Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006580 defa)

Maldonado ve 43 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #11355 : 14 Nisan 2022, 10:36:41 »
Çok yazdim belki ama diğer iki kadın branşı nadasa bırakılacak ki olmalı haklı gerekçeler var yazdim.Erkek Voley ıdare ediyor yine.Tek salon takım sporu burası kaldı ana fakat demeden ağlamadan kuvvetlendirilmeli

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11356 : 14 Nisan 2022, 11:38:18 »
Bu sefer bence hoca isini tamamlamadan transfer yapmayalim. Koko bile bunun yarisi kadro ile top8 yapmisti. Hocaya uygun bir kadro olmali.

Hatta arttiriyorum, Menajer de belli olmali artik. Cumle alem biliyor degisiklik olacagini, gidip GS li yardimcisini Geherhardinin getirmeye kalkarlarsa iyice bokunu cikarmak olur
Ali Koç yönetiminde bugüne kadar hiç böyle bir karar alınmadı ki. Yavaş, rasyonel olmayan, son dakikacı hamleler hep…

Bir öncelik gerekiyorsa da önce şube yönetimi değişmeli bence.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #11357 : 14 Nisan 2022, 12:17:39 »
Çok yazdim belki ama diğer iki kadın branşı nadasa bırakılacak ki olmalı haklı gerekçeler var yazdim.Erkek Voley ıdare ediyor yine.Tek salon takım sporu burası kaldı ana fakat demeden ağlamadan kuvvetlendirilmeli
Yok daha yeterince yazmadın. Farkli topiklere biraz daha yazmalisin ayni şeyi.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11358 : 14 Nisan 2022, 12:41:38 »
Gerçek bir oyun kurucu istiyorsak Pangos'u bir şekilde ikna edelim madem. Benim aklıma bu düzeyde olup alınabilecek ikinci bir oyuncu gelmiyor.
Campazzo bu yaz Avrupa’ya dönebilir.

Çevrimiçi Maldonado

• Üye
« Yanıtla #11359 : 14 Nisan 2022, 12:42:39 »

10 yıldır buraya hedef lig filan yazıyorsun kadın basketbol için zaten. Hiç de öyle olmuyor bak.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11360 : 14 Nisan 2022, 13:05:21 »
Campazzo bu yaz Avrupa’ya dönebilir.
abi onu bize yedirirler mi sence :)

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11361 : 14 Nisan 2022, 13:08:15 »
abi onu bize yedirirler mi sence :)
İmkansız :)

Transfer konuşacaksak böyle konuşulur ama  :P Uyuz uyuz adamları konuşturacaklar yine bize…

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #11362 : 14 Nisan 2022, 13:09:06 »
Ali Koç yönetiminde bugüne kadar hiç böyle bir karar alınmadı ki. Yavaş, rasyonel olmayan, son dakikacı hamleler hep…

Bir öncelik gerekiyorsa da önce şube yönetimi değişmeli bence.

Uzlulerek katil;iyorum... ne umutlarla gelmisti oysa ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #11363 : 14 Nisan 2022, 13:18:43 »
10 yıldır buraya hedef lig filan yazıyorsun kadın basketbol için zaten. Hiç de öyle olmuyor bak.
Sopron maçıyla artık yönetimde pes etmiştir.Nadasa bırakmak şu, 3 kolej liginden genc hanimefendi 1cdevsirmevetrafinds yerliler.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11364 : 14 Nisan 2022, 13:20:48 »
bence bizim şu an piyasada alabileceğimiz tek üst düzey guard pangos gibi.onu da konuşuyoruz ama real madrid’in deli gibi guard arayışında olması da her oyuncuda bizi arka plana atacak mecburen.campazzo dönerse pangos şansımız artar,ayrıca real için wanamaker adı da geçiyordu.bütçe olarak alabilecek noktadayız ama djordjevic kazmasını yollamadan kimse gelmez bize.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #11365 : 14 Nisan 2022, 13:40:26 »
ama sutopu konusunda yazmadın, ona bozuluyoruz biraz.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #11366 : 14 Nisan 2022, 13:41:24 »
Sopron maçıyla artık yönetimde pes etmiştir.Nadasa bırakmak şu, 3 kolej liginden genc hanimefendi 1cdevsirmevetrafinds yerliler.
ısrarla transfer başlığında farklı konuları konuşmaya devam edeceğim diyorsun yani

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11367 : 14 Nisan 2022, 13:54:06 »
bence bizim şu an piyasada alabileceğimiz tek üst düzey guard pangos gibi.onu da konuşuyoruz ama real madrid’in deli gibi guard arayışında olması da her oyuncuda bizi arka plana atacak mecburen.campazzo dönerse pangos şansımız artar,ayrıca real için wanamaker adı da geçiyordu.bütçe olarak alabilecek noktadayız ama djordjevic kazmasını yollamadan kimse gelmez bize.

aslinda hem turk olmasi hemde sezon sonu kontrati daha yenilenmedigi icin en uygun adaylardan biri de wilbekkin ....

Gerci hocaya cok bagli. Nasil bir oyun oynayacagiz? ona gore en iyisi olmasa da biri bulunur sanki... Hem kokoskov hem de sasha inatla oyun kurucu istememisti...  Rotasyonda az sure alacaksa, para yoksa vs.. Granger bile olabilir belki.... (son alternatifi istemem ama ornek olarak verdim)

Sonucta iyi bir hoca ile yapilacak plana gore transferi sart... Sertac i bir zahmet odaya bile sokmasinlar planlama yapilirken.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #11368 : 14 Nisan 2022, 15:18:55 »
İsimler örnek de kabul edilebilir. Başka adamları da koyabiliriz. Ama bu iskeleti isterim şahsen. Mesela ben Milanodaki değil ama Cska daki Hacket i beğenirim. Yaş 35 olmasa, onu yazardım. Vesely #5 oynamak istemiyor. İyi bir #5 in yanında #4 oynamak istiyor. O zaman oyunu ona göre kurgulayalım. Henry varsa, set oyunu istemiyorsa, o zaman yanına hızlı adamlar koyalım. Set' e kalırsak, Vesely ve Ponitka ile forvetten oyunu kuralım. Booker gitmiyorsa, 10.yabancı diyelim ve fazla düşünmeyelim.

Gidenler
PG:Starks (+150K)
SG:De colo (+2,7M) / Shayok (+600K)
SF:Tarık (+500K)
PF:Barthel (+900K)
C:Booker (+1,5M -350K) / Ahmet (+500K)

Yaklaşık tahmini, gidenlerden 6,5 M bütçe açılır. (Booker'a 350K kontrat fesih bedeli.)

Gelenler
PG:Wilbekin (-1,3M)
SG:Elie Okobo (-1,2M)
SF:Ponitka (-1,4M)
PF:
C:Brandon Davies (-1,8M) / Floyd (-500K) / Furkan Haltalı (-100K)
Yaklaşık tahmini gelenlere 6,3 M bütçeden verilir. Melih ve Vesely nin kontrotlarında güncelleme yapılabilir. Takımda en çok kazanan Vesely olacak şekilde...

Nihai Kadro
PG:Henry / Wilbekin / İsmet
SG:Okobo / Guduric / Şehmus
SF:Pierre / Ponitka / Melih
PF:Vesely / Polonara / Metecan
C:Brandon Devies / Floyd / Furkan Haltalı

KOÇ: Erdem Can (Bir adama 7 sene emek verip, öylece bırakılmasını anlamlı bulamadım. ZOC ne adamlar gönderdi, olmayacak duaya amin demeden... Hocası ZOC olandan zarar gelmez.

9 Yabancı, 6 yerli kadro. 2023 de şampiyonluk hedefi verenlerin en azından bu kadroyu kurması gerekir. Altına inerlerse, peşinen bırakıp gitsinler.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2022, 15:20:29 Gönderen: friend-chip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11369 : 14 Nisan 2022, 15:23:30 »
İsimler örnek de kabul edilebilir. Başka adamları da koyabiliriz. Ama bu iskeleti isterim şahsen. Mesela ben Milanodaki değil ama Cska daki Hacket i beğenirim. Yaş 35 olmasa, onu yazardım. Vesely #5 oynamak istemiyor. İyi bir #5 in yanında #4 oynamak istiyor. O zaman oyunu ona göre kurgulayalım. Henry varsa, set oyunu istemiyorsa, o zaman yanına hızlı adamlar koyalım. Set' e kalırsak, Vesely ve Ponitka ile forvetten oyunu kuralım. Booker gitmiyorsa, 10.yabancı diyelim ve fazla düşünmeyelim.

Gidenler
PG:Starks (+150K)
SG:De colo (+2,7M) / Shayok (+600K)
SF:Tarık (+500K)
PF:Barthel (+900K)
C:Booker (+1,5M -350K) / Ahmet (+500K)

Yaklaşık tahmini, gidenlerden 6,5 M bütçe açılır. (Booker'a 350K kontrat fesih bedeli.)

Gelenler
PG:Wilbekin (-1,3M)
SG:Elie Okobo (-1,2M)
SF:Ponitka (-1,4M)
PF:
C:Brandon Davies (-1,8M) / Floyd (-500K) / Furkan Haltalı (-100K)
Yaklaşık tahmini gelenlere 6,3 M bütçeden verilir. Melih ve Vesely nin kontrotlarında güncelleme yapılabilir. Takımda en çok kazanan Vesely olacak şekilde...

Nihai Kadro
PG:Henry / Wilbekin / İsmet
SG:Okobo / Guduric / Şehmus
SF:Pierre / Ponitka / Melih
PF:Vesely / Polonara / Metecan
C:Brandon Devies / Floyd / Furkan Haltalı

KOÇ: Erdem Can (Bir adama 7 sene emek verip, öylece bırakılmasını anlamlı bulamadım. ZOC ne adamlar gönderdi, olmayacak duaya amin demeden... Hocası ZOC olandan zarar gelmez.

9 Yabancı, 6 yerli kadro. 2023 de şampiyonluk hedefi verenlerin en azından bu kadroyu kurması gerekir. Altına inerlerse, peşinen bırakıp gitsinler.

Katiliyorum... Ozellikle Erdem Can'a ... Ama bu yonetimle zor.

Bu arada Ercan Osmani yi de ekleyebiliriz bu listeye. Metecan yerine 4 de caha fazla katki verebilir, daha uygun bir kontrata. ama BJK ile kontratinin durumunu bilemiyorum.