Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006965 defa)

Samet_GFB, Ero1907 ve 119 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7905 : 25 Nisan 2021, 15:28:36 »
Barthel kendisi hakkında bu kadar yorum yapıldığını gorse duygulanıp ağlardı sevinçten herhalde.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7906 : 25 Nisan 2021, 15:39:11 »
Calathesi olan takımlar üzülmeye mahkumdur.Diamantis boşa tekmeyi basmadı buna.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7907 : 25 Nisan 2021, 16:08:35 »
sezon başında lorenzo,barthel,pierre,eddie,ulanovas,hamilton sezon ortasında da oquinn ve guduric geldi.burda çoğumuz bu 8 oyuncudan sadece guduric ve pierre’in-belki bi de oquinn- kalmasını diğerlerinin hepsinin gitmesini istiyodur büyük ihtimalle.bu transfer başarısızlığı gherardini-kokoskov’un birbirini çok net tanımamasından kaynaklandı bence.o yüzden ben bu yazdan çok ümitliyim.özellikle kokoskov’un euroleague’i iyice tanıması,transfer için çok daha fazla zamana sahip olmamız vs bunları göz önünde bulundurunca önümüzdeki yıl daha güçlü,oturaklı bi takıma sahip olacağımız kesin.bi kere de colo’nun yanına skorer bi playmaker gerektiğini euroleague’in doğası gereği anlamıştır diye düşünüyorum.şu euroleague’de mümkünse sahadaki 5 oyuncun da şut sokuyosa kralsın.ben kokoskov’un bunu anlayıp ona göre hareket edeceğine inanıyorum,o güveni veriyor en azından.ayrıca kadroda seviye olarak birbirine daha yakın oyuncular bulundurmamız lazım o yüzden benche de çok önem verilmeli.çünkü guduric çıkıp eddie ya da de colo çıkıp lorenzo girdiğinde olmuyor.sahadaki oyuncuları a benchi de d seviye oyuncularla doldurunca bi yerde takılıp kalabiliyoruz.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7908 : 25 Nisan 2021, 16:10:14 »
Transferler son anlarda yapıldı derme çatma kadro oluşturuldu.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #7909 : 25 Nisan 2021, 16:37:54 »
Arkadaşlar son maçta Barthel'in saçmaladığı pozisyonu aklamaya çalışıyor falan değilim. Nereden bakarsanız bakın tartışılacak bir tarafı yok. Orada değilim ben. Bu pozisyon bağlamında beraber sıçıp sövelim, eyvallah. Doğru takım kimyasında verimli olabileceğini düşünüyorum. Doğru takım kimyası olmadığında De Colo dan verim alamadık geçen yıl, ne Barthel'i Allah aşkına. Onu kes bunu biç şunu gönderle, her yıl her yıl sıfırla ile olmuyor bu işler maalesef. Zaten gidecek bir sürü adam var. Temiz 4 kişi. Hadi Barthel ile Ulanovas ı da gönderelim, oldu 6 kişi. Diyelim Pierre ve Quinn i tutamadın, etti 8. En az 5 6 yeni transfer ister. Öyle bir kadro başarılı olabilir mi seneye?
Olabilir, eğer doğru adamları alırsan. Efes nasıl sonunculuktan finale geldiyse 1 senede sil baştan kadroyla öyle başarılı olunur. Kaldı ki 4 tane önemli isim duracak, Vesely, De Colo, Guduric, ve senin göndermene rağmen Piere :)

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #7910 : 25 Nisan 2021, 17:23:41 »
Benim görüşümde barthel kontratından çıakmıyosak üzülmem. Sağlıklı barthel Ahmetten fersah fersah katkı verir. Daha iyisini buluruz ama kalırsada üzülmem.

Oyun kurucu konusundada bence pangos sulukas gibi savunma aıkıntısı olan net bir 1 numaradansa higgins gibi hep sutör hemde oyun kurucu oynayabilecek savunmada üzerine oynanamayacak oyuncu daha iyi olur.

1 2 tane süper yıldızınız varsa geri kalanın defoları daha önemli oluyor. Bizim oyun kurma problemimiz yok bence. Oyun kuran oyunvuları dinlrndirecek hemde onlarlada oynayabilrcek oyuncu lazım. Pangoslar sulukasları aldıgın zaman guduriç ve decolonun verimi bi tık düşer çünkü net 1 numaralar elinde top isticek. Sulukas mesela oyundayken pozisyon gelsin diye kaç dk bekler.

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #7911 : 25 Nisan 2021, 18:27:38 »
Nasıl bu kadar keskin ifadelerle (kuşkuya bırakmayacak şekilde falan gibi) konuşuyorsunuz anlamıyorum. Neyin tatmini bu yani? Mirotic, biraz kıpırdanırsa Calathes, Pangos dinlemez Barca vurur geçer. Ben genelde bir şey yazarken esneklik payı bırakıyorum, ayet görevi görsün diye mesaj atmıyorum da, lakin bu kadar keskin ifadelerle gelecekseniz daha sağlam argümanlar ortaya koymalısınız. Gerisi havaya ayar vermekten öteye gitmiyor.

Bir numara önemsizdir de demiyor kimse, bir numaralar evriliyor. O fark yaratıyor dediğiniz kıyaslamada bile kendinizle çelişiyorsunuz o da ayrı. Pangos eski dönem guardları gibi mi oynuyor yoksa modern basketbolun gerektirdiği şekilde mi? İlki değil, ikincisi. Bunu görmek için maçları izlemek yeterli. Calathes'in yerlerde olan performansının ve düşüşe geçmesinin nedeni de klasik oyun kurucu rolünden bir üst noktaya kendini evirememesi zaten.

Dünyanın en önde gelen koçları ya da yöneticileri, artık basketbolun pozisyonsuz oynanır bir hale geldiğini ve sistemlerin güncellenmesi gerektiğini söylüyor/uyguluyor.

* Burada insanlar sevmez, nefret eder bunlar başka konular. Ancak şu an Euroleague'in en dominant takımı Anadolu Efes, bu da bir gerçek. Oynadıkları basketbol ve düzenleri de ortada. Statik oyun kurucularla değil, oynattığı kadar hatta daha fazlasını oynayan guardlara sahip.

Ayar vermek mi? Haşa! Forum tanrılarına mübarek günde ayar vermek kimin haddine.

Bu foruma çok uzun süreler yazmadığım dönemler olmuştu. Yine yazmama zamanım gelmiş demek ki zira ortamın havasından hiç hoşlanmadım.

Hadi eyvallah sağlıcakla kalınız.
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #7912 : 25 Nisan 2021, 19:22:54 »
Olabilir, eğer doğru adamları alırsan. Efes nasıl sonunculuktan finale geldiyse 1 senede sil baştan kadroyla öyle başarılı olunur. Kaldı ki 4 tane önemli isim duracak, Vesely, De Colo, Guduric, ve senin göndermene rağmen Piere :)

Peki ağbi, eyvallah.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7913 : 25 Nisan 2021, 19:57:19 »
Ayar vermek mi? Haşa! Forum tanrılarına mübarek günde ayar vermek kimin haddine.

Bu foruma çok uzun süreler yazmadığım dönemler olmuştu. Yine yazmama zamanım gelmiş demek ki zira ortamın havasından hiç hoşlanmadım.

Hadi eyvallah sağlıcakla kalınız.

Bu, forum tanrıları falan filan da içi boş, ucuz ayar verme merakından gelen basit söylemler. İddialı bir şey söylüyorsanız içini doldurursunuz. İçini dolduramadığınız konularda keskin ifadelerden kaçınırsınız. Verecek bir cevap bulunamadığında da bok atayım gideyimden ibaret oluyor sonra.

Hoşlanmadığınız yere bir zahmet girmeyin zaten. Daha önce, uzun uzun yazmadığınız dönemlerde bir eksiklik hissetmedik. Sanki TV8'e reyting programı hazırlıyoruz, her gün milyon tane mesaj gelsin diye kendimizi paralıyoruz.

Sana da eyvallah.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #7914 : 26 Nisan 2021, 11:43:14 »
Benim görüşümde barthel kontratından çıakmıyosak üzülmem. Sağlıklı barthel Ahmetten fersah fersah katkı verir. Daha iyisini buluruz ama kalırsada üzülmem.

Oyun kurucu konusundada bence pangos sulukas gibi savunma aıkıntısı olan net bir 1 numaradansa higgins gibi hep sutör hemde oyun kurucu oynayabilecek savunmada üzerine oynanamayacak oyuncu daha iyi olur.

1 2 tane süper yıldızınız varsa geri kalanın defoları daha önemli oluyor. Bizim oyun kurma problemimiz yok bence. Oyun kuran oyunvuları dinlrndirecek hemde onlarlada oynayabilrcek oyuncu lazım. Pangoslar sulukasları aldıgın zaman guduriç ve decolonun verimi bi tık düşer çünkü net 1 numaralar elinde top isticek. Sulukas mesela oyundayken pozisyon gelsin diye kaç dk bekler.

Yok hocam ne Higgins i. Elimizde zaten De Colo ve Guduric var. Bizim ihtiyacımız Brown yerine oynayacak birisi. Eğer Pangos gibi hücum yönü güçlü istemiyorsak Henry gibi, Hackett gibi birisi olur ama onları da geldikleri günden itibaren eleştirmeye başlarız biz.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #7915 : 26 Nisan 2021, 16:36:10 »
Beyler bi kaciniz yamis ... begenmiyor kadroyu ... hatta derme catma denmis ...

Obra gibi bir kayip sonrasi yeni kurulan bu yapi ile top 8 yaptik....

Vesely gibi bir eksige ragmen basabas oynuyoruz ... bu tek kelime ile BAŞARI dır
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7916 : 26 Nisan 2021, 16:43:14 »
Net başarıdır.E yalan değil son anlarda yapıldı transferler.Hepsi tutmadı.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7917 : 26 Nisan 2021, 17:14:41 »
Net başarıdır.E yalan değil son anlarda yapıldı transferler.Hepsi tutmadı.
Son anda falan yapılmadı. Hepsi birden Koç bile gelmeden son derece erken yapıldı.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #7918 : 26 Nisan 2021, 18:20:47 »
Yok hocam ne Higgins i. Elimizde zaten De Colo ve Guduric var. Bizim ihtiyacımız Brown yerine oynayacak birisi. Eğer Pangos gibi hücum yönü güçlü istemiyorsak Henry gibi, Hackett gibi birisi olur ama onları da geldikleri günden itibaren eleştirmeye başlarız biz.

Pangos gelsin şu takıma, top eziyor derler.