Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006872 defa)

0 Üye ve 120 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #11745 : 28 Mayıs 2022, 12:46:47 »
Bak ne güzel sayıyorsun isimleri, hepsi bir yere gidiyor, bir yerler doğru oyuncuyu kapıyor. Buraya 5 tane şutu olan oyun kurucu yazsak bir şey değişmeyecek. Senin şube yönetimin yine gidip en olmadık adamı alıp getirecek. Ki konu sadece şutu olan guard değil, güvenilir şutörün de yok. Hadi diyelim dediğin gibi tamamen oyun kurucu meziyetleri için alınsın bu adam, kime şut hazırlayacak ya da şut hazırladığı adamlar atabilecek mi? Bizim bu sezon boş şutu bulma konusunda pek sıkıntımız olmadı, değerlendirme kısmında sıkıntı yaşadık.

Elbette etrafına doğru oyuncular konulacağını varsayarak soylüyorum, hani iş Pianigiani'nin Fenerbahçe'si gibi beş benzemeze dönecekse ne bireysel olarak ne de takım olarak yukarıya çıkmak zaten mümkün olmaz. Şube yönetimi konusunda haklısınız, önceden yine Gherardini'ye duyulan bir güven vardı şimdi bu Derya Yannier'in ne yapacağı/yapamayacağı ile ilgili endişeler iyice artmış durumda. Obradovic sonrası ben de yönetimsel anlamda yaslan arkana izle denilecek bir güven ortamında hissetmiyorum pek çok insan gibi.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11746 : 28 Mayıs 2022, 13:09:37 »
Dış şut sokma konusunda problemi olmayan bir takıma Calathes ikinci guard falan olarak düşünülse anlarım da 32% ile üçlük sokmuşuz EL’de…

Henry & Calathes takası dışında bu transferin nasıl bir mantığı olabilir aklım almıyor. Bu dediğim de Barca’nın isteği ile olabilir zaten…

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11747 : 28 Mayıs 2022, 13:20:37 »
şutu olan guardın yoksa hiçbi şey yapamazsın.barça kupayı alamıyosa calathes yüzünden,biz 2 yıldır bu haldeysek lorenzo ve henry yüzünden,real finali kaybettiyse bu yüzden.2010’da rubio 2011’de yine calathes’le oluyodu ama artık olmuyor.basketbol bu 11-12 yılda birkaç defa değişti.2017’de en iyi uzunlara sahip takımlar şampiyon oluyordu,2022’de en iyi isolation oynayan oyunculara sahip olan takımlar şampiyon oluyor.ama bizim taraftar yanına wilbekin/larkin vs alıp seneye başarılı olsak bütün sosyal medya mecralarında hani calathes’le başarılı olamazdık diyodunuz der.desinler yeter ki fenerbahçe başarılı olsun.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2022, 13:21:21 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #11748 : 28 Mayıs 2022, 13:35:03 »
Şu ana kadar adı geçen kısa adayları calathes ve wana sanırım son günlerde,yanlış hatırlamıyorsam eğer itoudis cska zamanıda wanamakerı baya istemişti takıma,yani gametime programında bahsedilen isim nedense oymuş gibi geliyor bana.Ama wana gelse bile,üstüne bir de calathesin konuşulduğu bir ortamda,calathes-wana-guduric üçlüsünden şutuna güvenebileceğin tek kısa gudu oluyor.Diğer bir kısa adayı için wilbekin diyende var baldwin diyende var,ikiside birbirinden farklı profiller ama şu aşamada wilbekin e net bir şekilde daha ihtiyacımız olacak orası kesin,ama asıl sıkıntı wilbekin geldiği takdirde bile birbirinden bağımsız kelalaka 4 kısamız oluyor,yani bu yazılan isimlerin hangisi menajer oyunu hangisi değil pek anlaşılmıyor ama eğer bu isimler doğruysa kısa tarafıyla ilgili koçun ne düşündüğünü anlamak mümkün değil

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #11749 : 28 Mayıs 2022, 14:33:21 »
Senin gibi şutu olan guardın yoksa basketbol oynayamazsin kafasındaki bir düz mantığa bu cevap çok bile

yeni trolumuz gelmis hepimize hayirli olsun :D
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #11750 : 28 Mayıs 2022, 14:39:53 »
kemal yine satırla kovalamış birini. :)

euroleague seviyesini fazla abartmaya gerek yok.
doğru isimler alarak, 10 milyon euro maaş bütçesiyle f4 yapılır.
girenin çıkanı aratmadığı 10 kişilik rotasyonun olsun, 2 tanesi de ortalama üzeri oyuncu olsun, en kötü çeyrek finaldesin.
mesele rotasyonun genişliği.
avrupa'da 4-5 oyuncu dışında 10 üzerinden 10'luk adam yok.
herkes 10 üzerinden 7-8'lik oyuncu.
8 tane 7'lik, 2 tane 8'lik oyuncun varsa çeyrek finali her şekilde görürsün.
2 tane 10'luk, 3 tane 7'lik, 5 tane 5'lik adamla bizim son 3 yılda yaşadıklarımızı yaşarsın.

işin mühim kısmı rotasyonu eşdeğer oyunculardan oluşturup, geniş tutmak...

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #11751 : 28 Mayıs 2022, 15:15:33 »
Melo Trimble: “EuroLeague’e gitmek çok istiyordum o dönem Fenerbahçe’nin durumu çok parlak değildi. Galatasaray’da daha fazla süre alabilecekken Fenerbahçe’de daha az süre alacağımı düşündüm. Gencim ve oynamak istiyorum Galatasaray’da kalarak en iyi kararı aldığımı düşünüyorum.”

🔗basketnews

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #11752 : 28 Mayıs 2022, 15:38:51 »
Sanırım Calathes'i forumda seven sayan bir ben varım 😂

Benim gözümde büyük bir oyun kurucudur, gelsin de isterim. Tamam şutu zayıf, bu keltoşun şutu hep zayıftı zâten ama alıyorsan ona göre kadro yapacaksın işte. Yâni öyle bir gömmüşsünüz ki Calathes'in yıllardır asist kralı olduğunu unutuyorsunuz. Calathes'in çevresini şutu olanlara donatırsın, o zaman izle Calathes'i.

Şu meşhur lâf, kadro mühendisliği. 1 numaran Calathes ve Henry olursa elbette hata olur. Her işin ustasını getireceksin kadroya. Calathes'i aldıysan yanına çok iyi şut atan adam getireceksin mesela Wilbekin gibi. İkisi birbirini yedekleyecek.

Kusura bakmayın ama Calathes böylesine gömülecek bir oyun kurucu değil. Sen ona uygun kadro kur bakalım Calathes neler yapıyor görürüz.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #11753 : 28 Mayıs 2022, 15:49:07 »
Ya bırakalım şu adamı övmeyi.Barcada şutör eksiğimi var Jokubaitis Abrines Kuruç Mirotiç Higgins say say bitmiyor.Onun kadar bue sürü guard asist yapıyor.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11754 : 28 Mayıs 2022, 16:05:13 »
Sanırım Calathes'i forumda seven sayan bir ben varım 😂

Benim gözümde büyük bir oyun kurucudur, gelsin de isterim. Tamam şutu zayıf, bu keltoşun şutu hep zayıftı zâten ama alıyorsan ona göre kadro yapacaksın işte. Yâni öyle bir gömmüşsünüz ki Calathes'in yıllardır asist kralı olduğunu unutuyorsunuz. Calathes'in çevresini şutu olanlara donatırsın, o zaman izle Calathes'i.

Şu meşhur lâf, kadro mühendisliği. 1 numaran Calathes ve Henry olursa elbette hata olur. Her işin ustasını getireceksin kadroya. Calathes'i aldıysan yanına çok iyi şut atan adam getireceksin mesela Wilbekin gibi. İkisi birbirini yedekleyecek.

Kusura bakmayın ama Calathes böylesine gömülecek bir oyun kurucu değil. Sen ona uygun kadro kur bakalım Calathes neler yapıyor görürüz.
abi etrafına koyduğun şutörler seni normal sezona kadar taşır zaten.ama mesela perdeden çıkardığın çok iyi bi şutörü playoffta f4’da savunurlar sonra illa bi yerde calathes’in bireysel becerisine kalırsın.adamın olduğu bütün takımlar hedef maçları serileri kaybetmiş.pana’da yanında mike james vardı üstelik.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #11755 : 28 Mayıs 2022, 16:05:39 »
Calathes kabızı ile şubeyi kapatırız. Suloukas ı beğenmeyen taraftara calathesi getirmek küfürden hallice olur.
Yapmayın etmeyin barcelona gibi para babası calathesden biraz umudu olsa yedeğin yedeği diye bekletirdi.
Nba in birebir aynısı burada oynanmaz ama kısaların kadar konusursun bu ligde. Diğer türlüde oynanır ama bi seviyeden sonra çıkamazsın.
Ligi açık ara götüren takım f4 finali oynayamadı.

Büyük konuşmak olur ama calathes gelirse ben bu sene basket izlemem.
Bu arada basket seyircisi salak değil. Barcelodan adam getirdik der gibi mesut vari trransfere mutlu olmaz.

Troller dışında traftar bile öğrendi. 1 2 ve 3 numaran kadar konusursun baskette. Diğerleride olur ama istisna.
Efese bak 1 2 numaraları mercedes gibi gerisi yaşlı tofaş serisi gibi.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2022, 16:10:59 Gönderen: oddrech »

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #11756 : 28 Mayıs 2022, 16:10:15 »
abi etrafına koyduğun şutörler seni normal sezona kadar taşır zaten.ama mesela perdeden çıkardığın çok iyi bi şutörü playoffta f4’da savunurlar sonra illa bi yerde calathes’in bireysel becerisine kalırsın.adamın olduğu bütün takımlar hedef maçları serileri kaybetmiş.pana’da yanında mike james vardı üstelik.

Çok basit bi denklemi var. İçeri girmesini engellemek için 2 3 metre geriden savundugunda benden hallice 3 lük atıyo. Bide adamı hucumda savunmada yordugunda %10 la üçlük sallıyo. İçeri girerkende lebron değil sonuçta. Aman tanrım diyoeum alırlarsa izleyip kendime işkence etmem. Bogdanlardan sloukaslardan baby lerde goudlock lardan calaites lere düştük.

Laf olsun diye demiyorum. Bizim şube yönetimi gider mersine bizimkiler gider tersine. Artık bekliyorum.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11757 : 28 Mayıs 2022, 16:13:39 »
playoff+f4’te 7 maçta %19 ile üçlük atmış.buna kazma demicez de ne dicez

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #11758 : 28 Mayıs 2022, 16:31:38 »
playoff+f4’te 7 maçta %19 ile üçlük atmış.buna kazma demicez de ne dicez
Literatürde beceriksiz sporcu yerine geçebilecek herhangi bir terim Calathes için kullanılabilir.Daha ağır olarak pure loser da diyebiliriz.
Ituiodis istiyorsa Hackett gibi kullanmak için istiyor olabilir ama Calathes mega kolsuz bir oyuncu ve hiç tehdit oluşturmayan biri.
Üstad bize Grigonis’i getirsin Calathes yerine yeter.Yanına da yoldaşı Clyburn ile gelirse yeter.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #11759 : 28 Mayıs 2022, 16:32:07 »
Adamın faul yüzdesi bile düşük