Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006839 defa)

Samet_GFB, Maldonado ve 114 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #12180 : 22 Haziran 2022, 11:55:40 »
Mıçic daha imzalamadi.Nba yapabilir.Larkin attı sadece.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2022, 11:57:17 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12181 : 22 Haziran 2022, 12:01:29 »
Mıçic daha imzalamadi.Nba yapabilir.Larkin attı sadece.
Micic’in sözleşmesi 3 yıl için uzatılmamış mıydı, geçtiğimiz sezon sonu?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #12182 : 22 Haziran 2022, 12:04:05 »
Olabilir Ama ben bekliyorum.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #12183 : 22 Haziran 2022, 12:09:24 »
Micic isteklerinden vazgeçmezse NBA’e gidemez.
Paşam en az 2 yıl garanti kontrat, iyi para ve hedefleri olan bi takımda rol oyuncusu olacakmış. Bu şartları hedefi olan hiç bi takım vermez. Önce Bogdan gibi en az 1 yıl kendisini ispatlaması lazım.
Micic’in hakları zaten Oklahoma’da ve orayı istemiyor.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2022, 12:09:52 Gönderen: donmezsefa »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #12184 : 22 Haziran 2022, 12:56:53 »
Yönetim değil İtioudis'in ne düşündüğü önemli burada. Belirli bir bütçe ve hedef olmadan adam gelmezdi buraya. Biz zaten alışığız takımın her sene değişmesine. Avrupa Şampiyonu olduğumuz sene dahi takımın yarısı basıp gitmişti. Efesliler ise 4 senedir aynen duruyor. Ben ne zamanının Pana'sında, ne Olimpiakos'unda, ne Cska'sında, ne de Barcelona'sında böyle NBA meraklısı adamların olduğunu görmedim. Yedekteki adamlarımız dahi koşa koşa NBA salonu havası solumaya gitti. Udoh, bogdan, bjelica, wana, melli, gudu, nunnaly. Udoh gibi bir adam, Kralken, ortalığın tozunu atarken hem de istediği her ücreti alabilecekken NBA'e göt büyütmeye gitti. Sonra çok pişman olduğunu söyledi ama iş işten geçti. Bizim kaderimiz bu.

Abi zaten hedefsiziz demedim. Bu yonetim de buraya civi cakacak degil. Ya da subeyi kapatmiyor. Ama bu sene mantik cercevesinden en iyi beklenti Top 8 olmali. Adam daha duzenini kurmadi. Kurduktan sonra bir surpriz olursa hepimiz cildiririz mutluluktan o ayri.

Ama su anda daha kendi kadrosu ve oyununu olusturacak ilk etapta. Ve seneye bence daha olumlu konusabiliriz, yonetim golge ihsan eylemezse.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12185 : 22 Haziran 2022, 13:08:14 »
Bu bahsettiğin karamsar/öldük bittik gerçekçiliği değil. Rasyonel bir şey. Ben de benzer düşünüyorum. Aldığımız oyuncular belli, gidenler belli, elimizde kalanlar belli, alabileceklerimiz belli..

Geçtiğimiz sezondan daha geride olacağız muhtemelen. TBL dahil. Bunda İtoudis’in bir suçu yok tabii.
Seneye Guduric ve Pier bile cok kufur yiyecek. Ama onlari degil, takimi o duruma getireni s... lazim. Once bunu soyleyeyim.
Abi ben bir ara yazmistim; "bu takimin oyun kurucusu Erdal Kosan ken bile kenarda sampiyonluk diye bagiriyordum"
Yine bagiracagiz. Yine destek olacagiz.

Ama iki sey bize kaybettirir; "gercekleri reddetmek" ve "gereksiz beklenti ile oyunculara baski kurmak".
Hocanin elinde sihirli degnek yok. Ama yonetim hatalarini surdurmezse, dogru destek ve oyuncu gurubu ile takimi ileriye goturecek hoca Itoudis. Bu sezon subat-marta kadar kadrosunu oturtsa, gelecek sezon da eksiklerini tamamlayarak baslarsa... en ideal senaryo bu olur.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #12186 : 22 Haziran 2022, 13:17:09 »
Efes Zizic'i açıkladı. 2+1 yıllık sözleşme.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #12187 : 22 Haziran 2022, 13:29:09 »

Dünya yüzeyinde kurumsal şirket takımlarından nefret ettiğim kadar hiçbir şeyden nefret etmiyorum. Voleybol, basketbol farketmez. Sıfır masrafla istedikleri kadar para harcayıp vergiden düşüyorlar. Üstelik hiç bir ülkede yok böyle şirket takımları. Ben olsam eurolague, fiba, cev, fivb vs bu tarz şirketlerin takımlar kurup dengeleri sikip atmalarına asla izin vermem, katılımlarını da yasaklarım. Hiç bir boka faydaları yok. Sadece kendi reklamlarını yapıp sporu katlediyorlar.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2022, 13:29:22 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #12188 : 22 Haziran 2022, 13:49:38 »

Hiç bir işe yaramayan Petrusev'in yerine olduğunu düşünürsek artı yazar. Dunston, Pleiss, Zizic.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12189 : 22 Haziran 2022, 13:53:48 »
Seneye Guduric ve Pier bile cok kufur yiyecek. Ama onlari degil, takimi o duruma getireni s... lazim. Once bunu soyleyeyim.
Abi ben bir ara yazmistim; "bu takimin oyun kurucusu Erdal Kosan ken bile kenarda sampiyonluk diye bagiriyordum"
Yine bagiracagiz. Yine destek olacagiz.

Ama iki sey bize kaybettirir; "gercekleri reddetmek" ve "gereksiz beklenti ile oyunculara baski kurmak".
Hocanin elinde sihirli degnek yok. Ama yonetim hatalarini surdurmezse, dogru destek ve oyuncu gurubu ile takimi ileriye goturecek hoca Itoudis. Bu sezon subat-marta kadar kadrosunu oturtsa, gelecek sezon da eksiklerini tamamlayarak baslarsa... en ideal senaryo bu olur.
Çoğu düşüncene katılıyorum. Zaten basketbola bakışımızı, olayları algılayışımızı da yakın buluyorum seninle.

Hiç bir oyuncumuza küfretmedim, yuh bile demedim bugüne kadar. Oynayanlara hep destek olunması taraftarıyım. Örneğin, Starks için düzeyi çok düşük bir oyuncu dedim ilk günden beri ya da Berke için kalecilik vasıfları çok yetersiz dedim ama onlara bile oyun esnasında (tv başında) “ah be oğlum napıyorsun” ya da en fazla “hay senin oynayacağın topu” demişimdir arkasını getirmeden. Bizim için oynadıklarından farklı bir sahiplenme duygusu ile bakıyorum. Hak edeni etmeyeni vardır tabii. O başka mesele. Tribüne gittiğim zamanlar Koşan’a karşı da Bibo’ya karşı da Solomon s.çıp sıvayıp seriyi hediye ettiğinde de böyleydi… Değişmedi… Benim destek anlayışım böyle… Basketbol değişken bir oyun çünkü sonunu bekleyeceksin. Beklemek zorundasın. Diğer taraftan da beklentim her maçı kazanmak yönündedir. Gazozuna bile olsa.

İtoudis de nereye geldiğini anlayacak bir süre sonra. Yönetim başarısızlık sınırında oyun içindekilere yönelik bir algı ya da doğrudan manüplasyon yapıyor. Bak; başarısızlık varken bile değil; başarısızlık olma ihtimali oluştuğunda daha bu oyuna başlıyor. Sertaç’ın Kokoşkov’a mobbing’i de bu yüzdendi. Obradoviç’e, Vesely’ye karşı takınılan tutum da… Ali Koç yönetiminin genel bir özelliği bu.

Taraftar olarak bizim İtoudis’e destek olmamız lazım. Efes güçleniyor, bu bizim için taraftar nezdinde en zor kaldıracağımız şey… Çok türbülans yaşayacağız yine. Yönetimin beceremediği şeyleri taraftarın yönetmesi gerekecek belki. Çünkü taraftardan çok etkileniyorlar bir taraftan da bunlar. Gerekirse Sertaç o koltuktan gidecek yani.

Ben direkt yazdım Twitter’dan Sertaç Bey’e “çekip gidin” diye…

Eğer bu sezon kötü gidersek bunun sorumluları bellidir; Ali Koç ve yönetim anlayışı… Okları çevireceğimiz yönü iyi bilelim.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12190 : 22 Haziran 2022, 13:57:07 »
Kardeşim sen Lundberg konusunu sormuştun. Kim söyledi diye. Cevap yazacaktım, araya iş girdi, sonra da unuttum.

Murat Zorlu çok kesin bir şekilde söyledi. Lundberg geliyor diye. Oyuncunun Twitter’daki malum yazısından sonra ve onu bilerek. Kulüp içine çok girip çıkan biri olduğu için doğrudur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12191 : 22 Haziran 2022, 14:37:08 »
Kardeşim sen Lundberg konusunu sormuştun. Kim söyledi diye. Cevap yazacaktım, araya iş girdi, sonra da unuttum.

Murat Zorlu çok kesin bir şekilde söyledi. Lundberg geliyor diye. Oyuncunun Twitter’daki malum yazısından sonra ve onu bilerek. Kulüp içine çok girip çıkan biri olduğu için doğrudur diye düşünüyorum.

Abi Murat Zorlu iyi bir fenerbahceli ama duyum konusunda cok kistas alinacak bir isim degil ne yazik ki. "Digitale Sport"un sahiplerinden de oldugundan belki, birileri yaninda dikkatli konusuyor bilgi vermiyor olabilir. Ozellikle Kanalindaki diger takim icin yayin yapan arkadaslarin tavri ve Murat Asik olayindan sonra belkide bazilari biraz tavir aldi.

2 sene once ne dese cikiyordu neredeyse, bazende bilerek soylemiyor gibidi. Ama su ara 2-3 karavanasi var. Lundberg gelebilir ama kesin bir sey olmadigi kesin cunki oyuncunun kendi yalanladi.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #12192 : 22 Haziran 2022, 14:39:35 »
hala inanamıorum veselynin gittiğine, imzası gelse öle inancam heral :(
koç, jerardini, sertaç, yannierden tiksiniorum.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12193 : 22 Haziran 2022, 14:40:59 »
hala inanamıorum veselynin gittiğine, imzası gelse öle inancam heral :(
koç, jerardini, sertaç, yannierden tiksiniorum.

Gherhardini nin ismi var kendi yok 2 senedir. Saglik sorunlari vs vardi ailesinde ... Zaten emekli oldu Derya yi da taraftar kabul etmez diye ismini tutuyorlar sadece.

Hatta o kadar umutlarla dondu diye sevindigimiz, belki altyapida gorev verilir dedigimiz Dixon da sessiz sedasiz gitmis gecen sene ortasi...
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2022, 14:42:10 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #12194 : 22 Haziran 2022, 15:16:09 »
Değerli koç Itoudis oyuncularıyla gelmiştir.Bence her ne kadar yalanlansada Lundberg.Diğeri Bolombiy.