Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007318 defa)

agha ve 103 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #11160 : 22 Ocak 2022, 16:58:44 »
Starks için YouTube'ta göz gezdirdim, hafiften Solomon'u andırmiyor mu çok mu abarti oldu bilmiyorum ama en azından duruşu, potaya gidişi suta kalkışı onu andirdi 🤦😀

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #11161 : 22 Ocak 2022, 17:08:35 »
Fenerbahçe Beko, Igokea'nın 30 yaşındaki oyun kurucusu Markel Starks'ı kadrosuna katmaya yakın. (Eurohoops)
2017-2018 de Türkiye ikinci liginde Yalova da oynamış… Biz boşuna Pangos vs seviyesi hayali kuruyoruz..

Çevrimiçi agha

• Üye
« Yanıtla #11162 : 22 Ocak 2022, 17:21:28 »
Hahaa şube tabuta dönmüş, son çiviyi kim çakacak aq?

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #11163 : 22 Ocak 2022, 18:11:49 »
2017-2018 de Türkiye ikinci liginde Yalova da oynamış… Biz boşuna Pangos vs seviyesi hayali kuruyoruz..
üstünden dört sene geçmiş. Oyuncu kendini geliştirmiş olabilir. Bu şartlarda en azından bir oyun kurucu transfer edilmiş oldu. Pangos'a dört buçuk beş milyon Euro verecek para yok. Maalesef Fenerbahçe bankanın kurduğu bir takım değil. (Vakıfbank,ziraat bankası, halk bankası) O açıdan eksik bir bölgeyi çok iyi olmasa da doldurdu. Belki de çok faydalı olacak ve bizde alkislayacagiz . Öyle ümit ediyorum.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #11164 : 22 Ocak 2022, 18:32:46 »
Starks için YouTube'ta göz gezdirdim, hafiften Solomon'u andırmiyor mu çok mu abarti oldu bilmiyorum ama en azından duruşu, potaya gidişi suta kalkışı onu andirdi 🤦😀

Haklsınız izleyince andırıyor gerçekten.

Elbette Youtube'ta sadece sayı ve asist gibi görüntüleri olunca çok iyi gibi görünüyor ama şahsen şut stili, omuzunu dayayarak kaydettiği sayılar, driplingi keserek attığı şutlar ve en önemli olanı da şut mekaniğini görünce şahsen ben beğendim. 

Savunma ve enerji lazım olduğunda Henry, skor lazım olduğunda Starks'la farklı bir görüntüye de bürünebiliriz.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimiçi agha

• Üye
« Yanıtla #11165 : 22 Ocak 2022, 18:48:07 »
Afyon Wayne Selden‘ ı almış. 
Eski durumda olup olmadığını merak ediyorum.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #11166 : 22 Ocak 2022, 18:54:09 »
Igokea geçen Oostende'ye elenmişti bunu bekledik herhalde umarım katkı verir

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #11167 : 22 Ocak 2022, 19:19:29 »
üstünden dört sene geçmiş. Oyuncu kendini geliştirmiş olabilir. Bu şartlarda en azından bir oyun kurucu transfer edilmiş oldu. Pangos'a dört buçuk beş milyon Euro verecek para yok. Maalesef Fenerbahçe bankanın kurduğu bir takım değil. (Vakıfbank,ziraat bankası, halk bankası) O açıdan eksik bir bölgeyi çok iyi olmasa da doldurdu. Belki de çok faydalı olacak ve bizde alkislayacagiz . Öyle ümit ediyorum.
Umut fakirin ekmeğiymiş:) umarım haklı çıkarsın.
Ama 26-30 arasında gelişip hala bu seviyelerde oynaması soru işareti.
Gerçi Polonara da yıllarca euroleague seviyesine çıkmamış birisiydi şimdi geldiği yere bak. Dediğin gibi neden olmasın… Ama pek ümitli değilim i :)

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11168 : 22 Ocak 2022, 20:08:51 »
New York Knicks’in çocuğu John Starks’a isim benzerliği var, kesin iyi oyuncudur  :P

Yine ne vereceği belli olmayan birini alıyoruz. Futboldaki başarısızlığı kapamak için bizi Playoff’a atacak şutör bir guard al bari. Taraftarın enerjisi de basketbola yönelsin… Ama yok… Floyd, çakma Starks… İlla futboldaki gibi bir yerleri eksik bırakacak.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #11169 : 22 Ocak 2022, 21:20:36 »
o kadar eksik ve sakat var ki .... yoldan gecen adami alsalar laf etmem...

Genclerin (ikinci takimin) maclarini Kemal kardesimiz kadar olmasa da izlemeye calisiyorum, proje guzel ve iyi basladi ama daha cok yol var gibi ... Ne yazik ki oradan da gelecek oyuncu olacagini sanmam. Cocuklarin gelip bu takima katki verecegi seviye icin en az 3-4 sene gerek, o da bu gelisimlerini surdururlerse... Ama iyi idman aldiklari belli...

Bu oyuncu icin yazacak cizecek cok sey yok... 30 yasinda ve kariyerinin en iyi takiminda oynayacak. Alacagi para icin Floyd seviyesinde diyorlar, yani bir Perez felaketi durumu da yok... Nando ve Vesely gelene kadar takim ayakta kalabilse yeter...

Oyle Solomon falan cok beklenti kurmamak lazim. Ismet yad Nando dan birinin geri donup Henry ye iyilesecegi zamani saglasini ummak lazim. Bu surecte 6-7 dakika iyi katki verse yeter de artar bile.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Turski Grobar

• Üye
  • Yer: Beograd
    • @sahinovic_12
« Yanıtla #11170 : 23 Ocak 2022, 00:13:28 »
Markel Starks, Miško'nun oyuncusuymuş :D

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11171 : 23 Ocak 2022, 10:36:54 »
Transfer demişken; Bu yönetim ve bu kur düzeyinde işimiz giderek zorlaşacak gibi görünüyor. Korkarım Vesely için de sezon sonu ahlar vahlar içinde olacağız.

Ali Koç, “biz böyle bir değeri ne pahasına olursa olsun takımda tutarız” vizyonunda(!) olsa keşke de………… Ayinesi Obradoviç’in elden kaçırılması olan kişinin vizyonu malumumuz…

Mayıs’ta kongreye giderse (inşallah) yeni yönetim elini çabuk tutabilecek mi? O da başka bir konu. Yoksa yeni gelen de “enkaz devraldık” mavraları ile vakit geçirecek mi?

EL’deki son üst düzey sezonumuz olabilir bu yıl.

Buna rağmen alınan adam Markel…

Trimble, Freeman falan al bari de, diyelim ki “masada olanı getirdi başkan”, tutar tutmaz ayrı konu… Hadi onları alamadın bize 27 sayı atan Garry Brown’ı getir bari, ligden düşecek Petkim’den.

Maurizio Floyd’u övdüğünde ona güvenerek ‘acaba’ demiştim… Ama Floyd’u sahada izledikten sonra hele de en ihtiyacımız olan ve bundan sonrası için fark yaratmamıza neden olacak bölgeye, her sezonu birbiriyle alakasız istatistiklere sahip, 30 yaşına kadar hiç bir üst düzey mücadelenin içinde olmamış Markel gelince anlaşıldı ki Maurizio da bu kulüpteki uzatmalarını yaşıyor.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #11172 : 23 Ocak 2022, 11:25:18 »
Transfer demişken; Bu yönetim ve bu kur düzeyinde işimiz giderek zorlaşacak gibi görünüyor. Korkarım Vesely için de sezon sonu ahlar vahlar içinde olacağız.

Ali Koç, “biz böyle bir değeri ne pahasına olursa olsun takımda tutarız” vizyonunda(!) olsa keşke de………… Ayinesi Obradoviç’in elden kaçırılması olan kişinin vizyonu malumumuz…

Mayıs’ta kongreye giderse (inşallah) yeni yönetim elini çabuk tutabilecek mi? O da başka bir konu. Yoksa yeni gelen de “enkaz devraldık” mavraları ile vakit geçirecek mi?

EL’deki son üst düzey sezonumuz olabilir bu yıl.

Buna rağmen alınan adam Markel…

Trimble, Freeman falan al bari de, diyelim ki “masada olanı getirdi başkan”, tutar tutmaz ayrı konu… Hadi onları alamadın bize 27 sayı atan Garry Brown’ı getir bari, ligden düşecek Petkim’den.

Maurizio Floyd’u övdüğünde ona güvenerek ‘acaba’ demiştim… Ama Floyd’u sahada izledikten sonra hele de en ihtiyacımız olan ve bundan sonrası için fark yaratmamıza neden olacak bölgeye, her sezonu birbiriyle alakasız istatistiklere sahip, 30 yaşına kadar hiç bir üst düzey mücadelenin içinde olmamış Markel gelince anlaşıldı ki Maurizio da bu kulüpteki uzatmalarını yaşıyor.

Bu seneki baba transferler gayet başarılıydı ama kabul edelim. Henry gibi bir savaşçı, Polonara gibi bir karakter, Şehmus gibi en değerli yerli oyunculardan biri alınıp Pierre ve De Colo gibi iki önemli parça takımda tutuldu. Bunun yanında yerli kadronun zayıflığı gözetilerek yapılan Metecan ve İsmet takviyeleri de bence olumlu. Booker'a herkes soğuk bakıyordu sene başı ama şu an gelinen noktada onun da pozitif görüntü çizdiğini söylemek mümkün.

Tek atılan zar Shayok'tu, o tutmayacak gibi görünüyor ama geçen seneki Pierre hamlesi tutunca böyle risklere girmek çok da anlaşılmayacak bir şey değil. Ha bir de bir türlü gönderilemeyen Barthel var tabii. Bunlar da olumsuz noktalar.

Sanırım eldeki imkanlar Floyd ve Starks gibilere yetiyor anca, fazlasına güç yetmiyor, ne yapsınlar başkandan da destek gelmezse Maurizio kendi cebinden verip onu değil de şunu alalım diyecek değil. Ama basketbol ilginç sürprizlere gebe, hiç umulmadık oyuncular beklenmeyen katkılar verebiliyor bazen. Floyd için Murat Murathanoğlu bu paralara kalacaksa (150 bin dolar) ben seneye de rotasyon içerisinde tutarım diyor mesela. Bence biraz daha bekleyip izlemek lazım, Starks için de hemen tüü ala ala bunu mu aldınız demek yerine bekleyip görmeyi tercih ederim. Oyuncuların rolleri kapasiteleri dahilinde çizilir ve herkes alacağı dakikayı ve rolünü benimseyip kabullenirse çok farklı tablolar çıkabilir ortaya.

Basketbolda başarı=takım olabilmek.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11173 : 23 Ocak 2022, 12:01:34 »
Sanırım eldeki imkanlar Floyd ve Starks gibilere yetiyor anca, fazlasına güç yetmiyor,
Güzel söylüyorsun da; eldeki imkanları belirleyen ne? Futboldaki gibi Financial Fair Play meselesi de yok. Sezon başı belirlenen bütçe ise… O da Allah’ın emri olmasa gerek. Ki o bütçede SG ihtiyacı tanımlanmadıysa o da ayrı…

İstikrarlı bir dış atıcıya ihtiyacımızın olduğu besbelli…

Takım Zalgiris maçında, belki de sezonun tamamını etkileyecek bir geri dönüş yaptı… Ki zaten ortada olan ihtiyacımıza bu maçtan sonra yanıt Markel olmamalıydı.

Sezon başında yapılan transferlere de yazık ayrıca… O kadar bütçe kullandın ve bir şutör guard bulamayarak her şeyi batırdın derler adama.

Ha dediğin gibi iyi oynar, katkı verir, takımı üst düzeye taşır o zaman en çok alkışlayan ben olurum. O başka… Bu anı hissederek söylüyorum; EL için geldiğimiz bıçak sırtı noktada, hem de en ihtiyacımız olan konuda, kimse beni karavana olma ihtimali yüksek bir oyuncunun alınmasına ikna edemez…

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #11174 : 23 Ocak 2022, 12:34:14 »
Güzel söylüyorsun da; eldeki imkanları belirleyen ne? Futboldaki gibi Financial Fair Play meselesi de yok. Sezon başı belirlenen bütçe ise… O da Allah’ın emri olmasa gerek. Ki o bütçede SG ihtiyacı tanımlanmadıysa o da ayrı…

İstikrarlı bir dış atıcıya ihtiyacımızın olduğu besbelli…

Takım Zalgiris maçında, belki de sezonun tamamını etkileyecek bir geri dönüş yaptı… Ki zaten ortada olan ihtiyacımıza bu maçtan sonra yanıt Markel olmamalıydı.

Sezon başında yapılan transferlere de yazık ayrıca… O kadar bütçe kullandın ve bir şutör guard bulamayarak her şeyi batırdın derler adama.

Ha dediğin gibi iyi oynar, katkı verir, takımı üst düzeye taşır o zaman en çok alkışlayan ben olurum. O başka… Bu anı hissederek söylüyorum; EL için geldiğimiz bıçak sırtı noktada, hem de en ihtiyacımız olan konuda, kimse beni karavana olma ihtimali yüksek bir oyuncunun alınmasına ikna edemez…

Ben parasal konular ile takımın ihtiyaçları konusunda %100 katılıyorum size. Her sene aynı hataya düşülüyor, Obra döneminde dahi çoğu sezon yapılacak 1-2 nokta atışı takviyeyle takım bambaşka seviyelere gelebilecekken malum ihtiyaçlar görmezden gelindi. Bahane olarak da bütçe öne sürülüyor.

Bütçenin tıkanması noktasında yapılacak iki şey var; ya sponsor ya da kulüp başkanı girecek devreye. Mesela Obra zamanında Ülker devreye girip Zisis'i almamızı sağlamıştı. Şimdiki ana sponsor=kulüp başkanı diyebiliriz. Dolayısıyla başkanın bizzat yahut sponsor veriyormuş gibi maddi imkan sağlaması lazım ama ne hikmetse yapılmıyor, illa o 1-2 hayati bölge eksik bırakılıyor veya kariyerinde bu seviyeleri hiç görmemiş oyuncular alınıp büyük kumar oynanıyor.

Ama Ali Koç şu ana kadar neyi doğru düzgün yaptı ki bu konuda inisiyatif alıp harekete geçecek diye sorsam kimse haksızsın diyemez herhalde. 4 yılda yaşanmadık rezillik kalmamasına rağmen görevi bırakmıyor, daha da kötüsü, karşısına muhalif bir aday, çatlak bir ses dahi çıkmıyor. Koca Fenerbahçe beceriksiz bir zenginin elinde oyuncak olmuş durumda. O yalısından, biz de evlerimizden izliyoruz olan biten rezilliği.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.