Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006996 defa)

Ero1907 ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #10320 : 13 Temmuz 2021, 15:09:51 »
Abi veteran da güzel olur tabi ama olurda sezonun ortasında henry bir sakatlanır,yine oyun kurucu tarafında tüm yük Nando’ya kalır sonra,bu sezon bu kadar güzel hamleler yapmışken son vuruşuda çok sağlam bir şekilde yapıp transferi kapamamız gerektiğini düşünüyorum ben şahsen.Yani veteranlardan ziyade,Henry ile tatlı sert bir şekilde o rekabeti arttırabilecek atlet bir kısa çok işimizi görür,öbür türlü bir kısamız bile 1-2 hafta olmasa direksiyon da yine sadece Nando kalacak neredeyse,o yüzden Mason hamlesi çok kritik mesela,veteranlardan çok o tip bir kısaya ihtiyaç var bana kalırsa,ha 25-30 oynamaz belki o da 10-15 bandında süre alır,orası ayrı tabi ama duruma bir kısamızın eksildiği durumlarda da bu gelecek ismin ana planda max. ne kadar süre alabileceğini de hesaba katarak o kısayı seçmek lazım bence
Bir de o 10-15 dk meselesini gerçekten İsmet’te sezonun başlarında olmasada ortalarından itibaren devralabilir bir yere kadar,şu an genel kesim onun hakkında ne düşünüyor bilmiyorum ama rotasyon için düşünüldüğünden çok çok daha önemli bir parça İsmet
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2021, 15:10:12 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #10321 : 13 Temmuz 2021, 15:30:32 »
Abi veteran da güzel olur tabi ama olurda sezonun ortasında henry bir sakatlanır,yine oyun kurucu tarafında tüm yük Nando’ya kalır sonra,bu sezon bu kadar güzel hamleler yapmışken son vuruşuda çok sağlam bir şekilde yapıp transferi kapamamız gerektiğini düşünüyorum ben şahsen.Yani veteranlardan ziyade,Henry ile tatlı sert bir şekilde o rekabeti arttırabilecek atlet bir kısa çok işimizi görür,öbür türlü bir kısamız bile 1-2 hafta olmasa direksiyon da yine sadece Nando kalacak neredeyse,o yüzden Mason hamlesi çok kritik mesela,veteranlardan çok o tip bir kısaya ihtiyaç var bana kalırsa,ha 25-30 oynamaz belki o da 10-15 bandında süre alır,orası ayrı tabi ama duruma bir kısamızın eksildiği durumlarda da bu gelecek ismin ana planda max. ne kadar süre alabileceğini de hesaba katarak o kısayı seçmek lazım bence

Bu dedigin her pozisyon icin gecerli .... iste o veteran ya da genc o sakatliklarda boslugu doldurmali dememizin nedeni de bu. Ha yok sezonu kapattiysa yeni oyuncu bakacaksin, yapacak birsey yok....

Toplamda 40 dakika verebilecegin iki pozisyona Henry-Nando-Guduric-Ismet-Shayok-Melih var.... Hadi melihe hic sure vermedin, Guduric e 3 numaradan biraz vererek dengeledin.... Ismet 5 dakikayi kabul etti... Henry, Nando ve Shayok tan Pangos a ne kaliyor? nasil sure dagitacaksin... Henry-Pangos gibi oyuncular gelirken ben bu takimin oyun kurucusuyum diye gelir... Yedek kalirlar yada 10-15 dakikaya inerse sureleri kabul etmezler... Sorun olur.

Henry yerine keske Pangos gelseymis diyebilirsin bunu anlarim. Ama Jordan sakatlanabilir arkasina Kobe yi de alalim mantigi NBA de bile yok. Sonucta karsindaki oyuncunun da kisisel hedefleri ve kafasinda kendine bictigi bir rol var... Bizim su anki durumumuz; "Dixon imizi ariyoruz". Sakatlikta eyvallah isini yapar diyecegin, Kadro tam takimken alacagi 10 dakika icin mutsuz olup huzursuzluk yaratmayacak oyuncuyu... Sence bu Pangos mu?

Bence de bir firsat transferi olsa guzel olur ama Pangos gercekci gelmiyor. Mason bence gercekci. Hem 3 milyon euro istemez Pangos gibi, hemde 10-15 dakikaya burun kivirmaz gibi geliyor Mason... Henry sakatlanirsa da guvenme olasiligin var, ki bunuda zaman gosterir. Ama bir zar atmaya deger bu durumda.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2021, 15:41:29 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #10322 : 13 Temmuz 2021, 18:09:05 »
Sheved Cska yapmış.
Ya biz güçlendik falan diyoruz ama takımlar da bence  güçlendi. Paralel gidiyor süreç.
Umut yazmış Pangos ile ilgili, bende Barça'daki halini unutmam, yani gelmesini tercih etmezdim.
Artık bir tane alev alan mı olur, savunması zor bir adam mı olur, rakip savunmanın dengesini bozan mı olur, öyle birini Nba'dan çekerler umarım. Şutu olmayan, kriz anında  rakibi bozmayan 1 numara olmadan F4 falan zor.

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #10323 : 13 Temmuz 2021, 18:16:30 »
Ortaya karışık şeyin larkin tarzı biri ama bütçeye bakarsan yarısına bile alamazsın. Pangos barselona'daki gibi değil şimdi çok daha iyi ama fiyatı da 3- 3.5 milyon euro. Yani olası bir transfer değil. NBA dan bir oyuncu olabilir. Hem 1 hem 2 numara oynayabilecek iyi bir şutör bir guard. Savunma kısmına Pierre Henry yapar zaten. Ve bir 4 numaraya ihtiyaç var barthel ile bu iş olmaz. Polonara'yi yedeklenecek biri. Tabii barthel giderse adam gitmek istemiyor.

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #10324 : 13 Temmuz 2021, 18:25:14 »
Obra bütçe geyiği yapan her kimse Fenerbahçeli değildir, haindir yavşaktır. Bu kadar net...
sence şu an partizanın bütçesi ne kadardır ve seneye eurolig yaparsa butcesi ne kadar olur? Sence obra Euroleague de sadece play-off için oynar mı ? Kadrosuna yıldız isimleri mi katar ya da Yıldız adaylarıni mi ? yoksa 2.Sınıf 3. Sınıf oyuncularımı? Obra'nin bu zamana kadar çalıştırdığı kadrolara baktığım zaman kadro bütçeleri sana ne anlatıyor ? Başarıya endeksli bir adam olan Obradoviç ve çalıştırdığı her takımda da başarı yakalamış Bir Koç sence ne kadar bütçe ile başarılı olmuştur? Saygılar.Teşekkürler.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #10325 : 13 Temmuz 2021, 18:27:38 »
pangosu alma şansımız olacak ve bizde bu şansı reddedip ismetle devam edeceğiz yani öyle mi? ne ismetmiş valla :)

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10326 : 13 Temmuz 2021, 18:29:59 »
Pangos'un Barcelona performansını eleştiriliyor ama Pesic faktörünüde unutmamak lazım kimi yukarı çekti ki oynattığı basketbol demode ve sürekli takımla tartışıyordu hakaret ederek azarlayarak takımı düşürüyordu eski kafa yapısında bir antrenördü
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2021, 18:32:10 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #10327 : 13 Temmuz 2021, 18:34:39 »
pangosu alma şansımız olacak ve bizde bu şansı reddedip ismetle devam edeceğiz yani öyle mi? ne ismetmiş valla :)

Efe cidden soruyorum, nerede okudun bunu???

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #10328 : 13 Temmuz 2021, 18:42:31 »
Shved denen sirk basketbolcusunden bir halt olmaz çok atarlar çok yerler.Cska bitmiştir.Büyük hata.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #10329 : 13 Temmuz 2021, 18:47:12 »
Efe cidden soruyorum, nerede okudun bunu???
abi sen dedin demedim ki zaten,birkaç gündür sürekli guard rotasyonuna henry-ismet yazılıyor ve ismet’ten beklenti çok yüksek şu an.bence ismet konusunda başlangıcı bu kadar üst perdeden yapmamalıyız ve bunun yanında eğer pangos için küçücük bir ihtimal dahi varsa barcelona’da kötüydü diye almamazlık etmek bizim için çok büyük bi hata olur.nba’den gelecek herhangi bi oyuncu senin dediğin 10 dakika oynama işini bence kabul etmez e böyle olunca da başka oyuncu kalmıyor piyasada ismete kalıyoruz.ismet sezon başlar ve gerçekten iyi performans gösterirse zaten formayı alır ama ona güvenip rotasyonu öyle şekillendirmek eksi yazar hanemize.sana özel bi cevap değildi yani bu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #10330 : 13 Temmuz 2021, 19:08:01 »
abi sen dedin demedim ki zaten,birkaç gündür sürekli guard rotasyonuna henry-ismet yazılıyor ve ismet’ten beklenti çok yüksek şu an.bence ismet konusunda başlangıcı bu kadar üst perdeden yapmamalıyız ve bunun yanında eğer pangos için küçücük bir ihtimal dahi varsa barcelona’da kötüydü diye almamazlık etmek bizim için çok büyük bi hata olur.nba’den gelecek herhangi bi oyuncu senin dediğin 10 dakika oynama işini bence kabul etmez e böyle olunca da başka oyuncu kalmıyor piyasada ismete kalıyoruz.ismet sezon başlar ve gerçekten iyi performans gösterirse zaten formayı alır ama ona güvenip rotasyonu öyle şekillendirmek eksi yazar hanemize.sana özel bi cevap değildi yani bu.
Yok be yanlis anlamadim merak etme :)

Cidden arada kacirdigim yada yanlis anlasilmis birsey olabilir... insanlik hali... ondan sordum.

Bende alinabilirse biri alinsin isteyenlerdenim. Ama Pangos alinabilecekken reddediliyor gibi bir durum yok. Cunki;
1-zaten Pangos 3,5 M euro altina imzalamaz... Zaten bu seviyede teklifler varmis su anda. Bizde birak ustune cikmayi o para bile yok. Bunu bir yana biraksak bile

2-Henry, Nando ya da mesela Guduric ten biri olmasaydi daha olasiydi... Cunki gelen oyuncu da bakiyor kadroya, alacagi role sureye vs.... Yinede gelir ama bu sefer hem diger oyunculari hem pangos u mutlu etmek icin biraz yine elini cebine atican (Barca gibi 3 se 5 vereceksin)

Bu nedenlerle daha gercekci isimleri dusunmek lazim .... Gelirse sevinirim ama sonucta mantikli gelmiyor. Daha gercekci isimlere konsantre olmak lazım...

Ben 1-1,5 bandinda oynayan... artik veteran sayilacak granger olsa diyordum baskonia aldi. Mason daha cok konusulan isim.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #10331 : 13 Temmuz 2021, 20:42:44 »
Kardeşim benim kadroda başka PG var da mı yazılmıyor? İsmet ve Henry var işte PG olarak. Ben de istiyorum bir de PG alarak sezona girelim ama şu an durum bu.

Acaba diyorum MM neden sürekli Frank Mason geyiği yapıyor. Eleman fena da bi eleman değil gibi. Olursa hayır demem.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10332 : 13 Temmuz 2021, 20:50:56 »
Pangos’a herkese saçma sapan paralar veren Rus takımları hariç kimse 3 - 3,5 vermez yahu abartmayın. Vergiler dahil falandır o. Pangos kim ki o paraları alacak. Formda Lull formda Teo falan alıyordu bu paraları. Pangosa Ruslar hariç kimse 2 m bile vermez. Ne kanıtlamış ki şimdiye dek bi kere F4 oynadı bi kere ikinci beşe falan seçildi. Senelerdir all eurolig beşlerine seçilen adamlar bile almıyor bu paraları

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10333 : 13 Temmuz 2021, 21:00:51 »
Pangos kontrat bulamazsa Zenit hariç alacak takım yok herhalde 2-3 ay önce 2 milyon euro diyorlardı Zenit'in teklifine belki Obradovic talip olur :)
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2021, 21:01:30 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #10334 : 13 Temmuz 2021, 21:52:01 »
Efes'in meşhur kısaları: Larkin, Micic, Beaubois, Simon.

Bizim banko kısalar: De Colo, Guduric, Henry, Pierre.

Şurda Pierre'in biraz oyun yönlendirebilme yetisi olsa ben başka PG istemezdim misal. Ama 4'e 3 kalıyoruz bu konuda Efes'e karşı, bir de bizim oyuncular nedense sakatlığa daha bi yatkın. O nedenle ekstra bir kısa daha lazım.

Fakat bence en az bunun kadar önemli diğer nokta pota altında caydırıcı bir uzunumuzun olmaması. Vesely, Polonara ve Booker hücumda dehşet yetenekli bir rotasyon ama savunmada vasatı aşamayacak bir üçlü kesinlikle. Barthel zaten geçtiğimiz sene her iki yönde de yetersiz kaldığı için gönderilmek isteniyor. Nedir son durum bilemiyorum ama Barthel'i yollayıp sert savunmacı bir 4,5 numara almak şart oğlu şart. Yabusele işi olsaydı çok iyi olacaktı misal ama Real kaptı. Ya da bütçe elverseydi de Melli'yi biz ikna edip kapabilseydik yine o açığı kapatırdık. Bir yere gitti mi bilmiyorum ama belki Othello Hunter ile 1 senelik mukavele yapılıp Vesely'e 4 numaradan daha fazla süreler de verilebilir. Velhasıl Dunston benzeri bir çember koruyucu kadronun bariz eksiklerinden biri ve bu eksik görmezden gelinmemeli diye düşünüyorum.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.