Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006972 defa)

Ero1907 ve 111 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #8940 : 09 Haziran 2021, 12:15:39 »
@badboys

Bizim ilk 5 kurgumuzda sikinti yoktu ... Bu Barthel varken de boyle ...  Ilk 5 le oynarken efes e karsi da ondeydik.... ama ne zaman rotasyon baslasa sikinti da basliyor...

3 sorun var;
1-mesele 2-3 oyuncuyla oynamak degil rotasyon daki oyuncularinda katkı vermesi lazim

2-takimdan datome, antic, ve kalinic gibi pes etmeyen... rakibe gerektiginde sertlige cevap veren karakterler ayrildi... yerleri dolmuyor

3-point guard lazim.... skor konusu onemsiz... Zisis te kötüydü dis atislarda ama bizi şampiyon yapti geldigi sene....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #8941 : 09 Haziran 2021, 12:38:48 »
@badboys

Bizim ilk 5 kurgumuzda sikinti yoktu ... Bu Barthel varken de boyle ...  Ilk 5 le oynarken efes e karsi da ondeydik.... ama ne zaman rotasyon baslasa sikinti da basliyor...

3 sorun var;
1-mesele 2-3 oyuncuyla oynamak degil rotasyon daki oyuncularinda katkı vermesi lazim

2-takimdan datome, antic, ve kalinic gibi pes etmeyen... rakibe gerektiginde sertlige cevap veren karakterler ayrildi... yerleri dolmuyor

3-point guard lazim.... skor konusu onemsiz... Zisis te kötüydü dis atislarda ama bizi şampiyon yapti geldigi sene....

Hocam zizisin geldigi sene ile bu sene aynı mi? En basiti efes mesela ayni mi?
Efes bize karşı kurdu takimini ve 3 senedir alasagi ediyor bizi. Biz kime karşı kuruyoruz peki?
Amacımız ne? Hedefimiz ne?
Yine top 8, yine ligde finalse ok.
Yoksa hayal satmaya gerek yok

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #8942 : 09 Haziran 2021, 13:06:57 »
Hocam zizisin geldigi sene ile bu sene aynı mi? En basiti efes mesela ayni mi?
Efes bize karşı kurdu takimini ve 3 senedir alasagi ediyor bizi. Biz kime karşı kuruyoruz peki?
Amacımız ne? Hedefimiz ne?
Yine top 8, yine ligde finalse ok.
Yoksa hayal satmaya gerek yok
Kim kime hayal satiyor onu bilemem....
Ben bildigimi, inandigimi söylüyorum...

Ama o seneki efes Saricle ivkovicle sampiyonluk adayiydi .... illa onu soruyorsan... Don bak istersen oranlara... Huertel bize zisis onlara gitse sonuc tersi olurdu.... Zisis etrafindaki oyunculari besledi rahatlatti, huertel ise cok skor atti ama oyun duzeni kalmadi.

Artı benim hatirladigim kadariyla; gecen sene yonetimin acikladigi ilk sene icin top8, ikinci sene final 4 du hedef.... planlama da buydu... ve buna da uygun gidiyorlar ....

Pota altinda gelen gidene bakiyorum;
DevinBooker + polonara+ metecan > eddie+Hamilton+Oquinn
(Yani bence kadro pota altinda guclendi)

Belirleyici olan guard lar olacak... bu net...

Ve evet, %30 lada atsa, zisis gibi adam gelse keske.... cunku DeColo macin icinde yorgunluktan düşüyor her isi yapmaya calisinca... Guduric dogru yerde sadece vesely ve decolo dan pas alabiliyor... ikisi oyunda olmadiginda yada yorgunluktan düştüklerinde takim dağılıyor... Ritmi kimse yönetmiyor ....

PS: Efesin bu kadrosu da 4 senede olustu... bir anda kurulmuyor o dediklerin ..... oldugunu bildigin ornek varsa paylas o model nasil kurulmus bakalim.

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8943 : 09 Haziran 2021, 13:11:35 »
Birisi yazmış Pangos Nba bekliyor olmazsa Zenit iyi para teklif etti diye bende aynısını diyecektim hatta Efes'te talipti sezon ortası Barca ismide çıkmıştı zor transfer Gherardini belki bir şeyler yapar
Pangos o fiziğiyle o boyuylami NBA yapacak. Mümkün değil. Larkin gibi adam NBA yapamiyor. İmkansız bence. Mümkün değil. Onu euroleague paklar. NBA de oynamayaz oynatmazlar.

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
« Yanıtla #8944 : 09 Haziran 2021, 13:14:58 »
Transferler tamamlandı açıklamaya bakınca bana göre. Belki bir veya iki transfer daha yapma pesindeler. Bu da guard olabilir. 4 ve 5 tamamlandı. Boker ve polanara oldu bence. Nandoyu yedekleyecek bir skorer guard da alabilirler.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #8945 : 09 Haziran 2021, 13:24:40 »
Kim kime hayal satiyor onu bilemem....
Ben bildigimi, inandigimi söylüyorum...

Ama o seneki efes Saricle ivkovicle sampiyonluk adayiydi .... illa onu soruyorsan... Don bak istersen oranlara... Huertel bize zisis onlara gitse sonuc tersi olurdu.... Zisis etrafindaki oyunculari besledi rahatlatti, huertel ise cok skor atti ama oyun duzeni kalmadi.

Artı benim hatirladigim kadariyla; gecen sene yonetimin acikladigi ilk sene icin top8, ikinci sene final 4 du hedef.... planlama da buydu... ve buna da uygun gidiyorlar ....

Pota altinda gelen gidene bakiyorum;
DevinBooker + polonara+ metecan > eddie+Hamilton+Oquinn
(Yani bence kadro pota altinda guclendi)

Belirleyici olan guard lar olacak... bu net...

Ve evet, %30 lada atsa, zisis gibi adam gelse keske.... cunku DeColo macin icinde yorgunluktan düşüyor her isi yapmaya calisinca... Guduric dogru yerde sadece vesely ve decolo dan pas alabiliyor... ikisi oyunda olmadiginda yada yorgunluktan düştüklerinde takim dağılıyor... Ritmi kimse yönetmiyor ....

PS: Efesin bu kadrosu da 4 senede olustu... bir anda kurulmuyor o dediklerin ..... oldugunu bildigin ornek varsa paylas o model nasil kurulmus bakalim.
Efes 4 senede falan kurulmadı. Dip yaptıkları sene sezonun ortasında gelmişti Ergin,  sonraki sene kendi takımını kurdu ve kurdugu yil euroleagude final oynadılar, ikinci sene şampiyon olacaklardı, pandemi engel oldu, bu sene ise hicbirsey engel olamadı. Obra da ilk geldigi sene eldeki malzeme ile ikinci gruplara kadar gidebildi,  ikinci sene kendi kurdugu takimla f4 yaptı. Sana daha bir çok örnek verebilirim.
Benim mi hafızam da sorun var yoksa dünden beri konuştuğum konularda kim olsa bir cok ismi ve seneyi karıştırıyor. Millette mi sorun var anlamadım.
Ben senle tartışmak için hayal satmayı söylemedim. Hayal satan zaten yonetim, sen ben değil. 
Zizise gelince bu sene bizde olsa illa.faydali olurdu ama yine supurulurduk efese. Vitesi ikiye degil 3e 4e takarlardi.  Bisiy değişmezdi.  Bu efes farklı, gecmis senelerdekilerle kiyaslamayalim.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #8946 : 09 Haziran 2021, 13:25:19 »
de colo - ismet - (delici %30 la üçlük atan amerikalı)
guduric - melih- Isaia Cordinier (cordinier i videolarda çok beğendim. ne oldu son durum bilen varmı)
pierre- tarık- metecan (fonteccihio güzel yedek olurdu ama zor gibi)
Barthel-Polonara-Berkan (gönül Bartel yerine adam isterdi ama göndermeden imkansız)
Vesely-Ahmet-devin (birde tr den ucuz potansiyelli uzun deneyebiliriz.)

bence bu kadro kurulacak ama gelecek oyuncuların ligleri bitmediği için açıklanmıyor.

bu kadro f4 ü zorlar ama 1 numarada alacağımız oyuncu direk kalitemizi belirleyecek.

Henry yoklukta gider ama geçen sene deneme oyuncular ile aldığımız riski NBA den düşer diye beklemekle alabiliriz.

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
« Yanıtla #8947 : 09 Haziran 2021, 13:25:30 »
Gökhan türe tweter'da Fenerbahçe'nin micic'in menajerine durumunu sormuş.

Sizce olası bir transfer mi? Olur mu dersiniz ?
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2021, 13:25:48 Gönderen: İlkay35 »

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
« Yanıtla #8948 : 09 Haziran 2021, 13:29:32 »
Kokoskov ile yolların ayrilmasini istiyormuş yönetim. Yerine de trincierri'yi dusunuyorlarmis.
Eğer doğruysa yanlış bir düşünce. Kokoskov'un eline iyi kadro verilsin bakın neler yapacak. Bu vasat kadroyla bile play-off yaptılar. Bence kesinlikle kokoskov kalmalı.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #8949 : 09 Haziran 2021, 13:49:52 »
Kokoskov ile yolların ayrilmasini istiyormuş yönetim. Yerine de trincierri'yi dusunuyorlarmis.
Eğer doğruysa yanlış bir düşünce. Kokoskov'un eline iyi kadro verilsin bakın neler yapacak. Bu vasat kadroyla bile play-off yaptılar. Bence kesinlikle kokoskov kalmalı.
Bayernin kadro bizden iyi miydi?
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #8950 : 09 Haziran 2021, 13:52:53 »
@badboys

3 sorun var;

Abi vardı.Senin yıldızların yırtıcı isimler değiller.Yani Vesely en önemli maçta ruh gibi sahada dolanan bir tip.
De Colo zaten memur gibi bir adam.Bam teline dokunmadığın sürece işini yapar ve bitirir işini.Adam işini yapıyor mu yapıyor sonuçta.
Sorun bizde Guduriç ile başladı.Guduriç özellikle formda Brown,müthiş oynayan Pierre,Vesely ve De Colo olduğunda topa yön verebilecek durumdaydı ve en önemlisi müthiş şut atıyordu.
Guduriç formda olsaydı,Efes ile en azından başabaş seri oynardık.
Vesely zaten sakatlık sonrası darmadağın hale gelmiş.Barthel falan yazmıyorum,forumda küfürlü yazışmalar hoş değil ve bu adama küfür etmeden bir taraftar duramaz yani.

Gelelim en büyük eksiklerimize.
Bizim en acil gidermemiz gereken nokta yerli isimlerin herhangi bir platformda,sırıtmayacak şekilde oynayabilir durumda olması.Ve bunları yaparken,takımın kalitesini yok etmemesi gerekiyor.Mesela Kenan girdiğinde Türkiye 2.lig takımına dönüyoruz.İşte bu tür şeylerin olmaması gerekiyor.
Acilen yerli rotasyonunu rekabet edebileceğimizi düzeye çekmemiz gerekiyor.
Ama her şeyden daha önemlisi sahada olan herhangi bir yabancının sırıtmaması lazım.Booker,Perez,Eddie,Hamilton tipi oyuncular görmek istemiyorum.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #8951 : 09 Haziran 2021, 14:26:17 »
Abi vardı.Senin yıldızların yırtıcı isimler değiller.Yani Vesely en önemli maçta ruh gibi sahada dolanan bir tip.
De Colo zaten memur gibi bir adam.Bam teline dokunmadığın sürece işini yapar ve bitirir işini.Adam işini yapıyor mu yapıyor sonuçta.
Sorun bizde Guduriç ile başladı.Guduriç özellikle formda Brown,müthiş oynayan Pierre,Vesely ve De Colo olduğunda topa yön verebilecek durumdaydı ve en önemlisi müthiş şut atıyordu.
Guduriç formda olsaydı,Efes ile en azından başabaş seri oynardık.
Vesely zaten sakatlık sonrası darmadağın hale gelmiş.Barthel falan yazmıyorum,forumda küfürlü yazışmalar hoş değil ve bu adama küfür etmeden bir taraftar duramaz yani.

Gelelim en büyük eksiklerimize.
Bizim en acil gidermemiz gereken nokta yerli isimlerin herhangi bir platformda,sırıtmayacak şekilde oynayabilir durumda olması.Ve bunları yaparken,takımın kalitesini yok etmemesi gerekiyor.Mesela Kenan girdiğinde Türkiye 2.lig takımına dönüyoruz.İşte bu tür şeylerin olmaması gerekiyor.
Acilen yerli rotasyonunu rekabet edebileceğimizi düzeye çekmemiz gerekiyor.
Ama her şeyden daha önemlisi sahada olan herhangi bir yabancının sırıtmaması lazım.Booker,Perez,Eddie,Hamilton tipi oyuncular görmek istemiyorum.
Aslinda ayni tespiti yapıyoruz ama sen yirticilikla bagdastiriyorsun... ben oyun kurma pas trafiği ve pozisyon yaratma ile.....

Hatta bu nedenle Zisis vs Huertel aklima geliyor .... o sene iki takıma bu eklentiler oncesi %lere bak... sonrasına bak ....

Zar zor maç kazanan fener milletin canina okumaya.... farkli galibiyetlerle en iyi 3 takımdan biri denen efes yenilmeye baslamisti.... Zisis diger oyuncularin oyuna katkılarını ve %lerini arttirdi. Huertel müthiş sayi atti ama cok top kaybı ve diğer oyunculari oyundan düşürerek takimi dibe çekti.

Oyun kurucu kesinlikle kenan kadar şut özürlü olmamalı, yazdığım sey o degil...  ama öncelikle bakilmasi gereken top taşıma, oyun kurma ve mac ritmini yönetmek... ha sutu da varsa .... zaten efsane oluyor .... bizim de acilen ihtiyacimiz var

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #8952 : 09 Haziran 2021, 16:06:53 »
Twitter üzerinden Cem Ağrak'ı dinledim. Yüzde yüz haklı. Beklentiyi sıfıra indirmek lazım. Yoksa bu mecralarda birbirimizi yer dururuz. Bir altın çağ yaşadık, bitti maalesef. Memleketteki mevcut Fenerbahçe ırkçılığı da bizi militarize etti iyiden iyiye. Diaspora toplumları gibiyiz. Her maç özelinde bir şeylere saldırma gereksinimi duyuyoruz. Son maça bakıyorum. Aleyhimize çalınması gereken en az 3 sportmenlik dışı faul var. Biz hala Dunston'ın iteklemesini konuşuyoruz. İçinde bulunduğumuz psikoloji kesinlikle ve kesinlikle bizim suçumuz değil. Öte yandan bir an önce camia olarak bu psikolojiden çıkmamız lazım. Geçmişi unutmadan, dostu düşmanı gözeterek tabiki de... Cem Ağrak'ın dediği gibi takımı çekmek mi istiyorsun, 20 sayı öndeyken çekelim. Eski şampiyonlukları saydırmak mı istiyoruz, 3 sene üst üste şampiyon olduktan sonra isteyelim. Acil olarak düzeltmemiz gereken psikolojimiz. Koç, teknik direktör bok püsür hikaye...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #8953 : 09 Haziran 2021, 16:18:54 »
Dün sosyal medyada Micic haberini görünce ergenliğim geldi aklıma. 90'lı yılların ortasıydı, gazatelerde Naumoski Fener'e transfer oluyor haberi çıkmıştı. Bütün yaz ağzım açık bir şekilde Naumoski'yi beklemiştim. Gelmemişti tabi ki... O zaman ekonomik kriz falan do yoktu... Hülasa millet çıldırmış. Koca koca adamlar Melli falan diyor hala... Umarım gökyüzünden bir sponsor iner de burda tükürdüklerimi yalarım...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #8954 : 09 Haziran 2021, 16:23:12 »
Twitter üzerinden Cem Ağrak'ı dinledim. Yüzde yüz haklı. Beklentiyi sıfıra indirmek lazım. Yoksa bu mecralarda birbirimizi yer dururuz. Bir altın çağ yaşadık, bitti maalesef. Memleketteki mevcut Fenerbahçe ırkçılığı da bizi militarize etti iyiden iyiye. Diaspora toplumları gibiyiz. Her maç özelinde bir şeylere saldırma gereksinimi duyuyoruz. Son maça bakıyorum. Aleyhimize çalınması gereken en az 3 sportmenlik dışı faul var. Biz hala Dunston'ın iteklemesini konuşuyoruz. İçinde bulunduğumuz psikoloji kesinlikle ve kesinlikle bizim suçumuz değil. Öte yandan bir an önce camia olarak bu psikolojiden çıkmamız lazım. Geçmişi unutmadan, dostu düşmanı gözeterek tabiki de... Cem Ağrak'ın dediği gibi takımı çekmek mi istiyorsun, 20 sayı öndeyken çekelim. Eski şampiyonlukları saydırmak mı istiyoruz, 3 sene üst üste şampiyon olduktan sonra isteyelim. Acil olarak düzeltmemiz gereken psikolojimiz. Koç, teknik direktör bok püsür hikaye...

Şampiyonluklarımızı versinler.Futbolda şampiyonluk göremeyiz artık.O ayrı konu.