Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006779 defa)

0 Üye ve 117 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7890 : 25 Nisan 2021, 09:16:20 »
Barthel’in bundan sonra bir kadroya ancak zorunluluktan girer.

Şut atmaya korkan oyuncudan hiçbir şekilde EL oyuncusu olmaz.

Ama Barthel’den daha kötüleri var.Alex Perez Fenerbahçe’de oynamış en kötü yabancıdır.Bu oyuncuları getiren genel menajer bu sezonun en büyük sorumlularından biridir.

Burada Lorenzo eğer Türk olacaksa kalsın diyenler var.O yorumları okudukça daha çok şaşırıyorum.Diyelim ki Lorenzo Türk oldu,bu adam bize bu atmosferlerde katkı verecek mi? Tabiiki de yine aynı şekilde maçın içine edip,kenara gelecek.Hem kadın basket hem de erkek baskette skor üretebilen kısaya ihtiyacımız var.

Bu sezon bu başarıdaki en çok katkı veren isimler De Colo,Vesely ve Kokoskov’tur
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 09:16:43 Gönderen: badboys »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7891 : 25 Nisan 2021, 10:31:54 »
Lorenzo Brown transferinin tek iyi yönü; 1 yıllık sözleşme imzalanmış olması. Yolu açık, bize uzak olsun...

« Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 10:49:17 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #7892 : 25 Nisan 2021, 10:48:33 »
Bogdanovic olsun Kalinic olsun Guduric olsun yapmaya çalışıyordu yapamıyordu ve sövüyorduk yalan yok ama ben o pozisyonda bile kaldırıp atmaya götü yemeyen Adamı istemem.
Dediğim gibi
Brown Barthel Eddie Ulanovas Perez falan yok abi olmasın. He bunlae olacaksa da Vesely Guduric De Colo Pierre kalıp kendilerine yazık etmesinler. Tamamlayıcı yan parça olarak daha uyguna bunlaeın verdiği katkıyı verecek adamları her türlü buluruz. Daha doğrusu ver(E)medikleri katkıyı

Dostum buluruz diyorsan eyvallah ama ben sizin gibi çok kolay buluruz diyemiyorum. Barthel de Ulanovas da doğru kimya ve sistem içerisinde ne kadar verimli olduklarını daha önce gösterdiler. Kritik nokta doğru takım kimyası. Şunu kabul edelim iyi bir takım kimyasına sahip değiliz. 4 kişinin eline bakıyoruz. Her şeyi geçtim playmaker guardımız yok. Bir kaç kişiye endeksli takım kimyasında zaten verim alamazsın ismi geçenlerden.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #7893 : 25 Nisan 2021, 10:57:16 »
Arkadaşlar son maçta Barthel'in saçmaladığı pozisyonu aklamaya çalışıyor falan değilim. Nereden bakarsanız bakın tartışılacak bir tarafı yok. Orada değilim ben. Bu pozisyon bağlamında beraber sıçıp sövelim, eyvallah. Doğru takım kimyasında verimli olabileceğini düşünüyorum. Doğru takım kimyası olmadığında De Colo dan verim alamadık geçen yıl, ne Barthel'i Allah aşkına. Onu kes bunu biç şunu gönderle, her yıl her yıl sıfırla ile olmuyor bu işler maalesef. Zaten gidecek bir sürü adam var. Temiz 4 kişi. Hadi Barthel ile Ulanovas ı da gönderelim, oldu 6 kişi. Diyelim Pierre ve Quinn i tutamadın, etti 8. En az 5 6 yeni transfer ister. Öyle bir kadro başarılı olabilir mi seneye?

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #7894 : 25 Nisan 2021, 11:19:55 »
Vesely de Berlin 2016 finalinde 10 da 1 faul atışı sokmuştu. Hatta atışın biri airballdu. Napıcaz şimdi? Herhalde o gece kimse canın sağolsun dememiştir. En azından ben dememiştim. Ama Vesely i kovalım gibi bir düşünce de kafamdan geçmedi. Bu ülkenin en büyük zaaflarından birisidir günübirlik çıkarımlar yapmak. Obradovic in en büyük faydası uzun vadeli düşünebilme yetisini kazandırmak olmuştur bu şubeye. İki maç özelinde onlarca faktör var, Barthel in atmadığı şuta takılıyoruz. Mesela mental ve aşılabilir. Vesely de 10 da 1 faul sokarken geri zekalı falan değildi. Mental olarak bitikti.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #7895 : 25 Nisan 2021, 11:30:21 »
Takım koskoca bir sezonu 1 numarasız oynamış, bu pozisyon De Colo ve Guduric ile ikame edilmiş biz Barthel'i Ulanovas'ı Melih'i konuşuyoruz. Sağlam bir 1 numaran yoksa istediğin kadar oyuncu doldur takıma. Melih'in şu anki durumunun temel sebeplerinden birisi de mevcut sıkıntılı takım kimyası bağlamında kendisine rol bulamaması. Bilenler bilir, zamanında İbrahim Kutluay Henry Turner Dallas Comegys üçlüsü playmaker olarak Erdal Koşan ile oynatılma gaflet ve delaletine maruz bırakılarak Avrupa'da kazanılacak bir kupa en azından bir finalden edilmişti Fenerbahçe...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7896 : 25 Nisan 2021, 11:56:26 »
Yukarıdaki üst üste mesajlara toplu bir cevap vermek gerekirse;

Barthel ve Ulanovas'a uygun bir kimya ve sistemde, belki de Vesely ve De Colo'nun performansı düşüş gösterecek. Her oyuncuya özel bir kimya ve sistem oluşturamazsınız. Kaldı ki, bir takımın zaten ana hattını oluşturacak oyuncu sayısı bellidir. Geri kalanlar tamamlayıcı roldedir. Tamamlayıcı roldeki oyuncuların görevi de bellidir. Uymuyorsa eğer gönderirsin, günümüz gerçeği bunu gerektiriyor.

Değişen basketbol düzeninde statik oyun kurucu kavramı da kalmadı. Anadolu Efes, statik oyun kurucu anlayışıyla oynamıyor. Yeri geldiğinde oyunu Simon'un kurduğunu, hatta çoğu zaman onun üzerinden hücumların şekillendiğini görüyoruz. Bizde de zaman zaman bu rolü Vesely yerine getiriyor. Modern basketbolda bunu yapmak zorundasın zaten. Bu role uygun olmayan oyuncular da zaman içinde kaybolup gidecek. Doğanın kanunu böyle işliyor. Buna direnemez kimse.

Barcelona'nın temel problemi de Mirotic'in yaşadığı düşüşlerden kaynaklı. Mirotic, safkan oyun kurucu mu, değil. Adamın pozisyonu belli. Ama oyunun kurulmasında ve işleyişinde kilit rol ona ait. Böyle olunca 10 tane Calathes'in de olsa, olmuyor.

Obradovic zamanında biz hiçbir zaman oyun kurucuya bağlı bir başarı kazanmadık. Obradovic'in sisteminde yeri geldiğinde Nemanja'nın, yeri geldiğinde Bogdan'ın, hatta ve hatta yeri geldiğinde Kalinic'in bile oyunu kurma ve yönlendirme görevini yerine getirdiğini gördük. Bu kadronda safkan oyun kurucun olmasın demek değildir ama artık safkan oyun kurucu tanımı kalmadı demektir.

Kokoskov'un da sistemi tamamen 'modern basketbol' dediğimiz olgunun birebir aynısı. Koçun eline safkan oyun kurucu verseniz bile kafasındaki basketbol şablonunda onun rolü (en azından sizin beklentilerinizin) çok altında kalacaktır.

Fenerbahçe'nin bu sezonki sisteminde aklanmaya çalışan Barthel'e, Ulanovas'a, Melih'e tonla boş şut imkanı geldi. Farklı maçlar izliyoruz herhalde. Kokoskov'un her şeyi eleştirilir ama hücum düzeninde herhangi bir oyuncuya boş şut gelmediği konusunda asla ama asla eleştirilemez. İlla pası bir numara oynayan oyuncu verince mi set hazırlanmış oluyor, böyle mantık olmaz, yapmayın.
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 11:58:19 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #7897 : 25 Nisan 2021, 12:05:25 »
Dostum buluruz diyorsan eyvallah ama ben sizin gibi çok kolay buluruz diyemiyorum. Barthel de Ulanovas da doğru kimya ve sistem içerisinde ne kadar verimli olduklarını daha önce gösterdiler. Kritik nokta doğru takım kimyası. Şunu kabul edelim iyi bir takım kimyasına sahip değiliz. 4 kişinin eline bakıyoruz. Her şeyi geçtim playmaker guardımız yok. Bir kaç kişiye endeksli takım kimyasında zaten verim alamazsın ismi geçenlerden.
Oyuncuları eleştirmekle direkt gömmek arasında fark var. Bazı arkadaşlar gençlik heyecanı ile olsa gerek, asıp kesiyorlar :) Barthel’e ben de çok kızıyorum ama potansiyelinin farkındayım o yüzden buraya bir sürü şey yazıyorum. Aksi halde umurumda olmaz.

Barthel ve Ulanovas’ın sorunlarının takım kimyasından değil coaching kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Örneğin Barthel; İlk Çeska maçında iki kez yaptığı hatayı ikinci maçta da yaptı (tepedeki boş şut pozisyonu). Obradoviç olsaydı Barthel bench’de paparayı yemişti mesela. O şutu atmalıydı. Girsin/girmesin... Bu, direkt teknik staff’ın yönlendirmeleri ile gelişecek bir konu.

Takım kimyası örneğine en uygun düşen ise Nando ile Kostas’ın geçen seneki birlikteliği. Rollerin oturmaması/kabul görmemesi...

Oyun kurucumuzun olmadığı konusuna ise katılmıyorum. Nando orijini şutör guard olsa da şu andaki yerinde çok iyi oynadı sezonu. Lorenzo onu daha nitelikli yedekleyebilirdi. Bu potansiyele sahipti.

Tabii benim kanıtlayamayacağım bir iddiam var; Vesely sakatlanmasaydı ve play-off öncesi yaşadığımız saçma sapan covid bulaşları olmasa biz bu yıl EuroLeauge’i “bu oyuncularla” kazandırdık. Ergin’in takımına rağmen...

Bazen de olmayınca olmuyor işte...

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #7898 : 25 Nisan 2021, 12:37:56 »
Her koçun oyuncularla ilişkisi başkadır.Obradovic daha sert bir tutum sergiliyordu ama İgor,NBA alışkanlıkları ile birlikte oyuncuların baş rol oynadığı ve onlara özgürlük tanıyarak sistemini sivrileştiren bir koç.

Barthel ve Ulanovas bence Obradovic sisteminde görev yapabilecek oyunculardı.Çünkü Obra’nın sıkı set disiplinleri ve oyunu kontrol etme isteği,Igor’un tempolu ve hızlı oyun istekleri arasında farklar oluşuyor.Ancak Obra’yı bir daha geri getirmek mümkün değil ve Ulanovas gibi oyuncularında Igor’a uymadığını gördüğümüz için karşılıklı olarak konuşup,anlaşılıp gönderilebilir.

Barthel konusuna gelirsek,gideceğini düşünmüyorum.Bunun sebebi ise kazandığı ücret çok iyi ve Bayern ve Alba dışında hiçbir takımda onu takımlarında görmek istemez.

Bizim istediğimiz oyuncu profilleri ile Efes’in oyuncu profilleri birebir eşleşiyor.
Aramızdaki farkta buradan kaynaklanıyor.Efes kendi sistemine en çok uyan oyuncuları bulmuşken;biz tam tersine uyumsuz parçaları bu sisteme ayak uydurtmaya çalışıyoruz.

Kokoskov’u gerçekten başarısını ya da başarısızlığını ölçmemiz için öncelikle onun sistemine uygun parçalar ile takımı kurmamız lazım.

Yabancı konusunda ben Igor’a güveniyorum ama Gherardini’ye hiç ama hiç güvenmiyorum.Hamilton,Eddie,Perez,Ulanovas ve Barthel facialarından sonra,zaten ona güvenmek hata olur.
Türk oyuncu noktası ise tamamen apayrı bir sorun...
Bakalım nasıl bir kadro kuracağız ve Igor’un istediği oyuncuları alabilecek miyiz,işte benim tek merak ettiğim soru bu.
FENERBAHÇE

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7899 : 25 Nisan 2021, 12:57:18 »
Bütçen düşükse kumar oynamak zorundasın. Pierre'i transfer eden ile diğerlerini transfer eden farklı kişiler değil, tutan ile devam, mecburen denemeye de devam...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #7900 : 25 Nisan 2021, 14:50:10 »
Yukarıdaki üst üste mesajlara toplu bir cevap vermek gerekirse;

Barthel ve Ulanovas'a uygun bir kimya ve sistemde, belki de Vesely ve De Colo'nun performansı düşüş gösterecek. Her oyuncuya özel bir kimya ve sistem oluşturamazsınız. Kaldı ki, bir takımın zaten ana hattını oluşturacak oyuncu sayısı bellidir. Geri kalanlar tamamlayıcı roldedir. Tamamlayıcı roldeki oyuncuların görevi de bellidir. Uymuyorsa eğer gönderirsin, günümüz gerçeği bunu gerektiriyor.

Değişen basketbol düzeninde statik oyun kurucu kavramı da kalmadı. Anadolu Efes, statik oyun kurucu anlayışıyla oynamıyor. Yeri geldiğinde oyunu Simon'un kurduğunu, hatta çoğu zaman onun üzerinden hücumların şekillendiğini görüyoruz. Bizde de zaman zaman bu rolü Vesely yerine getiriyor. Modern basketbolda bunu yapmak zorundasın zaten. Bu role uygun olmayan oyuncular da zaman içinde kaybolup gidecek. Doğanın kanunu böyle işliyor. Buna direnemez kimse.

Barcelona'nın temel problemi de Mirotic'in yaşadığı düşüşlerden kaynaklı. Mirotic, safkan oyun kurucu mu, değil. Adamın pozisyonu belli. Ama oyunun kurulmasında ve işleyişinde kilit rol ona ait. Böyle olunca 10 tane Calathes'in de olsa, olmuyor.

Obradovic zamanında biz hiçbir zaman oyun kurucuya bağlı bir başarı kazanmadık. Obradovic'in sisteminde yeri geldiğinde Nemanja'nın, yeri geldiğinde Bogdan'ın, hatta ve hatta yeri geldiğinde Kalinic'in bile oyunu kurma ve yönlendirme görevini yerine getirdiğini gördük. Bu kadronda safkan oyun kurucun olmasın demek değildir ama artık safkan oyun kurucu tanımı kalmadı demektir.

Kokoskov'un da sistemi tamamen 'modern basketbol' dediğimiz olgunun birebir aynısı. Koçun eline safkan oyun kurucu verseniz bile kafasındaki basketbol şablonunda onun rolü (en azından sizin beklentilerinizin) çok altında kalacaktır.

Fenerbahçe'nin bu sezonki sisteminde aklanmaya çalışan Barthel'e, Ulanovas'a, Melih'e tonla boş şut imkanı geldi. Farklı maçlar izliyoruz herhalde. Kokoskov'un her şeyi eleştirilir ama hücum düzeninde herhangi bir oyuncuya boş şut gelmediği konusunda asla ama asla eleştirilemez. İlla pası bir numara oynayan oyuncu verince mi set hazırlanmış oluyor, böyle mantık olmaz, yapmayın.

Yazdıklarından şöyle bir çıkarım yapmam yanlış mı olur? Ciddi bir sil baştan yapacağız sanırım. En azından yazdıklarından bunu istediğini anlıyorum. Aşağı yukarı 6 7 yeni isim gelecek. Ki mevcut bütçeyle bunların yarısı yine kumar mahiyetinde olacak gibi görünüyor. Böyle bir yapılanma hedefi 2023'e sarkıtmaz mı? Basketbolun evrilmesi hususunda da, evet hak veriyorum, oyun ciddi anlamda değişti. Öte yandan 1 numaranın hala en önemli pozisyon olduğu kanısındayım.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7901 : 25 Nisan 2021, 14:58:42 »
Oyuncuları eleştirmekle direkt gömmek arasında fark var. Bazı arkadaşlar gençlik heyecanı ile olsa gerek, asıp kesiyorlar :) Barthel’e ben de çok kızıyorum ama potansiyelinin farkındayım o yüzden buraya bir sürü şey yazıyorum. Aksi halde umurumda olmaz.

Barthel ve Ulanovas’ın sorunlarının takım kimyasından değil coaching kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Örneğin Barthel; İlk Çeska maçında iki kez yaptığı hatayı ikinci maçta da yaptı (tepedeki boş şut pozisyonu). Obradoviç olsaydı Barthel bench’de paparayı yemişti mesela. O şutu atmalıydı. Girsin/girmesin... Bu, direkt teknik staff’ın yönlendirmeleri ile gelişecek bir konu.

Takım kimyası örneğine en uygun düşen ise Nando ile Kostas’ın geçen seneki birlikteliği. Rollerin oturmaması/kabul görmemesi...

Oyun kurucumuzun olmadığı konusuna ise katılmıyorum. Nando orijini şutör guard olsa da şu andaki yerinde çok iyi oynadı sezonu. Lorenzo onu daha nitelikli yedekleyebilirdi. Bu potansiyele sahipti.

Tabii benim kanıtlayamayacağım bir iddiam var; Vesely sakatlanmasaydı ve play-off öncesi yaşadığımız saçma sapan covid bulaşları olmasa biz bu yıl EuroLeauge’i “bu oyuncularla” kazandırdık. Ergin’in takımına rağmen...

Bazen de olmayınca olmuyor işte...

Yok o kadar değil bu kadro avrupa şampiyonu olacak nitelikte değil.

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #7902 : 25 Nisan 2021, 15:13:00 »
1 numaranın önemini tam şu anda barça - zenit serisindeki 1 lerin performansına bakarak çok net, hiç kuşkuya yer kalmayacak şekilde anlayabiliriz. Bir tarafta rezil bir performansla calathes, diğer tarafta muazzam oynayan pangos ki her iki maçta da ağır dayak yemesine rağmen. Ve sonuç, hakemler izin verseydi zenit 1-8 eşleşmesinde deplasmanda 2 maç çalan -bakmadım ama- belki de ilk takm olacaktı ve sezonun sürprizini gerçekleştirip barçayı barçalayacaktı. 1 çok çok önemli, modern veya değil hiç farketmez ve brown la falan olmaz abi bu işler.

Alternatif söylemeden de o gitsin bu gitsin defolsun falan demek çok kolay biliyorum ama abiler cska’yı 20’den gelip yenmiş takım gördü bu gözler. Keyif veren oyuncular ve takım görmek istiyor taraftar, ne kadar kazma varsa doldurmayalım takıma çünkü oynadığımız oyun sıradan göz kanatan şekle bürünüyor bu sezon defalarca gördük.
Dünyanın En Güzel Takımı

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7903 : 25 Nisan 2021, 15:16:42 »
Yazdıklarından şöyle bir çıkarım yapmam yanlış mı olur? Ciddi bir sil baştan yapacağız sanırım. En azından yazdıklarından bunu istediğini anlıyorum. Aşağı yukarı 6 7 yeni isim gelecek. Ki mevcut bütçeyle bunların yarısı yine kumar mahiyetinde olacak gibi görünüyor. Böyle bir yapılanma hedefi 2023'e sarkıtmaz mı? Basketbolun evrilmesi hususunda da, evet hak veriyorum, oyun ciddi anlamda değişti. Öte yandan 1 numaranın hala en önemli pozisyon olduğu kanısındayım.

De Colo, Guduric, Pierre, Vesely şu an bu takımın ana hattını oluşturuyor.

Tarık'a (ki bu kişisel düşüncem katılan katılır, katılmayan katılmaz) biraz daha rol vermek gerekiyor. En azından Kokoskov'un sisteminde bir nevi 6. Adam olarak kullanılabilir. Elde yedek uzun olarak Ahmet de var. Güvenebileceğin 6 oyuncu oluyor böylece. Yani bu bir silbaştan demek değil. Bu hattı tamamlayacak yerli/yabancı takviyelerle yoluna devam edersin.

Olmazsa olmazımız verim alabileceğimiz bir 4 numara ve yine bu 4 numarayı yedekleyecek biri daha. 2 yabancı buraya alsan, ekstra pozisyonlar için 1-2 yabancı daha, 2-3 de rotasyonu rahatlatacak yerli takviyesiyle bu işi götürürsün.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7904 : 25 Nisan 2021, 15:25:48 »
1 numaranın önemini tam şu anda barça - zenit serisindeki 1 lerin performansına bakarak çok net, hiç kuşkuya yer kalmayacak şekilde anlayabiliriz. Bir tarafta rezil bir performansla calathes, diğer tarafta muazzam oynayan pangos ki her iki maçta da ağır dayak yemesine rağmen. Ve sonuç, hakemler izin verseydi zenit 1-8 eşleşmesinde deplasmanda 2 maç çalan -bakmadım ama- belki de ilk takm olacaktı ve sezonun sürprizini gerçekleştirip barçayı barçalayacaktı. 1 çok çok önemli, modern veya değil hiç farketmez ve brown la falan olmaz abi bu işler.

Nasıl bu kadar keskin ifadelerle (kuşkuya bırakmayacak şekilde falan gibi) konuşuyorsunuz anlamıyorum. Neyin tatmini bu yani? Mirotic, biraz kıpırdanırsa Calathes, Pangos dinlemez Barca vurur geçer. Ben genelde bir şey yazarken esneklik payı bırakıyorum, ayet görevi görsün diye mesaj atmıyorum da, lakin bu kadar keskin ifadelerle gelecekseniz daha sağlam argümanlar ortaya koymalısınız. Gerisi havaya ayar vermekten öteye gitmiyor.

Bir numara önemsizdir de demiyor kimse, bir numaralar evriliyor. O fark yaratıyor dediğiniz kıyaslamada bile kendinizle çelişiyorsunuz o da ayrı. Pangos eski dönem guardları gibi mi oynuyor yoksa modern basketbolun gerektirdiği şekilde mi? İlki değil, ikincisi. Bunu görmek için maçları izlemek yeterli. Calathes'in yerlerde olan performansının ve düşüşe geçmesinin nedeni de klasik oyun kurucu rolünden bir üst noktaya kendini evirememesi zaten.

Dünyanın en önde gelen koçları ya da yöneticileri, artık basketbolun pozisyonsuz oynanır bir hale geldiğini ve sistemlerin güncellenmesi gerektiğini söylüyor/uyguluyor.

* Burada insanlar sevmez, nefret eder bunlar başka konular. Ancak şu an Euroleague'in en dominant takımı Anadolu Efes, bu da bir gerçek. Oynadıkları basketbol ve düzenleri de ortada. Statik oyun kurucularla değil, oynattığı kadar hatta daha fazlasını oynayan guardlara sahip.
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 15:28:20 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »