Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006614 defa)

0 Üye ve 110 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #9720 : 27 Haziran 2021, 16:42:16 »
Ayrıca sezon ortası hamlelere ben çok karşıyım sistemi sezon başından kurup mesela oynanan kumar transferlerinide sezon başında yapmak lazımki sezon ortası o kumarı başka bir kumarla değiştirme şansımız olsun.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #9721 : 27 Haziran 2021, 16:43:56 »
Ayrıca sezon ortası hamlelere ben çok karşıyım sistemi sezon başından kurup mesela oynanan kumar transferlerinide sezon başında yapmak lazımki sezon ortası o kumarı başka bir kumarla değiştirme şansımız olsun.

Sezon ortasinda bir sakatlik olur.... kalakalirsin .... Bir Emniyet kemerin olacak.... ya da Real gibi, bana ne butceden istersem alirim kime ne diyeceksin ki, bizim o donem geceli cok oluyor
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #9722 : 27 Haziran 2021, 16:44:49 »
Yine O’Quinn tipi bir kumar oynayacaksa Gherardini olası ağır eleştirilere hazır olsun.
ABD’li oyuncuların sisteme uyumları çok önemli ve bu yüzden takıma erken uyum sağlamaları çok değerli.

NBA’den gelecek olası isim ise guarddır bence.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #9723 : 27 Haziran 2021, 16:45:45 »
Sezon ortasinda bir sakatlik olur.... kalakalirsin .... Bir Emniyet kemerin olacak.... ya da Real gibi, bana ne butceden istersem alirim kime ne diyeceksin ki, bizim o donem geceli cok oluyor

Abi koskoca fenerbahceyız sezon ortasında gelecek adam zaten 200-300 bin dolar bandına gelir onuda verelim gitsin yani

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #9724 : 27 Haziran 2021, 16:47:31 »
bunu en rahat alttaki gibi tablolarda gorursun... bence sezon baslangici durum bu...

bunun ustune seyhmus gelmesi olasiligi da var ki ... 1 ve 2 den 6-7 dakika alip ona aktarman lazim....
20 dakikalik bir 1-2 numara gelirse sence kimden nasil sure alirsin ve takimda huzursuzluk yaratmadan oynatirsin?
Guduric, henry De colo ... bu adamlari 20 dakikanin altinda mutlu edemezsin ... o zaman niye geldik derler....

Bence Max 10 dakika oynayacak bir kisa gelebilir gelirse... Bu nedenle Teo, ya da 3 sene onceki Bobby super olurdu

Sende tablonu yap degerlendir bence..
Abi guduric artık 2.opsiyon olmayı kabul etmeli bence.Yani her şeyden önce takımın çıtasını yukarı çıkaracak en büyük kararda bu gibi hatta,tabi ki nandoyla yakın verim vermeyecek ama kenardan güçlü bir skor opsiyonu olarak gelmesi gerek eğer hedefi yüksek tutuyorsak,çünkü her ne kadar geldiği ilk dönemler iyi oynamış olsada,po sonrası çok büyük düşüşe geçti,bence yavaştan yedek için hazırlamak lazım onu rol bakımından.Bir de nandoyu kendi pozisyonu haricinde 1de ortalama 8dk süre vermekten ziyade,gudurici yedeğe çekip nandoyu kendi bölgesinde sezon genelinde de ilk opsiyon olarak kullanmak daha iyi olmaz mı.Bir de bu görseldeki durumda başka bir oyun kurucuya ihtiyacımız yokmuş gibi bir görüntü oluşuyor aslında ama ben ne nando’nun,ne de guduric’in artık çok büyük bir problem olmadığı sürece 1de süre almamalarından yanayım,oraya direk onların sürelerini toplamda alabilecek bir yabancı kısa eklersek,hem her açıdan kısa rotasyonun güçlendiririz,hemde henrynin yanında ismette varken en kötü senaryoda kalan süreleri de ismete dağıtırız
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2021, 16:50:28 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #9725 : 27 Haziran 2021, 16:49:40 »
aynen bu kadronun en son dokunusu bu oyuncu olabilir ... ama bence de olasi degil ... ne Teo gelir, ne de piyasada oyle oyuncu var...

Ya NBA misali takim kurgusu icin guvenilir Vetaranin olacak ya da genc yetenek .... ama avrupa da son 2 senedir ikisi de yok.
Hakikaten sunu anlamiyorum ben simdi su düşüncemi Cem'e, Kemal'e söylesem anlardı. Soyluyorum da zaten.. bak sen de anlamışsın.
Genç jenerasyon  anlamiyor. Ben de bir sıkıntı var galiba. Yada jenerasyon farkı.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9726 : 27 Haziran 2021, 16:50:05 »
Abi koskoca fenerbahceyız sezon ortasında gelecek adam zaten 200-300 bin dolar bandına gelir onuda verelim gitsin yani
Tam hesap oyle degil iste... Guduric misali oyuncu getirmek gerekiyor. O da 2-3 milyon seneligin yarisini oduyorsun...

Ayni mantikla menajer de sunu soyluyor; 1 milyon senelik alacak bir oyuncu super degildir. Deneme transferi yada gorev adamidir.  Parayi ona harcayacagima; ara transferde 2-3 milyonluk bir oyuncu getiririm (tabi yarisini odemis oluyor) eksik gideririm senelik butcem de sasmamis olur diyor....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9727 : 27 Haziran 2021, 16:53:26 »
Abi guduric artık 2.opsiyon olmayı kabul etmeli bence.Yani her şeyden önce takımın çıtasını yukarı çıkaracak en büyük kararda bu gibi hatta,tabi ki nandoyla yakın verim vermeyecek ama kenardan güçlü bir skor opsiyonu olarak gelmesi gerek eğer hedefi yüksek tutuyorsak,çünkü her ne kadar geldiği ilk dönemler iyi oynamış olsada,po sonrası çok büyük düşüşe geçti,bence yavaştan yedek için hazırlamak lazım onu rol bakımından.Bir de nandoyu kendi pozisyonu haricinde 1de ortalama 8dk süre vermekten ziyade,gudurici yedeğe çekip nandoyu kendi bölgesinde sezon genelinde de ilk opsiyon olarak kullanmak daha iyi olmaz mı.Bir de bu görseldeki durumda başka bir oyun kurucuya ihtiyacımız yokmuş gibi bir görüntü oluşuyor aslında ama ben ne nando’nun,ne de guduric’in artık çok büyük bir problem olmadığı sürece 1de süre almamalarından yanayım,oraya direk onların sürelerini toplamda alabilecek bir yabancı kısa eklersek,hem her açıdan kısa rotasyonun güçlendiririz,hemde henrynin yanında ismette varken en kötü senaryoda kalan süreleri de ismete dağıtırız

Buna artik ben bile cevap yazamam.... Guduric gercekten ozveri ile yalvar yakar o fiyata geldi. Su an biraksan ustune atlayacak kac takim var... Sen bir de adami ezelim diyorsun ......

Ha olur Real in yaptigi gibi buyuk bir para verirsin adamda icinden gelmesede parayi kaybetmemek icin oynar....

Yani yorum yapamiyorum inan ... saka yapiyorsun sanirim.... ya da NBA kurgusu hayal ediyorsun avrupada....

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #9728 : 27 Haziran 2021, 17:00:59 »
Buna artik ben bile cevap yazamam.... Guduric gercekten ozveri ile yalvar yakar o fiyata geldi. Su an biraksan ustune atlayacak kac takim var... Sen bir de adami ezelim diyorsun ......

Ha olur Real in yaptigi gibi buyuk bir para verirsin adamda icinden gelmesede parayi kaybetmemek icin oynar....

Yani yorum yapamiyorum inan ... saka yapiyorsun sanirim.... ya da NBA kurgusu hayal ediyorsun avrupada....
Guduric’in kontratına Murat Murathanoğlu çok çok düşük bir rakama anlaştığımızı söylemişti,ben de ona istinaden bundan bahsediyorum,zaten gudurici direk keselim demiyorum ki,ama 1 den ziyade 2 veya 3 te süre ayırdığımız takdirde en azından 1 için bir boşluk daha açılıyor hamle yapmamız için,yani pierrei 4e atacak olsak gudurici 3.te ilk seçenek olarak kullanmak tabiki de en ideali ama pierre 3te devam edecek gibi,onunda yanında zaten shayok var,yani ya 1 ya da 2 de oynama ihtimali kalıyor geriye,1de koç ne kadar oynatacaktır en fazla,o yüzden 2de yedeğe düştüğünü söylüyorum,yani eğer bir kısa daha gelirse,3 te pierrei asla kenardan getirmeyiz,4te de polonara aynı şekilde,o zamanda otomatik olarak nandonun arkasına düşüyor zaten

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9729 : 27 Haziran 2021, 17:04:46 »
Guduric’in kontratına Murat Murathanoğlu çok çok düşük bir rakama anlaştığımızı söylemişti,ben de ona istinaden bundan bahsediyorum,zaten gudurici direk keselim demiyorum ki,ama 1 den ziyade 2 veya 3 te süre ayırdığımız takdirde en azından 1 için bir boşluk daha açılıyor hamle yapmamız için,yani pierrei 4e atacak olsak gudurici 3.te ilk seçenek olarak kullanmak tabiki de en ideali ama pierre 3te devam edecek gibi,onunda yanında zaten shayok var,yani ya 1 ya da 2 de oynama ihtimali kalıyor geriye,1de koç ne kadar oynatacaktır en fazla,o yüzden 2de yedeğe düştüğünü söylüyorum,yani eğer bir kısa daha gelirse,3 te pierrei asla kenardan getirmeyiz,4te de polonara aynı şekilde,o zamanda otomatik olarak nandonun arkasına düşüyor zaten

yukaridaki gibi bir tablo ile konustugunu aktarsana ... 20 dakikalik bir kisa daha koyarak .... Soylediklerini matematiklestir, gorsellestir... zaten ayni noktaya geliriz ....

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #9730 : 27 Haziran 2021, 17:26:41 »
İkisinide al(a)mayız ama wilbekinla Ersan cuk otururdu hamle şansında olur bobby oynamayacak heralde boşta bir devşirme hakkın var wilbekin çok büyük kumar ama başka devşirme kim var ki mecburen yapılmalı yapılmaya çalışılmalı larkin giderse efes ne yapar eder alır işin aslı bu derseniz 2. mike james vakası olur birşey diyemem tabii fakat itoudis farklı bir adam bizim koç amerikalı sayılır idare ederse o eder artı sahada 3 general olacak sadece 1 generalle birlikte yol çizilebilir atıyorum vesely sahadayken wilbekin yada decolo sahadayken kullanılabilir kontrol edilmiş bir konfor alanı açılmış olur
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2021, 17:52:22 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #9731 : 27 Haziran 2021, 17:46:34 »
yukaridaki gibi bir tablo ile konustugunu aktarsana ... 20 dakikalik bir kisa daha koyarak .... Soylediklerini matematiklestir, gorsellestir... zaten ayni noktaya geliriz ....
Abi buradaki süre dağılımları da şu an için çok değişken değil mi sizcede,yani süre dağılımı için yeni gelenleride bir takımda görmek lazım,o yüzden ben ne yazsam şu an ideal dağılım olmayacak,mesela ismet örneğinden gidecek olursak,eğer hedef bir maç oynayacaksak ismeti belki o maç hiç oynatmayabilirizde bir ihtimal,ama onunda haricinde bu yeni geleceklerin takıma ne kadar uyum sağlayacaklarını bilmiyoruz,mesela pierre gelmeden önce max 15dk oynar deniliyordu,adam el deki son maçlarının neredeyse tamamında +30dk süre aldı,belki bu etkinin bir benzerini de shayok yapacak bunu şimdiden bilemeyiz,o yüzden buraya yazacağımız sürelerden ziyade,oyuncuların adaptasyon sürelerini tamamladıktan sonra bu planlamayı yapmak daha doğru olur bence
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2021, 17:47:33 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9732 : 27 Haziran 2021, 17:53:06 »
tabiki net sure yazamazsin, bunun adi ustunde kadro planlamasi .... yani olasi bir kadro yapiyorsun, insanlarin rolunu belirliyorsun ... 1 numaraya 10 tane 20 dakikalik adam alirsan 40 dakikalik pozisyona 200 dakika 5 top gerekir....

Bu basitce kurgunu ve rollerinin kafandaki gibi dagittiginda nasil gozukuyor onu goruyorsun... Yani kafanda teorik olarak soylediklerinin olasi olup olmadigini goruyorsun.....Bunu yapinca sende goreceksin bir tane daha 20 dakikalik oyuncuya yer yok 1 numarada....

yada elden birilerini cikarman lazim ....

Bir ara Shaq soyluyordu 4 shaq 4 kobe 4 Jordan li kadro kurarsan birinci ayda 6-7 kisi olur gerisi hapse gider... Dengeyi saglaman lazim ... 

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #9733 : 27 Haziran 2021, 17:55:08 »
Sevgili kardeşim. Zaten adam bize gelmeyecek. Laf olsun diye konusuyoruz. Obra en iyi döneminde istedi. O zaman da gelmedi. Bu adamın oyuncu kalitesi en iyi döneminde de tartisiliyordu. Yaşı su aşamada isin bahanesi.
Ben takimdaki guard kalitesini artırmak için teo, serrod, delaney, adams gibi bir isim lazim demiştim. Bu adamlarin varlığı takimin kalite seviyesini yukari çeker. 40 dk oynayip 20+10 yapmayacak elbette adam ama takimi oynatmasi ve kendisine güvenilen ve saygı duyulan bir guard
olmasi açısından da bize level atlatir. Looser deniyor. Ben fenerbahceliyim ama bizim kadar looser bir camia görmedim. Futbol, basketbol, voleybol. Hic farketmez. Biz ki binlerce kişi önünde ben de o salondayken cok daha güçlü oldugumuz sene vakifa yenilip Avrupa şampiyonluğunu, namaglup finale cikip gsye yenilip bayan baskette euroleagui vermis camiayiz. Futbolu saymiyorum saymakla bitmez.
Su aşamada yanlışa düşülen nokta eurolegue kalitesi diye sanal bir seviye oluşturulması. Euroleaguede az parlayan adam nba yapiyor. Yapmayanlar da efesteki gibi ortaligin tozunu atiyor ama artık basketbol eskisi gibi oynanmıyor. Evrim geçirdi. Bunu diye diye dilimde tüy bitti. Tutanın degil atanın başarılı oldugu bir dönem geçiriyor basketbol. Yunan takımlarının başarısız olma nedeni de bu. Caga ayak uyduramiyorlar.
İsteyen eleştirir, isteyen savunur, bunda sıkıntı yok ama argümanlar sığ ve tasak geçilir tarzda olunca seviye de düşüyor.
abi ben senin demek istediğini anladım kaliteyi max ne kadar artırırsak o kadar artıralım diyosun benim düşüncem teo denildiği gibi çöp bi oyuncu falan değil ama biz eskisi kadar yüksek süre alamayacak bi teo için yüksek maaş kumarını oynamamız riskli olur.eğer ciddi indirim yapacaksa buyursun gelsin en kötü nandoyla yan yana sahada çok fazla kalmazlae böyle bi çözüm buluruz.ama ne olursa olsun bi kumar ve ekonomik durumu bizim gibi olan bi takım için risk seviyesi yüksek.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #9734 : 27 Haziran 2021, 18:07:28 »
tabiki net sure yazamazsin, bunun adi ustunde kadro planlamasi .... yani olasi bir kadro yapiyorsun, insanlarin rolunu belirliyorsun ... 1 numaraya 10 tane 20 dakikalik adam alirsan 40 dakikalik pozisyona 200 dakika 5 top gerekir....

Bu basitce kurgunu ve rollerinin kafandaki gibi dagittiginda nasil gozukuyor onu goruyorsun... Yani kafanda teorik olarak soylediklerinin olasi olup olmadigini goruyorsun.....Bunu yapinca sende goreceksin bir tane daha 20 dakikalik oyuncuya yer yok 1 numarada....

yada elden birilerini cikarman lazim ....

Bir ara Shaq soyluyordu 4 shaq 4 kobe 4 Jordan li kadro kurarsan birinci ayda 6-7 kisi olur gerisi hapse gider... Dengeyi saglaman lazim ...
Abi 20dakikalık kısmını lafın gelişi diyorum tabi,illa net 20 dakika alsın diye değil ama biz zaten normalde bile her pozisyona 2 yabancıyla başlamadık mı bu sezon başında da
Yani Perez-Brown-Bobby
Nando-Guduric
Pierre-Ulanovas
Barthel-Eddie
Vesely-O Quinn-Ahmet
Burada perezi sezon ortasında almamıza rağmen yinede oyun kurucu tarafını tek yabancıda bırakmadık,bobbyi de yerliden sayıyorum.O yüzden ben direk oyun kurucu bölgesinde de en az 2 yabancıyla başlarız diye henry yanına da birini daha çekeceğimizi düşünüyorum,kaldı ki zaten transfer yapılacak kısımlarda yerliler harici hala oyun kurucu tarafı için adaylarda var
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2021, 18:08:41 Gönderen: Scorpionur »