Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007591 defa)

0 Üye ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #9600 : 26 Haziran 2021, 13:32:04 »
Belki de nando vesely guduriç Pierre gibi adamları olmadığı içindir

Konu sapti ... GOAT kavrami na atif yapti iloturo... Goat olsa onlar olmasa da en kotu top 8 yapmasi lazimdi dedi, ki hakli.

Bizde gosterecegi performanstan bagimsiz oyuncu beklentisi icin ornek verdi.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı hangul

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #9601 : 26 Haziran 2021, 13:34:41 »
Lorenzo için 'gözler sloukas sonrasi guard gormus'

Ne yalan soyleyeyim, Sloukas'tan sonra iceri penetre edebilen bir gard gorunce buna benzer seyler dusunmustum. Belki bir de Pierre'in Kalinicten daha faydali oldugunu. Ama yorumunuzda haklisiniz, gecen sene ilk maclardaki oyundan sonra biraz gerceklikle iliskimiz kopmustu. Sonra nereden nerelere geldik. Gecen seneki kadroyla ilk 8 e girmemiz basariydi ama ust seviye kadrolara karsi ilk 8 e giremeyen bir Baskonia, Valencia kadar direnememiz kotuydu. Bu sene final four yapabilirsek ve takim lig finali dahil hicbir seride geri adim atmazsa basarilidirlar bence. Ilk 8 ve hicbir seride geri adim atmazlarsa da ben gonul koymam:)

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #9602 : 26 Haziran 2021, 14:05:21 »
Henry ve polonaranin oldugu takim o yüzden mi top8 yapamadı. Goat olmak kolay mı?
Shayok, booker takviyesiyle sampiyonluk konuşulmaya başladı.

Bak gecen sene yazılanlara vaktin varsa.
Lorenzo, hamilton, eddie, ulanovasa falan neler deniyordu.

Lorenzo için 'gözler sloukas sonrasi guard gormus'
Hamilton icin lauvern sonrasi cok atletik ve iyi bir uzun gelmis'
Ulanovas kalinicten iyiymiş
Eddie avrupanin en iyi sutoruymus

Daha neler neler. Simdi bu sene kurulan kadroda da shayok ve booker ne vereceği şüpheli adamlar. Jaiteh hamiltondan ne farki var pek bilmiyorum.
Polonara ve henry iyi isimler ama sadece bunlarla olmaz. Bizim en güvendiğimiz vesely, guduric bile play off dönemleri sıçıp batırıyor. Basarili oldugumuz dönemlerde ipler bogdan, udoh, boby, wana gibi isimlerin elindeydi. Ben vesely ve guduya dahi pek güvenemiyorum.

Baskonianın son 8 yapamasının nedeni sportif talihsizlik.Bence 18 takımın olduğu yerde play off katılımı daha çok olmalı.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #9603 : 26 Haziran 2021, 14:15:39 »
Uçarız kaçarız demiyorum ama daha basketbolcüye benzer isimler geliyor yerli yabancı.Takım sayısı artmışken 8 takım az eleme heyecanını artırmalı organizasyon.

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #9604 : 26 Haziran 2021, 14:29:35 »
Barthel o kadar etkisiz eleman çıktı ki ne 4 numarada özellikle şut atma alan açma konusunda fayda verdi ne de potaaltında bi caydırıcılık sağladı. Barthel giderse tamamen kişisel tahminim bence savunma yönü ağır basan bi 5 ten ziyade bence polonara'nın arkasına alternatif şutu da olan bi 4 alacaklar gibi hissediyorum. Ama potaaltında caydırıcı bi uzun eksikliğimiz bence de kesinlikle var.

Pierre- Polonara- Vesely hatta metecan bile 3 5 dakika da olsa katkı verebilir 4 numaradan. 5 de ise sadece vesely var güven veren ( ki o da en kritik anlarda bir çok kez takımı yalnız bırakabiliyor)
Bilmiyorum Booker ahmet ikilisine güvenip vesely'i daha çok pivot oynatsak yıpranacak ki switch de çok tepeye çıkmak zorunda kaldığı içinde çember etrafında iyi ribaund alacak uzun gerekiyor. Vesely mecburen 4 gibi oynayıp yanına uzun gerekiyor.
Dediğin gibi abi barthel hiçbir şeyi tam yapamadığı için eksik kaldık. Ben barthelden çıkıyor olsam o ücrete fena olmayan bir uzun almaya çalışır, Vesely'e de daha çok 4 gibi kullanır daha az yıpratırdım.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #9605 : 26 Haziran 2021, 14:56:22 »
Aynen ben de polonara ve henry olmadigi için 2.viteste oynayan efesten 90 fark yedigimizi düşünüyordum. Biraz siksalar 120 fark atarlardı.
Hatta son maç micic ve larkin oynamadi bile ama bizde de pierre yoktu. Gerci o olduğunda da 30 fark yemiştik euroleagude. 
Bazi şeylerin bu kadar kolay söylenmesi hep geçmişe olan bir ozlem. Sizi de anlıyorum. Ben de istiyorum ama olmuyor. Obra da gelmiyor, eski oyuncular da yok. Eski saygınlığımiz da yok. Bunu kabul etmek lazım. Etmeyene de bisiy diyemem.
Bende zaten polonara ve henry geldi artık ortalığı dağıtacağız demek istemiştim. Ben bu adamlara süper harika goat falan demiyorum. Efes’e nerden geldi konu onu da anlamadım. Evet henry polonara gibi adamların ( yani düzenli süre alabilen ortalama üzeri adamların) yanında nando vesely guduriç gibi silahları olan takımın f8 yapacağını düşünüyorum. Çok mu yanlış bir düşünce acaba
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #9606 : 26 Haziran 2021, 14:57:07 »
-Barthel out, o fiyata bulunabilecek sağlam bir çember savunucusu in (Hunter).
-Bir deneme combo gard/PG in.
-Şehmus+yerli bir uzun in.

Beklentilerim bu yönde. Vesely gerektiğinde çok da güzel 4 oynayabiliyor, malum. Şampiyonluğumuzda Udoh'un yanında 4 oynadı hep. O bakımdan Hunter tarzı bi adama okeyim. Şehmus için orta yol bulunursa ve üstüne bir de potansiyelli bir yerli uzun gelirse NBA'i bekleyip bir de PG çekebiliriz ve kağıt üstünde olabilecek en iyi kadro olur. Barthel gider de yerine uzun gelmezse her zamanki eksik kadro haliyle başlarız lige, hoş olmaz.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #9607 : 26 Haziran 2021, 14:58:07 »

Baskonianın son 8 yapamasının nedeni sportif talihsizlik.Bence 18 takımın olduğu yerde play off katılımı daha çok olmalı.
Aslında NBA tarzı bi play-in olayı güzel olabilir. Rekabeti de arttırır.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #9608 : 26 Haziran 2021, 15:12:24 »
Bende zaten polonara ve henry geldi artık ortalığı dağıtacağız demek istemiştim. Ben bu adamlara süper harika goat falan demiyorum. Efes’e nerden geldi konu onu da anlamadım. Evet henry polonara gibi adamların ( yani düzenli süre alabilen ortalama üzeri adamların) yanında nando vesely guduriç gibi silahları olan takımın f8 yapacağını düşünüyorum. Çok mu yanlış bir düşünce acaba

Şöyle de düşünebiliriz. Melli ve Wanamaker Bamberg’de beraber oynadıkları dönemde goat değillerdi ama yükselişte iki oyuncuydu; Bamberg de dikkat çeken bir takımdı ama Playoff yapamamıştı. Henry ve Polonara o seviyelere çıkabilir mi bilmiyorum ama bu senenin önemli oyuncuları oldukları kesin. Artı Pierre de Polonara’yla geçmişte beraber oynadı.

Elimizde hala Vesely ve DeColo var. Derin kadroyla onları destekleyebilirsek herşey olabilir bence. Sonuçta her yıl yıldız sayısı azalıyor ve takımlar birbirine yaklaşıyor

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9609 : 26 Haziran 2021, 16:11:58 »

Hepimiz zaten hem fikiriz bu takimin top8 adayi olduguna hatta final 4 u zorlayacak kalitede oldugunun ....

Ama sampiyon takim nasil olur konusuydu tartışılan.... Boyle bir kadro illa Goat tabir edilecek bir oyuncuyla sampiyon olacak demek degil. Ama 1 adet oyle bir oyuncu olsun ister gönül....

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #9610 : 26 Haziran 2021, 16:15:19 »
Degil, zaten top8 gercekci hedef bence.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9611 : 26 Haziran 2021, 16:50:55 »
Gayette doğru bir düşünce abi bana kalırsa.Millet şu piyasada sıfırdan takım kurup mike james,34üne gelip el baskısını kaldıramayacağını daha ilk maçtan buram buram gösterecek milos,takım düzenlerini zerre umursamayıp el'in en çok kazanan oyuncularından olmayı garantilediği için takım değil,tamamen bireysel odaklı oynayan shved'le şampiyonluk falan geleceğini düşünüyor galiba.2021 yılındayız,hala şu teodosic sevdasından vazgeçilemedi bir türlü.Bir de komik olan şu kadar dar pazarda yapılabilecek en doğru hamlelerden biri olan Henry bile eleştirilecek konuma geldi.Ama ben yinede söyleyeyim,booker harici şu ana kadar yapılan tüm transferlerle ilgili yapılanmayı eleştiren herkes,ileride söylediklerine çok pişman olacaklar,özellikle henry konusunda.Mevcut el pazarında istesende larkin gibi,micic gibi sana şampiyonluk yolunun %30unu tek başına geçebileceğini vaadeden bir kısa bulamazsın artık.Larkin bile bir kumardı,ergin ataman o riski aldı ve kazandı,ama artık öyle bir isimde yok pazarda.Mike james brooklynden kontratı kapmış,neden gelsin adam buraya.Milos dediğin adamı çok çaresiz kalırsan 250k buyouta eklersin kadrona,öbür türlü şu kadar açlık seviyesi yüksek bir takıma eklenmesinin zaten en ufak bir mantığı dahi yok.O yüzden şu top 8 muhabbetlerine falan asla katılmıyorum.Evet bench tarafı için bariz olan hala bir 1 ve 4/5 eksiğimiz var ve şu dönemde görülen o ki bunlardan sadece bir tanesi yapılacak.Diğer ekleme için hala arayışlar var anlaşılan,ama son yılların belkide en doğru geçirilmiş transfer sezonu oluyor bizim adımıza.Henry dediğin adam el de mevcut kısalar arasında larkin veya micic'i savunması için karşısına koymayı isteyeceğin isimler arasında net ilk sıradadır.İlla ki hücumda defoları olacak tabi ki,ama şu süreçte bundan daha doğru bir aday da olamazdı bu takım için.Keşke efes maçları sezonun başına denk gelse de bunu bir güzel izleyip örnekleriyle de görebilsek.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2021, 16:53:12 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9612 : 26 Haziran 2021, 16:58:39 »
Bu arada eleştirilen Henry'i gelecek sezon hedefi tamamen şampiyonluk üzerine bir kadro kurmak olan Real'de listenin başına yazıyordu,hatta tekliflerini bile iletmişlerdi baskonia tarafına.Ama ispanya liginde daha önceden geçerli olan bir transfer maddesi var,oyuncunun yerel ligde başka bir takıma kaptırılmaması açısından bazı oyunculara sunulmuş bir madde,hatta bunun bir benzeri valencia dönemindeyken nando'ya da yapılmıştı.Yani Baskonia'nın niyeti Henry'i reale kaptırmamaktı aslında,hatta kendi takımlarında tutmayıda çok istediler.Özellikle son günlerde henry ve polonara için hala bizim oyuncularımız şeklinde açıklamaları vardı.Ama savaşı kazanan taraf biz olduk.Yani uzun lafın kısası beğenilmeyen henry'i gelecek sezonun belkide en iddiali takımı bizzat kendi istedi ama alamadı.Ama sorsan kimse henry hedeflemedi,o kadar çöp adam ki sadece biz istedik,piyasada başka rakibimiz yoktu onun için,o yüzden bize geldi.Herkes kendi çerçevesinden bakmak isteyince olay bu kadar basitleşir tabi,söyleyecek bir şey yok

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9613 : 26 Haziran 2021, 18:08:52 »
....Henry dediğin adam el de mevcut kısalar arasında larkin veya micic'i savunması için karşısına koymayı isteyeceğin isimler arasında net ilk sıradadır....

Kesinlikle...

Bir ekleme de rebound katkisi olarak ta cok etkili.... Sadece rebound almaktan bahsetmiyorum, dogru yerde durup box out yapmasi da cok iyidir Henry nin...

Her anlamda gecen seneye gore takimi yukari itecek bir isim... De Colo, Guduric ve Vesely yi de cok rahat ettirecegine ve performanslarina katki saglayacagina eminim.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #9614 : 26 Haziran 2021, 18:13:15 »
Teo su anki guardlarin hepsiyle top diye oynar. Eurocup ve İtalya mvpsi oldu adam. Gülüp geçiyorum artik. Ataman da micic giderse teoyu düşünüyor. Henry gelmis. Teoya bok atıyoruz. Iflah olmayız biz.