Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007561 defa)

eu_kobe ve 120 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7935 : 29 Nisan 2021, 01:59:15 »
Yabusele ben demiştim.Vasatsever olarak itham edildim.

Yabusele yada başkası koç Randolphunu arıyor net.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7936 : 29 Nisan 2021, 02:01:28 »
Altar Tunçkol De coloyu kadro dışı bırakmamız gerektiğini söyledi.Mike jamesi yollayarak Cska nasıl daha takım olduysa bizde bunu De coloda yapmalıydık dedi seriyi onun yüzünden verdiğimizi söyledi.

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7937 : 29 Nisan 2021, 02:03:21 »
Altar Tunçkol De coloyu kadro dışı bırakmamız gerektiğini söyledi.Mike jamesi yollayarak Cska nasıl daha takım olduysa bizde bunu De coloda yapmalıydık dedi seriyi onun yüzünden verdiğimizi söyledi.

Hahahah abi kendisini tanımam etmem ama kafayı yemiş de colo herşeyi yaptı bu sene tartışmasız mükemmel sezon geçirdi

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7938 : 29 Nisan 2021, 02:10:13 »
Hahahah abi kendisini tanımam etmem ama kafayı yemiş de colo herşeyi yaptı bu sene tartışmasız mükemmel sezon geçirdi

Eski Fenerbahçeli basketbolcu Altar çok savaşçıydı.Severdim.

Bireysel takıldı diye karşı sanırım.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7939 : 29 Nisan 2021, 02:14:11 »
ya bunu kasım aralık’ta söylese anlarım,o dönemler ben de gitmesi gerektiğini düşünüyodum ama şöyle bi sezonun ardından bunu söylemek nedir ne saçma bi düşüncedir.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7940 : 29 Nisan 2021, 02:46:08 »
Üşenmedim gittim dinledim dedim ki Tom Hanks kesin yanlış dinlemiştir şaşırmadım gene ne demek istediğini anlamamışsın abi :D

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7941 : 29 Nisan 2021, 04:33:13 »
stejan jovic’in sözleşmesi bitiyor bu sene.yedek guard için ne dersiniz

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #7942 : 29 Nisan 2021, 04:45:08 »
De colo/jovic
Guduric/mcckisck
Pierre/fonteccio
Sam dekker/yabusele
Vesely/reynolds

Jovic ile başlayayım nâçizâne.

Jovic'i severim. Serttir, iyi savunma yapar ve rakip kısayı bezdirir ama şutu yoktur. Eğer kadromuzda Jovic olacaksa 2 numarada McKissick'i istemem çünkü onun da şutu yok. Ben 2 numaraya Punter gibi, Kuric gibi, Carroll gibi üzerine set çizilen, şutuna her dâim güvenilen skorer oyuncu isterim. Melih ve Eddie'yi oyuna alıp onların üzerine set çizmeyen hocayı düşününce canım sıkılıyor o ayrı konu.

3 numarada Fontecchio'nun bizim seviyemizde olduğunu düşünmüyorum. Fakir Clyburn'ü bulmamız gerekiyor buraya.

4 numarada Yabusele'yi beğenenlerdenim. Tom Abimizin önerdiği oyuncu listesinde tek beğendiğim adam. Dekker ya da Wiltjer tarzı şut atan 4 numara da benim için basketbolda olmazsa olmaz.

5 numarada Reynolds keşke olsa ama bırakmazlar bize.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7943 : 29 Nisan 2021, 04:52:21 »
bence de colo’yu önümüzdeki yıl iyi bir playmaker almamız şartıyla gerçek rolüne dönmüş halde görebiliriz.bu yıl biraz da kısıtlı imkanlardan dolayı 1 oynadı.guduric-pierre ikilisiyle de 3 no. yu doldurmuş oluruz.jovic bence alınacak asıl point guard’ın arkasına cuk oturur.yabusele’yi çok yakından takip etmedim yanlış hatırlamıyosam bizle olan maçlarında da ya birinde ya da ikisinde birden oynamamıştı.pota altına da jordan mickey diyorum şahsen ama iq’su yüksek bi çember koruyucusu da olabilir.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2021, 04:53:06 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #7944 : 29 Nisan 2021, 05:12:33 »
bence de colo’yu önümüzdeki yıl iyi bir playmaker almamız şartıyla gerçek rolüne dönmüş halde görebiliriz.bu yıl biraz da kısıtlı imkanlardan dolayı 1 oynadı.guduric-pierre ikilisiyle de 3 no. yu doldurmuş oluruz.jovic bence alınacak asıl point guard’ın arkasına cuk oturur.yabusele’yi çok yakından takip etmedim yanlış hatırlamıyosam bizle olan maçlarında da ya birinde ya da ikisinde birden oynamamıştı.pota altına da jordan mickey diyorum şahsen ama iq’su yüksek bi çember koruyucusu da olabilir.

De Colo'yu 1 oynatmak bence hiç yapılmamalı. De Colo top getirmekle ve oyun kurmakla uğraşmamalı aslâ ama baba bir oyun kurucu alamadığımız için adamı mecburen 1'de kullanmaya çalışıyoruz, o da yıpranıyor hâliyle. Seneye 35'e girecek, oyun kurmakla uğraşmamalı De Colo.

Mickey'nin bloklarına kurban. Ekpe'den beri eksikliğini hissettiğimiz çember savunucusu Mickey olur, hem de hârika olur.

4 numarayı Mickey-Wiltjer
5 numarayı da Vesely-Reynolds yapabilsek nefis olurdu ama bütçe yetmez.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2021, 05:13:56 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7945 : 29 Nisan 2021, 09:09:41 »
Yabusele ben demiştim.Vasatsever olarak itham edildim.

Yabusele yada başkası koç Randolphunu arıyor net.
Vasatsever diye itham edilmenin sebebi Yabusele den çok, Zubov, Baron, Vorontsevich ve şu anda adlarını hatırlayamadığım beterlerinden abi. Ha birde bizim ligde oynayan 35 yaşında bir Litvanyalı vardı değil mi ?

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7946 : 29 Nisan 2021, 09:18:27 »
insanların yaşı ortaya çıkıyor :)

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7947 : 29 Nisan 2021, 09:20:34 »

Eski Fenerbahçeli basketbolcu Altar çok savaşçıydı.Severdim.

Bireysel takıldı diye karşı sanırım.
Doğu Balbay ın daha az atletik olup De Colo kadar iyi faul atanı diye biliriz. Şu anda piyasadaki yerlilerin (sadece bizdeki değil) hepsinden de daha iyi 3 lük atar. Bire bir atışlarda ona faul olduğunda rahatlardık.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7948 : 29 Nisan 2021, 09:42:11 »
Jovic ile başlayayım nâçizâne.

Jovic'i severim. Serttir, iyi savunma yapar ve rakip kısayı bezdirir ama şutu yoktur. Eğer kadromuzda Jovic olacaksa 2 numarada McKissick'i istemem çünkü onun da şutu yok. Ben 2 numaraya Punter gibi, Kuric gibi, Carroll gibi üzerine set çizilen, şutuna her dâim güvenilen skorer oyuncu isterim. Melih ve Eddie'yi oyuna alıp onların üzerine set çizmeyen hocayı düşününce canım sıkılıyor o ayrı konu.

3 numarada Fontecchio'nun bizim seviyemizde olduğunu düşünmüyorum. Fakir Clyburn'ü bulmamız gerekiyor buraya.

4 numarada Yabusele'yi beğenenlerdenim. Tom Abimizin önerdiği oyuncu listesinde tek beğendiğim adam. Dekker ya da Wiltjer tarzı şut atan 4 numara da benim için basketbolda olmazsa olmaz.

5 numarada Reynolds keşke olsa ama bırakmazlar bize.
Neden 2 numara bakıyoruz anlamıyorum. Elimizde en iyi 3-5 tane 2 numaranın ikisi var. Eldeki 4 yabancının üstüne Lucic-Mickey ikilisine + Lorenzo/Perez den daha az zararlı bir guard a para basıp kalanla da ligde oynayacak adam almak yeter.
XXX - YYY
De Colo - Guduric - YYY
Lucic-Tarık-Pierre
Mickey- TTT
Vesely-Ahmet - ZZZ

Kırmızılar, Euroleague de de süre alacak transferler,
YYY,  ligde süre alacak birisi. Yerli olur, Yabancı olur, tercihen 1 numara ama isme göre 2 numara da olur.. Sonuçta De colo da 1 den oynayabilir. Önemli maçlarda mutlaka zaten as oyuncu kadroda olur. Purcel olur, Bjk deki bizi yıkan eleman olabilir, ismi çok anılan İsmet olabilir, Şeymus olabilir...
ZZZ 4 ve 5 numaralar için. Pierre de 4 de kullanılabilir ama Vesely nin sakatlık geçmişi sebebiyle bu bölgeyi geniş tutmak lazım diye düşünüyorum. Alperen olamayacağı için Furkan düşünülebilir, uygun fiyata bizim ligden bir yabancı olabilir..
Bu transferlere göre TTT için karar verilir ve en ihtiyaç duyulan yer için ya da bulunan en uygun isim için tercih hakkı kullanılır.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #7949 : 29 Nisan 2021, 09:46:55 »
De Colo, eğer bir proje sunulmazsa bu sene gider, anlarım da.Real Madrid  de alır.
Biz bu sene eurolig de dayak yedik bunu da iddialı hale gelmeden önleyemiyorsun.
Bu yüzden bu yıl transferden önce hedef ve proje olması gerekiyor. De Colo isyan ederek oynuyordu başarmak için.
Bu yıl tekrar aynı döngüye girmek istemez diye düşünüyorum.