Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007341 defa)

0 Üye ve 119 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #11265 : 26 Mart 2022, 02:38:51 »
Efe’yi anlıyorum, reset atmak istiyor ancak Vesely’nin muadili bu ligde yok.

Ayrıca Vesely’nin sakatlığı yüzünden de kaybetmedik bu sezonu. Kısalarımızın yetersizliği yüzünden kaybettik. Üçlük yüzdemize bakmak yeterli. Sezon başında da, Starks alındığında da feryad figan söylemiştim; direkt şutu olan şutör guarda ihtiyacımız var diye.

Ben önümüzdeki sezon rekabetçi bir kadro oluşturabileceğimize inanmıyorum. Ama hadi oluşturacağız diyelim; kısaların kalitesini artırarak işe başlamalıyız. Uzun rotasyonuna bir ekleme yeterli olacaktır. Kısalara ise direkt şutu olan ne kadar adam varsa doldurmak gerekiyor… Aksi halde boşa kürek çekeriz yine…

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #11266 : 26 Mart 2022, 06:24:50 »
abi forumun çoğu katılmasa ve bana tepki gösterseler de ben vesely ve nando ile yolların ayrılması gerektiğini düşünüyorum.barthel,shayok,ahmet,floyd,starks,booker bunlarla da ayrıca ayrılmak lazım ki bu gruba hepiniz hemen hemen katılıyorsunuzdur zaten.henry ve polonara kalsa da kalmasa da fark etmez ama henry kalacaksa da 2 hatta zaman zaman 3. oyuncu olmalı rotasyonda.biz yıllardır uzun temelli bir takımız kısalarımız hep ağırlıklı olarak bitirici.artık kısa temelli olmamız lazım uzun oyuncularda aradığımız kriter bence bitiricilik olmalı bizim yıllardır yaptığımızın aksine.

vesely konusunda yine büyük ihtimalle bana tepki gelecektir.defalarca dediğim gibi vesely’nin oyunculuğuyla alakalı bir şey değil bu.maaşından çok çok aşırı bir indirim yapmadığı sürece-ki ben olsam yapmazdım-artık kendi itibarı da bu sakatlık zinciriyle zarar görecek burası türkiye yani.zaten 3 yıldır bir başarısızlık periyoduna girdik daha fazla uzatmamak lazım bu süreci.hak ettiği şekilde bize yakışan bir veda olmalı.kendisi de partizan’da oynamak isteyecektir büyük ihtimalle.
Vesely tekrar tekrar risk almaya değer bir isim. Çok büyük bir isim. Euroleague'de bir benzeri yok. Sonuç olarak mutlaka kalmalı. Yalnız, ücretinde biraz indirime gitmeli ve uzun rotasyonu oldukça geniş tutulmalı ki yeni sezonda Vesely'nin sakatlık riskini minimize etmiş olalım.
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #11267 : 26 Mart 2022, 07:19:52 »
Mesela kim kalmalı, kim gitmeli?

Ben o kadar geniş çaplı bir revizyon gerektiğini düşünmüyorum şahsen. Bu seneki takımın iskeleti iyi ama baştaki yönetemiyor. Geçen senekinin yöneteni iyiydi ama 3-4 oyuncu hariç takım berbattı. Bir türlü çift taraflı kaliteyi yakalayamadık. O yüzden seneye rüştünü ispat etmiş bir koç almak farz oğlu farz. EL seviyesinde koçluk becerisi olan biri bu kadroya birkaç ufak dokunuşla F4 yaptırır.
Guduric, Pierre, Floyd, İsmet, Ahmet, Metecan, Şehmus, Tarık kalsın.
Barthel, Starks, Shayok, Melih kesin gitsin.
De Colo, Henry, Polonara, Vesely ücretleri ve yerlerine alınacak isimlere göre gönderilebilirler. Henry-De Colo yerine Baldwin-Pangos-Jones-Ocobo, Polonara yerine Brown-Mitrovic-Sikma-Mickey gibi isimler olabilir mesela. Vesely yerine kimseyi yzmay gidemedi elim ama onu da maaşınde büyük indirim yapmazsa kalmasına gerek yok.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #11268 : 26 Mart 2022, 10:15:07 »
abi forumun çoğu katılmasa ve bana tepki gösterseler de ben vesely ve nando ile yolların ayrılması gerektiğini düşünüyorum.barthel,shayok,ahmet,floyd,starks,booker bunlarla da ayrıca ayrılmak lazım ki bu gruba hepiniz hemen hemen katılıyorsunuzdur zaten.henry ve polonara kalsa da kalmasa da fark etmez ama henry kalacaksa da 2 hatta zaman zaman 3. oyuncu olmalı rotasyonda.biz yıllardır uzun temelli bir takımız kısalarımız hep ağırlıklı olarak bitirici.artık kısa temelli olmamız lazım uzun oyuncularda aradığımız kriter bence bitiricilik olmalı bizim yıllardır yaptığımızın aksine.

vesely konusunda yine büyük ihtimalle bana tepki gelecektir.defalarca dediğim gibi vesely’nin oyunculuğuyla alakalı bir şey değil bu.maaşından çok çok aşırı bir indirim yapmadığı sürece-ki ben olsam yapmazdım-artık kendi itibarı da bu sakatlık zinciriyle zarar görecek burası türkiye yani.zaten 3 yıldır bir başarısızlık periyoduna girdik daha fazla uzatmamak lazım bu süreci.hak ettiği şekilde bize yakışan bir veda olmalı.kendisi de partizan’da oynamak isteyecektir büyük ihtimalle.
Hay ağzına eline saglik. Tepki falan olmaz sevgili kardeşim neden olsun. Ben de aynısını düşünüyorum. Vesely beni inanılmaz.rahatsiz ediyor ki kendisini ne kadar sevdiğimi bilen bilir. Senede 3 ay basketbol.oynuyor ve en kritik yerlerde.yok. Ben iddia ediyorum gitsin başka takıma senede 70 mac oynar.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #11269 : 26 Mart 2022, 11:13:30 »
Efe’yi anlıyorum, reset atmak istiyor ancak Vesely’nin muadili bu ligde yok.

Ayrıca Vesely’nin sakatlığı yüzünden de kaybetmedik bu sezonu. Kısalarımızın yetersizliği yüzünden kaybettik. Üçlük yüzdemize bakmak yeterli. Sezon başında da, Starks alındığında da feryad figan söylemiştim; direkt şutu olan şutör guarda ihtiyacımız var diye.

Ben önümüzdeki sezon rekabetçi bir kadro oluşturabileceğimize inanmıyorum. Ama hadi oluşturacağız diyelim; kısaların kalitesini artırarak işe başlamalıyız. Uzun rotasyonuna bir ekleme yeterli olacaktır. Kısalara ise direkt şutu olan ne kadar adam varsa doldurmak gerekiyor… Aksi halde boşa kürek çekeriz yine…
Vesely’nin muadili var,Anthony Davis.
Takımını yalnız bırakma konusunda bu ikisi ölümüne yarışır.Birkaç tane daha muadilleri geliyor,Ben Simmons ve Zion gibi.
Benim gözümde Vesely bitmiştir.Muadili olarak onun kadar sakatlanan birini bularak yapabiliriz.
Romantizmi bırakıp daha rasyonel kararlar almalıyız.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11270 : 26 Mart 2022, 13:21:09 »
Vesely’nin muadili var,Anthony Davis.
Takımını yalnız bırakma konusunda bu ikisi ölümüne yarışır.Birkaç tane daha muadilleri geliyor,Ben Simmons ve Zion gibi.
Benim gözümde Vesely bitmiştir.Muadili olarak onun kadar sakatlanan birini bularak yapabiliriz.
Romantizmi bırakıp daha rasyonel kararlar almalıyız.
Doğru (!) Biz de Adriyatik Liginden 30 yaşında gelecek vaat eden oyuncu alalım. Vizyon bunu gerektirir zira.

Vesely de Real’e, Barça’ya falan gitsin, bir EL şampiyonluğu daha olsun çocuğun. Ortalama 30 dk oynatmadan, tüm yükü omuzlarına bindirmeden, sakatlanmasına sebep olmayacak derinlikte kadroları var çünkü. Bak şu işe; alla alla… Kadro derinliğinin kıymeti diye bir şey varmış demek.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #11271 : 26 Mart 2022, 13:41:14 »
Doğru (!) Biz de Adriyatik Liginden 30 yaşında gelecek vaat eden oyuncu alalım. Vizyon bunu gerektirir zira.

Vesely de Real’e, Barça’ya falan gitsin, bir EL şampiyonluğu daha olsun çocuğun. Ortalama 30 dk oynatmadan, tüm yükü omuzlarına bindirmeden, sakatlanmasına sebep olmayacak derinlikte kadroları var çünkü. Bak şu işe; alla alla… Kadro derinliğinin kıymeti diye bir şey varmış demek.
Bu yazdıklarımdan bunu mu çıkardınız abi gerçekten?
Vesely bu ligin en iyi uzunu ve bunda hiçbir şüphe yok ama Vesely'nin takımı yalnız bıraktığı süre inanılmaz etkiliyor bu takımın başarısını.Ayrıca kadro derinliğinden bahsetmişsiniz ama Efes Micic'i ya da Larkin'i 4 senedir hiç kaybetti mi? Mesela Efes'te Micic sakatlandıktan sonra çöküşe geçse kadro derinliğini mi eleştireceksiniz?

Eğer Vesely'nin sakatlıklarının tek canımızı acıtmadığı seneye referans veriyorsanız;o takım tarihin en iyi takımlarından biriydi ama Vesely orada da neredeyse hep bize farklı sebeplerden ötürü korku saldı.Kimse Vesely'e en ufak karakter ya da oyununa laf etmiyor ama sorun Vesely'nin fiziğinin ve önemli anları hep kaçırmasında.Abi bu takımın Real,Efes ya da Barca gibi sınırsız bir bütçesi yok.Bütçe 22 ve bu bütçenin 2.5'u sezonun yarısında olmayan birine gidiyor.Anlayacağın üzere,ben gitsin demiyorum ama gitmese bile Vesely kesinlikle bu takımın ana parçası olmamalıdır.
Bir takımın ana parçası bu kadar sık sakatlanırsa o takımdan hiçbir şey olmaz.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11272 : 26 Mart 2022, 14:04:00 »
Belki ben duygusal bakıyorumdur, olabilir. Jan Vesely'e gitsin demem, bırakana kadar takımda tutarım. Tabii bunun da belli şartları olacak o konuda hemfikirim. Öncelikle kendisi de fedakarlık yapacak ve ekonomik durumu düşünerek indirimi kabul edecek. Ne olursa olsun Vesely'nin ruhu bu takım için çok şey ifade ediyor.

Asıl konu, Vesely kalsa bile bizim çok iyi bir uzuna ihtiyacımız var. Vesely giderse bu çok iyi 2 uzuna ihtiyacımız var anlamına gelecek. Zaten sıkıntımız bizim o pozisyona istikrarlı katkı verebilecek, sertlik getirecek ve skor üretecek birini almayışımız. Bu, Vesely'e de haksızlık oluyor. Tüm yükü tek adama bindiriyorsun ve sakatlandığı zaman çöküyorsun.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2022, 14:07:55 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11273 : 26 Mart 2022, 14:14:39 »
Bu yazdıklarımdan bunu mu çıkardınız abi gerçekten?
Vesely bu ligin en iyi uzunu ve bunda hiçbir şüphe yok ama Vesely'nin takımı yalnız bıraktığı süre inanılmaz etkiliyor bu takımın başarısını.Ayrıca kadro derinliğinden bahsetmişsiniz ama Efes Micic'i ya da Larkin'i 4 senedir hiç kaybetti mi? Mesela Efes'te Micic sakatlandıktan sonra çöküşe geçse kadro derinliğini mi eleştireceksiniz?

Eğer Vesely'nin sakatlıklarının tek canımızı acıtmadığı seneye referans veriyorsanız;o takım tarihin en iyi takımlarından biriydi ama Vesely orada da neredeyse hep bize farklı sebeplerden ötürü korku saldı.Kimse Vesely'e en ufak karakter ya da oyununa laf etmiyor ama sorun Vesely'nin fiziğinin ve önemli anları hep kaçırmasında.Abi bu takımın Real,Efes ya da Barca gibi sınırsız bir bütçesi yok.Bütçe 22 ve bu bütçenin 2.5'u sezonun yarısında olmayan birine gidiyor.Anlayacağın üzere,ben gitsin demiyorum ama gitmese bile Vesely kesinlikle bu takımın ana parçası olmamalıdır.
Bir takımın ana parçası bu kadar sık sakatlanırsa o takımdan hiçbir şey olmaz.
Vesely’yi kadroda görmeyi sen de romantizm falan olarak görmüyorsun o halde genç dostum. Bu konuda anlaştık.

Takımın ana organizasyonu kısalar/elinde top olanlar üzerinde olmalı zaten. Kısalar hep daha çok süre alırlar. Efes kısalarını örnek vermişsin. Efes uzunlarının aldığı sürelere bak bir de. 20 dakikanın üzerinde süre alan var mı? Vesely bir uzun olarak geçen yıl takımın en çok ortalama sahada kalma süresi ile oynayan oyuncusuydu. Bu tuhaf gelmiyor mu sana da. Uzun oyuncunun fizyonomisi vb bunlara girmeyeceğim bile. Daha önce defalarca yazdım bu takımın asıl problemi kısa rotasyonunun yetersizliğidir diye.

Ben Vesely’nin kronik/müzmin bir sakatlığı var mı bilmiyorum. Bilen varsa yazsın. Eğer öyleyse sağlık ekibi desin ki bu oyuncu sakattır takımda tutulmamalı. Ya da keyfinden mi sakatım/oynamak istemiyorum diyor yani adam, bu yönde bir şey varsa bunu düşünen/kanıtı olan da karnından konuşmasın açık açık yazsın/söylesin…

Hal böyleyken daha 31 yaşında ve takımımızın belki de yegane süper yıldızını sistematik olarak gönderme çabasını hiç doğru bulmuyorum.

Bir de; sen bu yönetimin Vesely’yi gönderip ondan açılan bütçe ile onun kadar iyisini alabileceğini düşünüyor musun? Ben hiiiç zannetmiyorum.

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #11274 : 26 Mart 2022, 15:57:07 »
Vesely’nin benim hatırladığım son iki bilek sakatlığı darbeyle oldu. Geçen sene Barcelona maçında rakip kontrolsüz yandan girdi. Bu sene de Asvel maçında rakibi karşılarken oldu.

Daha önce diz sakatlığında doktorların onayıyla erken dönmesi sonucu olay saçma sapan uzadı.

Ben bu olayların hiçbirinde sporcuya suç bulamıyorum. Veya kronik sakatlık göstergesi diyemiyorum. İyi sporcu ve profesyonel olduğu içim diz sakatlığından sonra tekrar en üst seviyeye çıkmış bir oyuncu.

Avrupa’daki oyuncu eksikliği düşünüldüğünde Vesely’i kaybetmek ben artık rekabetçi değilim anlamına gelir. Uygun yedek bile bulamazken, benzer katkı verebilecek iki uzunu nereden bulacağız?

« Son Düzenleme: 26 Mart 2022, 15:57:34 Gönderen: Gigidatome70 »

Çevrimdışı İsmailÇelebi

• Üye
    • @Elebilso
« Yanıtla #11275 : 26 Mart 2022, 16:44:53 »
Jan Vesely siz devam etmeyi düşünmek biraz garip geliyor bana. Sakatlanmak Vesely nin suçu değil adam sonuç olarak bilerek kendini sakatlamıyor Obra dönemleri dahil hiç bir zaman geniş rotasyonumuz olmadı ve özellikle son yıllarda tüm yük onun üstüne bindi . Geçen sene Vesely nin oyunu olmasa Fenerbahçe art arda o kadar maç kazanabilecekmiydi ? hiç sanmıyorum . Jan ı kaybedip yerine kimi koyacağız. Ben söyliyeyim bu yönetim Jan ı kaybeder yerine booker yada barthel gibi bi adam getirir sonra bizde burada ulan Vesely ye haksızlık etmişiz diyip gidenin arkasından ağlarız . Ben Vesely nin burada kaybeden taraf olacağını sanmıyorum bugün bıraksak gideceği en kötü takım Milano olur . Barca real havada kapar hatta Efes bile ( gideceğini hiç sanmıyorum orası ayrı ) . Vesely kesinlikle ciddi bir indirim yapmalı çünkü eskisi kadar güçlü değiliz maddi olarak buna bende katılıyorum ama bir kalemde Vesely yi harcamakda ne bileyim bana doğru gelmiyor . Onun yükünü hafifletecek bi kaç oyuncu ekleyebilirsek çok daha sağlıklı ve iyi Vesely izleriz ki Polonara dan ben çok ümitliydim özellikle hem yazınkı hemde geçen seneki şut performansı beni çok ümitlendirmişti ama onu sağolsun Sasha hiç ana planda düşünmedi ve kullanamadı bence . İnşallah indirim yapıp kalır diye temenni ediyorum ama hala anlaşılmaması bana çok devam edilecekmiş gibi bir hava olmadığı izlenimini veriyor . Bizim asıl sorunumuz kısalar sorunu Vesely de aramak gereksiz . Evet fazla Vesely odaklı bir takımız ama buda çok normal değil mi sonuçta Jan vesely den bahsediyoruz sağlıklı kaldığında oyunu nasıl domine ettiği ortada adamın . Önce kısa rotasyonunu halledelimde Vesely ye gelene kadar çok problem var bence .

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #11276 : 26 Mart 2022, 16:49:16 »
Jan veselynin bilerek sakatlanması vs degil mevzu. Adam her sene en kritik donem yok. Geldiginden beri böyle. Dönmek için kendisini ne kadar zorluyor onu da bilmiyorum. Donecek deniyor bir bakıyorsun 1 ay daha yok ortada. Ne zaman takim kopuyor, eleniyor, dönüyor. Takimda jordan var ama sakat oynamıyor. Ne anladım ben bu isten.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2022, 16:49:39 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #11277 : 26 Mart 2022, 17:14:03 »
Irkçılık yapmadım.Xavi Basklı.İspanyol diyelim.

Irkçı falan değilm kitabımda yazmaz zaten.

Bizde Lazlı Lazım der onun gibi.Benim çok doğulu Karadenizli Trakyakı arkadaşım oldu.

Cin icin, daha ocne rusya icin ... onun oncesinde ispanyolar icin ... yazdiklarini hatirlamiyor olmasak bile, son cumle tek basina durumu net olarak ortaya koyuyor .... :D
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11278 : 26 Mart 2022, 17:24:17 »

Vesely inin sakatligi kronik olsa haklisin... Adami bizim aptalca transfer politikalarimiz sakatliyor... Geldiginden bu yana adami dinlendirecek uzunu getiremedik. Obra sapkadan tavsan cikarip 5 kisa ile, yada 2 tane 4 numara ile falan oynayip dinlendiriyordu biraz da olsa ... Djerjevic le cok zor... Ya gereken rotasyonu yapmiyor yada rotasyona baslayinca bokunu cikariyor .... Ha gitmek isterse zaten euroleague in yarisi hamle yapar .... Da o gidene kadar Shayok, Barthel ... vs gidecek o kadar adam var ki bence ona sira gelmez...

Nando ise, maliyet fayda anlaminda (yasi nedeniyle de) cok geride kaliyor... Bu para ile dengeyi bozmasinin anlami yok. 10-15 dakika rotasyona girdigi bir takimda cok faydali olur.. Ama bizim icin zor...

Bence Nando-Barthel-Shayok yerine Ponitka-Point Guard (wilbekin belki)-5 numara (Gudaitris belki) hamlesi oncelikli...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11279 : 26 Mart 2022, 17:38:12 »
Guduric, Pierre, Floyd, İsmet, Ahmet, Metecan, Şehmus, Tarık kalsın.
Barthel, Starks, Shayok, Melih kesin gitsin.
De Colo, Henry, Polonara, Vesely ücretleri ve yerlerine alınacak isimlere göre gönderilebilirler. Henry-De Colo yerine Baldwin-Pangos-Jones-Ocobo, Polonara yerine Brown-Mitrovic-Sikma-Mickey gibi isimler olabilir mesela. Vesely yerine kimseyi yzmay gidemedi elim ama onu da maaşınde büyük indirim yapmazsa kalmasına gerek yok.

Valla Vesely disinda her seye hemfikirim. Cunki hem camianin hemde oyuncunun birbirini sahiplendigi durumlardan biri.
Kemal veya Cem hataliysam duzeltsin ama kontratinin uzatirken Barca dan gelen teklifin altina bize imza atti... Sonucta hicbirsey sonsuza kadar gitmez ama once ise yaramayanlar gitsin de Vesely gibi katki alabildigimiz, ve mucadele eden isimler sona kalsin bir zahmet...

Cunki adim gibi biliyorum ki; giderse ertesi gun malum menajerin bir baska satamadigi pivotu allayip pullayip imzaya getirirler ... Hazir Foyd u bulduk ... Bir rotasyon alternatifi yillar sonra olustu ... simdi bir zahmet gitmesin....