Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006904 defa)

0 Üye ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #11415 : 23 Nisan 2022, 11:54:45 »
Hocam kurla alakalı bir durum yok başarısızlıkta, her samanki gibi kılıf hazırlamayalım.
Euro 16 olmuş, dolar 15 olmuş ayrı konu şimdiki başarısızlık ayrı konu.
İçinizde ligde finale çıkabileceğimize kesin diyen kaç kişi var ?

Ali Koç, taraftarı iyiden iyiye muhasebeci yaptı. Evvelden beri zaten gelir TL, gider euro üzerindendi. Kur farkına benim de bir şey dediğim yok, her şey ortada zaten. Ancak kur farkı sadece kulüpleri değil, senin benim gibi normal vatandaşı da etkiliyor, hatta daha fazla etkiliyor. Her akşam yemek yiyoruz zaten, hadi bu akşam da yemeyelim demiyoruz, diyemiyoruz. Bir şekilde karnımızı doyurmak zorundayız. Benim ve bir çoğumuzun öğrencilik zamanında menemen dediğin şey gariban işi bir şeydi. Şimdi menemen yapmaya kalktığında sadece domatesin fiyatıyla lükse giriyor. Vatandaş nasıl ayakta kalıyorsa, Fenerbahçe de bir şekilde ayakta kalır. Bu bütçe edebiyatı o kadar çok zarar vermeye başladı ki, farkında olmadan bu organizasyonu da inanılmaz olumsuz etkiliyor. Birazdan bunun nedenlerini kısadan söyleyeceğim. Ama artık taraftarın muhasebeci gibi olaylara bakmasından vazgeçmesi lazım.

Gelelim bu bütçe mevzusuna ve olumsuz etkilerine. Ali Koç, maalesef her açıklamasında bunu kaşıyor. Takımın oyuncusundan personeline kadar, ki her şeyden sonuçta haberleri oluyor haliyle, bir tedirginlik yaratıyor bu durum. Ali Koç geldiğinden beri her sezon, bir sonraki sezon ne olacak acaba, bütçe düşecek mi, hedefte sapma olacak mı, biz burada kalacak mıyız sorularını sordurtmak zorunda bırakıyor herkese. Hangi iş söktüründe olursanız olun, geleceğinizle ilgili sürekli bir şüphe varsa kafanızda, işinize iyi şekilde veremezsiniz kendinizi. Sayın Başkan, ya bu bütçeyi düşür rahatla ya da söz verdiğin gibi 20'lerde tutacağının garantisini ver ve bir daha konuyu açma.

Aziz Yıldırım da geçmişte bu konuda sürekli sitem ediyordu, amatör branşlar zarar ediyor diye esip gürlüyordu, hatırlarsınız. Ama buna rağmen çıkıp 'biz bu bütçeleri korumaya devam edeceğiz' diyordu. O güveni de veriyordu herkese. Bu kulübün borç batağına girmesindeki en az pay amatör şubelerindir zaten. Matematik diye bir şey var, her şey ortada. Ama özellikle sosyal medyadaki bazı sığır sürüsüne, Bilal'e anlatır gibi anlatsan da anlamıyorlar, ona da yapacak bir şey yok. Adam sanıyor ki, amatör branşlara para harcanmasa kulüp hiç zarar etmeyecek, borçlanmayacak ve kar edecek.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2022, 11:57:16 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #11416 : 23 Nisan 2022, 16:03:59 »
Bence denk bütçe ya da zararı minimumda tutacak branş bütçeleri istemekte abes bir şey yok. Bir şubenin geliri 3 milyon dolardır, gider en fazla 5 milyon harcarsın. Ona göre, kendince yarışabilecek bir takım kurarsın. Bunu tüm branşlarda aynı şekilde uygulayacak isen hiçbir sorun yok, etim budum bu dersin.

Ama işte yok kadın futbolu, e-spor şubesi (elektronik spor nasıl oluyor, o da ayrı bir mevzudur), tekerlekli sandalye basketbol takımı gibi muhtemelen geliri 0 olan yeni şubeler kurarken; futbola "majör branş" diye bir şey uydurup her sene on milyonlar akıtırken, gelip de buralardan para kısmanın bir anlamı yok. Amatör branşların hepsi küçüle küçüle bir nokta halini alsa, Mert Hakan ve Gustavo'nun 4'er yıllık sözleşme maliyeti karşılanır mı, meçhul. Kadın basketbola 1.5 milyon dolar harcıyorsun, bütçe düşmeli diyorsun. E düşünce ne olacak... 1.5'tan 1'e düşmenin bir anlamı var mı mesela...

Ali Koç'un bu muhabbetleri biraz Demirören zamanını hatırlattı bana. Demirören; Simao, Quaresma, Almeida alırken bir yandan da bütçe kısmak için yerli oyuncular ile kulüp personelinin faturalı hatlarını kontörlüye çevirmişti. Almeida'nın iki haftalık benzin parasını çıkarmıştı böylece.

Ali Koç da o hesap. Bataklığı bıraktı, sinekler ile uğraşıyor.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #11417 : 23 Nisan 2022, 16:12:53 »
Hocam kurla alakalı bir durum yok başarısızlıkta, her samanki gibi kılıf hazırlamayalım.

Ağbi yönetimin durumu ortada, başarısızlık ötesi bir vizyonsuzluk var ortada. Onda hemfikiriz. Ben sadece şunu kastettim. Sözleşmede kuvvetle muhtemel tazminat vesaire maddesi vardır. Bu sözleşmeyi yaptığında 1 euro 7 8 lira iken şimdi oldu 16 bilmem ne. Yani bir anda kovalım, keselim biçelim ile yürümediğini düşünüyorum bu işlerin. Yönetim yüzümüzü güldüren 1 numaralı adamı çaldı benden, bizden, hepimizden. Kılıf falan hazırlamıyorum. Geçen yıl en az 10 12 defa yığıldım kaldım koltuğun üstünde bir saat. Senin ızdırabın benim de ızdırabım...

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #11418 : 23 Nisan 2022, 16:31:08 »
Obra' nin son senesinde gitsin artık miyadi doldu diyen kişileri okudum ben bu forumda. Demek ki bizlerde anlık başarılarla oven başarısızlıklar da yerden kişilerin. Obra' gitti her şey bitti. Seneye de play off yapalım yeter vizyonu olmasa iyi.

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #11419 : 23 Nisan 2022, 16:37:39 »
kurala çok alakası var. 7 iken daha iyi oyuncu alma şansın var ama şimdi iki katı TL vermek zorundasın. Kasadan extra para çıkıyor. Çıkmasa belki iyi bir guard alacaklar. 20 milyon Euro bütçe. 320 milyon TL demek. 9 Ken 180 milyondu.
150 milyon TL extra para çıkıyor. O açıdan çok önemli. Kur yukselmese daha kaliteli oyuncu alınır sayısı da fazla olurdu. Mesela Larkin. 5 milyon eurodan aşağı gelmez. 45 milyon TL vermek var, 80 milyon TL vermek var. Arada uçurum var yani.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11420 : 23 Nisan 2022, 16:43:27 »
Beyler, siz o kur mevzusuna fazla takılıyorsunuz ama merak etmeyin belli bir noktada sabitleniyor zaten. Bunu pek yazmayacaktım, sonra dışarıdan okuyanlar zaman zaman saptırabiliyor konuyu ama durum bu.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11421 : 23 Nisan 2022, 16:53:00 »
hepiniz haklısınız ama bi de şöyle düşünelim:100 lira harcayıp malzemeleri aldık ama şef çok kötü,ya 10 lira tazminata 10 lira da yeni şefe verip 100 lirayı kurtarırız;ya da 10 lira vermemek için bütün para yanar.bence 10 lirayı vermek daha doğru olur.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11422 : 23 Nisan 2022, 17:23:25 »
hepiniz haklısınız ama bi de şöyle düşünelim:100 lira harcayıp malzemeleri aldık ama şef çok kötü,ya 10 lira tazminata 10 lira da yeni şefe verip 100 lirayı kurtarırız;ya da 10 lira vermemek için bütün para yanar.bence 10 lirayı vermek daha doğru olur.

Tabii yemek yapmak için getirdiğin şef de şantiye şefi olunca böyle oluyor.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #11423 : 23 Nisan 2022, 18:21:15 »
kurala çok alakası var. 7 iken daha iyi oyuncu alma şansın var ama şimdi iki katı TL vermek zorundasın. Kasadan extra para çıkıyor. Çıkmasa belki iyi bir guard alacaklar. 20 milyon Euro bütçe. 320 milyon TL demek. 9 Ken 180 milyondu.
150 milyon TL extra para çıkıyor. O açıdan çok önemli. Kur yukselmese daha kaliteli oyuncu alınır sayısı da fazla olurdu. Mesela Larkin. 5 milyon eurodan aşağı gelmez. 45 milyon TL vermek var, 80 milyon TL vermek var. Arada uçurum var yani.
Konu tam olarak bu değildi :)
Gelecek sene için dediklerinde haklı olabilirsin (ki planlamanı doğru yaparsan o kadar da etkilenmeyebilirsin) ama bu seneki durumun kur ile bir alakası yok.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #11424 : 24 Nisan 2022, 01:15:46 »
Bu kadar gündemdeyken Murat abi hiç larkin i konuşmuyor. Hiçbir programda. Çünkü soru gelse fb nin böle bir bütçesi yok derim diye yada görüşmeler güzel gidiyo diye hiç program konularına bile dahil ettirmemiş.

Beni biraz umutlandırdı. En azından görüşülüyo gibi bir sonuç çıkardım.

Efes fiyat yükseltsin diye menejer oyunu olsa oda iki cümle ateşlerdi gibi geliyor. Cenk bile sormadı.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #11425 : 24 Nisan 2022, 16:53:30 »
Bu Onuralp Bitim de acayip patlama yaptı bu sene. Şutunu falan bi hayli geliştirdi. Durumu nedir ne değildir bi bakmak lâzım.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #11426 : 25 Nisan 2022, 12:18:16 »
https://youtu.be/AGFItlLpkCg
Akşama Fenerbahçe Beko dedikodular ve top8 konuşacağız
22.30 bekleriz
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #11427 : 25 Nisan 2022, 15:38:28 »
https://youtu.be/AGFItlLpkCg
Akşama Fenerbahçe Beko dedikodular ve top8 konuşacağız
22.30 bekleriz
Hayırlısı olsun.İnşallah yetişir seyrederiz.Konuşmacılar  aynımı acaba ?
eski konuşmalarıda buldum fırsat buldukça seyredeceğim.Abone oldum bundan sonra toplantı olursa haberimiz olurmu?
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2022, 15:51:55 Gönderen: iHTiYaRDeRKi »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11428 : 26 Nisan 2022, 00:35:24 »
Güzel yayın oldu, yeni guardı açıkladım hehehe;
https://www.youtube.com/watch?v=AGFItlLpkCg

Çevrimiçi Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #11429 : 26 Nisan 2022, 00:41:41 »
Güzel yayın oldu, yeni guardı açıkladım hehehe;
https://www.youtube.com/watch?v=AGFItlLpkCg

Valla guard, koç! epey nabız yükselten bir yayın olmuş. Hadi bakalım hayırlısı. Emeğinize sağlık.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.