Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006730 defa)

Samet_GFB, Semazen ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cemalex

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #8445 : 01 Haziran 2021, 13:25:30 »
Efes şampiyon oldu...

Efes'in şampiyonluğu neden rezillik olsun. Adamlar hak ettiler, geçen sene Covid sebebiyle eşiğinden döndükleri kupayı ciddi moral bozucu durum olmasına rağmen kazandılar. Efes'in şampiyonluğu neden bizim için rezillik olsun.

Bütçenin önemini ortaya koydu bu şampiyonluk. Obradovic'in yaptığının buralarda yüceltildiği gibi bir sihir olmadığını gösterdi. Gerginin bile şampiyon olabildiği eurolig arenasında paran konuşuyor, tabi akıl ile birleştirilmesi kaydıyla.

Önemli başarılar yaşadık, önemli işler başardık ve bana göre Efes'in şampiyonluğunun mimarlarından birisi de biziz. Çıtayı en tepeye koyduk ve Efes de gergin de oraya çıkmak için kendilerini aştılar. Kadın voleybolda olduğu gibi öncü olduğumuz için kulübüm adına mutluyum gururluyum ama dönüp baktığımızda Obradovic ve Gherardini ne fırsatları kaçırdılar insan üzülmeden edemiyor.

Ligimizde oynayıp istesek şıp diye alacağımız ne önemli potansiyelleri kaçırdılar maalesef. Önce Clyburn sonra Micic ligimizde Tofaş ve Daçka'da oynamış biz istesek koşa koşa gelecek adamlardı. Final 4 MVP'si oldular. Larkin gibi bir süper yıldız potansiyeline sahip oyuncu yerine sırf Kanadalı diye Ennis vasatı tercih edildi. ( Ayağı kırılmasa da vasat bir oyuncuydu).

Bugün taktik bilgisi ve kalitesiyle alay edilen gergin yetenekli guardlara sorumluluk verip, çok keskin özellikleri olan ama defoları da mevcut oyuncuları sisteme entegre edebildiği için  yetenekli kadrosuyla şampiyonluk kazandı. Maalesef Obradovic'in en büyük hatası buydu, keskin özellikleri olan ama defoları olan oyuncuları istemeyip sistem oyuncularıyla yürümeye çalıştı hep.

Doğuş bize sponsor olacağı dönemde Clyburn'ü kaçırmak, Larkin gibi avrupaın tozunu atabilme potansiyeline sahip birisi Ennis'i tercih etmek çok çok büyük hatalar. Resmen Alex yerine Baroni seçtik. Aykut Kocamanlık yaptık.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2021, 13:29:23 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8446 : 01 Haziran 2021, 13:29:58 »
Kokoşkov oldukça değerli bir koç. Bizdeki sezon içi performansı da gayet iyiydi. Takım sağlığını kaybettikten sonraki süreç zaten her yönü ile başarısız gitti.

Kendisi ile ilgili farkettiğim bir husus; organizasyondan doğan sorunların çözümü yönünde Obradoviç gibi lider bir özelliğinin olmadığı... Obradoviç şubenin her şeyiydi. Kokoşkov’a ise sağlıklı bir organizasyon sunmanız gerekir. Orada işini iyi yapar.

NBA koçlarının genel özelliği zaten bu. Oradaki organizasyonda herkesin rol tanımı açık. Roller hiç bir şekilde karışmıyor. Bizim sorun olarak görmediğimiz alanları bile idare eden profesyoneller var. Adam bu yapıya alışkın.

Takıntılı gibi aynı şeyi söyleyeceğim ama asıl sorun şubenin yönetimi... Yukarıda şube ile ilgili olumsuz bazı ifadeleri/haberleri okudum. Bunlar doğru mu bilmiyorum ama görünen yapıya bakınca hepsinin olabileceği kanaati hasıl oluyor bende.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #8447 : 01 Haziran 2021, 14:02:14 »
Efesin şampiyonluğunda etkenler

Campazzo Nba Randolph sezonu kapadı Deck sattı Realde

Cskada James gibi süper yıldızı tutamadı acaip aradılar

Barcelona Heurtel gibi safkan şutorü yolladı Pangosu Delaneyi bıraktı yerine Calathes kazmasını tercih ettiler.Heurtel olsa şampiyon Barcelonaydı.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2021, 14:03:08 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #8448 : 01 Haziran 2021, 14:03:48 »
Efese çalıştılar aptallıklarına doymasınlar.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #8449 : 01 Haziran 2021, 14:16:19 »
Cemalex size bir konuda katılmıyorum.Obradoviçi küçümseme olayı.Biz bunu klüp takımı olarak başardık tüm dallarda oynuyoruz.Efesin sınırsız parası var tek basketbolde var olan takım.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8450 : 01 Haziran 2021, 14:19:38 »
Bütçenin önemini ortaya koydu bu şampiyonluk. Obradovic'in yaptığının buralarda yüceltildiği gibi bir sihir olmadığını gösterdi. Gerginin bile şampiyon olabildiği eurolig arenasında paran konuşuyor, tabi akıl ile birleştirilmesi kaydıyla.

Obradovic'e sallamak için bu kadar zorlama yorum yapmanın anlamı yok. İşim gücüm var şimdi kadroları çıkartmakla uğraşamam.

Bak bakalım Obradovic'in Euroleague'i nikahına aldığı senelerde Real Madrid ve CSKA Moskova'nın kadrosu nasıldı. Real, zorunlu revizyon yaşadı, üstüne sakatlıklar geldi. CSKA'nın sezon içinde en önemli silahı ayrıldı, üstüne sakatlıklar vurdu. Geriye kala kala Barcelona kalıyor, onun da Saras'la oynadığı kabız basketbolu sezon boyunca şurada herkes yazdı.

Olympiakos hangi seviyedeydi, şu an esameleri okunmuyor. Panathinaikos bile Pascual'le acaba dedirtir seviyede oynuyordu. Ki o sezon ilk defa kıpırdanmaya başladıkları sezondu. Şimdi Pao yok hükmünde.

Fenerbahçe'nin Obradovic'le yaptığı 3 finalde, o dönem Final Four yapan takımların tamamı bu sene Final Four yapan takımları kadro ve seviye olarak altına alır, almakla kalmaz acı çektirirdi.

Anadolu Efes'in şampiyonluğunu küçümsemiyorum, büyük iş. Adamlar, sonuna kadar da hak etti. Ancak seviye farkının da çok bariz olduğunu görmemek için senin gibi Obradovic'e karşı değişik bir psikolojide olmak lazım.

Bu bütçe ağlaklığı kabak tadı verdi. Bu işler, bu kadar kolay olsaydı Real Madrid Obradovic'ten sonra 20 yıl beklemezdi. CSKA Moskova da 2 yılda bir şampiyon olurdu. Khimki de araya bir şampiyonluk sıkıştırırdı. Darüşşafaka Doğuş, yaptığı yatırımın karşılığını geçtim şampiyonluğu en azından bir Final Four'la alırdı. Anadolu Efes, Euroleague'e katıldığından beri deli gibi para harcıyor zaten ama başarıyı anca yakaladı. Ne kadar basite alıyorsunuz her şeyi, tuhaf yani.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2021, 14:20:22 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #8451 : 01 Haziran 2021, 14:29:21 »
duygusal olarak efesin şampiyonluğunu hiç istemedim, çünkü artık türkiyenin 2 eurolig şampiyonu var, gergine her fenerli gibi uyuz oluyorum, ancak basketbol neredeyse adil bir spor. hakettiler kazandılar, gergin ne kadar itici olursa olsun iyi bir koç. bizim yapmamız gereken önümüzde şampiyon örneği var, takım kurgusu nasıldı, bizim bu seneki takım kurgumuz nasıldı, onlar nasıl bizi örnek alıp şampiyonluğa geldilerse bizde tekrar final foura doğru bir kurgu ile çıkabiliriz. ama şampiyonluk için süreç gerekiyor.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #8452 : 01 Haziran 2021, 14:33:59 »
Obradovic'e sallamak için bu kadar zorlama yorum yapmanın anlamı yok. İşim gücüm var şimdi kadroları çıkartmakla uğraşamam.

Bak bakalım Obradovic'in Euroleague'i nikahına aldığı senelerde Real Madrid ve CSKA Moskova'nın kadrosu nasıldı. Real, zorunlu revizyon yaşadı, üstüne sakatlıklar geldi. CSKA'nın sezon içinde en önemli silahı ayrıldı, üstüne sakatlıklar vurdu. Geriye kala kala Barcelona kalıyor, onun da Saras'la oynadığı kabız basketbolu sezon boyunca şurada herkes yazdı.

Olympiakos hangi seviyedeydi, şu an esameleri okunmuyor. Panathinaikos bile Pascual'le acaba dedirtir seviyede oynuyordu. Ki o sezon ilk defa kıpırdanmaya başladıkları sezondu. Şimdi Pao yok hükmünde.

Fenerbahçe'nin Obradovic'le yaptığı 3 finalde, o dönem Final Four yapan takımların tamamı bu sene Final Four yapan takımları kadro ve seviye olarak altına alır, almakla kalmaz acı çektirirdi.

Anadolu Efes'in şampiyonluğunu küçümsemiyorum, büyük iş. Adamlar, sonuna kadar da hak etti. Ancak seviye farkının da çok bariz olduğunu görmemek için senin gibi Obradovic'e karşı değişik bir psikolojide olmak lazım.

Bu bütçe ağlaklığı kabak tadı verdi. Bu işler, bu kadar kolay olsaydı Real Madrid Obradovic'ten sonra 20 yıl beklemezdi. CSKA Moskova da 2 yılda bir şampiyon olurdu. Khimki de araya bir şampiyonluk sıkıştırırdı. Darüşşafaka Doğuş, yaptığı yatırımın karşılığını geçtim şampiyonluğu en azından bir Final Four'la alırdı. Anadolu Efes, Euroleague'e katıldığından beri deli gibi para harcıyor zaten ama başarıyı anca yakaladı. Ne kadar basite alıyorsunuz her şeyi, tuhaf yani.
Tamamına katılıyorum, ben yazarken yorumu yazmış kemal bey, tüm sezonlar kendi bağlamında değerlendirilir, gergin iyi koçtur ama o kadar, obra king tir. o fenerden gidince basketbola sevgim azaldı resmen. onunla kendimizi daha güvenli daha karizmatik daha elit görüyorduk seyirci olarak bile. şimdi?

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8453 : 01 Haziran 2021, 14:40:56 »
Yazdıklarının çoğuna katılmıyorum da bu bölüme hiç katılmıyorum.

Bütçe eşittir başarı değildir. Tarihsel olarak bütçelere bakarsan böyle olmadığı anlaşılır. Bunun üzerinden Obradoviç’in başarısı da gölgelenemez. Obradoviç’in bu şube için ne kadar önemli olduğunu şubenin bu yılki durumundan görüyoruz.

Ergin için kötü koç demişsin ya; Ergin 2019’da Barselona’yı onların yarı bütçesine sahip takımla elemişti. Buna ne diyeceksin?

Ergin kötü bir koç değil, hatta başarılı bir koç. Başarı için her şeyi mübah gören erdemsiz bir insan. Ben zaman zaman onun koçluğuna da laf söylerim ancak bunun ardında bile ona olan kızgınlığım yatar. Ergin 2009’da oyuncularına doping yaptırarak şampiyonluğumuzu çalmıştır. Bin tane erdemsiz davranışını sayabilirim. Fenerbahçe taraftarına küfür etmesini yakın zamanda yaşadık işte...

Ali Koç dememiş miydi; Ergin’e “arsızsın” diye. Arsız dediğin bir adama şampiyonluk kaptırıyorsan/oradaki rekabeti zayıflatıyorsan bu rezillik olmasa bile ciddi tutarsızlık/zaafiyettir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #8454 : 01 Haziran 2021, 15:16:12 »
Hatta bildiğim kadarıyla Euroleague takımları arasında baş antrenörlük için boş koltuğu olan yok. Eurocup'ta da sanırım Valencia Ponsarnau'yu gönderecek onun dışında Bologna, Badalona ve Partizan var.

Konu Obra olunca gozunu kapatip koltuk acacak cok olur merak etme....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #8455 : 01 Haziran 2021, 15:22:23 »
Herşeyi bitirdik obradoviçe laf atmaya geldi sıra. Hakkaten inanamıyorum. Obradoviç sadece bir koç değildir. ( sadece o açıdan bakılsa bile Avrupa’nın en iyisidir) onu en özel yapan karakterdir, imajdır, duruştur. Başında obradoviç olan takım kötü bile olsa karakterlidir, şampiyon olmasa bile saygındır. Onun olduğu takım bir sene kötü olsa bile diğer yıl sırf kendisinden dolayı favoriler arasındadır.
  Her sene sadece 4 takım f4 yapıyor ve bunlardan sadece 1 tanesi şampiyon oluyor. Eğer biz o bir takım olamayacaksak bile obradoviçle olmayalım.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #8456 : 01 Haziran 2021, 15:44:12 »
Efes'in şampiyonluğu neden rezillik olsun. Adamlar hak ettiler, geçen sene Covid sebebiyle eşiğinden döndükleri kupayı ciddi moral bozucu durum olmasına rağmen kazandılar. Efes'in şampiyonluğu neden bizim için rezillik olsun.

Önemli başarılar yaşadık, önemli işler başardık ve bana göre Efes'in şampiyonluğunun mimarlarından birisi de biziz. Çıtayı en tepeye koyduk ve Efes de gergin de oraya çıkmak için kendilerini aştılar. Kadın voleybolda olduğu gibi öncü olduğumuz için kulübüm adına mutluyum gururluyum ama dönüp baktığımızda Obradovic ve Gherardini ne fırsatları kaçırdılar insan üzülmeden edemiyor.

Ligimizde oynayıp istesek şıp diye alacağımız ne önemli potansiyelleri kaçırdılar maalesef. Önce Clyburn sonra Micic ligimizde Tofaş ve Daçka'da oynamış biz istesek koşa koşa gelecek adamlardı. Final 4 MVP'si oldular. Larkin gibi bir süper yıldız potansiyeline sahip oyuncu yerine sırf Kanadalı diye Ennis vasatı tercih edildi. ( Ayağı kırılmasa da vasat bir oyuncuydu).

Bugün taktik bilgisi ve kalitesiyle alay edilen gergin yetenekli guardlara sorumluluk verip, çok keskin özellikleri olan ama defoları da mevcut oyuncuları sisteme entegre edebildiği için  yetenekli kadrosuyla şampiyonluk kazandı. Maalesef Obradovic'in en büyük hatası buydu, keskin özellikleri olan ama defoları olan oyuncuları istemeyip sistem oyuncularıyla yürümeye çalıştı hep.

Doğuş bize sponsor olacağı dönemde Clyburn'ü kaçırmak, Larkin gibi avrupaın tozunu atabilme potansiyeline sahip birisi Ennis'i tercih etmek çok çok büyük hatalar. Resmen Alex yerine Baroni seçtik. Aykut Kocamanlık yaptık.

Tamam düzelteyim, benim için acı oldu. Sevmiyorum Ergin Ataman'ı. Hak ettiler meselesine gelince. Evet haklısınız sonuna kadar hak ettiler. Biz de neler neler hak etmiştik. İstemedim bunların şampiyon olmasını, nasıl yıllarca birileri bizim olmamızı istemedilerse. Ergin Ataman'ın koçluğuna gelince. Çok iyi koç. Fakat ilginçtir ki en formsuz senesinde euroleague i kazandı. Micic, Larkin, Simon'un mucize üçlüğü falan demeyeceğim, yatsın kalksın Singleton'a dua etsin. Açık ara play off ve final four un x faktördür. Ha bütün formsuzluğuna rağmen bu takımın kimyasını Ergin oluşturdu, başarı bütçe ile birlikte ona yazar. Keza bütçesiz hallerini de gördük euroleaguede. Obradovic'e gelince, hocamın Fenerbahçe bağlamında 3 euroleague şampiyonluğu var benim indimde keza biri aleni biri de ince ince sabote edildi malum çete tarafından. Kimse bana euroleague böyle vesaire demesin, evet euroleague böyle ama bu yaşanılan ahlaksızlıkları dile getirmemize engel değil. Söz konusu çete mensuplarının bu final fourda görev almaması ve Efes in şampiyon olması da ayrıca manidar. Ne yalan söyleyeyim, Ergin'i bir de bu çeteye karşı görebilmek isterdim. Keza Bayern maçında gördük iki üç düdükle ne hallere geldiğini ki kesinlikle haklıydı. Verim alınamayan transferlere odakşanmışsınız, evet haklısınız kimi zaman hatalı tercihler ve kimi zaman da sakatlıklar yüzünden verim alamadığımız transferler oldu. Ama öte yandan Zisis, Bjelica, Udoh, Antiç, Datome, Kalinic, Melli ve benzerleri gibi çok yerinde ve bizi şampiyonluğa götüren transferler de oldu. Olaya bu açıdan da yaklaşılabilir. Evet Higgins, Clyburne ve Micic örnekleri gibi gözümüzün önündeki isimler transfer edilebilirdi ama bütün bu isimlerin evvelki yıl yaşanan Sloukas-De Colo gibi bir kan uyuşmazlığına yol açmayacağının bir garantisi yoktu. Başarılı her ismi ya da performanslarını parçası bulundukları takım kimyası bağlamında düşünmek gerektiği kanaatindeyim. Bir kez daha Obradovic hocama gelirsek, Fenerbahçe'de kazandığı euroleague şampiyonluğu sayısı benim indimde üçtür cümlesini tekrardan vurgulayarak evet onun açısından yaptığı iş bir mucize değildi, keza 8 kez daha yapmış geçmişinde. Ama Fenerbahçe camiası açısından mucizeydi. Tanjevic, Spehija ve Pianiggiani dönemlerinde de az buz para harcanmadı. Obradovic hocamın bütçesiz halini de biliriz. 1992 Partizan diyeceğim başka bir şey eklemeyeceğim bu konuda. Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2021, 15:47:52 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #8457 : 01 Haziran 2021, 16:12:04 »
Herşeyi bitirdik obradoviçe laf atmaya geldi sıra. Hakkaten inanamıyorum. Obradoviç sadece bir koç değildir. ( sadece o açıdan bakılsa bile Avrupa’nın en iyisidir) onu en özel yapan karakterdir, imajdır, duruştur. Başında obradoviç olan takım kötü bile olsa karakterlidir, şampiyon olmasa bile saygındır. Onun olduğu takım bir sene kötü olsa bile diğer yıl sırf kendisinden dolayı favoriler arasındadır.
  Her sene sadece 4 takım f4 yapıyor ve bunlardan sadece 1 tanesi şampiyon oluyor. Eğer biz o bir takım olamayacaksak bile obradoviçle olmayalım.

Katiliyorum olmayacaksa Obra ile olmasin... bir seye eminim yenilsek bile boynumuz egik cikmayiz o sahadan
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #8458 : 01 Haziran 2021, 18:05:24 »
yerli rotasyonu dahil önümüzdeki yılın kadrosunun hazır olduğunu imzaların atıldığını söyledi ali koç

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #8459 : 01 Haziran 2021, 18:08:19 »
imzaları attığımız oyunculara şuan diğer takımlardan çok yüksek teklifler geliyor dedi.sanırım medyada dolaşan isimler doğruydu.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2021, 18:08:46 Gönderen: efeovic »