Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006796 defa)

myildirim ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #11175 : 23 Ocak 2022, 13:01:30 »
Murat Ulker olur, Sahenk olur ... kim olursa olsun birilerinin maddi olarak basket subeye sahip cikmasi lazim

Onlari isin icine cekmek icin birseyler yapmasi lazim yonetimin ... o gune kadar .... eldeki imkan bu.

Bu arada su da gercek aldigi paraya gore floyd beklenecek katkiyi veriyor... Umarim Starks da benzer gorev adami katkisi verir.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2022, 13:02:52 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11176 : 23 Ocak 2022, 14:09:12 »
Bu arada su da gercek aldigi paraya gore floyd beklenecek katkiyi veriyor... Umarim Starks da benzer gorev adami katkisi verir.
Floyd meselesi bir nebze farklı tabii. Sakatlıklar olmasa kimse uzun transferini düşünmeyecekti muhtemelen. Barthel dahil 4 uzun aynı anda sakatken Floyd apar topar alındı. Booker sakatlıktan hızlı/iyi dönünce, Ahmet de fena katkı vermeyince göze çok batmadı. Polonara uzunları zaten çok iyi destekliyor… Takımın ana rotasyonu ona kalsa çok sallanırdı Floyd’a eminim.

Ancak kısa transferi sakatlıkların olmasından önce de hatta sezon başında da ihtiyaç halindeydi. Ben Aralık, Ocak gibi kadroya takviye olur diye bekliyordum zaten.

Bu beklentinin karşılığı Markel değil. Bizi ne uzatır ne kısaltır… EL’de bir şeyler yapmak istiyorsak kısa rotasyonundaki kaliteyi arttırmamız lazımdı. Guduriç’ten de daha iyi verim alabilecektik böylece…  :PGörünen o ki aynı defolarla devam edeceğiz…

Umarım yanılırım…

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #11177 : 23 Ocak 2022, 14:15:50 »
Ben parasal konular ile takımın ihtiyaçları konusunda %100 katılıyorum size. Her sene aynı hataya düşülüyor, Obra döneminde dahi çoğu sezon yapılacak 1-2 nokta atışı takviyeyle takım bambaşka seviyelere gelebilecekken malum ihtiyaçlar görmezden gelindi. Bahane olarak da bütçe öne sürülüyor.

Bütçenin tıkanması noktasında yapılacak iki şey var; ya sponsor ya da kulüp başkanı girecek devreye. Mesela Obra zamanında Ülker devreye girip Zisis'i almamızı sağlamıştı. Şimdiki ana sponsor=kulüp başkanı diyebiliriz. Dolayısıyla başkanın bizzat yahut sponsor veriyormuş gibi maddi imkan sağlaması lazım ama ne hikmetse yapılmıyor, illa o 1-2 hayati bölge eksik bırakılıyor veya kariyerinde bu seviyeleri hiç görmemiş oyuncular alınıp büyük kumar oynanıyor.

Ama Ali Koç şu ana kadar neyi doğru düzgün yaptı ki bu konuda inisiyatif alıp harekete geçecek diye sorsam kimse haksızsın diyemez herhalde. 4 yılda yaşanmadık rezillik kalmamasına rağmen görevi bırakmıyor, daha da kötüsü, karşısına muhalif bir aday, çatlak bir ses dahi çıkmıyor. Koca Fenerbahçe beceriksiz bir zenginin elinde oyuncak olmuş durumda. O yalısından, biz de evlerimizden izliyoruz olan biten rezilliği.
''Ama Ali Koç şu ana kadar neyi doğru düzgün yaptı ki ''  ''Fenerbahçe'nin tüm Branşları Allaha emanet gidiyor.''
Aynen böyle bir sistem yok,bir program yok,Transferler gelişi güzel yapılıyor.Yönetim içinde işi bilen varsada çoğu işi bilmeden herşeye burnunu sokuyor.
Bunun tek çözümü Ali Bey kalacaksa Yönetimi tekrar oluşturmalı.Tüm Branşların sorumlu yöneticileri bu işi bilenlerden oluşmalı.Obradovic döneminde Ömer Onan la beraber gelen sistem branşlara örnek olmalıydı.Ben 20 yönetici seçim her branşın başına koyayım sonrada benden onay olmadan kimse transfer yapmasın ben müdehale edim mantığı artık öldü.Bunu anlıyamıyorlar.Sen Fenerbahçe'nin başarılı olmasını istiyorsan tüm branşları A dan Z ye yenilemen gerekiyor.Menejerlerinden tutta transfer politikasının sorumlularıda kendi içimizden çıkmış kişilerden yapılanmalı.Belki yanılıyorum ama ben Obradovic'i kesinlikle göndermezdim.En azından hocalık bile yapmasa, Basketboldan sorumlu olarak atardım.Yönetimin en üst kurumu sadece bütün branşların sorumlarının üstünde denetleyici olmalı.Kadın Futbol takımda ismi aklıma gelmiyor Jessica Çarmıklı galiba hem oyuncu hem menejer.Her Branşımızda okadar yetenekli işin çıraklığından gelmiş kişileri takıma monte edebilmek önemli.Bir Eda Erdem zor gelir şuan bile ona bazı sorumluluklar verilmeli.Böyle geldi böyle gider mantığı söz konusu olduğu sürece daha çok Perreira ,Meyer,Floyd gelir gider.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #11178 : 25 Ocak 2022, 14:19:25 »
Tam bir Ali Koç transferi:)

Uygun bir rakama Emmanuel Mudiay getirilebilirdi oysa, boşta. Zalgiris ile başarısız da olsa bir Avrupa deneyimi yaşadı ve ben bu herifin hâlâ çok büyük işler yapabileceğini düşünüyorum Avrupa için.

Geçenlerde Arnas Velicka ismini yazmıştım, uygun bir fiyata alabilirdik, neyse. Bu oyuncuyu nerden buldular, Türkiye'de kaç kişi biliyor çok merak ettim. Kim buldu, kim önerdi keşke bilsek.

Ali Koç vizyonunu bir tek Tom abi anlamış. O da bir ara ''Samsunspor'da şut atan bir uzun buldum'' diyordu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11179 : 25 Ocak 2022, 15:25:08 »
Tam bir Ali Koç transferi:)
....
Geçenlerde Arnas Velicka ismini yazmıştım, uygun bir fiyata alabilirdik, neyse. Bu oyuncuyu nerden buldular, Türkiye'de kaç kişi biliyor çok merak ettim. Kim buldu, kim önerdi keşke bilsek.....

Bilyoruz zaten... malum menajer :D

Ama diyorum ya ... su kosullarda suclayamiyorum... o kadar kotu...
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2022, 15:25:43 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #11180 : 06 Şubat 2022, 20:58:04 »
Şu trimbel'ı hiç yoktan alsaydık gsden.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11181 : 06 Şubat 2022, 21:03:40 »

Baskan GS baskani ile konusup vaz gecmis... Cok centilmeniz ya...

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #11182 : 06 Şubat 2022, 21:42:56 »

Trimble Gherardini'nin süzgecinden geçememiş de olabilir, karakter bakımından. Yoksa iyi adam bence de oynardı bizim rotasyonda. Başkanlar arası konuşma gerçek midir bilmiyorum da Trimble'ın twitterda taraftarlarla girdiği gereksiz diyaloglar vardı diye hatırlıyorum, belki karakteri açısından almak istememiş olabilir Gherardini.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11183 : 07 Şubat 2022, 08:33:06 »
Trimble Gherardini'nin süzgecinden geçememiş de olabilir, karakter bakımından. Yoksa iyi adam bence de oynardı bizim rotasyonda. Başkanlar arası konuşma gerçek midir bilmiyorum da Trimble'ın twitterda taraftarlarla girdiği gereksiz diyaloglar vardı diye hatırlıyorum, belki karakteri açısından almak istememiş olabilir Gherardini.

Valla burak elmas bir konusmasinda kendi agzindan soyledi... Ali Koc aramis, o da bizimde avrupa da hedeflerimiz var su anda vaz gecemeyiz demis. Bundan 2-3 ay once bir roportajinda vardi.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2022, 08:33:41 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11184 : 07 Şubat 2022, 10:15:02 »
EL testi olmadan bir şey söylemek doğru değil ama dünkü maçta hücumda özgüvenli gördüm ben Starks’ı.

Maçı çok dikkatli izleyemediğim için savunmada ne yapıyor çok anlayamadım. Anlayan varsa yazsa güzel olur…
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2022, 10:17:58 Gönderen: Enver Tarcan »

• Üye
« Yanıtla #11185 : 07 Şubat 2022, 12:09:06 »
Valla burak elmas bir konusmasinda kendi agzindan soyledi... Ali Koc aramis, o da bizimde avrupa da hedeflerimiz var su anda vaz gecemeyiz demis. Bundan 2-3 ay once bir roportajinda vardi.

Bizim loser Fenerbahçe'nin hayrına olan bir şey varsa yapmamak için sonuna kadar direnir. Hayrına olmayan ne varsa yapar. Şaşırmıyorum artık hiçbir şeye.

• Üye
« Yanıtla #11186 : 07 Şubat 2022, 12:17:15 »
EL testi olmadan bir şey söylemek doğru değil ama dünkü maçta hücumda özgüvenli gördüm ben Starks’ı.

Maçı çok dikkatli izleyemediğim için savunmada ne yapıyor çok anlayamadım. Anlayan varsa yazsa güzel olur…

Hücumda eli titremeden soktu şutları, o açıdan bir gediğimizi kapatır. Savunmada ise ayakları yavaş ve perdelere takılıyor, rakip kısa ortalama delicilikte bile olsa yardım savunması olmazsa geçilir gibi duruyor (Hele Larkin, McKissic tarzı kısalara karşı çok zor durumlara düşebilir). Djordjevic'le çalıştıkça zaman içerisinde topa baskıyı artırabilir ama ayak çabukluğu için aynı doğrultuda iyimser değilim. Fiziksel olarak kaslı gibi dursa da çok kalıplı gözükmüyor öyle Wannamaker gibi. Yani Starks'la oynuyorsak yanında mutlaka kolay geçilmeyen bir savunmacı kısa bulundurmak faydalı olacaktır.

Yaratıcılık konusunda da dün yazdığım gibi net olumlu şeyler göremedim ama belki biraz daha zaman vermek lazım setlere alışabilmesi için.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11187 : 07 Şubat 2022, 16:10:44 »
Hücumda eli titremeden soktu şutları, o açıdan bir gediğimizi kapatır. Savunmada ise ayakları yavaş ve perdelere takılıyor, rakip kısa ortalama delicilikte bile olsa yardım savunması olmazsa geçilir gibi duruyor (Hele Larkin, McKissic tarzı kısalara karşı çok zor durumlara düşebilir). Djordjevic'le çalıştıkça zaman içerisinde topa baskıyı artırabilir ama ayak çabukluğu için aynı doğrultuda iyimser değilim. Fiziksel olarak kaslı gibi dursa da çok kalıplı gözükmüyor öyle Wannamaker gibi. Yani Starks'la oynuyorsak yanında mutlaka kolay geçilmeyen bir savunmacı kısa bulundurmak faydalı olacaktır.

Yaratıcılık konusunda da dün yazdığım gibi net olumlu şeyler göremedim ama belki biraz daha zaman vermek lazım setlere alışabilmesi için.

Wanamaker da bildigin 3 numara fizigi vardi... O fizikte Guard avrupa da yok...

Starks icin de cok umutlu olmanin alemi yok. Belki 2-3 hafta sonra rotasyonda katki verebilir 5-6 dakika. Daha fazla beklenti, bekleyenleri uzer.... Ben ilk 5 bir maca cikacagini hatta henry den sonra degil seyhmus ve ismetten sonra 4. sirada gelecegini dusunuyorum.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11188 : 07 Şubat 2022, 16:38:09 »

Teşekkürler.

• Üye
« Yanıtla #11189 : 07 Şubat 2022, 16:41:10 »
Wanamaker da bildigin 3 numara fizigi vardi... O fizikte Guard avrupa da yok...

Starks icin de cok umutlu olmanin alemi yok. Belki 2-3 hafta sonra rotasyonda katki verebilir 5-6 dakika. Daha fazla beklenti, bekleyenleri uzer.... Ben ilk 5 bir maca cikacagini hatta henry den sonra degil seyhmus ve ismetten sonra 4. sirada gelecegini dusunuyorum.

Bizim guard rotasyonu için asıl eksiğimiz savunma yapacak adamdan çok hücumda yaratıcılık sunacak, çeşitlilik sağlayacak ve biraz da şut sokacak oyuncu aslına bakarsanız. Sıkı savunmacı zaten 3 tane var; Henry, Şehmus ve İsmet. Saf yaratıcı ise 1,5 tane var; Guduric ve De Colo (De Colo'yu yarım sayıyorum zira normalde kimliği takım organizatörlüğü değil kendi hücumunu/skorunu yaratan bir guard ama son 2 yıldır organizatörmüş gibi kullanılıyor)

O yüzden Starks'ın en çok topa yön verme/yaratıcılık noktasında katkı vermesini beklerim, yarın bir gün Allah korusun Guduric'i de sakatlığa kurban versek çok zorlanırız, belki Vesely ve Nando'nun sakatlığından daha fazla etkiler bizi. İnşallah önümüzdeki maçlarda hücum setlerine alışıp takım arkadaşlarını tanıdıkça yaratıcılığından da güzel seçkiler sunar bize.