Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007568 defa)

Özcan Özdemir, Zeki, eu_kobe ve 122 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #8085 : 02 Mayıs 2021, 22:31:26 »
Okobonun videolarına göz attım dengeli bir oyuncuya benziyor savunma asist şut drive özelliklerinin hepsine sahip gibi duruyor.Yanınada oyunu bilen zisiz efect yapıcak biriyle uyumlu guard rotasyonu oluşturabilir.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8086 : 04 Mayıs 2021, 11:07:24 »
Düzeltme ve bilgi için teşekkürler Kemal Hocam, bende tutar bilgisinde emin değildim, o yüzden aldığı ücret kadardır diye söyledim..

Çok boş yapıyorsun, çok sallıyorsun.

Sezon başı transfer çalışmaları yapılırken önce eksik noktalar için araştırma yapılır hamleler düşünülür. Çıkış maddesi olmayan Pierre olur da Cska isterse, olur da oyuncu gitmek için ısrarcı olursa, olur da Cska bu parayı ödemeye razı olursa diye ilk anlaşılan oyuncu sence Pierre yerine Yabusele mi olur.

Yabusele 4 numara pozisyonu için düşünülen bir oyuncu. Bir hikaye yazıyorsun sonra iki saat tartışıyor ısrar ediyorsun, sonra kapak gelince yok ben öyledir diye düşünmüştüm falan filan.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #8087 : 04 Mayıs 2021, 14:14:11 »
Merhaba arkadaşlar, genel bir değerlendirme yapıp ben de transfer  ile ilgili yazacağım. Sezon sonu son bir kaç yıldır olduğu gibi gene talihsizlikler le geldi ve gene ister hakemlerin vesely ile oynaması deyin ister veselyin her zamanki mental probleminin açığa çıkması deyin kalp kıran şekilde bitti. çünkü her iki maçta yendiğimiz zenit şu anda barcaya kök söktüryor. deplasmanda en önemli maçta yendiğimiz bayern de aynı şekilde olimpia ile kafa kafaya. bizimle ise cska lılar sosyal medyadan taşşak geçti. neyse bitti. ancak benim kabul edemediğim hatta maçlarda çıldırdığım yediğimiz onca dayağa bir kez olsun kimsenin isyan etmemesi idi. vesey in 5. faulunü aldığı anlarda sahada tepkisiz durarak 30 sn falan bir prostesto yapsaydık keşke. çünkü maçın orada bittiğini bizim oyuncular kabul etmişti. belki biraz ceza yerdik, ama en azından gündem olurdu. adamlar tepki göstermedikçe hep daha fazlasını yapıyor. hadi olmadı biriniz bir tane sert bir faul yapın kardeşim, 2015 te yediğimiz dayaktan sonra obra ile maurizo antiçi getirmişti. ya bu ayakları bu kadar yavaş, yaşlanmış bir adamı niye getirdiler demiştim, hiç bir zaman geri adım atmazdı.tabii bir de kalinic var.  bizim  şimdiki adamlar süt dökmüş kedi gibi uysal. sanki sinirleri alınmış. neyse tarih tekerrür eder inşallah da bu sene yediğimiz dayaktan sonra daha savaşcı (her anlamda ) bir takım kurarlar.
.............    ..............         KENAN
DE COLO      GUDURİÇ        MELİH
PİERRE       ULANOVAS        TARIK
BARTHEL     ..............         ........
VESELY       ..............         AHMET
lorenzo, alex, kyle o quinn, hamilton, ediee bunlara güle güle, boby ile de oturup kırmadan anlaşmak lazım. bartel ve ulanovasla sözleşme devam ettiği için yazmak zorunda kaldım. ancak bu ikisi de kokoskovun sisteminde malesef oynayamazlar. vasatı aşmaları mümkün değil. 2 tane bunların yerine 4 tane de boşluklara 6 tane de yeni adam almak lazım. bunlarda 3 tanesinde pierre ve guduriçteki transfer başarısını yakalamamız gerekiyor. geçen sene maurizo unun mazereti vardı, transferi kendisi yaptı. ama bu sene coach da işi öğrendi, mazeretleri yok. en azından yarısında isabet olması lazım. de colo, guduriç pierre ve vesely ayarında 3 oyuncu daha rotasyona girerse diğerleri vasat olsa bile f4 şansımız olur.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #8088 : 05 Mayıs 2021, 00:05:54 »
Israrla Baldwin umarım gelmez, maçlarını izlediniz mi diye yazıyordum. Bu akşam Bayern'in içinden geçti Baldwin.
Alan alsın, bizden uzak olsun.

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #8089 : 05 Mayıs 2021, 01:21:08 »
X-X
De Colo-Guduric
Lucic-Cordinier
Yabusele-Pierre
Vesely-X
Pierre'i 4e atıp yabu'nun yanına farklı bir 4 çekememek saçma oldu ama ben olsam lucic-cordiner ikilisi için bu ihtimali göze alırdım.Aslında bobby'nin gidişiyle bize 2 değil,3 kısa gerekecek ama o 3.yü mecburen yerlilerden ekleyerek tamamlayacağız,onun içinde ismet akpınar düşünülebilir.Yazdığım isimlerden bizi sadece lucic'in zorlayabileceğini düşünürsek bence 1 için 2 tane sağlam adayı bulma şansımız oldukça yüksek.Ama muhtemelen onun için nba pazarına bakacağız,keşke charlotte hiç beklenmedik bir şekilde wanamaker'ı gözden çıkarsa.Şu kadroya 1 tane wanamaker eklediğin takdirde,ana dağıtıcın ortalama biri olsa bile(gereken yerli takviyelerinin de yapılacağını hesaba katarsak : ismet,şehmus,berkan-metecan) takımın çıtası baya bir yükselecek
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2021, 01:21:28 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
« Yanıtla #8090 : 05 Mayıs 2021, 02:44:35 »
Israrla Baldwin umarım gelmez, maçlarını izlediniz mi diye yazıyordum. Bu akşam Bayern'in içinden geçti Baldwin.
Alan alsın, bizden uzak olsun.

Baldwin iyi adam abi ama bende tercih etmem artık lütfen şutu olan bı guardımız olsun şut sokamayan guardlardan nefret ediyorum.Bugün larkin sıçtı batırdı ama kalktı 2 şut soktu maçı aldı.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8091 : 05 Mayıs 2021, 12:34:55 »
Walkup’ı Armani de istemiş. Zalgiris, Jaleen Smith’i alacak sanırım.

Okobo’nun videolarını izledim. Savunmasını anlayamadım. Bizim PG mevkiini upgrade yapabilmemiz için savunması olan birine ihtiyacımız var. Lorenzo en azından onu yapıyordu.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #8092 : 05 Mayıs 2021, 14:02:09 »
Walkup’ı Armani de istemiş. Zalgiris, Jaleen Smith’i alacak sanırım.

Okobo’nun videolarını izledim. Savunmasını anlayamadım. Bizim PG mevkiini upgrade yapabilmemiz için savunması olan birine ihtiyacımız var. Lorenzo en azından onu yapıyordu.

Lorenzo'nun savunması bile güvenilir değil ki. İstikrarlı olarak şunu yapıyor diyebileceğimiz hiçbir özelliği yok neredeyse. Tamamen papatya falı, o günkü ruh haline göre ya rezil ya vezir. Böyle oyuncuya bel bağlayıp yola çıkmak intihar.

İyi savunmacı guard almamız gerektiği kısmına katılmakla beraber mecburen Amerika'dan bir tombala çekeceğiz gibi görünüyor zira göz önündekilerin ya başka tercihleri var ya da bütçe yetmez. Okobo'yu tanımıyorum gelirse umarım tamamlayıcı parça olabilir o anlamda.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8093 : 05 Mayıs 2021, 14:26:53 »
Lorenzo'nun savunması bile güvenilir değil ki. İstikrarlı olarak şunu yapıyor diyebileceğimiz hiçbir özelliği yok neredeyse. Tamamen papatya falı, o günkü ruh haline göre ya rezil ya vezir. Böyle oyuncuya bel bağlayıp yola çıkmak intihar.

İyi savunmacı guard almamız gerektiği kısmına katılmakla beraber mecburen Amerika'dan bir tombala çekeceğiz gibi görünüyor zira göz önündekilerin ya başka tercihleri var ya da bütçe yetmez. Okobo'yu tanımıyorum gelirse umarım tamamlayıcı parça olabilir o anlamda.
Lorenzo Kızılyıldız’da oynarken EuroLeauge’de haftanın savunmacısı falan seçilmişti. Bizde de EL normal sezonunu en çok top çalan 5. oyuncu olarak tamamlamış. Takım normal sezonun sonuna doğru boyalı alan savunmasında sınıf atladığında en önemli rollerden biri de onunkiydi ayrıca.

Onun sorunu, bir çoğu saçma sapan olan top kayıpları, pota altından bitirememesi/blok yemesi vb yani hücum aksiyonları... Dış şutunu geçtim bu iki parametrede istikrarlı bir seviyede kalabilseydi, yeterdi. Koca bir sezonu böyle geçirdi maalesef. Burada yazıldığı ve düşünüldüğü kadar kötü bir oyuncu olmadığını düşünüyorum yine de.

Sezon başında iki elit oyuncumuzun yanına gelen en kalifiye oyuncuydu. Uzun süre 2,5 kişi ile oynadık işte maçları.

Okobo hücüm aksiyonlarında iyi görünüyor. Ancak savunma sertliği açısından şüpheli gördüm.

Tekrar yazayım buraya, belki duyan olur :) Jaleen Smith bize ilaç olacak point guard...

« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2021, 14:46:02 Gönderen: Sapere »

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #8094 : 05 Mayıs 2021, 17:05:43 »
Ben top kaybeden çok oyuncu gördüm ama lorenzo gibi elinden top veren ve içeri girince bu kadar top kaybeden oyuncu görmedim.

bu sene herkesin kontratı olsa ve gidemeseler en çok lorenzo ve pereze gitmedikleri için çok üzülürdüm.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #8095 : 05 Mayıs 2021, 19:14:47 »
matty_vanpersie
Kevin Pangos has received an important offer from Zenit, as reported by
@Eurohoopsnet
. The player will decide calmly, because there's also an interest from FC Barcelona. They wanted him back strongly. But also pay attention to Anadolu Efes..

Micic'in alternatifini arıyorlar hemen Barca'da aktif pazarda

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
    • unspoken_castle
« Yanıtla #8096 : 05 Mayıs 2021, 19:17:19 »

Sezon başı transfer çalışmaları yapılırken önce eksik noktalar için araştırma yapılır hamleler düşünülür. Çıkış maddesi olmayan Pierre olur da Cska isterse, olur da oyuncu gitmek için ısrarcı olursa, olur da Cska bu parayı ödemeye razı olursa diye ilk anlaşılan oyuncu sence Pierre yerine Yabusele mi olur.

Yabusele 4 numara pozisyonu için düşünülen bir oyuncu. Bir hikaye yazıyorsun sonra iki saat tartışıyor ısrar ediyorsun, sonra kapak gelince yok ben öyledir diye düşünmüştüm falan filan.

Bak güzel kardeşim, ben bu forumun eski üyelerinden biriyim, burdan da Cem Abi ve Kemal ile sosyal medya aracılığıyla tanışırım muhabbetimiz vardır, zamanında da teşvikleriyle katıldım. Ben Fenerbahçe kongre üyesiyim, kulüpten de, takımdan da dostlarım mevcut, öğrendiklerimi, duyduklarımı nacizane paylaşırım. Transferde birçok parametre vardır, değişken olur ya da olmaz..

Sallıyorsun, kapak oldun falan tanımadığın birine hoş tabirler değil, eskiden burası saygı çerçevesinde muhabbet edilen bir yerdi, kendinize çeki düzen verin lütfen..!

• Üye
    • unspoken_castle
« Yanıtla #8097 : 05 Mayıs 2021, 19:36:13 »

Yabusele 3 numara için düşünülüyor, hikaye falan yazacak halim yok, NBA’de bakarsan 3 oynamışlığı var Datome gibi düşün, Asvel’de 4 oynamış olabilir, zaten Pierre kalırsa alınmaz. 4’e Jordan Mickey gibi bir adam olacak, yaz liginden falan bakılır ya da 2.turdan seçilmiş gelişim liginden olan..

Çevrimdışı İsmailÇelebi

• Üye
    • @Elebilso
« Yanıtla #8098 : 05 Mayıs 2021, 20:59:31 »
Yabusele 3 numara için düşünülüyor, hikaye falan yazacak halim yok, NBA’de bakarsan 3 oynamışlığı var Datome gibi düşün, Asvel’de 4 oynamış olabilir, zaten Pierre kalırsa alınmaz. 4’e Jordan Mickey gibi bir adam olacak, yaz liginden falan bakılır ya da 2.turdan seçilmiş gelişim liginden olan..

Teşekkürler bilgilendirme için ama eğer gerçekten pierre yerine dediğiniz gibi yabusele alternatif olarak düşünülüyorsa yanlış bir yapılanma hamlesi olmazmi ? Yani yabusele hiç 3 olarak düşünemiyorum tam 4 hatta zaman zaman 5 kisa sürelerde olsa. Yani eğer plan pierre 4 e çekmekse gelecek sene için ok derim ama diğer türlü bana çok mantıklı bi hamle gibi gelmedi. Pierre 3 yabusele 4 vesely 5 çok acaip bi savunma sertliği ve enerjisi getirebilir gelecek olan kısanında baldwin tarzi savunmasi güçlü olduğunu düşünürsek . Yani en azından ben boyle olmasını isterim:)) wilbekin + baldwin + yabusele + mickey cekelim rahatimiza bakalım derim çokda transfere gerek yok :))

• Üye
    • unspoken_castle
« Yanıtla #8099 : 05 Mayıs 2021, 21:06:54 »
Teşekkürler bilgilendirme için ama eğer gerçekten pierre yerine dediğiniz gibi yabusele alternatif olarak düşünülüyorsa yanlış bir yapılanma hamlesi olmazmi ? Yani yabusele hiç 3 olarak düşünemiyorum tam 4 hatta zaman zaman 5 kisa sürelerde olsa. Yani eğer plan pierre 4 e çekmekse gelecek sene için ok derim ama diğer türlü bana çok mantıklı bi hamle gibi gelmedi. Pierre 3 yabusele 4 vesely 5 çok acaip bi savunma sertliği ve enerjisi getirebilir gelecek olan kısanında baldwin tarzi savunmasi güçlü olduğunu düşünürsek . Yani en azından ben boyle olmasını isterim:)) wilbekin + baldwin + yabusele + mickey cekelim rahatimiza bakalım derim çokda transfere gerek yok :))

Teknik heyetin bu yıl Ulanovas’ın post-up’larından istediği verimi alamadığı aşikar, önümüzdeki yıl alternatifli bir kadro olacağını düşünürsek, Yabusele atletizmi ile katkı verecektir. 2.02 olması 4 için handikap kısa sekanslarda katkı verir ama çok ısrar edersek Derrick Williams sorunsalını yaşarız. Son karar Kokoskov ve ekibin tabii ki, sevgiler.