Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007522 defa)

hitmen ve 106 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #9795 : 28 Haziran 2021, 14:50:16 »
YA Teodosiç mi kaldı. Spa bile oynayamadı. Adam zaten sıkıntılı, eurolig her sene zorlaşıyor zaten. Alsa Cska alırdı.
Spanoulis 5 yaş büyük Teo’dan. Madem referans noktan Spanoulis, 5 sezon önce onun ne oynadığına bakmak lazım. İyi basketbol iyi basketbolcularla oynanır... Teo’nun dakikası ayarlanırsa büyük katkı verir oynadığı takıma. Dedim ya çarpılırsın bak :) Diğer taraftan, istesek de alamayız zaten zira yıllık 2.2 milyon dolar kazanıyor Bologna’da...

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #9796 : 28 Haziran 2021, 15:10:11 »
Spanoulis 5 yaş büyük Teo’dan. Madem referans noktan Spanoulis, 5 sezon önce onun ne oynadığına bakmak lazım. İyi basketbol iyi basketbolcularla oynanır... Teo’nun dakikası ayarlanırsa büyük katkı verir oynadığı takıma. Dedim ya çarpılırsın bak :) Diğer taraftan, istesek de alamayız zaten zira yıllık 2.2 milyon dolar kazanıyor Bologna’da...
SpA 2017 den beri kayıp ve gelen oyuncu ile koçları da mundar etti.Blatt baş edemedi. Teo zor adam ve zaten hassas çizgide ve  kırılgan bir yapıdayız. Bununla beraber Koç'un da isteyeceğini zannetmem adam hızlı ve atlet olacam diyor. Bize geçen yıl gelen geçen, dış şut sokuyordu.Nandoyu taşıyamadı takım geçen yıl.
NBA öncesi çok istedim ama artık çok geç. Biz ona geç kaldık.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9797 : 28 Haziran 2021, 15:14:52 »
Melli ve Bjelica çok zor hatta ihtimali bile yok bence. Zaten Bjelica muhtemelen NBA de kalacak.

Abi bence de yok, haklısın zaten. Ama olur da buralara gelirse ne yapıp edip alınmalı. Olmadı piyasayı yükseltmeli. Zaten pota altımız muamma. Vesely 5 var 2 yok, Devin muamma, Ahmet saymıyorum bile, Polonora alışma süreci vs... Udoh'tan beri buradaki açığı kapatamadık gitti. Herkes guard diyor haklı olarak ama kaç senedir hep ezildik pivot noktasında. Hem sayısal hem kalite anlamında buraya yatırım lazım.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #9798 : 28 Haziran 2021, 15:17:27 »
SpA 2017 den beri kayıp ve gelen oyuncu ile koçları da mundar etti.Blatt baş edemedi. Teo zor adam ve zaten hassas çizgide ve  kırılgan bir yapıdayız. Bununla beraber Koç'un da isteyeceğini zannetmem adam hızlı ve atlet olacam diyor. Bize geçen yıl gelen geçen, dış şut sokuyordu.Nandoyu taşıyamadı takım geçen yıl.
NBA öncesi çok istedim ama artık çok geç. Biz ona geç kaldık.

Kısa savunmamız felaket haldeyken Teo bizim için iki ucu keskin bıçak olur. Eğer 2. hatta şımarıklık olacak 3. opsiyon olarak cüzi bir rakama gelirse tamam derim. Yıllar önce bize gelecek diye haber çıktığında göbek atıyordum ama şu anki takımda olmaz maalesef

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #9799 : 28 Haziran 2021, 16:12:09 »
Baskonia polonara ile yolların ayrıldığını yazmış.  Hade h.o😀

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #9800 : 28 Haziran 2021, 16:23:26 »
Abi bence de yok, haklısın zaten. Ama olur da buralara gelirse ne yapıp edip alınmalı. Olmadı piyasayı yükseltmeli. Zaten pota altımız muamma. Vesely 5 var 2 yok, Devin muamma, Ahmet saymıyorum bile, Polonora alışma süreci vs... Udoh'tan beri buradaki açığı kapatamadık gitti. Herkes guard diyor haklı olarak ama kaç senedir hep ezildik pivot noktasında. Hem sayısal hem kalite anlamında buraya yatırım lazım.
Vesely için 5 var 2 yok söylemi olmamış.
Vesely sezonun önemli anlarına kadar hep var;sonrasında ise hiçbir zaman olmayacak.
Udoh o kadar büyük oyuncuydu ki Vesely’i bile sırtında taşıdı.Udoh’umuzu bulmamız gerekiyor bizim.
Bence sayısal artıştan ziyade kaliteli bir isim gerekirdi.Booker umarım o isimdir..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #9801 : 28 Haziran 2021, 16:35:06 »
 10 -15 dakika arası süre alacak veteran bir pivot almalıyız. vesely veya booker sakatlanırsa ortada kalırız. orada otello hunter boşta, o tarz başka biri de olabilir.
gard olarakta  nba den biri gelmeyecekse 32-34 yaşları arasında veteran biri çok iyi olur. ikili oyunu olsun, gerisini ne gerek yok. ama kim var bilmiyorum.
bu tarz iki adamı uygun bütçe ile alabillirz. ama almazsak iki noktada da sorun yaşayacağız her zaman ki gibi.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #9802 : 28 Haziran 2021, 16:52:23 »
Vesely için 5 var 2 yok söylemi olmamış.
Vesely sezonun önemli anlarına kadar hep var;sonrasında ise hiçbir zaman olmayacak.
Udoh o kadar büyük oyuncuydu ki Vesely’i bile sırtında taşıdı.Udoh’umuzu bulmamız gerekiyor bizim.
Bence sayısal artıştan ziyade kaliteli bir isim gerekirdi.Booker umarım o isimdir..

valla cogu yorumu anlarim ama fenerbahce formasi altinda bu kadar mucadele eden, emek veren bir oyuncuya bu yorumu kabul edemiyorum.... etmiyorum ....

Bu adam sakat sakat oynadi 1 sezon boyunca.... Sirf takimda alternatifi yok diye igneyle maclara cikti... Elini her imkani oldugunda o tasin altina soktu...

Senelerdir yanina bir destek verecek adam alamayanlara laf et .... Ligde, euroleauge de sonda basta demeden 40 dakika mac oynatmak zorunda kalanlara laf et ... Resmen hadsiz, anlamsiz bir yorum yapmissin... Udoh da onemli bir degerdi, ama Vesely e hakaret etmek icin kullanmak sacmalik.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #9803 : 28 Haziran 2021, 17:07:37 »
valla cogu yorumu anlarim ama fenerbahce formasi altinda bu kadar mucadele eden, emek veren bir oyuncuya bu yorumu kabul edemiyorum.... etmiyorum ....

Bu adam sakat sakat oynadi 1 sezon boyunca.... Sirf takimda alternatifi yok diye igneyle maclara cikti... Elini her imkani oldugunda o tasin altina soktu...

Senelerdir yanina bir destek verecek adam alamayanlara laf et .... Ligde, euroleauge de sonda basta demeden 40 dakika mac oynatmak zorunda kalanlara laf et ... Resmen hadsiz, anlamsiz bir yorum yapmissin... Udoh da onemli bir degerdi, ama Vesely e hakaret etmek icin kullanmak sacmalik.
Abi ben bunu anlamıyorum.Vesely’nin neden sezon sonunda hiçbir şekilde sağlıklı kalamadığına anlam veremiyorum.
Diyelim ki sağlıklı oldu,bu seferde mental olarak orada olamıyor.
Ne tür şekilde maçlara çıktığını bilmiyorum,ki sakatlığının ne kadar ağır olduğunu da bilmiyorum.İletişim ekibimiz hiçbir bilgi vermediği için benim aklımda hep Vesely’i Mart ayından sonra sil şeklinde kalmış.

Bu takım için iyi oynayan herkes beni mutlu eder ki Vesely’i bu sezonun en iyi oyuncusu olduğunu da yazmıştım sakatlanmadan önce.Ama bu adam neden her önemli anda ya sakatlanır ya formsuz olur ya da mental olarak bitik durumda olur?
Vesely ile ilgili güzel anılarımız var ama benim aklımda CSKA finali,Melli’li dönemde sakatlığı,bu dönem ki sakatlığı ve hatta yanlış değilsem Udoh’lu dönemde şampiyon olduğumuz süreçte de sakatlığı aklıma geliyor.

Ayrıca normal sezonda değerli,sonuçta orada başarısız olduktan sonra sonrasını görmemiz de mümkün olmuyor.Ancak ben hep bu son anlarda Vesely’de ki bu düşüşe anlam veremiyorum.
Anlamsız teknikleri vs..

Umarım yazdığımı anlatmışımdır.Evet Udoh’lu dönemde şampiyon olmasaydık Vesely bu kadar güzel anılmayabilirdi.

Yanına adam alın demişsiniz ama abi Vesely süperstar zaten.Sen şimdi George her PO batırıyor diye yanına Durant’i de mi alacaksın? Ancak Vesely’nin uzun süreler almasını doğru bulmuyorum çünkü sakatlanmaya çok meyilli bir adam kendisi.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9804 : 28 Haziran 2021, 17:39:58 »
Adam yapacagini yapmadi mi? seni kac kere final 4 a tasidi??? Udoh 2 sezon oynadi gitti, bu 7inci sezonu Vesely nin. Saygisizligi hakedecek bir oyuncu degil.

1-Bize o finalleri ve kupayi getiren hicbir oyuncuya laf etme hakki yoktur kimsenin....
2-Bu takima 500 e yakin maca cikti bu adam 7 sezonda ...
3-Euroleague de sezon ortalamasi 34 mac
4-1 sezon disinda her sezon tum menajerlerin yaptigi ilk 5 e secildi euroleage de
5-1 kez MVP secildi

Bunlar sans eseri milletin sirtinda yukselerek gelen basarilar degil... Bu adam Zoric Kleiza Sekulic degil.. Kime laf ettigine dikkat et biraz ... en azindan fenerbahce basketi gercekten takip eden bu takimi seven kimse bu laflara tahammul edemez....

Udoh olmasa ne olurdu, yada Udoh Vesely olmasa ne yapardigibi sacma tartisma mi olur??? O mantikta Udoh kac sezondur havlu salliyor, bu Udoh u degersiz mi kilar.. Kriter mi? .. Birsey tespit etmis gibi bos konusmanin alemi yok ... Ben kendi adima bu kadar ozveriyle mucadele etmis, bizim icin bu kadar degerli bir oyuncuya boyle bos ve saygisiz laf edilmesini kabul etmiyorum.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2021, 17:43:25 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #9805 : 28 Haziran 2021, 17:41:45 »
Vesely için 5 var 2 yok söylemini emeğini küçümsemek veya Vesely'i kötülemek için söylemedim.
Bana göre Avrupa'nın en iyisi. Salona forması bile asılmalı. Ama ona güvenilip sezona girilmez.
Yaptıklarını saymayacağım sayfalar yetmez. Ama su kaynattığı, sakatlandığı zaman halimiz ortada. Suçlu veya sorunlu da demiyorum. Bu adamı korumamız lazım, ona destek olacak adam lazım. Zamanında Udoh oldu, Melli oldu hatta Jason oldu. Ama sonrası olmadı.

Sakin olmak lazım, kimsenin hakaret ettiği yok. Yazışarak anlaşmanın zor tarafı bu. İletmek istediklerin karşı tarafa net bir şekilde geçmiyor ya da aktaramıyorsun. 

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9806 : 28 Haziran 2021, 17:54:42 »
Vesely için 5 var 2 yok söylemini emeğini küçümsemek veya Vesely'i kötülemek için söylemedim.
Bana göre Avrupa'nın en iyisi. Salona forması bile asılmalı. Ama ona güvenilip sezona girilmez.
Yaptıklarını saymayacağım sayfalar yetmez. Ama su kaynattığı, sakatlandığı zaman halimiz ortada. Suçlu veya sorunlu da demiyorum. Bu adamı korumamız lazım, ona destek olacak adam lazım. Zamanında Udoh oldu, Melli oldu hatta Jason oldu. Ama sonrası olmadı.

Sakin olmak lazım, kimsenin hakaret ettiği yok. Yazışarak anlaşmanın zor tarafı bu. İletmek istediklerin karşı tarafa net bir şekilde geçmiyor ya da aktaramıyorsun.

abi agir sakatlik gecirene kadar sezonda 62 mac ortalamayla 4 sene oynamis (ki o donem milli maclara da gidiyordu, onlari saymiyorum).... hangi vucut kaldirir allah askina ... sonrasinda bir de bizimkiler tam iyilesmeden igneyle kac mac oynatti ...

Keza bu sezon lig sonuncusunun karsisina cikiyoruz yine 30 dakika saha da ???? hangi mantik ??? bir yerde atiyor lastik ...

Dinlendirilmesi lazim ... Booker ? Polonara ? Ahmet ? kim oldugu onemli degil en azindan Turkiye liginde Vesely dinlenmeli... Guardlar da bu sorun yoktu... Ama uzunlarda hep bu sorun vardi kac sezondur.... Bu sene dogru tercihler ile tum sezon belli oyuncularin sirtina binip canina okumamamiz lazim ....

Bu sezon ligde normal sezonda 25 macta 25 dakika ortalama oynadi.  (nando 17 mac, cunki rotasyonda koyabilecek adam vardi)
Euroleague de 32 mac 28 dakika... sakatlik donusu igneyle 14 dakika (CSKA)...
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2021, 18:03:25 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #9807 : 28 Haziran 2021, 18:01:49 »
abi agir sakatlik gecirene kadar sezonda 62 mac ortalamayla 4 sene oynamis (ki o donem milli maclara da gidiyordu, onlari saymiyorum).... hangi vucut kaldirir allah askina ... sonrasinda bir de bizimkiler tam iyilesmeden igneyle kac mac oynatti ...

Keza bu sezon lig sonuncusunun karsisina cikiyoruz yine 30 dakika saha da ???? hangi mantik ??? bir yerde atiyor lastik ...

Dinlendirilmesi lazim ... Booker ??? Polonara ?? Ahmet ??? kim oldugu onemli degil en azindan Turkiye liginde Vesely dinlenmeli... Guardlar da bu sorun yoktu... Ama uzunlarda hep bu sorun vardi kac sezondur.... Bu sene dogru tercihler ile tum sezon belli oyuncularin sirtina binip canina okumamamiz lazim ....

Abi ben de bunları söylüyorum. Adamı suçlu ilan etmedim. Sorun var ortada, bu sorun çözülmeli diyorum . Sorun, bizim gerçek olarak tek pivotumuzun Vesely olması. O da dediğin gibi bu yükü kaldıramıyor. O sebeple bu sebeple, farkrtmiyor, kaldıramıyor adam.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #9808 : 28 Haziran 2021, 18:05:26 »
Polonara hadi be kardeşim at şu imzayı artık. Avrupa'da oyuncu havuzu daracık olduğundan başka yere gideceksin diye tırsıyorum. Son dakika biri gelip hayvan gibi maaş verir falan, Allah korusun.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9809 : 28 Haziran 2021, 18:09:22 »
Abi ben de bunları söylüyorum. Adamı suçlu ilan etmedim. Sorun var ortada, bu sorun çözülmeli diyorum . Sorun, bizim gerçek olarak tek pivotumuzun Vesely olması. O da dediğin gibi bu yükü kaldıramıyor. O sebeple bu sebeple, farkrtmiyor, kaldıramıyor adam.

Yok sana degil elestirim... Senin kastini cok net anladim. Sana destek icin yazdim ortalamalari. Evet bir sorun var ama sorunun kokeni de belli.

Benim sikintim, sorunu tam anlamayip Vesely e sallama yapilmasi. Yada sunun bunun sirtinda yukseldi denmesi ... Zaten bu takimda az kalbur ustu degerimiz var, onlara da sahip cikamazsak taraftar olarak ... yuh olsun bize....