Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006923 defa)

0 Üye ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
  • Yer: Ankara
    • unspoken_castle
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #8055 : 01 Mayıs 2021, 23:41:01 »
Unspoken_castle rumuzlu arkadaş çok net konuşuyor ama bir tane tutan "duyum" u yok arkadaşlar. Boşuna ciddiye alıyorsunuz.
Sezon başındaki mesajlarına bakın görürsünüz (Erdem Can koç oluyor, Vesely sakat değil Barcelona'ya gidiyor vs. vs.)

Ayrıca ben seni rumuzundan dolayı hiç ciddiye almıyorum, bunu da bilmeni isterim..

• Üye
    • unspoken_castle
« Yanıtla #8056 : 01 Mayıs 2021, 23:42:39 »
Opsiyon zaten takıma ücreti belirleme şansı verir. Biz Pierre’i sözleşmede yazan ücret karşılığı bir yıl daha oynatabiliriz. 1+1’in anlamı bu. Ancak Pierre’in performansı yüksek olduğu için ücretinde bir iyileştirmeye gidilecektir.

Çeska, Pierre’i almak istiyorsa Fenerbahçe ile anlaşmak zorunda. Biz istemedikten sonra da Pierre bir yere gidemez.

Çıkış bedeli tutarı karşılayıp oyuncuyu serbest bıraktırabilir..

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8057 : 02 Mayıs 2021, 00:06:38 »
Normalde yazmamak için söz vermiştim ama Pierre'in kontratında herhangi bir çıkış ücreti belirlenmedi, yani yok. Biz, opsiyonu kullanıp tuttuğumuz takdirde gerekirse 10 milyon euro isteriz.
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2021, 00:08:53 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #8058 : 02 Mayıs 2021, 00:15:53 »
Normalde yazmamak için söz vermiştim ama Pierre'in kontratında herhangi bir çıkış ücreti belirlenmedi, yani yok. Biz, opsiyonu kullanıp tuttuğumuz takdirde gerekirse 10 milyon euro isteriz.

Bende bu şekilde olduğunu düşünmüştüm.Burda tek çıkış yolu pierre ben gitmek istiyorum der kluple konuşur ortak bir çıkış bedeli karşılığında anlaşılır ondan sonrasını cska ve pierre düşünür.

Ama önemli bir noktada şu eğer pierre gitmek isterse iyi bir çıkış ücretinde yollanmalı aksi takdirdede tekrar bir sözleşme imzalanmalı böyle bir teklifi reddedip sözleşme uzatılmadanda tekrar diğer sene bedavaya gitme gibi bir durum söz konusu umarım olmaz böyle bir basiretsizlik yapılmaz.

Çevrimdışı Burak Benli

• Üye
« Yanıtla #8059 : 02 Mayıs 2021, 00:18:27 »
Sözleşme tutarı kadar bir buyout’u var sanırım kardeşim 300bin$..

Pierre biz istediğimiz sürece bizimle kalır, ne anlatıyorsun sen allah aşkına ya. Sözleşme ücreti kadar buy out varmış :))

• Üye
    • unspoken_castle
« Yanıtla #8060 : 02 Mayıs 2021, 00:21:14 »

Düzeltme ve bilgi için teşekkürler Kemal Hocam, bende tutar bilgisinde emin değildim, o yüzden aldığı ücret kadardır diye söyledim..

• Üye
    • unspoken_castle
« Yanıtla #8061 : 02 Mayıs 2021, 00:23:41 »
Pierre biz istediğimiz sürece bizimle kalır, ne anlatıyorsun sen allah aşkına ya. Sözleşme ücreti kadar buy out varmış :))

Üslübuna dikkat edersen sevinirim, ne yazdığıma bakarsan “sanırım” yazdığımı görürsün..

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8062 : 02 Mayıs 2021, 00:32:00 »
Birçok kontratta aslında çıkış ücreti yoktur ama varmış gibi davranılır. Çoğu kulüp bunu yapar, etikliği sorgulanabilir.

Pierre üzerinden örnek vermek gerekirse, oyuncu için CSKA sana 500.000 euro verir, bu da kulübe cazip gelebilir. Oyuncuyla uzun vadeli görüşmeleri çıkmaza girerse, en azından belli bir ücret alayım mantığıyla yol verir. İyi de niye böyle dolambaçlı yola giriyorlar diye düşünenler olabilir, basit; taraftarın tepkisini en aza indirmek için. Çıkış ücreti vardı, elimiz kolumuz bağlıydı, en azından para kazandık diye gaz alınır.

Tekrar Pierre konusuna dönersek, şu an için takımdan ayrılmak gibi bir düşüncesi yok. Bildiğim kadarıyla bütçe durumuna göre de yeni kontrat verilebilir zaten.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #8063 : 02 Mayıs 2021, 00:32:29 »
Güzel haber başka haber varsa dm açık abi :)

• Üye
    • unspoken_castle
« Yanıtla #8064 : 02 Mayıs 2021, 00:43:01 »
Birçok kontratta aslında çıkış ücreti yoktur ama varmış gibi davranılır. Çoğu kulüp bunu yapar, etikliği sorgulanabilir.

Pierre üzerinden örnek vermek gerekirse, oyuncu için CSKA sana 500.000 euro verir, bu da kulübe cazip gelebilir. Oyuncuyla uzun vadeli görüşmeleri çıkmaza girerse, en azından belli bir ücret alayım mantığıyla yol verir. İyi de niye böyle dolambaçlı yola giriyorlar diye düşünenler olabilir, basit; taraftarın tepkisini en aza indirmek için. Çıkış ücreti vardı, elimiz kolumuz bağlıydı, en azından para kazandık diye gaz alınır.

Tekrar Pierre konusuna dönersek, şu an için takımdan ayrılmak gibi bir düşüncesi yok. Bildiğim kadarıyla bütçe durumuna göre de yeni kontrat verilebilir zaten.

Kemal Hocam Pierre’in devşirme konusuna ne dersin? İlker ile konuştuğumuzda Kanada milli takımında A milli seviyesinde oynadığı için olmuyor demişti, Preldzic de Slovenya’da A milli olmuştu diye hatırlıyorum, statü değişti sanırım o zamandan bu zamana..

Kısa vadede Dixon ile devam gibi, ne dersin?

Çevrimdışı İsmailÇelebi

• Üye
    • @Elebilso
« Yanıtla #8065 : 02 Mayıs 2021, 00:44:23 »

Eyvallah abi biraz su serptin yüreklere :)) CSKA ya gidip ne yapacak zatenya inşallah şu illet hastalıktan kurtulup tribünlere tekrar dönebilirsek Pierre buraya aşık olacaktır iyice . Ayrıca 1.4 milyon eğer çok zorda kalırsak bence pierre için verilir bence hala gidecek çok yolu var  potansiyel şu andakinden çok daha fazla . Perezden ,melihten ,browndan gibi gereksiz isilmlerden çıkılınca zaten yeterince bütçe kalacak diye düşünüyorum ben kaliteli 1 2 isim getirmek için . Nandonunda ücretinde bir düşüş olacaktır en azından şu anda aldığı parayı ne biz nede bir başka kulüp bence vermez .

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #8066 : 02 Mayıs 2021, 02:03:17 »
Ben bobynin basketbolu bırakacağını düşünüyorum kontratı sanırım devam ediyor ama bence yapması gereken bırakması olur katkı alıcağımızı hiç düşünmüyorum kafada bitirdi gibi duruyor.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #8067 : 02 Mayıs 2021, 12:49:30 »
Ayrıca ben seni rumuzundan dolayı hiç ciddiye almıyorum, bunu da bilmeni isterim..

Ne kadar üzüldüm ve kırıldım bilemezsin :)

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #8068 : 02 Mayıs 2021, 13:04:46 »
Ben bobynin basketbolu bırakacağını düşünüyorum kontratı sanırım devam ediyor ama bence yapması gereken bırakması olur katkı alıcağımızı hiç düşünmüyorum kafada bitirdi gibi duruyor.
sezon sonu kontratı bitiyor.

Çevrimdışı cosby

• Üye
« Yanıtla #8069 : 02 Mayıs 2021, 13:51:38 »
Sağda solda Pangos söylentisi geçiyor, doğru bir transfer olur ama gelmesi zor bence artık...