Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007001 defa)

Ero1907 ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #12105 : 20 Haziran 2022, 08:34:06 »
biz samet geyik’i neden alıyoruz ben pek anlayamadım.

Ahmet in yerine uzun rotasyonuna Turk takviye.... teorisi bu ama benim de kafam almadi...

Sanirim antrenmanda eksik kalmayalım diye :))
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12106 : 20 Haziran 2022, 11:08:45 »
Samet Geyik, şutu var diye alınıyor muhtemelen. Ama o şutu nerede soktuğu önemli. EL’de ne yapacağı belirsiz.

Yıllardır EL’de izlediğimiz Ahmet’in ortalama üstü savunması var, rakip uzunları yıpratır, hücum rebounduna elini sokar vs. Samet buralarda çok eksik izlediğim kadarıyla.

Bu iki oyuncu birbirinin ikamesi değil.

Barthel’in ikamesi olarak bakılıyorsa da işin ucuzuna kaçılmış…
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2022, 11:09:52 Gönderen: Enver Tarcan »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #12107 : 20 Haziran 2022, 12:09:47 »
Barthel ve Ahmet'e veda edildi kulüpten.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #12108 : 20 Haziran 2022, 12:14:37 »
Sözleşmesi bitenlerden Barthel, Ahmet ve Starks’a teşekkür edildiğine göre sıra Floyd’a geldi. Asıl önemli olan Vesely ve De Colo tabiki.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12109 : 20 Haziran 2022, 12:59:00 »
Sözleşmesi bitenlerden Barthel, Ahmet ve Starks’a teşekkür edildiğine göre sıra Floyd’a geldi. Asıl önemli olan Vesely ve De Colo tabiki.

Eger aldigi parada buyuk bir artis beklemiyorsa Floyd umarim kalir. Faydali bir oyuncu. Ve aldigi para verdigi verim kiyaslanamaz... Bu kadar butce diye aglarken bu tur oyuncular kalmali.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12110 : 20 Haziran 2022, 13:05:46 »
Samet Geyik meselesinde, Barthel’in ikamesi hedeflendiyse Ahmet’in yerine 5 numarada çok daha yüksek verim sağlayacak bir yabancı oyuncu seçilebilir/seçilmeli.

Bu durumda Motley dışında (Booker’ın durumuna göre) 2 ya da 3 yabancı uzun daha alınacak olmalı. Floyd’un ayrıldığını varsayıyorum tabii.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #12111 : 20 Haziran 2022, 13:29:21 »
motley de açıklandı 2 yıl sözleşme

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
« Yanıtla #12112 : 20 Haziran 2022, 13:33:31 »
Vesely'nin kaldığı bi denklemde Motley müthiş hamle olur. Vesely gider üstüne bir de Booker kalırsa o zaman büyük problem!!!

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #12113 : 20 Haziran 2022, 13:40:45 »
Eger aldigi parada buyuk bir artis beklemiyorsa Floyd umarim kalir. Faydali bir oyuncu. Ve aldigi para verdigi verim kiyaslanamaz... Bu kadar butce diye aglarken bu tur oyuncular kalmali.

Bana göre kesinlikle gitmeli. Djordevic'in primitif basketbolu dışında bu tür "belki hücumda yok ama savunmada çok gayretli" oyuncuları hiçbir işe yaramaz. Hücum repertuarı çok kısıtlı bir yabancıyı sırf atlet diye kullanmak bence çok makul değil. Evet gayret gösterdi ve çabaladı ama asla buraların oyuncusu değil.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #12114 : 20 Haziran 2022, 13:49:12 »
şimdi çoğumuzun bildiği haberler resmiyete dönüştü ama asıl mevzu şimdi başlıyor.hiç haber yok ortalıkta hep “görüşülüyor” tarzı dedikodular var.bakalım bu hafta başka açıklama/transfer olacak mı.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12115 : 20 Haziran 2022, 13:56:08 »
Vesely —> Motley
Barthel —> Samet
Ahmet —> ?
Floyd (henüz belirsiz) —> ?
Booker (henüz belirsiz) —> ?

Uzun rotasyonunda anlık görüntü…

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12116 : 20 Haziran 2022, 13:58:28 »
Bana göre kesinlikle gitmeli. Djordevic'in primitif basketbolu dışında bu tür "belki hücumda yok ama savunmada çok gayretli" oyuncuları hiçbir işe yaramaz. Hücum repertuarı çok kısıtlı bir yabancıyı sırf atlet diye kullanmak bence çok makul değil. Evet gayret gösterdi ve çabaladı ama asla buraların oyuncusu değil.

sahaya 5 kobe, 5 jordan, 5 shaq la cikamazsin.... arada bunlar yoruldugunda, 3-5 dakika rotasyonda yer alacak daha sinirli oyunculara da ihtiyacin var.... Son 7-8 sezonda bana rotasyonda uzunlardan Floyd dan daha fazla katki vermis oyuncu sayamazsin. Ustune Ahmet de gitmisken ... Hele Booker kalirsa durum feci. Booker Motley gibi zaten hucum yonu savunma yonlerinden fazla iki oyuncun olacak... Onlari sahada tutmak icin birde savunmaci mucadeleci oyuncu lazim.

Hepsini bir yana birak senin bahsettigin basketbolcu Floyd un alacagi paraya zaten oynamaz. Senin bakalim o parayi verecek durumun var mi? Efes gibi butcen olmadigi gercegine gore dusunmen gerek. O ekstra parayi Vesely yerine gelecek oyuncuya veya bir kaliteli kisaya vermeyi mi tercih edersin? yoksa Floyd gibi oyuncuyu upgrade etmek icin mi? Zor bir denklem degil benim gozumde.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
« Yanıtla #12117 : 20 Haziran 2022, 14:19:01 »
Floyd'u bende istemiyorum, şu döviz kurunda 100 bin euro bile fazla o herife.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #12118 : 20 Haziran 2022, 14:27:39 »
Aldığım bilgilere göre Jan Vesely Fenerbahçe’ye yarın veda edecek. (Tw/_Macijauskas_)
Kendisinin haberlerine çok güvenirim,ve eğer gün olarak yarın diyecek kadarda yakın bir zaman belirtiyorsa bence haber kesin doğrudur herhalde,hiç ihtimal dahi vermiyorum ama keşke yalan olsa

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #12119 : 20 Haziran 2022, 14:34:36 »
sahaya 5 kobe, 5 jordan, 5 shaq la cikamazsin.... arada bunlar yoruldugunda, 3-5 dakika rotasyonda yer alacak daha sinirli oyunculara da ihtiyacin var.... Son 7-8 sezonda bana rotasyonda uzunlardan Floyd dan daha fazla katki vermis oyuncu sayamazsin. Ustune Ahmet de gitmisken ... Hele Booker kalirsa durum feci. Booker Motley gibi zaten hucum yonu savunma yonlerinden fazla iki oyuncun olacak... Onlari sahada tutmak icin birde savunmaci mucadeleci oyuncu lazim.

Hepsini bir yana birak senin bahsettigin basketbolcu Floyd un alacagi paraya zaten oynamaz. Senin bakalim o parayi verecek durumun var mi? Efes gibi butcen olmadigi gercegine gore dusunmen gerek. O ekstra parayi Vesely yerine gelecek oyuncuya veya bir kaliteli kisaya vermeyi mi tercih edersin? yoksa Floyd gibi oyuncuyu upgrade etmek icin mi? Zor bir denklem degil benim gozumde.

Abi şahsen Floyd'u tutacağıma diğer rotasyon oyuncularına maç başı ikişer dakika daha fazla süre veririm, olur biter, olmadı beş dakika Floyd oynayacağına beş dakika Metecan'ı oynatırım. Bizim şu yabancı sınırı ortamında böyle oyuncularla işimiz olmamalı bence.