Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007237 defa)

0 Üye ve 114 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #11025 : 07 Ekim 2021, 16:14:34 »
Henryde ateşli oynuyor varını yoğunu ortaya koyuyor.Bende bayılmıyorum ama bu formayı ıslatan ter akıtan elinden gelini sırtımda taşırım.Shayokta öyle.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #11026 : 07 Ekim 2021, 17:00:16 »
Gsnin forvetleri bizden çok daha coşkulu ve heyecan verici oynuyor. Açıkçası Melo ve Akon bizde olsa isterdim. Akon'u çok yazdım ettim, meloyu da başkaları yazmıştı. Bize de şut özürlü Henry ve shayok düştü. Melonun dün attığı üçlük sayısını biz 40 dakika tüm takım atamıyoruz.

Dün zaman zaman izlediğim bölümlerde Melo ne üçlükler attı öyle. Açıkçası ilk kez izledim ve benim de dikkatimi çekti adam. O güne ait bir performans mı, genel performansı mı bilmiyorum ama genelse ismini bizimle zikreden arkadaşlar boş yorum yapmamış.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #11027 : 07 Ekim 2021, 17:34:25 »
Şampiyonlar ligi kalitesiyle bu oynadığımız lig aynı kalitede değil ki.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #11028 : 07 Ekim 2021, 22:03:37 »
Loyd, Akon falan dururken almadık. Hay sizin basketbol aklınıza sokayım ben ya.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #11029 : 13 Ekim 2021, 13:42:47 »
1-2 maç sonra iyice işler kötü gidince Perez tarzı hamle mi gelecek yoksa koç mu gidecek bakalım

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #11030 : 13 Ekim 2021, 18:43:36 »
1-2 maç sonra iyice işler kötü gidince Perez tarzı hamle mi gelecek yoksa koç mu gidecek bakalım

Allah yazdiysa bozsun ... Hala perez diyince tüylerim diken diken oluyor ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #11031 : 13 Ekim 2021, 18:54:47 »
Allah yazdiysa bozsun ... Hala perez diyince tüylerim diken diken oluyor ....
:D süreç bu olacak maalesef boşta olsa Markovic kesin gelir derdim. 1-2 hafta sonra Fbtv'ye çıkar Sertaç Komsuoğlu açıklamalar yapar herkes 3 aşağı 5 yukarı tahmin ediyor süreci

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #11032 : 13 Ekim 2021, 21:57:31 »
Keşke kalinic, sloukas, datome, nunnaly hatta williams falan kalsaydı takımda. En azından kemik bir kadro ve ölüsü top 8 yapardı o takımın.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11033 : 13 Ekim 2021, 22:04:28 »
Keşke kalinic, sloukas, datome, nunnaly hatta williams falan kalsaydı takımda. En azından kemik bir kadro ve ölüsü top 8 yapardı o takımın.

williams ve kismen nunnaly disindaki isimlere katiliyorum... Ozellikle Kalinic, Pierre, Vesely, Datome, Sloukas 5 ini sahada gormek isterdim ... switchler olsun oyun cesitliligi olsun cok genis bir yelpaze olurdu....

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #11034 : 13 Ekim 2021, 22:54:05 »
williams ve kismen nunnaly disindaki isimlere katiliyorum... Ozellikle Kalinic, Pierre, Vesely, Datome, Sloukas 5 ini sahada gormek isterdim ... switchler olsun oyun cesitliligi olsun cok genis bir yelpaze olurdu....
Williams bookerin yanında dominiq wilkins gibi kalır. Nunnaly de görev adamı. Neticede şampiyon takımın kadrosundaydi. Ben her türlü isterdim.
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2021, 22:54:20 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11035 : 14 Ekim 2021, 00:06:58 »
Williams bookerin yanında dominiq wilkins gibi kalır. Nunnaly de görev adamı. Neticede şampiyon takımın kadrosundaydi. Ben her türlü isterdim.

booker i begensem keske... ikisi de savunmada ve takim oyununda kara delik ... Polonara, Vesely, Ahmet, Kalinic, Datome, Pierre varken ikiside gereksiz benim gozumde.... hele aldiklari paralari dusununce .... Bu isimlerin yanina olabilse 5 numara bir oyuncu daha tamamlayici olurdu.

Nunnaly ilk senesinde harikaydi... ceza sutoru, savunmaci ve gorev adami. Ama ikinci gelisinde o performansin uzagindaydi. O nedenle kismen isterim dedim. Ilk hali gibi olacaksa buyursun gelsin ....

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11036 : 14 Ekim 2021, 00:29:39 »
abi bunların hiçbiri fenerbahçe için oynamıyordu ki..obradovic onların istanbul’da ve fenerbahçe’de kalmalarındaki asıl sebepti.özellikle datome şu takımda sahaya girdiği an değiştirirdi havayı.hakikaten çok özel karakterdi çok.hele ki final maçlarındaki performansları.3 ya da 4 tane mvp ödülü vardı galiba.içlerinde kulüple bağı en güçlü oyuncu oydu ama obra’nın ayrılışı,yeni bi macera,eve dönüş derken hepsi bir araya geldi.keşke gelmeseydi....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11037 : 14 Ekim 2021, 09:05:43 »
"3 gün önce kupa aldık. Fakat burada sorun olan, kupa kazanmamız çok normal bir şeymiş gibi görülüyor. Bazen insanlar çok yıl geçtikten sonra bazı şeyleri anlarlar. O zaman da gelecek."
Z.O. ....

Şimdi daha iyi anliyoruzdur umarım....

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #11038 : 16 Ekim 2021, 16:17:37 »
bazı oyuncuların rol tanımları ufak ufak oturmaya başladı, oyunu nasıl oynamamız lazım, bence o da belli. şu ana kadar oynanan maçlar üzerinden genel bir değerlendirme yapılabilir.
Bu takımın gücü koşunca ortaya çıkıyor, sete sette bocalıyor ama seni her maç koşturmazlar. ribauntu alamazsan sete kalırsın, ki alamıyorsun zaten. sete kalınca de colo, guduriç, pierre, polonara ve veseley(booker), bu beş sana (guduriç forma girince) çözüm üretecek.
diğer beş de henry de colo shayok polonara vesely (booker)  bunun da koşması lazım. hatta henry sürekli tempoyu yükseltmesi lazım.
buna göre,
1 polonara her zaman sette de koşan oyunda da veselyin yanında ilk tercih olmalı. mutlaka oyunu açmak için 5 te kısa beşlerle kullanılmalı.
2 henry, topa baskı, tempoyu yükseltme, asist konusunda gayet iyi, topu kullanmak zorunda kalmamalı,
3 henry de topu kullanma baskısı olmayacaksa guduriç ve shayok mutlaka top kullanıp oyunun içinde aktif olarak olmalı, 10 ar sayı atmalılar. guduriç güçlenince maç temposuna girince dediğim rahat olur, ancak son maç öncesi shayoktan ümidim azalmıştı. çünkü fazla zorluyordu, son maçta oyunun akışı içinde nasıl sayı atacağını anladı, ritmini bulur inşallah, yoksa oyun de colo ile henrye kalıyor, o zaman da pana gibi alba gibi takımları bile yenemiyorsun.
4 pierre üsütüne koyarak gider,
5 şehmuz, müthiş atletik ama atletizmi ile geçiyor, el hassasiyeti oyun kurucu için çok zayıf. iki şeyi geliştirirse burada kalmaz zaten, birisi ball handing, diğeri topla hareketli iken diripling üzeri 3lük. mesela bobyinin üçlükleri gibi. hazır o da geldi, değerlendirmek lazım.
tüm bunlara rağmen kesin olan bir şey var bize gerçek bir oyun kurucu lazım, veteran da olabilir. hem şehmuz gelişir, de colo veya henry den birisi sakatlanırsa ne yapacağız, iki si beraber yetmiyor ikisinden birisi sakatlandı mı? yandık .

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11039 : 16 Ekim 2021, 17:55:18 »
denver tarik black’i serbest bırakmış