Bobby hariç sıfır ! Bobby hariç derken eski günlerin hatırına diyorum...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #7691 : 01 Nisan 2021, 20:26:12 »
Pahalı oyuncular alıp, rotasyonu 6 kişiye indirmenin anlamı yok.
15/17 yapmış, ligin en iyi basketbol oynayan kadrolarından birinde fazla değişiklik yapmaya gerek yok.
Bu takıma eddie yerine 4 numara transferi dışında takviyeye gerek yok.

Ligin en iyi takımlarından birinde yıldız olmak ile, ligin orta seviye takımlarından birinde yıldız olmak çok farklı şeyler.
Brown 6-7 takım dışında nereye gitse yıldız olur, bizde ortalama üstü oyuncu olabiliyor.
Kaldı ki bu takımın yıldız oyuncuya da ihtiyacı yok, takıma seviye atlatacak oyuncuya da ihtiyacı yok.
2018'den bu yana sahip olduğumuz en iyi kadro ve rotasyon bu seneki.
Eddie yerine barthel'in bir tık üstü katkı verecek 4 numara gelirse herhangi bir eksik olmaz takımda.
O zaman 2 numarada zar atarım ben olsam. Çıkış beklediğim birine 1+2 yıllık sözleşme yaparım 500-600 bin dolara.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #7692 : 01 Nisan 2021, 20:35:42 »
Ek olarak;

Takımda zaten nando, guduric, vesely var elit oyuncu seviyesinde. Gayet yeterli bir sayı.

Brown, pierre ve o'quinn de iyi oyuncular.

6 tane elit ve iyi oyuncu var kadroda. Gayet yeterli sayı.

Barthel ve çoğunlukla aynı fikirde olmayak ulanovas'ı rol oyuncusu kategorisine koyarım.

Eddie yerine gelecek iyi oyuncu kategorisinde 4 numara ile 3 tane elit oyuncu, 4 tane iyi oyuncu, 2 tane görev adamı olur ana rotasyonda.

Gayet doğru bir kadro yapılanması...

Edit: Alec peters şu takıma harika olurdu, 700-800 bin dolara oynardı ama 2 yıllık imzalamış baskonia ile.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2021, 20:42:21 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #7693 : 01 Nisan 2021, 21:12:55 »
Ben Pangos'u rezalet Barca performansı sonrası riskli görüyorum. bir sezonu diğerini tutmayan istikrarsız ve kırılgan bir oyuncu. Grigonis zaten Cska'nın kıskacındaysa o iş bitmiş demektir. Bizim ihtiyacımız olan guard Vildoza. Hem oyun kurar hem de hayvan gibim savunma yapar ancak onu da almak oldukça zor olacaktır.

Baldwin ise bence tam hocanın istediği tipte bir guard. Hem yetenekli hem hücuma çok çabuk çıkıyor hem de her dakikası tehlike adamın. Sezon boyunca savunmasını çok fazla takip edemedim ama hücumda kesinlikle net bir silah.

Önerimi buraya iki üç hafta önce yazdım, kısalarda Vildoza uzunlarda Mickey.
O Barselona çok kaos içindeydi.Bence kim gitse yapamazdı.Higgins bile ilk sezon mala döndü.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #7694 : 01 Nisan 2021, 21:14:54 »
Ek olarak;

Takımda zaten nando, guduric, vesely var elit oyuncu seviyesinde. Gayet yeterli bir sayı.

Brown, pierre ve o'quinn de iyi oyuncular.

6 tane elit ve iyi oyuncu var kadroda. Gayet yeterli sayı.

Barthel ve çoğunlukla aynı fikirde olmayak ulanovas'ı rol oyuncusu kategorisine koyarım.

Eddie yerine gelecek iyi oyuncu kategorisinde 4 numara ile 3 tane elit oyuncu, 4 tane iyi oyuncu, 2 tane görev adamı olur ana rotasyonda.

Gayet doğru bir kadro yapılanması...

Edit: Alec peters şu takıma harika olurdu, 700-800 bin dolara oynardı ama 2 yıllık imzalamış baskonia ile.
Alec Peters için tam tersini düşünüyorum.