Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007432 defa)

0 Üye ve 112 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #9540 : 25 Haziran 2021, 02:23:52 »
Şehmus Hazer konusunda;

1- Şehmus gibi oyuncuyu istemeyenleri şaşkınlıkla okuyorum.
2- Arkadaşlar, tonla tuhaf hesapların paylaşımları üzerine sorduğunuz sorular oluyor. Bahsi geçen bütün hesaplar, bizim burada ya da Twitter'da verdiğimiz bilgilerden birkaç saat sonra ortaya karışık bir şeyler yazıyorlar. Yani kısacası, Şehmus transferinde bizim yazdıklarımızı bize sormuş gibi oluyorsunuz.
3- Şehmus konusunda Beşiktaş'ın ücret indirimine gitmesi söz konusu, pazarlıkların yeniden sıklaşması bekleniyor ve muhtemelen de 1 hafta içinde bu konu netleşir.

Tüm bunların dışında;

Transfer sürecinde benim dışımda, özellikle Sinan'ın da dedikodudan uzak, gerçekçi bilgiler verdiğimiz konusunda mütevazı davranmayacağım. Takipçi kasan hesapların, olmayan şeyleri oluyor gibi göstermesine de pek aldanmayın. 100 tane isim ortaya atınca illa biri tutuyor zaten.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2021, 02:29:08 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #9541 : 25 Haziran 2021, 02:47:18 »
Ben şehmuzu istemiyor değilim ama bjk nin larkin i istemişiz gibi olay yapmasını yemememiz lazım diyorum.

Bjk nin şehmuza değilde şehmuzdan gelecek paraya ihtiyacı var. Aceleci davranmasak mecbur satmak zorundalar. Takımın en iyi 2 oyuncusu gitmişken paraya ihtiyacı var. Şehmus da transfer yaparsa en az  3 4 katı maaş alacak o da bi yerden sonra zorlayacak. Gerek yok zorlamaya bjk şampiyonluga oynamıyamıcak. Kuzu kuzu bırakacaklar. Ama bize ama efese

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #9542 : 25 Haziran 2021, 03:13:16 »
Ben mi yanlış okudum diye tekrar baktım, ''Lider oyuncu değil, %50'sini gösteremez, güzel turşu olur!'' gibi sözler söylediğiniz bir oyuncuyu kadronuzda istemezsiniz herhalde, aksi tutarsızlık olur.

Şehmus, Alperen piyasada yokken de Bandırma'da çatır çatır oynuyordu, gayet de verimliydi. Geçen sezon da takımın en iyi 3 oyuncusundan biriydi, birçok maçta da Beşiktaş'ı ipten aldı. Benim bakış açım bu. Bu bağlamda zaten Şehmus'u Fenerbahçe'ye istiyorum ve çıkış parası verilmesini de normal buluyorum. Elbette Beşiktaş'ın istediği değil, bizim şartlarımızda. Şehmus'u Anadolu Efes'e kaptırmak demek, BSL'de yine handikaplı bir sezon geçirmek demektir. İsmet, Şehmus ve Metecan eklemesi bizi BSL'de geçen seneye göre %100 rahatlatır. De Colo, Guduric, Vesely'i dinlendirebilme olayına hiç girmiyorum, ki en önemli nokta bu zaten.

BSL'yi boşverelim kafasını hiç anlamamakla birlikte, orayı boşversen bile, burada kullanmak zorunda olduğun oyuncu rotasyonu olacak. Sonra De Colo, Guduric ve Vesely gibi adamlara da burada 20-25 dakika süre vermek zorunda kalıyorsun. Gençleri sahaya sürelim falan diyerek de birbirimizi kandırmayalım. BSL'de 2 maç kaybedince başta koç olmak üzere oyuncuların ne anası ne bacısı kalıyor.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2021, 03:15:29 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #9543 : 25 Haziran 2021, 07:12:19 »
Sehmus iyi çoçuk o vatandaşın başında olduğu takıma kaptırmayalım.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #9544 : 25 Haziran 2021, 08:12:12 »
Ben mi yanlış okudum diye tekrar baktım, ''Lider oyuncu değil, %50'sini gösteremez, güzel turşu olur!'' gibi sözler söylediğiniz bir oyuncuyu kadronuzda istemezsiniz herhalde, aksi tutarsızlık olur.

Şehmus, Alperen piyasada yokken de Bandırma'da çatır çatır oynuyordu, gayet de verimliydi. Geçen sezon da takımın en iyi 3 oyuncusundan biriydi, birçok maçta da Beşiktaş'ı ipten aldı. Benim bakış açım bu. Bu bağlamda zaten Şehmus'u Fenerbahçe'ye istiyorum ve çıkış parası verilmesini de normal buluyorum. Elbette Beşiktaş'ın istediği değil, bizim şartlarımızda. Şehmus'u Anadolu Efes'e kaptırmak demek, BSL'de yine handikaplı bir sezon geçirmek demektir. İsmet, Şehmus ve Metecan eklemesi bizi BSL'de geçen seneye göre %100 rahatlatır. De Colo, Guduric, Vesely'i dinlendirebilme olayına hiç girmiyorum, ki en önemli nokta bu zaten.

BSL'yi boşverelim kafasını hiç anlamamakla birlikte, orayı boşversen bile, burada kullanmak zorunda olduğun oyuncu rotasyonu olacak. Sonra De Colo, Guduric ve Vesely gibi adamlara da burada 20-25 dakika süre vermek zorunda kalıyorsun. Gençleri sahaya sürelim falan diyerek de birbirimizi kandırmayalım. BSL'de 2 maç kaybedince başta koç olmak üzere oyuncuların ne anası ne bacısı kalıyor.

Valla sadece sehmus degil, ercan da dusunulse keske.... hatta alinip bu sene kirada kalabilse besiktasta. Bu yaz mehmet okur la ekstra calisacagi soyleniyor milli takimdan sonra. Ciddi fayda saglayacaktir.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #9545 : 25 Haziran 2021, 08:41:27 »
Polonarada gelirse q seviyesi iyi olan oyuncu sayımız 6 olur.İsmetide katıyorum.İzledik Alman milli takımdan biliyoruz.Henry dağınık.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #9546 : 25 Haziran 2021, 09:21:54 »
Polonarada gelirse q seviyesi iyi olan oyuncu sayımız 6 olur.İsmetide katıyorum.İzledik Alman milli takımdan biliyoruz.Henry dağınık.

Abi İsmet ilk kez fenerbahce ile bu seviyeye cikacak. Henry yillardir bu platformda. Bu yorumla hem Henry yi yeriyorsun, hemde İsmet uzerine gereksiz ekstra misyon yukluyorsun .....

Bende İsmet in yillarca takimda kalacagina inaniyorum ama ilk senesinde 5-6 dakika ortalama sure almasindan fazlasini beklemek haksizlik.... hersey adim adim gelir.... (Doncic degilsen)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #9547 : 25 Haziran 2021, 09:50:13 »
Yerli oyuncu kalitemizi artırmamiz sart. Isin kotu tarafi seneye yillar sonra devşirme oyuncumuz olmadan oynayacagiz.  Bu duruma acil çözüm bulmak gerek.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9548 : 25 Haziran 2021, 09:55:51 »
Bjk'deki James Blackmon Eurolig seviyesinde zayıf mı kalır acaba yoksa Pierre gibi mi olur ? Bence iyi oyuncu. En azından alınıp yerli yapılabilir.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2021, 09:56:20 Gönderen: Zoltan Gera »

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9549 : 25 Haziran 2021, 10:08:57 »
Bjk bence Şehmus'u kesinlikle satmak isteyecektir. Adamlar zaten baskette iddiası olan bir camia değil ve Şehmus'u bu sene satmazlarsa seneye bedavaya gidecek. En azından üç beş bişeyler alıp Sergen'in maaşına ek yaparlar.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2021, 10:09:12 Gönderen: Zoltan Gera »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #9550 : 25 Haziran 2021, 10:18:18 »
İsmeti Alman milli takımdan da biliyoruz.Pierre iyi niyetli ama dağınık bazen çok gereksiz penetrelerle top kaptırıyor.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #9551 : 25 Haziran 2021, 10:22:18 »
Şehmusun bjk de 2023 e kadar kontratı var ama bi şekilde vizyona çıkmak için daha göz önünde olmak için bjk den ayrılıp euroleague yapmak ister, ama bu sene ama gelecek sene olur bilemeyiz. Alperen gibi parlak bi nba draft şansı olmadığı için bi şekilde kendini parlatması gerek kariyerini daha ileriye taşıyacaksa. Bi yerde bence oyuncu da bana bi kolaylık sağlayın der menejerine. Bu yüzden de bence kulubunun de menejerinin de istediği o fahiş bonservis bedeli er ya da geç daha makul seviyeye gelecektir.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2021, 10:26:48 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #9552 : 25 Haziran 2021, 10:24:52 »

Üstat yazdıklarım açıklamaya ihtiyaç duymuş o yüzden biraz yazayım :)

Oyuncuya turşu demek istemedim. vermesinler turşunu kursunlar dedim. Şehmuz bu ligde alınabilecek en iyi türk.
%50 verimi düşeri de şundan dolayı söyledim. Blackmoon ve Alperen çok büyük tehditlerdi. Onu biraz daha rahat oynamasını sağlıyordu. BJK bu sene futbolda para harcayacağı için basketi minimum ile geçecektir. Blackmoon ve Alperen ayarında oyuncu alamazlar ve karşı takımın bütün odağı şehmuza geçecek.

Şuandada üzerinde o kadar baskıyla oynayacak liderlik özelliği/tecrübesi bence yok. Bu durumda eski şut yüzdesi ve verimliliği azalır demek istedim.

Hem klübümüz zarar etmesin hemde millete boş yere takım kuracak parayı vermeyelim diye düşünüyorum.

Koçları dahil bütün takımın bütçesini şehmuz un satışına bağlamışlar ve sanki hiç bir problemleri yok ve bu parayada ihtiyaçları yokmuş gibi hergün haber pompalıyolar.

Yoksa şuanki gençlerden EL seviyesi ve üzeri kalibrede bir oyuncu çıkacaksa Şehmuz ilk 3 te.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #9553 : 25 Haziran 2021, 10:29:43 »
Bu hikayenin sonunda Şehmus bize kalır dostlar.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9554 : 25 Haziran 2021, 10:44:19 »
Şehmus'un NBA şansı olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla 300 bin üstü bir buy-out çılgınlık olur.