Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006872 defa)

0 Üye ve 120 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #8595 : 03 Haziran 2021, 22:35:12 »
Igorda öğreniyor arkadaslar adamin euroleague i birak eurocup tecrübesi bile yok daha bu yıla kadar gelistirmesi gereken çok yönü var ama bence burada abartıldığı kadarda gömülecek bi koç değil.  Gelecek senede daha iyi imkanlarla ayni hatalari yaparsa gönderelim gitsin ama eminimki igor giderse obra gelmicek gidicek sacma sapan birine getirecekler heleki bu baskan vizyonu ile....
Obra gelmeyecekse İgor kalsın. Obradoviç gelecekse kimin gittiğinin önemi yok bence. Avrupa’da koç olarak ( bazıları oynattığı basketbola laf etse de) Sforopulos benim en beğendiğim koç.
 Yılın başından beri hep buralarda konuşuldu, bizim bu kadronun uzun süre istikrarlı başarı sağlaması imkansızdı. Üst üste aldığımız +10 galibiyet mucize gibi birşeydi zaten. Renkdaşlar eğri oturup doğru konuşalım eddie, BROWN, bobby, Melih, Kenan, Perez, ulanovas isimli oyuncuları ki daha uzatılabilir bu liste aynı anda kadrosunda bulunduran takım nasıl Euroleague de başarılı olabilir. Bizim sorunumuz evet yıldızlarımız var ama takımın ortalama kalitesi düşük. Robot değil ki bu adamlar. Nando çıkıp Perez giriyorsa, vesely çıkınca kimse girmiyorsa🤣🤣 uzun süreli başarı gelemez. Guduriçe bok atmak kolay tabi sıçınca , ne yapacaktı adam? Oyun kurucusu olmayan takımda topu bazen getirecek, getirmiyorsa yarı sahada setin kritik adamı olacak, drive edecek şut sokacak savunmada aksamayacak eşşekleri motive edecek hem de bunu durup dinlenmeden sürekli yapacak. Aynı cümleleri nando ve vesely içinde söyleyebilirim. Velhasıl benim kanaatime göre bu takımın doğru kimyayla niteliğinin arttırılması lazım. Yıldızlar ancak belli standartların sağlandığı ortamlarda fark yaratır. Teşbihte hata olmaz derler Aslan sürüsünde bütün sürü saldırır ama boğaza kritik darbeyi bir Aslan vurur, işte basketbolda bence yıldız isimler o kritik anlar için çok önemlidir. Yoksa bir başına kovala yakala düşür öldür Kenan Melih Brown vs vs gelsin yesin..
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #8596 : 03 Haziran 2021, 22:39:29 »
Bayan basket dahil goruslerinin çoğuna imza atıyorum genç kardesim. Bazen yazmama gerek kalmıyor seni okuyunca. Bazen ağır olabilir ama gerçekler bunlar. Bunu kabul edememek geçmişle yaşamanın sonucu zaten.
Sağol abi bende sizin görüşlerinizi beğeniyorum.

Vesely’e back-up olarak en az 2 uzun almalıyız ve bu konuda çok ciddiyim.
Yoksa 2022 Mart-Nisan arasını yine uzunsuz geçeriz.Sakatlanmasa bile 2 tane malca teknik yiyip çıkıyor sağolsun.

Guduric’in durumu ise artık fıkralaşmaya başladı.NBA seviyesinden Kenan Sipahi seviyesine düşüş inanılmaz...
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8597 : 03 Haziran 2021, 22:41:52 »
keşke mickeyi alsaydık her pozisyonda şut sokan oyuncu şart
Booker’ın yerine Mickey diyorsan, Booker’ın şutu da iyi. Şunu da düşünmek lazım; Booker, Vesely’yi yedekleyecek... Mickey daha fazla role sahip olmak ister muhtemelen. Tahminim tabii bu. Bütçesi de daha yüksek olmalı.

Çevrimdışı İsmailÇelebi

• Üye
    • @Elebilso
« Yanıtla #8598 : 03 Haziran 2021, 22:50:34 »
Abi sorun İgor ile ilgili çok daha temelde yatıyor.Öncelikle NBA’de sahaya giren her topçunun belli bir yeteneği vardır ve sahaya koyduğunda en kötü üçlük atar.Ne biletim köpek gibi savunma yapar ama hiçbir şey yapmayan ya da sahada olduğunda tamamen zarar veren oyuncu kolay kolay bulunmaz.Fark edildiğinde direkt zaten rotasyon dışı kalır.Bunu yapmayan takımlar genelde tanking yapan ve bilerek kaybetmek isteyen takımlar olur.Olmadık şeyler yaparlar ve bilinçli olarak kaybederler.
Pistons Magic Thunder Cavs falan hep yaptı bunu ve fanları sırf yapmıyor diye kızdılar(düşünün oradaki ideoloji farkını).İgor Suns’tan kovuldu çünkü yetenek havuzu iyi olan bir takımda başarısız oldu.Blatt’ta kovuldu ama sorun şurada:
Kenan Sipahi sahada olduğu her an takıma ait değilim diyor,rakipler tarafından Doğuş Balbay muamelesi gösteriliyor ve sahada Larkin gibi özgüvenle takılıyor.Bu çocuğu dizginlemek koçun işi ama ortada koçun değiştirdiği hiçbir şey yok.Tarık’ı kazanmayı başardı ama Tarık bu savunma eksileriyle Obra tarafından 5.lige gönderilirdi.Çocuk savunmasını geliştirmiyor çünkü koçumuz burayı NBA platformu sanıyor.

Ben fark yemenin utanç verici bir şey olduğunu düşünmüyorum,ilk maçta Micic uzaydan bile atsa sokacaktı ve yapacak bir şey yoktu.Ama bı maç resmen çaresizliğin,hocanın karakterinin göstergesidir.
Seneye müthiş takım kursan ne olur ki?
Ergin’le çok dalga geçiliyor ama takım içinde otoritesini net belli ediyor adam.En azından oyuncular bir mola sonrası ya da teknik sonrası nasıl reaksiyon göstereceğini iyi biliyor.Bu Kokoskov ise mola öncesi sanki 10 dakika mola süresi varmış gibi 45 saniyeyi orada öldürüyor.
Milano Pianigianilere me kadrolar emanet ettiler ama sonuçta rezil oldular.Bizim problemiz ise Obra dönemindeki o yırtıcı,pes etmeyen takım kimliğimizi kaybetmemiz.Bu oyuncu odaklı değil çünkü takımda kazanmayı bilen oyuncular var ama kazanmayı bilmeyen bir Koç var.
Seneye imkan varsa hiç düşünmeden Obradovic’i geri getirirdim.

Abi bence Kokoskov’un bu ideoloji kolay kolay değişmez çünkü bu pes etme onun ideolojisine yerleşmiş durumda.Bak Lakers 30 sayı fark yiyor ama orada fark mühim değil,burada ise duygusal ve farklı yapıya sahip bir takım var.
Bak Boston LA oynasın asla rezalete izin vermezler çünkü arada bir rekabet var.Aynı durum burada da var ve ben artık Fenerbahçe’ye gelen hocaların derbi hassasiyetsizliğinden sıkıldım.

Abi kokoshovun gidip messinanin yada ne bilim dâha isimli tecrubeli biri iste falan obradovicide gectim bak gelecegini getirelecegini bilsem eyv gelsinde yani yönetim belli verilen sözler ve yapilan işler belli ben bu yönetimde igordan daha iyisini getirecek vizyon göremiyorum malesef.. bak tepkisizlik olayina her molada 10 saniye yemesine falan bnde tilt oluyorum ama adamin tarzi bu yani degismez. Loser demek icin bence daha genis imkanları olan bi kadro vermek ve görmek lazim . Simdi mourinho kazanbilecek her seyi kazandi ama tottenhamda süt kupasi bile alamadi uefada zagrebe elendi 2 0 dan tur verdi bu mouyu loser mi yapar ? Yani demek istesigim suns da basarisiz olmasi demek fenerbahcedede basarisiz olacagi manasina gelmez. Derbileri takmama konusunda burda hocalarla beraber erdem cana melihe falan duser aslan payi . Adam sirbistanli yillarca amerikada kalmis erginle efesle olan husumetini nerden bilecek ki ?

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #8599 : 03 Haziran 2021, 22:52:05 »
Konu biraz saptı ama Kokoskov röportajından bir kesitin dakikasını attım hocanın tarzı yaklaşımı değişmeyecek ona göre beklentiler ayarlanmalı
https://youtu.be/OZSz2UEYLJQ?t=1115

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #8600 : 03 Haziran 2021, 22:59:50 »
İsmail Bey sizde haklı olabilirsiniz,belki Kokoskov imkansızı başarıp bizde başarılı olacak ama bu tepkisizlik,duygusal camialarda çok göze batar.

De Colo yine guard olacaksa,bir sezonu daha oynamadan bitirelim bence.
De Colo dün Doğuş'un baskısında elden top verdi.Ki bunu çoğu kez yaptı.De Colo guard olacaksa çöpe atılacak paralara üzülürüm sadece.
Kadın basketbol takımı ile aynı kafada kadro kuruyoruz galiba.Kolsuz 1 numaralar,100 şut atan 2 numaralar ve hiçbir iş yapmayan forvet ve uzunlar.
Acayip bir kulübüz.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #8601 : 03 Haziran 2021, 23:54:42 »
Ben bir şey yazmayayım en iyisi...

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #8602 : 04 Haziran 2021, 02:17:42 »
Sağol abi bende sizin görüşlerinizi beğeniyorum.

Vesely’e back-up olarak en az 2 uzun almalıyız ve bu konuda çok ciddiyim.
Yoksa 2022 Mart-Nisan arasını yine uzunsuz geçeriz.Sakatlanmasa bile 2 tane malca teknik yiyip çıkıyor sağolsun.

Guduric’in durumu ise artık fıkralaşmaya başladı.NBA seviyesinden Kenan Sipahi seviyesine düşüş inanılmaz...
Vesely arkasına Booker gelecek gibi duruyor şimdilik.Olurda yanına Mickey falan çekmeyi düşünürlerse orasını bilemem tabi,ama görülen o ki vesely arkasına tek uzun,kalan diğer uzun hamleside polonara'nın yanına yapılacak gibi.3 numarada zaten ulanovas gidecek,pierre'in yanına ya ponitka ya cordinier çekilecek gibi görünüyor,fontecchio işini alba zora soktu,onun haricinde de colo-guduric 2 numara olarak sabitlendi gibi.Kalan 2 yabancı hamleside 1 numaraya yapılır.Yani vesely'nin arkasına öyle 2tane backup çekebilecek kadar lüksümüz yok bana sorarsanız.Kaldı ki polonara gerektiğinde vesely'nin yerine de geçebilir,onu çift pozisyon olarakta değerlendirebiliriz.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #8603 : 04 Haziran 2021, 09:55:13 »
Seneye ismimizin anıldığı isimler gayet iyi isimler.Tabi ıslak imzalar atılmadan temkinli olmak lazım.Olası polonara transferi bile güç katar.İsmet iyi oyuncu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #8604 : 04 Haziran 2021, 10:04:17 »
Polonara ... 4 numaraya iyi katkı

Ama bir tane oyun kurucu ... 1 tane ya ... 2 sezondur yalvariyoruz gelmiyor arkadas...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #8605 : 04 Haziran 2021, 10:28:55 »
Gitmesi beklenenler; Bobby, ulanovas, Oquinn, perez, kenan, berkay. Bunlar disinda Brown ve Eddie de tahminen gider....

Polonara, ismet ve metecan geldi dersek bile. Bir oyun kurucu ve kisa rotasyonuna takviye sart

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #8606 : 04 Haziran 2021, 10:48:58 »
igor, set düzenleri oyun içi yaklaşımları gayet iyi, ancak saha kenarında çok tepkisiz. avrupa basketbolu koçların ligi, oyuncuların değil. nba ise oyuncuların ligi. bu saatten sonra adamın değişecek hali yok. ben de obra gelmeyeckse 1 yıl daha sabredilmesi gerektiğine inanıyorum. ancak sahada dayak yediğimiz anlarda oyuncuların diğer yanaklarını göstermesinin sadece oyuncuların kabahati olmadığnı bilelim. çünkü kenarda uysal koyun var. yapacak bir şey yok. bir de igoru göndersen kimi getireceksin.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #8607 : 04 Haziran 2021, 10:54:05 »
Obra gelmeyecekse Antic misali bir karakter takviyesi sart teknik kadroya ... hersey oyun seti degil, bu seneki mental kirilganlik ta buyuk dert

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #8608 : 04 Haziran 2021, 11:13:01 »
Cordinier ile ilgileniyo muyuz bilmiyorum ama cordinier 2/3 oynayan atletik, sert, skorer, oyun görüşü de fena olmayan bi oyuncu. bi ara kışın da adı çıkmıştı gelecek sezon hedeflerimiz arasında diye. Merak edip bikaç maçını izlemiştim eurocup da. Nba gidecek deniyodu bu seneki performansı sonrası belki bizi bi nba için basamak olarak görebilir bu konuda oldukça başarılıyız çünkü.
Şutu yok, bize olmaz.. madem şutu yok Euroleague tecrubesi olan Ponitkayi alır riske girmem

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8609 : 04 Haziran 2021, 11:45:30 »
Şutu yok, bize olmaz.. madem şutu yok Euroleague tecrubesi olan Ponitkayi alır riske girmem
Cordinier’in dış şut istatistiği Ponitka’dan daha iyi.

Bana kalırsa ikisi de bizim seviyemiz için uygun değil. 4 numarayı Polonara yapıyorsak kısa rotasyonun da kalitesini arttırmalıyız ki takım dengesi sağlansın.

Diğer taraftan Cordinier, videolarından izlediğim kadarıyla patlayıcılığı olan, atletik, savunmada fena olmayan bir oyuncu. İkisinden birisi olacaksa potansiyeli üç aşağı beş yukarı belli olan Ponitka’ya nazaran gelişimi olabilecek Cordinier’i tercih ederim ben.

« Son Düzenleme: 04 Haziran 2021, 11:51:25 Gönderen: sinanyucel »