Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007185 defa)

ctunc, Scorpionur ve 103 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #10365 : 16 Temmuz 2021, 08:56:05 »
Koç giderse İtalya milli takımının koçunu getirelim.Vasat kadroyu Olimpiyatlara taşıdı.Mafya filmlerindeki Babalara benziyor müthiş güven verici koç.?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #10366 : 16 Temmuz 2021, 09:00:50 »
Sacheeti.Bazı İtalyanlar hariç seviyorum bu ülkeyi insanlarını.Sporda da çok iyi taktisyenler.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #10367 : 16 Temmuz 2021, 09:24:03 »
Sacheeti.Bazı İtalyanlar hariç seviyorum bu ülkeyi insanlarını.Sporda da çok iyi taktisyenler.

japonların ne kabahati var adamlar en hijyenik toplumlardan,  bütün olaylar Ortadoğu'dan çıkıyor diye Türkiye'yi suçlamak gibi bir şey bu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #10368 : 16 Temmuz 2021, 09:34:00 »
japonların ne kabahati var adamlar en hijyenik toplumlardan,  bütün olaylar Ortadoğu'dan çıkıyor diye Türkiye'yi suçlamak gibi bir şey bu.

sabah sabah balatam yandi :D forum baska bir seviyeye cikiyor
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #10369 : 16 Temmuz 2021, 09:34:41 »

Çinden çıktı bu net.Irkçı değilim kitabımda yok ama kedi köpek fare yiyen bir ülkeden bahsediyoruz.O bölgeden çıkıyor.Japonlarda çiğ sushi falan yiyor çok tehlkeli pişirmeden yemek Çine göre çok iyi.

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #10370 : 16 Temmuz 2021, 09:35:16 »
Kidd Dallas’a geleli birkaç hafta oluyor. Muhtemelen bir süredir konuşuyorlardır. Tam Sırbistan olimpiyat elemelerinde kaybettikten ve milli takımı bırakacağı söylendikten sonra gündeme gelmesi ilginç.
 Bence Koç Amerika’ya dönme kararı aldı; şimdi yolunu yapıyor.

Boşta Koç kim var?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #10371 : 16 Temmuz 2021, 09:35:37 »
Ben iptal mesajını Olimpiyatlara yazdım.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #10372 : 16 Temmuz 2021, 09:51:01 »
Var mı öyle kafaya göre gitmek? Koçlarda da mı çıkış maddesi falan var? Yuh

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #10373 : 16 Temmuz 2021, 10:27:48 »
Yolu açık olsun hocamızın.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #10374 : 16 Temmuz 2021, 10:33:27 »
Muhtemelen ufak bi çıkış parası alırız ya koç cebinden cebinden verir veya alacaklarına karşılık silinir ya da gideceği takım verir.

aslında pislik yapacak zorluk çıkaracak olsak ki sanmıyorum öyle bişey olacağını biz seninle 3 yıl garanti kontrat yaptık sen 1.yılın sonunda bırakıp gidiyosun burada sözleşme kurallarına uymayan sensin mağdur olan da biziz, 1 yıllık ödediğimiz ücreti isteriz derdim ben olsam :))

Tabi herşey varsayımlar üzerine şuan belki de gitmeyecektir bilmiyoruz neler olacak.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2021, 10:34:23 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #10375 : 16 Temmuz 2021, 10:33:42 »
İsmail Şenol’un haberi alıntıladığı hesap bir başka hesaptan alıntılamış, o hesabın sahibi de diyor ki “lig kaynaklarına göre...”

Yani İsmail Şenol en az 4. ağız. Üstelik İsmail’in alıntıladığı hesabın sahibi “Mavs’ın Kokoşkov’la ilgili girişimleri ilerledi” yazmasına rağmen onun kaynak gösterdiği hesapta böyle bir şey yazmıyor. Yazan şu; “Dallas, Kokoşkov’u Jason Kidd’in teknik kadrosuna katmayı hedefliyor”

Kulaktan kulağa durumu var gibi.

Haberlerin bir gerçekliği var yine de anlaşılan. Şu durumda Koç gitmez. Sanmıyorum. Ama Koç’umuzla ilgili haberlerin Mavs taraftarlarını pek bir mutlu ettiği tweetlerin altına yazılanlardan belli.

Mavs’a gelince onların Kokoşkov düşüncesinin altında Doncic’in konforunu arttırmak olduğu anlaşılıyor.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #10376 : 16 Temmuz 2021, 10:40:02 »
İsmail Şenol’un haberi alıntıladığı hesap bir başka hesaptan alıntılamış, o hesabın sahibi de diyor ki “lig kaynaklarına göre...”

Yani İsmail Şenol en az 4. ağız. Üstelik İsmail’in alıntıladığı hesabın sahibi “Mavs’ın Kokoşkov’la ilgili girişimleri ilerledi” yazmasına rağmen onun kaynak gösterdiği hesapta böyle bir şey yazmıyor. Yazan şu; “Dallas, Kokoşkov’u Jason Kidd’in teknik kadrosuna katmayı hedefliyor”

Kulaktan kulağa durumu var gibi.

Haberlerin bir gerçekliği var yine de anlaşılan. Şu durumda Koç gitmez. Sanmıyorum. Ama Koç’umuzla ilgili haberlerin Mavs taraftarlarını pek bir mutlu ettiği tweetlerin altına yazılanlardan belli.

Mavs’a gelince onların Kokoşkov düşüncesinin altında Doncic’in konforunu arttırmak olduğu anlaşılıyor.

Asıl sonrasında marc stein haber girmeye başladı ki kendisi nba piyasasında oldukça güçlü ve güvenilir bi adamdır. Attığı 2 twit şu şekilde:

1-)
Dallas is progressing in its attempts to hire Igor Kokoskov as an assistant coach to Jason Kidd, league sources say.

Kokoskov, who coached Luka Doncic to a EuroBasket title in 2017, is head coach at Turkish power Fenerbahce and would have to be released from his Fener contract.

Ardından bu twitinden bikaç saat sonra bizim saatimizle gece yarısı bir de şu twiti attı:

2-)

Tangible optimism now that Dallas will be able to secure the release of Igor Kokoskov from his Fenerbahce contract to hire him as an assistant coach and reunite him with Luka Doncic, sources say.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2021, 10:40:32 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #10377 : 16 Temmuz 2021, 11:12:38 »
Asıl sonrasında marc stein haber girmeye başladı ki kendisi nba piyasasında oldukça güçlü ve güvenilir bi adamdır. Attığı 2 twit şu şekilde:

1-)
Dallas is progressing in its attempts to hire Igor Kokoskov as an assistant coach to Jason Kidd, league sources say.

Kokoskov, who coached Luka Doncic to a EuroBasket title in 2017, is head coach at Turkish power Fenerbahce and would have to be released from his Fener contract.

Ardından bu twitinden bikaç saat sonra bizim saatimizle gece yarısı bir de şu twiti attı:

2-)

Tangible optimism now that Dallas will be able to secure the release of Igor Kokoskov from his Fenerbahce contract to hire him as an assistant coach and reunite him with Luka Doncic, sources say.

Evet evet Marc Stein’ı okudum. Onun alıntıladığı isim de Jack Fisher.

Ancak Stein “progressing in its attempts to hire” yazarken (yani sanki Kokoşkov ile ilgili girişimler var ve bir noktada ilerleme sağlandı anlamı çıkıyor) onun haberi kaynak gösterdiği Fisher bu şekilde yazmamış. O sadece Dallas’ın böyle bir hedefi var diyor. Onum kaynağı belirsiz (per leauge sources yazmış).

Bu ayrıntı şu yüzden önemli Stein’a göre sanki Kokoşkov ile görüşmeler var anlamı çıkıyor.

Her neyse sonuçta Koç NBA’a dönmek isterse onun için kapılar açılmış gibi görünüyor.

Ben gideceğini sanmıyorum yine de.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2021, 11:13:34 Gönderen: Sapere »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #10378 : 16 Temmuz 2021, 11:40:32 »
2017 de Slovenya ile elde ettiği şampiyonluk sonrası,
2018-2019 sezonunda Phoenix Suns ile olmadı.
2019-2020 sezonunda Sacramento yardımcı koçluğu ile ekstra bir şey olmadı.
2020-2021 sezonunda Fenerbahçe Beko ile kısıtlı bütçe ve kadroyla göreceli başarı sağladı ama ekstra bir şey olmadı.
2021 de Sırbistan Milli takımı ile olmadı.

2022 de Fenerbahçeyi bırakıp NBA e yardımcı koç olarak dönerse, arkasında bıraktığı son 4-5 yılın göstergesi ile Avrupada ona güvenecek üst düzey organizasyon kalmayabilir. NBA de zaten Head Coach olması da zor. Her şeyi kabullenip Amerikaya dönmesi, Avrupa kariyerine ciddi balta vuracaktır. Amerikada belki çok etkilenmez, kaldığı yerden devam edecek gibi...

Ben bu riskli kararı almayacağını düşünenlerdenim.

Hepsi bir yana, Yönetimin Zoc için kulis yaptığı dönemlerde İgor incinmiş ise, bu yola girişi de hiç sürpriz olmaz. O dönem de yazmıştık, bu iş çok bıçak sırtı diye...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #10379 : 16 Temmuz 2021, 11:46:15 »
Ya geçsinler hep bize mi tripler duygusallık.Profosoyonel hayat tabi eski koç hayalleri kuracağız.Yolu açık olsun.