Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007310 defa)

agha ve 103 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cosby

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #10785 : 28 Temmuz 2021, 23:15:36 »
Bir heveslenmedim değil :D
Heves seviyesinde kalmaz inşallah:)

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #10786 : 29 Temmuz 2021, 00:46:12 »
Bu anlaşmaya yakın olduğumuz adayların her hangi birini istesek bu gece İstanbula getiririz. Bu kadar uzaması bir hayra vesile olsun hadi bir sürpriz be. Onun dışında Ufuk falan olacaksa sinirli bir Obra maketi koyun kenarda dursun daha etkili olur.

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #10787 : 29 Temmuz 2021, 00:52:26 »
NBA'e bakıyorsun orada da koç yok. Kidd'in üstüne atlıyorlar, herkes yıldızların maskarası olmuş. D'Antoni NBA'de baş antrenör olarak takım bulabilir gibi geliyor bana.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #10788 : 29 Temmuz 2021, 00:53:30 »
D'Antoni makara hocam keşke olsa rahat takım bulur, Sarıca olmazmış zaten twitterda sohbet odasında söylenilene göre
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2021, 00:54:32 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #10789 : 29 Temmuz 2021, 09:23:46 »
NBA'e bakıyorsun orada da koç yok. Kidd'in üstüne atlıyorlar, herkes yıldızların maskarası olmuş. D'Antoni NBA'de baş antrenör olarak takım bulabilir gibi geliyor bana.

Portland demişler bir yerde D'Antoni için.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #10790 : 29 Temmuz 2021, 11:35:58 »
Portland demişler bir yerde D'Antoni için.
Chauncey Billups Portland'ın hocası 1 ay oldu geleli

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #10791 : 29 Temmuz 2021, 12:27:36 »
Polonara biraz tutuk olimpiyatlarda. Hocanın bir an önce belli olması lazım.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2021, 12:28:39 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #10792 : 29 Temmuz 2021, 12:34:53 »
D’Antoni ilerleyen yıllarda koçluk kovalayacakmış yazmış bir sitede.

Muhtemelen bu sezonu dinlenerek geçirir ki onun için en doğrusu dinlenmesi olur.Avrupa’da koçluk yapacağını hiç ama hiç sanmıyorum.
Rahatlıkla 5 yıllığına 25 md$’lık kontratı kapar.

Sertaç kimi kafasında uygun görürse o gelir takımın başına.
Sertaç gibi niteliksiz birine şubeyi teslim etmek kulübün tüm geleneklerini alt üst etti.
13 yıldır süregelen yatırımda kesilir yakında bu S*K yüzünden.
S.K gitmeden rahat yok bu şubeye.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2021, 16:03:28 Gönderen: friend-chip »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10793 : 29 Temmuz 2021, 13:25:19 »
D’antoni gördüğüm en kötü coachlardan biri. Oynattığı oyun basketbol falan değil. Avrupa basketboluna hiç uymaz. İstenmesine şaşırıyorum. Olacak iş değil zaten ama istemek bile çok acayip.

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #10794 : 29 Temmuz 2021, 13:31:54 »
D’antoni gördüğüm en kötü coachlardan biri. Oynattığı oyun basketbol falan değil. Avrupa basketboluna hiç uymaz. İstenmesine şaşırıyorum. Olacak iş değil zaten ama istemek bile çok acayip.
Yıldız koçu kendisi,sistemden ziyade egoları yönetmeyi ve onlar etrafında iyi bir oluşum oluşturmayı seviyor.
Avrupa basketbol gün geçtikçe değişiyor,yıldızları iyi yöneten Ergin ve ekibi silip süpürdü tüm Avrupa'yı.
Artık Avrupa'da bireysel silahlar daha çok önem kazanıyor,takımlar yetenek havuzlarını olabildiğince yukarı çektikleri için bireysel performanslar daha çok değer kazanıyor.

Ancak bizim takıma uyar mı? Kokoskov ile aynı mentaliteye sahip bir koç ve hızlı oyunu seviyor.
Dediğim ama kendisi Avrupa'ya uğramaz bile.Dinlenir ve çaylak koçların mahvettiği bir takıma genel menajer ünvanıyla birlikte getirilir.

Burada önemli olan şey prestiji koruyabilmek,Djordjevic gibi sorunlu isimler bu yapıyı mahveder.O yüzden olabildiğince uzak durmak lazım bu tiplerden.

NBA'deki asistan koçlardan birini getirmek çok akıllıca çünkü kulübün organizasyon bazındaki değerini daha çok korumuş oluruz.
Kendisini beğenmesem bile Erdem Can en uygun seçim şu anlık.Tek şartım M.M'nin köpeği olmaması.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #10795 : 29 Temmuz 2021, 14:07:05 »
NBA’deki koçluk sistemi farklı. Koçlardan beklenen de.

İyi başantrenörler genelde liderlik vasıfları güçlü, oyunculara çok boyutlu kişiler gibi davranarak takımlarındaki en iyiyi, bunun üzerinden de en iyi oyunu ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Her bireyin performansının kişisel hayatından etkilenebileceğinin farkındalar mesela, bu nedenle her bir oyuncuyu ihtiyaçlarına göre uyarlamak için kişisel düzeyde tanımaları gerekiyor. Beyaz Gölge’deki Koç Reeves tarzı aşağı yukarı...

Teknik taktik konusunda ise asistan koçlar daha aktif durumdalar.

The Last Dance belgeseli, Tex Winter üzerinden güzel anlatıyor bunu mesela. Bulls’un meşhur triangle ofensinin yaratıcısı, Phil Jackson’un asistan koçuydu. Hücum koçları-defans koçları.... Sorumluluk bunlara ait daha çok... Head Coach haricinde eşit yetkili en az 5-6 asistan koç var takımlarda.

Avrupa’da ise baş antrenör hemen her şeyi yapıyor/sorumluluğu tamamen alıyor. O yüzden NBA’den Avrupa’ya gelen koçlar bocalıyorlar. Onların güçlü organizasyonlara ihtiyaçları var.

Pitino gibi adam ne hallere düştü, Kokoşkov bocaladı, gitmek zorunda kaldı...

NBA’den koç getirecekseniz organizasyonun çok yönlü ve tamamıyla profesyonel olması lazım. Bu Avrupa’da eksik...

Tabii bir de bizim özelimizde Sertaç Bey ve Ali Koç’un yaklaşımı ile Phil Jackson gelse değişen bir şey olmaz.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #10796 : 29 Temmuz 2021, 18:19:14 »
Yıldız koçu kendisi,sistemden ziyade egoları yönetmeyi ve onlar etrafında iyi bir oluşum oluşturmayı seviyor.
Avrupa basketbol gün geçtikçe değişiyor,yıldızları iyi yöneten Ergin ve ekibi silip süpürdü tüm Avrupa'yı.
Artık Avrupa'da bireysel silahlar daha çok önem kazanıyor,takımlar yetenek havuzlarını olabildiğince yukarı çektikleri için bireysel performanslar daha çok değer kazanıyor.

Ancak bizim takıma uyar mı? Kokoskov ile aynı mentaliteye sahip bir koç ve hızlı oyunu seviyor.
Dediğim ama kendisi Avrupa'ya uğramaz bile.Dinlenir ve çaylak koçların mahvettiği bir takıma genel menajer ünvanıyla birlikte getirilir.

Burada önemli olan şey prestiji koruyabilmek,Djordjevic gibi sorunlu isimler bu yapıyı mahveder.O yüzden olabildiğince uzak durmak lazım bu tiplerden.

NBA'deki asistan koçlardan birini getirmek çok akıllıca çünkü kulübün organizasyon bazındaki değerini daha çok korumuş oluruz.
Kendisini beğenmesem bile Erdem Can en uygun seçim şu anlık.Tek şartım M.M'nin köpeği olmaması.
murat murathanoğlunun köpeği olmaması, bu çok anlaşılmadı, bu çıkarıma nasıl vardınız? ben çok merak ettim. bir şey bildiğim için sormuyorum, siz bir şey mi? biliyorsunuz.

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #10797 : 29 Temmuz 2021, 18:21:04 »
murat murathanoğlunun köpeği olmaması, bu çok anlaşılmadı, bu çıkarıma nasıl vardınız? ben çok merak ettim. bir şey bildiğim için sormuyorum, siz bir şey mi? biliyorsunuz.
Melih Mahmutoğlu olacaktı abi.
Takımda bu abi ayaklarını en iyi o yapar.
Duyduklarım ve okuduklarımdan onun çok tehlikeli biri olduğunu düşünüyorum bu takım için.
Murat abi bazen abartı yorumlar yapsa da bu işin üstadı kendisidir.Özellikle NBA tarihi hakkındaki bilgileri muazzam gerçekten.
Kendisine saygım sonsuz ancak bazen kulüp televizyonunda olduğu için objektif kalamıyor  :-\
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2021, 18:25:12 Gönderen: badboys »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı hangul

• Üye
« Yanıtla #10798 : 29 Temmuz 2021, 19:12:41 »
Melih Mahmutoğlu olacaktı abi.
Takımda bu abi ayaklarını en iyi o yapar.
Duyduklarım ve okuduklarımdan onun çok tehlikeli biri olduğunu düşünüyorum bu takım için.

Acikcasi gectigimiz gunlerde Melih Mahmutoglu cevresinde donen tartismalar oncesine kadar bu forumu cok seviyor ve disarida arayip da bulamadigimiz rahatca yazilip cizilen bir topluluk gibi goruyordum. Artik bu sekilde hissetmiyor oldugumu dusunsem de bu maili yazmak istedigime gore hala bos degilim demek ki foruma karsi:).

Cogumuz macta seyrediyoruz oyuncularimizi ya da yaptiklari konusmalardan falan bir gorusumuz oluyor onlara karsi. Ornegin ben Sloukas'i Telekom macinda en onden seyretme sansi bulmustum ve biraz ukala gelmisti bazi tavirlari isinma falan sirasinda. Bunun tam tersine Davsan Piyer'i eurohoopstakilerin bir programinda canli seyretmistim ve cok icten gelmisti. Demek istedigim hepimiz oyuncularla aracisiz edindigimiz izlenimlere gore bazi fikirlere variyoruz. Melih'le alakali da salonda olanlarla alakali kizdigim noktalar var. Ancak saha disinda olanlarla alakali, direk bilgiye sahip olmadigimiz konularda, kisinin kendisini de dinleme imkanimiz olmadigini dusunursek cok da iddiali yargilarda bulunmamakda fayda var. Mutlaka kafanda bir resim vardir Melih'le alakali ama yazilan cizilenden hareketle vardigin yargiya dayanarak kesin dogruymus gibi davranmamakta fayda var. Bu yazilan cizilenlerde haklilik payi olsa dahi bir seyi direk gorup kendi suzgecinden gecirip olanlari degerlendirmekle, aktarilan yorumlardan hareketle degerlendirmek arasinda daglar kadar fark oluyor.

Zaman aliyor ama bir 23 sene daha yasadiktan sonra insan, hele taraflarin hepsini dinlemedigi durumlarda, cok keskin yargilara varmamasi gerektigini anliyor zamanla.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #10799 : 29 Temmuz 2021, 19:34:55 »
Acikcasi gectigimiz gunlerde Melih Mahmutoglu cevresinde donen tartismalar oncesine kadar bu forumu cok seviyor ve disarida arayip da bulamadigimiz rahatca yazilip cizilen bir topluluk gibi goruyordum. Artik bu sekilde hissetmiyor oldugumu dusunsem de bu maili yazmak istedigime gore hala bos degilim demek ki foruma karsi:).

Cogumuz macta seyrediyoruz oyuncularimizi ya da yaptiklari konusmalardan falan bir gorusumuz oluyor onlara karsi. Ornegin ben Sloukas'i Telekom macinda en onden seyretme sansi bulmustum ve biraz ukala gelmisti bazi tavirlari isinma falan sirasinda. Bunun tam tersine Davsan Piyer'i eurohoopstakilerin bir programinda canli seyretmistim ve cok icten gelmisti. Demek istedigim hepimiz oyuncularla aracisiz edindigimiz izlenimlere gore bazi fikirlere variyoruz. Melih'le alakali da salonda olanlarla alakali kizdigim noktalar var. Ancak saha disinda olanlarla alakali, direk bilgiye sahip olmadigimiz konularda, kisinin kendisini de dinleme imkanimiz olmadigini dusunursek cok da iddiali yargilarda bulunmamakda fayda var. Mutlaka kafanda bir resim vardir Melih'le alakali ama yazilan cizilenden hareketle vardigin yargiya dayanarak kesin dogruymus gibi davranmamakta fayda var. Bu yazilan cizilenlerde haklilik payi olsa dahi bir seyi direk gorup kendi suzgecinden gecirip olanlari degerlendirmekle, aktarilan yorumlardan hareketle degerlendirmek arasinda daglar kadar fark oluyor.

Zaman aliyor ama bir 23 sene daha yasadiktan sonra insan, hele taraflarin hepsini dinlemedigi durumlarda, cok keskin yargilara varmamasi gerektigini anliyor zamanla.

Ters düşünceye kapıldığınız foruma girip Melih Mahmutoğlu avukatlığı yapmayın o zaman. Çünkü haklısınız, geçtiğimiz haftadan itibaren Melih Mahmutoğlu savunucusu kim varsa cevapsız kalmayacak. Melih'le ilgili de keskin yargılarım var ve bu asla değişmeyecek. Burası Melih Mahmutoğlu'nu aklama platformu değildir. Aklanacak birçok yer var, gidin orada istediğiniz gibi pamuklara sarın.