Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006689 defa)

Maldonado, agha ve 119 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #10275 : 11 Temmuz 2021, 15:32:44 »
Takımın en önemli eksiği istikrarlı şutör guard. Ha şutu olan bir combo guard da olur.

Kombo guard demişken Wannamaker-Partizan haberleri çıktı. Kostas için zaten teklifte bulunmuşlar.

Obradoviç ekibi topluyor...

Seyhmus a verecegin paranin ustune koy al wanamaker i ... transferi kapa gitsin ....

Oyun icinde kuracağın beş lerle manyak edersin rakibi
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10276 : 11 Temmuz 2021, 15:33:48 »
Sırp basketbolu önemli bir yer kaplıyor avrupada oyuncuları olsun cıkarttıkları antrenorler olsun milli takımları olsun şuanda obranın gidişiylede bütce arttırımı yapan partizan görüyoruz hükumetinde arkasında olduğunu düşünürsek bence seneye euroleague şampiyonluguna aday bir takım kuruluyor. Zaten eurocup kazanmasalar bile wild kart alıcaklardır oyuzden kurulan takım beni şaşırtmıyor zaten obrada düşük bütcelerle çalışmadığınıda biliyoruz.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #10277 : 11 Temmuz 2021, 15:38:15 »
Bize gelicek olursak bence iyi bır kısa cok elzem.
Bartelin kalıcağını dusunursek.

4 ve 5 pozisyonunda 80 dakika süre var.

Vesely 25 polonara 25 booker 20 alsa sağlıklı olan durumda bu süreler olur maçına göre 30 ve 25 olarakda dağılabilir.

E kalan 10 dakikayıda bir zahmet bartel-ahmet gerektiğinde pierre tamamlayı versin bazen cok derin rotasyonlarda sorun yaratabilir ben oyuzden bartelinde takımda küçük rolle kalmasında sakınca görmüyorum.

Mutlaka iyi bir 1 numara lazım bizi net olarak f4 adayı yapar.

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #10278 : 11 Temmuz 2021, 16:24:35 »
Hissiyatım Barthel olayı pazarlık sürecinde. Muhtemelen onlar da konuşulan transferlerin farkında ( sehmuz 700k falan), ve daha fazla para koparmak için ayak diriyorlar. Tamam sözleşmesi var ama bu sene az vakit alır da oynayamazsa bir sonraki kontratı iyice düşer. O da oynayacağı bir takıma gitmek ister.

Bu arada yukarıda tartışılan konuya katkı olması adına bence Igor’un Melih’i oynatması onu çok beğendiği veya kulüp içi lobiye teslim olduğu anlamına gelmez. Barthel’i de tüm play-Off oynattı ama şimdi yollamaya çalışıyor. Her makul yönetici gibi Koçun da elindeki kadrodan maksimum verimi almaya çalıştığını gösterir. Madem bu adam bar ve elimde daha iyisi yoksa verim almalıyım diye düşünmesi bence gayet makul.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #10279 : 11 Temmuz 2021, 16:50:26 »
Sırp basketbolu önemli bir yer kaplıyor avrupada oyuncuları olsun cıkarttıkları antrenorler olsun milli takımları olsun şuanda obranın gidişiylede bütce arttırımı yapan partizan görüyoruz hükumetinde arkasında olduğunu düşünürsek bence seneye euroleague şampiyonluguna aday bir takım kuruluyor. Zaten eurocup kazanmasalar bile wild kart alıcaklardır oyuzden kurulan takım beni şaşırtmıyor zaten obrada düşük bütcelerle çalışmadığınıda biliyoruz.

Al iste klasik bir klişe... obra dusuk butce ile çalışmaz... ilk gunden itibaren 200-300 milyon dolardik butcelerle takim kurdu ....

Obra dusuk butcelerle de çalıştı. Kucuk butce ile 10. Olacaksan 5. Yapar ancak.. Ama koçun Obra ise iki kuruş daha verip adam akilli bir takim kurmayi istersin ... bilirsin ki verdigin her kuruş degerinde doner... seni sampiyonalarin gediklisi yapar ...

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10280 : 11 Temmuz 2021, 17:15:17 »
Obradovicin Melih ile devam etmesi az buz bir şey değil ama basite indirgemek doğru mu? Söz konusu kişi Obradovic hatasız eksiksiz birisi değil belki ama Obradovice herhangi bir insanın lobisinin sökemeyeceğini söylemeye gerek var mı? Obradovice Aziz de dahil kimse zorla istemediği bir şeyi yaptıramaz. Melih ile sözleşme laf olsun diye veya birkaç kişinin araya girmesiyle olacak iş mi yani. Kötünün iyisi diye izin vermiştir.

Ben de bayılmıyorum Melihe ama kısıtlı yerli havuzunda senelerdir en iyi yerli 2 numara işte. İsmet kendini gösterir de öne çıkarsa bilemem ama var mıydı yani alternatifi. Adam iki üç sene üçlük yarışmasını güle oynaya kazandı. Boş bir adam değil ama eurolig seviyesinde istikrarlı katkı vermeye ne fiziği uygundu ne de gayret edip bu yönde bir amacı oldu. Zaman zaman iyi oynadığı dönemler de olmadı değil.

Milli takıma lobisi tamam da bizim kulüpte ne lobisi olacak. 7 sene Obradovicin altında çalışacak bir lobi daha gelmedi dünyaya.

Futboldaki Emre Volkan olayına benzetmeyin. Melihin ne bu oyuncular kadar takım üstünde etkisi ne yönetimlerin üstünde etkisi ne trftarın gözünde değer var. Futbolda Obradovic olsa ilk işinin Volkana tekmeyi basmak olacağına bahse girerim.

Melih kim bu kadar gözünüzde büyütmeyin, gereğinden fazla önemsemeyin fazla da düşmanlaştırmayın. Bu rolleri hak edecek çapta birisi değil.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #10281 : 11 Temmuz 2021, 17:15:17 »
Twitter’da bir flood var. Ahmet Kandemir ile yapılan bir röportaja istinaden... BJK 1 milyon dolarda ısrar ediyormuş Şehmuş için. Efes 725 bin önermiş en son. Aynı iddiaların içinde oyuncuya bizim 10 milyon TL (anlık kur ile 1.154 milyon dolar) önerdiğimiz de var.

Ergin bizi mi trollüyor anlamadım. 2 milyon dolara yakın maliyet çıkıyor ortaya.

« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2021, 17:18:39 Gönderen: Sapere »

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10282 : 11 Temmuz 2021, 17:24:08 »
Al iste klasik bir klişe... obra dusuk butce ile çalışmaz... ilk gunden itibaren 200-300 milyon dolardik butcelerle takim kurdu ....

Obra dusuk butcelerle de çalıştı. Kucuk butce ile 10. Olacaksan 5. Yapar ancak.. Ama koçun Obra ise iki kuruş daha verip adam akilli bir takim kurmayi istersin ... bilirsin ki verdigin her kuruş degerinde doner... seni sampiyonalarin gediklisi yapar ...

Niye hakaret gibi algıladınız ki Obradovic ilk birkaç yıllık kariyeri hariç ne zaman düşük bütçeyle çalışmış.95te Real ile başlayarak özellikle de 2000 Pao sonrası hiç düşük bütçeli takım çalıştırdı mı? Bu da zaten kötü bir şey değil en iyi koçsan en iyi imkanları istemek hakkındır. Hakaret ediliyormış gibi karşı çıkıyorsunuz. Pao dan da bizden de bu sebeple ayrıldı. Normal bir durum iş ilişkisi sonuçta. Bir tek bu durumu Partizan yani yuvası için bozar diye düşünmüştüm. Onda dahi belli ki baya sağlam bir bütçe oluşturulmuş ( Sırbistan standartlarında ). Obradovic demek yüksek hedef demektir bunun da en büyük yardımcısı bütçedir. Adam kariyerinin başında yaptığı gibi şapkadan tavşan çıkartmak zorunda değil. İspatlayacağı bişey yok.

Partizanın bütçe arttırmasına da sevindim. Euroligde Partizan ve Kızılyıldız birlikte olmalı  ki yeni oyuncular yetişsin rekabete güzel bir halka daha eklensin
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2021, 17:25:14 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #10283 : 11 Temmuz 2021, 17:48:11 »
Obradovicin Melih ile devam etmesi az buz bir şey değil ama basite indirgemek doğru mu? Söz konusu kişi Obradovic hatasız eksiksiz birisi değil belki ama Obradovice herhangi bir insanın lobisinin sökemeyeceğini söylemeye gerek var mı? Obradovice Aziz de dahil kimse zorla istemediği bir şeyi yaptıramaz. Melih ile sözleşme laf olsun diye veya birkaç kişinin araya girmesiyle olacak iş mi yani. Kötünün iyisi diye izin vermiştir.

Ben de bayılmıyorum Melihe ama kısıtlı yerli havuzunda senelerdir en iyi yerli 2 numara işte. İsmet kendini gösterir de öne çıkarsa bilemem ama var mıydı yani alternatifi. Adam iki üç sene üçlük yarışmasını güle oynaya kazandı. Boş bir adam değil ama eurolig seviyesinde istikrarlı katkı vermeye ne fiziği uygundu ne de gayret edip bu yönde bir amacı oldu. Zaman zaman iyi oynadığı dönemler de olmadı değil.

Milli takıma lobisi tamam da bizim kulüpte ne lobisi olacak. 7 sene Obradovicin altında çalışacak bir lobi daha gelmedi dünyaya.

Futboldaki Emre Volkan olayına benzetmeyin. Melihin ne bu oyuncular kadar takım üstünde etkisi ne yönetimlerin üstünde etkisi ne trftarın gözünde değer var. Futbolda Obradovic olsa ilk işinin Volkana tekmeyi basmak olacağına bahse girerim.

Melih kim bu kadar gözünüzde büyütmeyin, gereğinden fazla önemsemeyin fazla da düşmanlaştırmayın. Bu rolleri hak edecek çapta birisi değil.

Sana mı soracağım neyi neye benzeteceğimi? Bak benim mesajlarıma böyle dalıp durma, ben seni nasıl görmezden geliyorsam, sen de beni görmezden gel. Yok rahat edemiyorsan ya yukarıdaki çıkış opsiyonunu kullan ya da ben o opsiyonu kullandırayım.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2021, 17:49:01 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #10284 : 11 Temmuz 2021, 17:58:29 »
Niye hakaret gibi algıladınız ki Obradovic ilk birkaç yıllık kariyeri hariç ne zaman düşük bütçeyle çalışmış.95te Real ile başlayarak özellikle de 2000 Pao sonrası hiç düşük bütçeli takım çalıştırdı mı? Bu da zaten kötü bir şey değil en iyi koçsan en iyi imkanları istemek hakkındır. Hakaret ediliyormış gibi karşı çıkıyorsunuz. Pao dan da bizden de bu sebeple ayrıldı. Normal bir durum iş ilişkisi sonuçta. Bir tek bu durumu Partizan yani yuvası için bozar diye düşünmüştüm. Onda dahi belli ki baya sağlam bir bütçe oluşturulmuş ( Sırbistan standartlarında ). Obradovic demek yüksek hedef demektir bunun da en büyük yardımcısı bütçedir. Adam kariyerinin başında yaptığı gibi şapkadan tavşan çıkartmak zorunda değil. İspatlayacağı bişey yok.

Partizanın bütçe arttırmasına da sevindim. Euroligde Partizan ve Kızılyıldız birlikte olmalı  ki yeni oyuncular yetişsin rekabete güzel bir halka daha eklensin

Pana da su anki baskanin babasi butceleri dusurdugunde de orada kaldi ... yine en tepedeydi 2. Buyuk butceden 7. Buyuk butceye düştüğünde.

Bu klasik turk klişesi.... bunu soylemeye calisiyorum.

Obra buyuk butce diye gitmiyor, obra geldigi icin cesaret edip o butcelere cikiyorlar....

Vidmar li emir li sezon ilk iki sezon da bizim butcemiz cok mu buyuktu??? Belki de ilk 8 de bile degildik bütçe olarak....

"zaten obrada düşük bütcelerle çalışmadığınıda biliyoruz." Yazmissin ... senin yazdiginla adamin kariyerini birak fenerbahce kariyeri bile ortusmuyor.... adam eldeki butceden o kadar iyi faydalaniyor ki, biraz daha veriyorsun ... cunki degiyor harcadigin paraya

Bu klasik turk medyasi klisesi... allah askina bari burada yazmayin
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2021, 18:34:49 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #10285 : 11 Temmuz 2021, 18:03:32 »
Twitter’da bir flood var. Ahmet Kandemir ile yapılan bir röportaja istinaden... BJK 1 milyon dolarda ısrar ediyormuş Şehmuş için. Efes 725 bin önermiş en son. Aynı iddiaların içinde oyuncuya bizim 10 milyon TL (anlık kur ile 1.154 milyon dolar) önerdiğimiz de var.

Ergin bizi mi trollüyor anlamadım. 2 milyon dolara yakın maliyet çıkıyor ortaya.

Ne fırsatçı çıktı bu tinerci kulübü anasını satayım yaa. 50-100 bin dolar için çocuğun kariyeriyle oynayacaklar neredeyse. Bizim yerimize ğs alabilecek durumda olsaydı onlara max. 500 bine bırakırlardı ondan da eminim.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #10286 : 11 Temmuz 2021, 18:05:45 »
Ne fırsatçı çıktı bu tinerci kulübü anasını satayım yaa. 50-100 bin dolar için çocuğun kariyeriyle oynayacaklar neredeyse. Bizim yerimize ğs alabilecek durumda olsaydı onlara max. 500 bine bırakırlardı ondan da eminim.
GS’den daha tehlikeliler.GS’nin niyeti belli en azından.

Bu kulüpte bize karşı apayrı bir nefret var.Ayrıca,çocuğun kariyerini bitirmişler çok yazık.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #10287 : 11 Temmuz 2021, 18:22:17 »
Seyhmus icin üzülüyorum, çünkü işin net boku çıktı. Hem Kandemir hem de BJK yönetimi icin şov fırsatı oldu... 1M a ucuz reklam gözüyle bakıyorlar artik bu duruma. Bu durumdan her tarafın kazançlı olacağı bir çözümle çıkmak olası değil.

Ne yazık ki bu konuyu fb olarak kapayip baska isimlere yonelmeliyiz...

Çevrimdışı hangul

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10288 : 11 Temmuz 2021, 18:36:33 »
Sonucta kendilerini sampiyon yapan teknik direktor icin bile sonuna kadar zorlamadilar mi? Bunyelerindekini en ucuza cozmek, satacaklarini da en pahaliya satmak istiyorlar. Basket gibi hicbir hedef koymadiklari bir bransta yaptiklari son derece normal. Bizim yapmamiz gereken de sacma sapan rakamlar vermemek. Efes gercekten 750 bin dolar veriyorsa, onlara satmalari daha dogru olur. (Besiktas in yerinde olsam, ciddi bir fark yoksa efes e satardim, en azindan taraftar baskisi olmaz, her sene  efes in sampiyon olmasindan hem.besiktas hem.galatasaray mutlu olurlar, kendilerinin hicbir iddiasi olmadigi icin.) Sehmuz da kendisi karar verebilir. Kendisi acisindan Efes e gitmenin hem riskleri hem de getirileri var. Kimse aldigi kararin kesin olarak yanlis ya da dogru oldugunu soyleyemez.

Bizim de o ayirdigimiz butceyle, daha genc baska oyunculari simdiden kapatmamiz daha dogru olur. Sonucta turkiye liginde potansiyeli olan her turk oyuncumuzun kendini gosterip oynama sansi var.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10289 : 11 Temmuz 2021, 18:55:03 »
Sana mı soracağım neyi neye benzeteceğimi? Bak benim mesajlarıma böyle dalıp durma, ben seni nasıl görmezden geliyorsam, sen de beni görmezden gel. Yok rahat edemiyorsan ya yukarıdaki çıkış opsiyonunu kullan ya da ben o opsiyonu kullandırayım.

Sakin ol Hocam, o arkadaş sabıkalı kaşıntılı biri, zamanında bu forumun en büyük uzaklaştırmalarından birini almıştı. ama dersini almamış belli...