Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006785 defa)

0 Üye ve 118 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #8280 : 24 Mayıs 2021, 11:28:05 »
Eldeki imkanlara göre;

Nando De Colo-İsmet Akpınar-Emre Ekşioğlu
Marko Guduric-Şehmus Hazer-Tarık Biberovic
Dyshawn Pierre-Marial Shayok-Ege Ülker
Kyle Wiltjer-Danilo Barthel-Metecan Birsen
Jan Vesely-Mam Jaiteh-Ahmet Düverioğlu

(Kadroyu böyle yazdım ama orada zaten 1-2, 2-3, 3-4 oynayacak oyuncular var.)

Barthel'e çok meraklı değilim ama kontratından çıkabileceğimizi sanmıyorum. Sözde kaptan benim için zaten yok hükmünde. De Colo ve Pierre'le kontrat uzatılır. Zaten bu da bütçenin bir kısmını götürür.

İsmet için çıkış parası verilmeyecek, o cepte. Emre'yi ise zaten 3. guard olarak yazıyorum. Mevcut şartlarda, özellikle BSL'de bile 5-10 dakika anca oynatacağın başka oyuncuya para vermek yerine, altyapındaki genci ısındırırsın. Keza aynı şey Ege Ülker içinde geçerli. Berkay Candan'dan daha mı kötü olacak yani? BSL'de ara sıra süre alır, verim vermesi halinde süresini kendi arttırır.

Shayok ve Jaiteh bütçe olarak seni çok zorlayacak oyuncular değiller. Wiltjer'ın da uçuk rakamlar isteyeceğini sanmıyorum. Anadolu Efes devreye girerse işin rengi değişir tabii. Burada kilit nokta Şehmus. Beşiktaş saçma sapan bir istekte bulunmazsa bu işin çözüme kavuşması zor değil.

Metecan konusunda kararsızım ama bütçe koşullarında alınması gereken bir risk olarak duruyor.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8281 : 24 Mayıs 2021, 11:50:13 »
Eldeki imkanlara göre;

Barthel'e çok meraklı değilim ama kontratından çıkabileceğimizi sanmıyorum. Sözde kaptan benim için zaten yok hükmünde. De Colo ve Pierre'le kontrat uzatılır. Zaten bu da bütçenin bir kısmını götürür.

İsmet için çıkış parası verilmeyecek, o cepte. Emre'yi ise zaten 3. guard olarak yazıyorum. Mevcut şartlarda, özellikle BSL'de bile 5-10 dakika anca oynatacağın başka oyuncuya para vermek yerine, altyapındaki genci ısındırırsın. Keza aynı şey Ege Ülker içinde geçerli. Berkay Candan'dan daha mı kötü olacak yani? BSL'de ara sıra süre alır, verim vermesi halinde süresini kendi arttırır.

Shayok ve Jaiteh bütçe olarak seni çok zorlayacak oyuncular değiller. Wiltjer'ın da uçuk rakamlar isteyeceğini sanmıyorum. Anadolu Efes devreye girerse işin rengi değişir tabii. Burada kilit nokta Şehmus. Beşiktaş saçma sapan bir istekte bulunmazsa bu işin çözüme kavuşması zor değil.

Metecan konusunda kararsızım ama bütçe koşullarında alınması gereken bir risk olarak duruyor.
Bütçe belli mi? Duyum mu var? Ali Koç’un daha iyi bir kadro kuracağız açıklaması benim için referans hala.

Futbol yüzünden basketbola yatırımı azaltırsa çok büyük hata yapar. Genel kurulda eleştirilir. Bence aday olmaması gerekirdi. Bu da ayrı tabii.

Özellikle iki büyük yıldıza sahipken böyle kadrolar kurmak doğru değil bence. O halde Nando ile de sözleşme yenilemeyelim ne gerek var? Vesely’yi de salalım... Hatta Kokoşkov gibi üst düzey bir koç niye getirildi o zaman?

Ben hala ümitle üst seviye mücadele içinde kalabilecek bir kadro bekliyorum.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #8282 : 24 Mayıs 2021, 15:17:53 »
Eldeki imkanlara göre;

Aferin Kemal hayal satmayı bırakmışsın takdir ettim seni. Ama o kısa rotasyonu ile susuz sikerler 500 bin euroluk 1 tane kısa ekle sen Pgye. Nando sezonda min 2 ay olmayacak ona göre o yokken idare edecek birisi bul ki top8 şansımız olsun
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #8283 : 24 Mayıs 2021, 15:26:28 »
Bütçe belli mi? Duyum mu var? Ali Koç’un daha iyi bir kadro kuracağız açıklaması benim için referans hala.

Futbol yüzünden basketbola yatırımı azaltırsa çok büyük hata yapar. Genel kurulda eleştirilir. Bence aday olmaması gerekirdi. Bu da ayrı tabii.

Özellikle iki büyük yıldıza sahipken böyle kadrolar kurmak doğru değil bence. O halde Nando ile de sözleşme yenilemeyelim ne gerek var? Vesely’yi de salalım... Hatta Kokoşkov gibi üst düzey bir koç niye getirildi o zaman?

Ben hala ümitle üst seviye mücadele içinde kalabilecek bir kadro bekliyorum.
Vallaha başkanmın söylediklerini baz alıyorsak bitmişiz biz. 3 senedir neler dedi neler yaptıkları ortada.
Sertaç bry de hedefimiz euroleague kupası demişti.
Ben de dünyanın en zengin insanı olmak istiyorum. Dilin kemiği ne yazık ki yok
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #8284 : 24 Mayıs 2021, 15:48:51 »
Vallaha başkanmın söylediklerini baz alıyorsak bitmişiz biz. 3 senedir neler dedi neler yaptıkları ortada.
Sertaç bry de hedefimiz euroleague kupası demişti.
Ben de dünyanın en zengin insanı olmak istiyorum. Dilin kemiği ne yazık ki yok
Duyumlar çok mu kötü Cem abi?

Vesely ve Nando gitmese bari.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #8285 : 24 Mayıs 2021, 16:01:46 »
Basketbol erkek şubenin tek kurtuluşu klüp bünyesinden ayrılmasıdır.Öyle sistem kuracaksın ki başkanı yönetimi gelir gider kalemi hepsi ayrı olacak.Başka çare yok.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #8286 : 24 Mayıs 2021, 16:08:02 »
Eldeki imkanlara göre;

Şu kadroya yabancı bi guard daha eklenmeli bence nandonun arkasına.

El guard rotasyonumuz

Nando-xxx-ismet olur

Bsl guard rotasyonumuz:

Nando yada xxx-ismet-emre olabilir.

Senin kadroya benzerini bende 3 aşağı 5 yukarı bu şekilde kuruyorum bazen canım sıkılıp kağıt kalem kim gelir kim gider diye hesap yaptığımda. :)

Haa wiltjer olmaz shayok jaiteh olmaz italyadan ispanyadan bütçemize uygun birilerini çekeriz bence de ponitka melli polonara falan bence olası transferler gibi gelmiyo bana bütçeden ötürü.

Ben de barthelin kalacağını ulanovasın gideceğini düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2021, 16:09:29 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8287 : 24 Mayıs 2021, 16:14:01 »
Kulupten ayirsan ne katkisi olacak sponsor bulamadiktan sonra,
Ulker sonrasi buyuk sponsorun dogusun bile 10 milyon dolar verdigi konusuluyordu,

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #8288 : 24 Mayıs 2021, 17:19:03 »
Fenerbahçe, sezonun sonu yaklaşırken ise bu kez Beşiktaş'a teklifini yazılı olarak iletti. NBA kararı alan Alperen Şengün ve Emir Sadık Kabaca'nın yer almadığı yeni teklifte Sehmus Hazer ve Furkan Haltalı'nın kadroya katılması isteniyor. Fenerbahçe, Şehmus Hazer'i gelecek sezonki kadrosunda görmek istiyor. Furkan Haltalı'nın ise anlaşmaya bağlı olarak bir veya iki sezon daha Beşiktaş'ta oynamasına razı.

Fenerbahçe, Şehmus Hazer için 400 bin Dolar'lık bir teklifte bulunurken Şehmus - Furkan ikilisi için ise 500 bin Dolar'lık bir teklif sunmuş durumda. Beşiktaş'ın ise Şehmus için 1 milyon 250 bin Dolar civarında bir talebi olduğu iddia ediliyor.

Fanatik

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8289 : 24 Mayıs 2021, 18:25:59 »
Dikkat! bu yazacaklarım EL şampiyonluğu, en azından F4 hedefi olan bir kadro içindir. Vasat bir takım istemiyorum.... Vasat takım kuracaksak gönderelim Nando’yu, Vesely’yi. Ne gerek var.

Zaten adamlar geçen sene 4 kişi belli bir noktaya getirdiler takımı. En azından sağlıksızlık durumlarında sağlam yedekleyecek kadar destek bir kadro oluşturulsun.

Jaleen Smith ismini buraya yazmıştım bir kaç kez. Alman liginde MVP olmuş. De Colo&Smith ikilisi ile PG pozisyonumuz sorunsuz hale gelir. Yerli rotasyon katkısı ile desteklenebilir.

Mutlaka istikrarlı bir shooting guard ve yine şutu ve ortalama savunması olan bir 4 numara almalıyız.

Bu üç transferle sakatlık vb durumları bile olsa iddialı kalırız.

Yerli rotasyonunda ismi yazılan adamlar iş yapar zaten. Gerçi Şehmus için yukarıda yazılan rakam falan verilecekse asıl o zaman yandık işte.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #8290 : 24 Mayıs 2021, 20:15:22 »
Fenerbahçe, sezonun sonu yaklaşırken ise bu kez Beşiktaş'a teklifini yazılı olarak iletti. NBA kararı alan Alperen Şengün ve Emir Sadık Kabaca'nın yer almadığı yeni teklifte Sehmus Hazer ve Furkan Haltalı'nın kadroya katılması isteniyor. Fenerbahçe, Şehmus Hazer'i gelecek sezonki kadrosunda görmek istiyor. Furkan Haltalı'nın ise anlaşmaya bağlı olarak bir veya iki sezon daha Beşiktaş'ta oynamasına razı.

Fenerbahçe, Şehmus Hazer için 400 bin Dolar'lık bir teklifte bulunurken Şehmus - Furkan ikilisi için ise 500 bin Dolar'lık bir teklif sunmuş durumda. Beşiktaş'ın ise Şehmus için 1 milyon 250 bin Dolar civarında bir talebi olduğu iddia ediliyor.

Fanatik

Direkt De Colo'yla takas etseydik Şehmus'u?   ::)
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #8291 : 25 Mayıs 2021, 00:17:17 »
Futboldan anlamıyolar ama transferde gene normal sallıyolar ama basketten hiç hiç anlamıyolar. 1.25m euro buyout deli para. El de A clas oyuncu buy outu max 2m zaten. Deli sallıyolar. 500 den fazla etcek oyuncu yok efes harıc tbl de.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #8292 : 25 Mayıs 2021, 00:19:31 »
Transferde bence Cem Bey ve Kemal Beyi takip edelim.Sanırım cepte olan transferler İsmet ve Metecan.Diğerleri dedikodu.E transferde az dedikodsularıyla güzel.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8293 : 25 Mayıs 2021, 00:57:09 »

Ali Koç'u herhangi bir konuda referans almak ne kadar doğru olur bilemem, orası size kalmış tabii.

Yazdığım kadro, 15 milyon euroluk bütçe aralığında (Cem abi ve Sinan'ın dediği gibi) ekstra bir guard takvisiyle oldukça verim alınabilecek bir yapı. İsmet, Şehmus, Metecan gibi isimler yerli rotasyonuna nefes aldıracak oyuncular. Wiltjer, Shayok ve Jaiteh bu bütçelerde mantıklı hamleler olabilir. Wiltjer yerine M'Baye, Shayok ve Jaiteh yerine farklı ama makul yabancı yazacak olanları da anlarım, itirazım olmaz. Böyle bir kadro oluşumuna giriyoruz diye niye Vesely ve De Colo'yu salalım? Bunun bana göre mantıklı bir yanı yok. Eskisi gibi aynı kalitede 9-10 oyuncu alacak bütçe aralığımız olmayacak.

Kaldı ki, yazdığım kadro kağıt üzerinde şu anki kadrodan çok ileride. Bu sene, bu kadroyla bile çeyrek final yapabildiysek, aynı şeyi tekrarlayabiliriz. Final Four şansımız Obradovic dönemine göre çok yüksek olmasa da, olabilirliği de gayet olur.

Elinde De Colo ve Vesely gibi kilit iki yıldız, Guduric ve Pierre gibi de tamamlayıcı ana parçalar varken, Wiltjer tarzı temiz skorer, Jaiteh gibi sertlik katabilecek bir uzun, Shayok gibi joker olarak görev alabilecek bir oyuncu seviyeyi yukarı çeker. Üstelik İsmet, Şehmus, Metecan üçlüsüyle birlikte BSL'de birçok maçta ana yıldızlarını daha fazla dinlendirme olanağın da olur. Keza Tarık'ın da gelişimini bir seviye daha yukarı çıkarması takımın esnekliğini daha geniş hale getirir.

Emre ve Ege gibi altyapı oyuncularını da tamamen BSL'de en azından 5'er dakikalık bölümlerde deneme amaçlı yazıyorum. Şu gerçeği artık kabul edelim, 25-30 milyon euro aralığında bir bütçemiz varmış gibi kadro kurmak mantıklı olmuyor. Yoksa mazoşist değilim, bana kalsa kapıyı Pangos'lardan, Lucic'lerden falan açayım. Bir şekilde araya girip Micic'i kaçırayım.
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2021, 00:59:32 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8294 : 25 Mayıs 2021, 01:05:54 »

Bahsi geçen rakamların da kuyruklu yalan olduğu biliniyor. Ati Koç, şerefli basına servis yapıyor, onlar da yazıyor. Ergin Ataman'ın iki oyuncu (Şehmus-Furkan) için 250.000 dolardan fazla çıkış parası vermeyin dediğini de servis ettirseydi keşke.