Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006924 defa)

0 Üye ve 108 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #9480 : 23 Haziran 2021, 11:04:34 »
İstatistiğe gore konusacaksak brown da gayet iyi bir back up olabilirdi. Zira uğruna neredeyse bayram ettiğimiz henryden cok farki yok.

Taraftar olarak da bakış acimiz ciddi revizyona uğramış son 2-3 yıldır. Takim düştükçe biz de farklı donelerden farklı anlamlar çıkararak kendimizi rahatlatmaya çalışıyoruz. Gün sonunda ise acı gerçek çeyrekte supurulme  ve finallerde ort 30 fark yemek oluyor. Bunu da rahatlatmak için sakatlik, covid vs diyoruz.  Hep bir bahanemiz var ve olacak da. Acı gerçekle bir turlu yuzlesemiyoruz. O da artık bizim elit takimlar sınıfından ortalama takimlar sınıfına düştüğümüz gerçeği.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #9481 : 23 Haziran 2021, 11:04:57 »
Polonara kop gel be.Sanırım ipleri kopartmış bağları.Gelirse q seviyesi üst düzey bir yabancımız daha .Datome Melli Gherardini gibi isimler etkili Fontecchıoyu ikna et reis.olur.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2021, 11:06:15 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #9482 : 23 Haziran 2021, 11:05:04 »
Polonara da geldi deniyor. Yabusele de Real'le anlaşmış.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2021, 11:05:43 Gönderen: bothersome man »
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #9483 : 23 Haziran 2021, 11:07:07 »
Polonara da geldi deniyor. Yabusele de Real'le anlaşmış.

Yabuşa üzüldüm izlemesi keyifli oyuncu neyse Reale gitti.Lasoda seviyor bu tip oyuncuları atlet.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #9484 : 23 Haziran 2021, 11:12:50 »
İstatistiğe gore konusacaksak brown da gayet iyi bir back up olabilirdi. Zira uğruna neredeyse bayram ettiğimiz henryden cok farki yok.

Taraftar olarak da bakış acimiz ciddi revizyona uğramış son 2-3 yıldır. Takim düştükçe biz de farklı donelerden farklı anlamlar çıkararak kendimizi rahatlatmaya çalışıyoruz. Gün sonunda ise acı gerçek çeyrekte supurulme  ve finallerde ort 30 fark yemek oluyor. Bunu da rahatlatmak için sakatlik, covid vs diyoruz.  Hep bir bahanemiz var ve olacak da. Acı gerçekle bir turlu yuzlesemiyoruz. O da artık bizim elit takimlar sınıfından ortalama takimlar sınıfına düştüğümüz gerçeği.
Bu söylediğiniz seviye meselesini bende daha önce dile getirmiştim. Ancak bunun bir anda olacağına katılmıyorum. Obrayı kaybettik seviye düştü özel oyuncuları kaybedip kötü transferler yaptık biraz daha düştü eğer bu gidişata bir dur denmezse çok uzun sürmez dediğiniz seviyeye ineriz. Zaten tüm rahatsızlığımızda bundan kaynaklı.
Brownun iyi bir back up olduğu fikrineyse maalesef katılmıyorum. Brownun bir bütün olarak Euroleague yapısına uygun olmadığını düşünüyorum. Herşeyden öte back up oyuncunun takım kimyasına katkı veriyor olması lazım. Brownun yüzünü görenin kırk yıl kısmeti kesilir, sürekli asık suratlı bir tip. Yokluğunu arayacağımızı düşünmüyorum
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #9485 : 23 Haziran 2021, 11:14:15 »

Şu var Henry Baskoniada 2 devin olduğu takımda şampiyonluk yaşadı.Avrupanın 1 numaralı basketbol ülkesi net bu.Lig güzel.Bende pek beğenmiyorum ama olgunlaşmış benziyor.Brown küçük takımlarda liglerde oynadı.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9486 : 23 Haziran 2021, 11:25:43 »
Barthel'in kalacağını,Eddie'nin gideceğini ve guard alınacağını varsayarsak:

Henry-Transfer-İsmet
De Colo-Guduric-Melih
Pierre-Shayok-Tarık
Polonara-Barthel-Metecan
Vesely-Booker-Ahmet

Bu kadronun tavanını gelecek kısa belirleyecek bu aşikar. Atıyorum Prepelic gelse Micic-Larkin'li Efes dışında yenemeyeceği takım olmaz bu kadronun.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #9487 : 23 Haziran 2021, 11:45:18 »
Finansal olarak baktığımızda oldukça mantıklı. Ama bu zamana kadar geçen sürede yaptığımız transferleri düşününce  bu stratejinin hiçbir olumlu yanının olmadığını görüyoruz.

Dogru söylüyorsun  .. Guduric disinda bende gormedim .... Ama iste ayni mevki de iki sakatlık ya da bir mevkide ekstra kotu performans olunca, atabilecek son bir kursun oluyor o son yabancı hakkı.
Sonucta gecen sene Hamilton u anca yollayabildik.... arada da olsa elden adam cikarmak zor
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #9488 : 23 Haziran 2021, 11:48:07 »
Bu kadronun tavanını gelecek kısa belirleyecek bu aşikar. Atıyorum Prepelic gelse Micic-Larkin'li Efes dışında yenemeyeceği takım olmaz bu kadronun.
Bookerın katkısı da belirleyici olur. Az çok diğerlerinden ne verim alacağımızı biliyoruz. Tempoyu kontrol etmeyi bilen bir kısa alabilirsek ve booker adam gibi katkı verirse ben de her takımı yenebileceğimizi düşünüyorum. Hoşuma gitti bu kadro
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #9489 : 23 Haziran 2021, 12:01:01 »
nando 1 yıl daha bizimle

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #9490 : 23 Haziran 2021, 12:10:44 »
Bu söylediğiniz seviye meselesini bende daha önce dile getirmiştim. Ancak bunun bir anda olacağına katılmıyorum. Obrayı kaybettik seviye düştü özel oyuncuları kaybedip kötü transferler yaptık biraz daha düştü eğer bu gidişata bir dur denmezse çok uzun sürmez dediğiniz seviyeye ineriz. Zaten tüm rahatsızlığımızda bundan kaynaklı.
Brownun iyi bir back up olduğu fikrineyse maalesef katılmıyorum. Brownun bir bütün olarak Euroleague yapısına uygun olmadığını düşünüyorum. Herşeyden öte back up oyuncunun takım kimyasına katkı veriyor olması lazım. Brownun yüzünü görenin kırk yıl kısmeti kesilir, sürekli asık suratlı bir tip. Yokluğunu arayacağımızı düşünmüyorum
İstatistiklere bakarsak oyle demek istedim. Zira rakamlar tek başına bir şey ifade etmez. Ayni barthelde oldugu gibi. Barthel kotu bir adam. En kaba tabirle. Iddiasi olan hiç bir takımda oynayamaz. Oynarsa da bizdeki performansi sorgulanır. Bu adama bu kadar ucret ödemek basli başına bir faciaydi.  Ustelik 2 yıllık. Butcemiz yok diyoruz ama olanı da akıllıca kullanmiyoruz.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #9491 : 23 Haziran 2021, 12:31:46 »
Realde Nigeli Yabuyu aldı.Oyuncu yok piyasada en sivrilenler kapış kapış.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #9492 : 23 Haziran 2021, 13:08:46 »
Önümüzdeki 1 hafta içinde muhtemelen polonara-henry-metecan da açıklanmış olur ve kadromuz büyük ihtimalle şekillenmiş olur. Temennim mevcut kadroya umarım 1 kısa daha alınması yönünde. Barthel varken uzun alacağımızı zaten düşünmüyorum.

Henry-İsmet
De Colo-Guduric-mm
Pierre-Shayok-Tarık
Polonara-Barthel-Metecan
Vesely-Booker-Ahmet
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Semih

• Üye
« Yanıtla #9493 : 23 Haziran 2021, 13:27:17 »
Barthel'in aldığı para ölçüsünde bir basketbolcu olmadığına ve bir takıma seviye atlatacak ya da seviye atlatmayı geçtim önemli katkı sağlayacak bir oyuncu olmadığına katılıyorum ama adama çöp muamelesi yapmak olacak iş değil. Barthel kimyası düzgün bir takımda gerekli ve yeterli katkıyı verebilecek bir basketbolcu, hele ki bu sezonki yapılanma gibi (ortaya dökülen bilgiler ışığında Polonara'nın geleceğini ve ana planın onun üzerine kurulu olduğunu varsayıyorum) ana parça olarak kurgulanmazsa bahsettiğim katkıyı verme ihtimali son derece yüksek. Bu noktada Barthel ile ilgili atladığımız iki nokta var;  Barthel bir makinanın iyi bir dişlisi olabilir, motoru olamaz ve makinayı düzgün tasarlamayanlar yüzünden dişliyi motor olamıyor diye suçlamak akıl işi değil. İkincisi ve çok ama çok daha önemlisi sağlık ve sakatlık unsurlarını önemsizleştirmemiz. Bu adam geldikten kısa bir süre sonra ciddi bir sırt sakatlığı yaşadı ve bu sakatlığının performansını etkilememsi mümkün değil; ben bir aydır benzer bir sorun yaşıyorum ve düzgün uyuyamıyorum bile ve dolayısıyla her gün yataktan üstümden kamyon geçmiş ya da dayak yemiş gibi yorgun uyanıyorum, gün içinde çektiğim ağrının beni yormaya devam etmesi de cabası. Evet bu adamlar tüm imkanlara sahip olduğundan tedavileri de bana kıyasla daha kısa sürüyor ya da tedavi olabiliyorlar (benim ne olacağım ya da bunu ne zaman atlatacağım belli değil mesela) lakin sonuçta o süreçte aynı performansı göstermeleri mümkün değil. Sonrasında çok daha vahim bir sağlık sorunu yaşadı ve covid oldu; bildiğiniz üzere bu meret herkeste farklı etki yaratıyor ve Murat Murathanoğlu Barthel'in ölümden döndüğünü söylemişti yani çok ağır geçirdi bu hastalığı. Etrafınızda illa bu hastalığı ağır geçiren vardır ve onların aylar sonra bile merdiven çıkarken ya da basit bir yer süpürme falan gibi işlerde soluk soluğa kaldığına şahit olmuşsunuzdur, olmadıysanız da ben söyleyeyim benim etrafımda bildiğim bu şekilde en az 4 kişi var. Dolayısıyla bu covid etkisini bu kadar görmezden gelerek ya da buna normal bir hastalık muamelesi yaparak değerlendirme yapamazsınız. Bu adam burada bir çok kişinin de söylediği gibi covide kadar bahsettiğim dişli olma durumunu fena yerine getirmiyordu (üstelik kimyası hiç de iyi olmayan bir takımda) ama covidden sonra 2-3 dişi kırılmış dişliye döndü adam yani istesede olmadı fiziksel olarak. Eee bir de bunun psikolojik kısmı var, robot değil bunlar insan ve ölümden dönmüş bir insan üstelik artık ölüm riski olmasada etkisini size sürekli hissettiren bir durum söz konusu. Kaldı ki bu durumdaki bir insan ya 2. kez geçirirsem diye bile düşünse (haklı olarak) sahaya çıkmaktan bile ürkersin. Sonuç olarak lütfen bazı şeyleri değerlendirirken kişinin elinde olmayan sağlıkla ilgili unsurları atlamadan, sporcuların da insan olduğunu unutmadan ve biraz empati yaparak yaklaşın.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #9494 : 23 Haziran 2021, 13:31:52 »
Polonara bugün ülkesindeki bir gazeteye açıklama bulunmuş  "Tuttosport'a konuşan Polonara, Baskonia'dan ayrıldığını açıklarken şu ifadeleri kullandı: "Baskonia'dan ayrılmak gerçekten zordu. Çünkü bana EuroLeague'de oynama fırsatını veren ilk kulüptü. Ayrılmak üzücü oldu fakat daha üst düzey bir takımdan teklif aldığınızda 'hayır' demek çok kolay değil"

Açıklansa da rahat etsek.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.