Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007401 defa)

Samet_GFB, iloturo, Tom Hanks, Ertan Ürkmez ve 120 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #11835 : 01 Haziran 2022, 23:24:47 »
Okobo’ya olan ilgimiz epeyi ciddiymiş.

Madem öyle, şu şekilde bir çözüm geldi aklıma bak  :P DeColo’da iyi bir indirimle sözleşme uzatalım. Rotasyona 15 dk kadar dahil olsun.

1-2 numara Okobo, Henry(Keşke Wilbekin), Lundberg, DeColo, Guduriç, İsmet, Şehmus olsun…

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #11836 : 01 Haziran 2022, 23:48:11 »
Fransa ligine bakmıştım. 27% ile üçlük atmış bu sezon. Önceki sezonları da inişli çıkışlı. O yüzden şutunu güvenilmez buldum. İkisinin de kariyer ortalaması 35% bu arada. Ben PG’ye şutu keskin biri gelsin istiyorum. Daha iyi ve potansiyelli olabilir Henry’ye göre Okobo ama bizim sorunlarımıza çare olacak gibi gelmiyor bana.

Hep tekrara düşüyor gibi olacak ama ben Pangos'u istemiştim o yüzdeli atan PG kontenjanından, o da olmadı. Hem net bir oyun kurucuya hem de istikrarlı bir dış atıcıya sahip olacaktık alabilseydik.

Onun dışında kim olabilir benzer özelliklere sahip? Wilbekin, oyun aklı olarak o istediğimiz seviyelerde değil ama iyi atıcı, iyi asistçi, motive edilirse iyi de savunur. Fakat karakter olarak pek içime sinmeyen biri, yerli kontenjanından oynayacak olmasına rağmen bu zamana kadar Gherardini'nin onu almak için hamle yapmaması bir şeyleri gösteriyor sanırım.

Wanamaker deniyor, Avrupa'ya dönüş için ikna edilip edilemeyeceği bir kenara dursun, bizdeyken çoğu taraftarın gitsin dediği, antipatik bulduğu bir isimdi Wanamaker. Bizde gönülsüz oynuyor, Daçka'daki gibi değil, zorla gelmiş gibi şeyler söylendi. Şimdi aradan yıllar geçti yine istenir olmuş. Dönse bile nasıl döneceği meçhul.

Delaney sakat olmadığı zaman etkili isimlerden ama o da sezonun büyük kısmını sakat geçirenlerden. Yaşı da gelmiş 33'e, bu saatten sonra para bağlamak hiç akıllıca olmaz.

Sergio Rodriguez, Satoransky, Campazzo gibi isimlere hiç girmiyorum, ki nerelere gidecekleri belli zaten bunların.

Lundberg'i beğeniyorum demişsiniz mesela, o da Okobo'dan daha düşük yüzdeyle üçlük atmış bu sene (%33,8).

Başka kim olabilir bilinen PG'lerden, hem yüzdeli atıp hem oyuna akıl koyabilecek tarzda? Benim aklıma başka kimse gelmiyor.

O yüzden Okobo gibi yaşı müsait olup iyi bir koçla birlikte gelişim gösterme ihtimali olan bir guarda gitmek zorundayız sanki, biraz riske gireceğiz bu anlamda ister istemez. Gidip Larkin'e 4-5 milyon dolar basıp alamayacağımıza göre tek yol potansiyelli bir guard alıp bizde daha da gelişmesini beklemek.

Şu şekil bir kadro dengeli olur gibi aşağı yukarı:

Okobo(Wilbekin)-Henry-İsmet
Grigonis-Guduric-Melih
Ponitka-Pierre-Şehmus
Polonara-Motley
Vesely/Milutinov(ikisi de olmadı Booker)-Mickey

Tabii yine bu sene olduğu gibi tempoyu ayarlayacak oyuncular 2 numaradaki Guduric ve Grigonis olurlar, Murat Murathanoğlu abimiz yine bu takımın oyun kurucusu yooook diye bağırmaya devam eder o ayrı ama ne yapalım malzeme bu kadar :)
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11837 : 02 Haziran 2022, 00:02:19 »
Hep tekrara düşüyor gibi olacak ama ben Pangos'u istemiştim o yüzdeli atan PG kontenjanından, o da olmadı. Hem net bir oyun kurucuya hem de istikrarlı bir dış atıcıya sahip olacaktık alabilseydik.

Onun dışında kim olabilir benzer özelliklere sahip? Wilbekin, oyun aklı olarak o istediğimiz seviyelerde değil ama iyi atıcı, iyi asistçi, motive edilirse iyi de savunur. Fakat karakter olarak pek içime sinmeyen biri, yerli kontenjanından oynayacak olmasına rağmen bu zamana kadar Gherardini'nin onu almak için hamle yapmaması bir şeyleri gösteriyor sanırım.

Wanamaker deniyor, Avrupa'ya dönüş için ikna edilip edilemeyeceği bir kenara dursun, bizdeyken çoğu taraftarın gitsin dediği, antipatik bulduğu bir isimdi Wanamaker. Bizde gönülsüz oynuyor, Daçka'daki gibi değil, zorla gelmiş gibi şeyler söylendi. Şimdi aradan yıllar geçti yine istenir olmuş. Dönse bile nasıl döneceği meçhul.

Delaney sakat olmadığı zaman etkili isimlerden ama o da sezonun büyük kısmını sakat geçirenlerden. Yaşı da gelmiş 33'e, bu saatten sonra para bağlamak hiç akıllıca olmaz.

Sergio Rodriguez, Satoransky, Campazzo gibi isimlere hiç girmiyorum, ki nerelere gidecekleri belli zaten bunların.

Lundberg'i beğeniyorum demişsiniz mesela, o da Okobo'dan daha düşük yüzdeyle üçlük atmış bu sene (%33,8).

Başka kim olabilir bilinen PG'lerden, hem yüzdeli atıp hem oyuna akıl koyabilecek tarzda? Benim aklıma başka kimse gelmiyor.

O yüzden Okobo gibi yaşı müsait olup iyi bir koçla birlikte gelişim gösterme ihtimali olan bir guarda gitmek zorundayız sanki, biraz riske gireceğiz bu anlamda ister istemez. Gidip Larkin'e 4-5 milyon dolar basıp alamayacağımıza göre tek yol potansiyelli bir guard alıp bizde daha da gelişmesini beklemek.

Şu şekil bir kadro dengeli olur gibi aşağı yukarı:

Grigonis-Guduric-Melih
Ponitka-Pierre-Şehmus
Polonara-Motley

Tabii yine bu sene olduğu gibi tempoyu ayarlayacak oyuncular 2 numaradaki Guduric ve Grigonis olurlar, Murat Murathanoğlu abimiz yine bu takımın oyun kurucusu yooook diye bağırmaya devam eder o ayrı ama ne yapalım malzeme bu kadar :)
Sloukas?  ;D Güzel analiz olmuş… Gelsin bakalım Okobo…

• Üye
« Yanıtla #11838 : 02 Haziran 2022, 00:04:55 »
Henry gidiyorsa onun yerine Calathes'i alırım bu arada. En azından oyun kurucu özelliğinden faydalanmak adına alırım. Savunma anlamında da büyük fark olmaz bu ikisi değişirse. Calathes gelirse 2 numaraya Grigonis yerine Punter gibi atletik ve keskin bir şutör tercihi de yapılabilir. Gibi gibi..
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2022, 00:08:19 Gönderen: bothersome man »

• Üye
« Yanıtla #11839 : 02 Haziran 2022, 00:06:10 »
Sloukas?  ;D Güzel analiz olmuş… Gelsin bakalım Okobo…

Eskiden avatarım Sloukas'tı, ben bile soğudum kendisinden. Aman aman :D

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #11840 : 02 Haziran 2022, 12:13:00 »
Grigonis-Guduric-Melih
Ponitka-Pierre-Şehmus
Polonara-Motley
@brothersome
Bizi ilk final 4 u getiren Zizis ti. Hatirlarsaniz o da muthis 3 lukcu degildi. Yinede oyun duzeni ve yanindaki oyunculari iyi kurgulamisti Obra reis.
Bundan su cikmasin, Erdal Kosan gormus bir nesil olarak tuglaci da istemiyoruz. (bkz Calathes)
Riske edilemeyecek kadar sutu olsa yeter bence. Artik 4 numaralar da disari acilarak oynadigindan. Bu anlamda Okobo isteneni fazlasiyla verir.

Bir baska konu da; son senelere bakinca, (Efes, Milano, Monaco ve hatta Obra fenerinde) sahada birden fazla oyuncu "oyun kurucu" rolu oynuyordu. "Micic, Larkin, Kurunoslav", yada "Vesely, Sloukas, Datome" "delaney/serrod, Datome/Shields, Melli" vs vs vs ...

Bu seviyeler deki takimlara karsi tek oyun plani, ve sahada tek yonlendirici ile oynamak cok zor. Oyun kurucuya kimi alirsak alalim yanina oyun akli iyi 2 oyuncu daha gerekir. Acikca belki ponitka disinda bu profile uymaz sanki sendeki kurgu.

bunun yani sira eldeki kadrodan Henry, Polonara da gidici gozukuyor... Ama 4 de Melli, Vesely gibi isim bulmak zor.... Okobo, Ponitka yanina Wanamaker gibi bir isim olsa guzel olurdu...

(guduric gidese de grigonis ekstra alinabilir)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #11841 : 02 Haziran 2022, 12:40:16 »
Bir baska konu da; son senelere bakinca, (Efes, Milano, Monaco ve hatta Obra fenerinde) sahada birden fazla oyuncu "oyun kurucu" rolu oynuyordu. "Micic, Larkin, Kurunoslav", yada "Vesely, Sloukas, Datome" "delaney/serrod, Datome/Shields, Melli" vs vs vs ...

Bu seviyeler deki takimlara karsi tek oyun plani, ve sahada tek yonlendirici ile oynamak cok zor. Oyun kurucuya kimi alirsak alalim yanina oyun akli iyi 2 oyuncu daha gerekir. Acikca belki  ponitka disinda bu profile uymaz sanki sendeki kurgu.

Tamamen katılıyorum. Oyun aklı geliştirmek de böyle bir şey zaten. Bizim şube taraftarı manipüle etmek yerine biraz dinlese yeter aslında..

Taraftar da şubenin gündemini takip etmemeli. Kendi gündemini dikte etmeli… Rasyonel olmalı tabii. Ortak akıl üretebilmeli… Taraftar kolektifi olmalı mesela. Danışma kurulu gibi… Anam, fikre bak ;D , inovatif spor kulübü yönetimi şekli :P Olur mu ki böyle bişi, çalışır mı bizde?

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11842 : 02 Haziran 2022, 12:44:20 »
ponitka bence de bizim için çok iyi olur.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #11843 : 02 Haziran 2022, 13:02:16 »
Ponitkayı bende beğeniyorum.Sade ama etkili oyunu var.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11844 : 02 Haziran 2022, 18:50:30 »
ÖZEL | EuroLeague kulislerinden elde ettiğimiz güvenilir bilgilere göre bazı transfer gelişmeleri;

🤝 Anadolu Efes - Will Clyburn, Mike Tobey
🤝 Fenerbahçe Beko - Elie Okobo, Johnathan Motley
🤝 Milano - Brandon Davies, Kevin Pangos
🤝 Monaco - J. Brown
🤝 Barcelona - Jan Vesely (@SportsDigitale)

• Üye
« Yanıtla #11845 : 02 Haziran 2022, 20:23:46 »
Bu seviyeler deki takimlara karsi tek oyun plani, ve sahada tek yonlendirici ile oynamak cok zor. Oyun kurucuya kimi alirsak alalim yanina oyun akli iyi 2 oyuncu daha gerekir. Acikca belki ponitka disinda bu profile uymaz sanki sendeki kurgu.

bunun yani sira eldeki kadrodan Henry, Polonara da gidici gozukuyor... Ama 4 de Melli, Vesely gibi isim bulmak zor.... Okobo, Ponitka yanina Wanamaker gibi bir isim olsa guzel olurdu...

(guduric gidese de grigonis ekstra alinabilir)

Nerede hatırlamıyorum bir yerde Luke Sikma Fenerbahçe'ye önerildi gibi bir haber okudum. Polonara'yı yollayıp 4 numaraya Sikma'yı çeksek ve Vesely'i takımda tutabilmeyi başarsak yine bayağı oyun aklı yüksek bir takım kurulmuş olur. De Colo yerine yazdığım Grigonis de 1,5 numara gibi aslında, topa yön verebilen oyunculardan. İyi de şutör. Yine de bilemiyorum bu takım ne kadar yeterli olur o açıdan, mesela gidip de Amerika'dan müthiş bir sürpriz yumurta oyun kurucu çekme ihtimalini göz ardı ederek söylemek lazım ki portföydeki alınabilecek oyuncuların en iyileri bunlar bence.. Calathes tuğlacı filan eyvallah ama sahaya akıl koyması onu yine de kıymetli hale getiriyor. Piyasada çok yok çünkü bu özellikte oyuncu, varsa da Milano'ya var(Pangos), Barça'ya var(Satoransky), Real'e var(Campazzo), bize yok maalesef :)

Wanamaker'ın durumu belirsiz olduğu için bir şey diyemiyorum. Ama hiç dedikodu çıkmadı ciddi anlamda şimdiye kadar. Itoudis hoca istese de bir girişim olsa çıkardı herhalde kokusu. Zamanında NBA'e gitmek için bayağı kıçını yırtmış idi, dönmek istemiyor olabilir hala, tıpkı Bjelica gibi.

• Üye
« Yanıtla #11846 : 02 Haziran 2022, 20:40:58 »
Sikma ile ilgili tweeti buldum, buymuş:

https://twitter.com/samicofb/status/1532098869554814976
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2022, 20:41:35 Gönderen: bothersome man »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #11847 : 02 Haziran 2022, 21:27:38 »
Sikma demirbaşı oldu Albanin.Grigoniste Valencia yapıyor.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #11848 : 03 Haziran 2022, 18:12:20 »
Sikmasın canımızı gelsin bize.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11849 : 04 Haziran 2022, 12:32:41 »
Nikola Milutinov Fenerbahçe’de. Itoudis gelirken yanında Sırp pivotu da getiriyor. Sezonun ilk transferi.(@_Macijauskas_)
maaşının ne olduğu çok önemli bence 1.5 üstüyse kötü transfer