Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007521 defa)

0 Üye ve 103 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #8640 : 04 Haziran 2021, 18:52:14 »
İgor diyelim
Çünkü bir tane hocam var o da Cacak'ta viski içiyor :(

ondan sordum  cacaktan gelecek mi :) yoksa bay vizyonun klasik taraftar yemleme taktiği mi söylentiler diye.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #8641 : 04 Haziran 2021, 18:53:23 »
Bu adam bu kadar kötüyse Slovenya ile nasıl Avrupa şampiyonu oldu?
Obradovic hocam kıyas götürmez bir şekilde tarihin en iyisi. Şuanda aktif hocalarda Laso, Messina biraz daha önde olabilir, onlardan sonra bence en iyi koç Igor.

madrid nasıl bizi yenip avrupa şampiyonu olduysa aynı şekilde Doncic

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #8642 : 04 Haziran 2021, 18:56:23 »
Kombineler çıksın özledim maçlara gitmeyi kızsada forumdaki renkdaşlarda öyledir.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8643 : 04 Haziran 2021, 19:23:13 »
Obradoviç’in gitmesinde Ali Koç’un kesinlikle hatası olduğunu düşünüyorum.

Ancak ben Obradoviç’in son yılına bakınca taraftar içinde önemli bir grubun da koç için olumsuz düşüncelere sahip olduğunu hatırlıyorum. Sonuçta taraftar da yeteri kadar üzerine düşeni yapamamıştır/hatalı bir yaklaşım göstermiştir bu konuda. Hatta taraftar kendini yanlış konumlandırmıştır. Şöyle ki; burada bile “euro kaç TL oldu?” diyor bir renktaşımız. Futbolcularla da aynı döviz kuruyla mukavele imzalanıyor...

Şubeler arasında bu şekilde bir ayrıma gidilmemeli. Fenerbahçe basketboluna yeteri kadar önem vermiyorsun anlamı çıkar bundan.

Bu da Fenerbahçeli bir basketbol sever olarak benim fikrim; Eğer başarılı olma koşullarımızdan biri bütçe ise Euroleague’deki en yüksek bütçelerden biri Fenerbahçe basketbol takımının olmalıdır...
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2021, 20:41:47 Gönderen: Sapere »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #8644 : 04 Haziran 2021, 19:25:41 »
Doncic sakatlanmıştı galiba finale gelmeden..

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #8645 : 04 Haziran 2021, 19:26:09 »
Sadece doncic degil, inanilmaz oynayan bir dragic vardi.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #8646 : 04 Haziran 2021, 19:27:42 »
Birde 5-10 maçlık turnuva ile tüm sezon bir değil.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #8647 : 04 Haziran 2021, 19:56:19 »
Sadece doncic degil, inanilmaz oynayan bir dragic vardi.
O turnuva özelinde dragiç donçiçten daha önemliydi o takım için. Hakkaten sadece oyun olarak değil adam komutan gibi oynadı o turnuvayı
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #8648 : 04 Haziran 2021, 20:03:02 »

Bu da Fenerbahçeli bir basketbol sever olarak benim fikrim; Eğer başarılı olma koşullarımızdan biri bütçe ise Euroleague’deki en yüksek bütçelerden biri Fenerbahçe basketbol takımının olmalıdır...
Bu fikre aynen katılıyorum.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #8649 : 04 Haziran 2021, 20:58:58 »
Futbol takımı tarihi borç içinde ve kar edemiyor. Bsl ve el geliri 0 a yakın. Sponsor getirip 50milyon tl verse 4m euro anca ediyo. Bencede baskete önem vermek lazım ama gerçeklerden çok uzaksınız. Ki ülkemizin siyasi yapısında fenere sponsor olmak suç.

Haaa öle bölr 20m euro harcıyosun bunu çok mu güzel kullandın. Kötüde değil berbat kullandılar. 20m bence günümüz gerçeklwrinde iyi bütçe ama herkesin beklediği başarı için hatasız davranmak lazım.

Kötü yorumlara kesinlikle katılıyorum ama bütçe bence kötü değil.

%50 üzeri zarar eden klüplerlerin yıllık gelirim 500 600m dolar. Biz her sene 1tl kara geçemiyoruz.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2021, 21:01:18 Gönderen: oddrech »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #8650 : 04 Haziran 2021, 22:08:45 »
Neden sponsor 50 milyon TL veriyor ki. 10 milyon usd versin. Başkanımızın da başında olduğu şirketler gibi bir çok şirket zaten döviz üzerinden ticaret yapıyor. Mahalle bakkalı sponsor olsun demiyoruz ki biz. Rüşvetler bile döviz olarak alınıp verilen bir ülkede, ihaleleri döviz yapılan ülkede dolar euro kuru üzerinden gerçeklikten uzaklık ithamını doğru bulmuyorum. TL kazanıp dolar harcama hesabını biraz sığ buluyorum.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #8651 : 04 Haziran 2021, 22:09:20 »
Futbol takımı tarihi borç içinde ve kar edemiyor. Bsl ve el geliri 0 a yakın. Sponsor getirip 50milyon tl verse 4m euro anca ediyo. Bencede baskete önem vermek lazım ama gerçeklerden çok uzaksınız. Ki ülkemizin siyasi yapısında fenere sponsor olmak suç.
Dükkanı kapatıp gidelim o zaman :)

Beko markası takımımızın isim sponsoru... Barselona ile olan beko-logo anlaşmasına yıllık 20 milyon euro civarı ödüyor Koç Holding.

Bırakalım da kuru vb Ali Bey düşünsün. Çok uluslu şirketlerin sahibi olup dövizin her artışı ile zenginliğine zenginlik katan biz değiliz :) (bu cümle konu ile direkt ilintili değil belki ama yazmadan edemedim)

Yaşı geçmiş/bitik futbolculara ödediği milyon euro’ları da aynı ekonomik şartlarda veriyor... Belki gerçekliği sadece biz öyle sandığımız/görmek istediğimiz için gerçek gibi algılıyoruzdur. Gerçeklik algımız neden futbola iltimas geçiyor :)

Örneğin; Samatta’nın geçtiğimiz sezon bize maliyeti bonservisini de işin içine koyarsak 8 Milyon 750 bin Euro. 4 yıllık anlaşma yapıldı kendisiyle! 2 milyon 750 çarpı 3 sene daha borcumuz var ona.

20 değil de 25 yapsın mesela basketbol bütçesini... Üst düzey rekabet içinde kalalım... Samatta’dan yediğimiz kazık kadar bile değil aradaki fark.

Gerçeklik eğip bükmeye dirençli olmalı, pek bir kırılgan duruyor oysa :)

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #8652 : 04 Haziran 2021, 22:34:00 »
Futbol takımının maaaş bütçesi 54m. Full bütçe desen 70 olsa. Basket takımı 4 de biri kadar bütçe yiyor ama geliri belki 10 da biri. Birde sadece erkek basket değil futbol hariç hiç biri gideri gelirinin yanında bile değil.

Aziz zamanında bile 3 senedir f4 oynayan obradoviçli her maçı full oynayan takıma kimse sponsor olmadı. İstanbul yazan formayla kupa kazandık.

Bu ülkede fenere sponsor olmuyorlar. Brko dediğin anonim şirketi borsaya açık bir şirket ve baskan olunca beko almıcaz diyen beyinsizler dolu.

Futbolu futbolcuyu beğenmeyiz ama klübün gelirnin %95 oradan geliyor.

En büyük geliri kombine olan branşın ortalama 2binden 7bin kombine satsan 14m tl yapıyor. Giderin %10 u bile değil. Başka geliri yok nerdeyse. Ki 2 senedir 0 gelirle basket ayakta tutuluyo.

Herşeye vuralım gömelim ama 20m euro bu şartlarda iyi para.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #8653 : 04 Haziran 2021, 23:10:23 »
20 M usd asla kötü para demiyorum ben. Futbol takımı 70 M usd iken olduğu seviyeyi de dikkate almak lazım. Basketbol ve futbol takımlarının bütçeleri  kıyaslanırken hedef bazlı bir değerlendirme yapmak lazım. Sanki futbol takımımız o bütçeyle şampiyonlar ligi şampiyonu oluyor.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #8654 : 04 Haziran 2021, 23:14:32 »
Futbolda Avrupa şampiyonu olan takımların değerleri milyar euroları geçmiş. Basketbol takımı hala Avrupa ölçeğinde ucuz sayılabilecek bir prestij kanalı.