Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007266 defa)

0 Üye ve 122 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #12570 : 27 Haziran 2022, 18:44:11 »
John Brown Bologna'ya gitti demiyorlar mıydı? Keşke mümkün olsa da getirsek. Net isterim.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #12571 : 27 Haziran 2022, 18:50:19 »
Jekiri transferine kötü olarak bakmıyorum. Bu çocuk neticede iyi bir savunmacı ve oyunun savunma kısmına transfer edildi. Hem Motley hem de Jekiri geçen sezon Rusya'da İtoudis'in gözünün önünde oynadı. Jekiri'nin savunması/perdeleme başarısı ve hücumda eksik olması İtoudis tarafından iyi bilinen gerçekler. Motley'nin yapamadığı savunmayı, perdelemeleri Jekiri yapacak, Jekiri'de olmayan bitiriciliği de hücumda Motley gerçekleştirecek.

Ayrıca Ekpe'den beri eksikliğini çektiğimiz ribaund konusunda Jekiri iyi bir ilaç. Motley'nin de iyi bir ribaundçu olması önümüzdeki sene bizi rahatlatır. Bunlar iyi yönler.

Tabii bu güzellemeler Jekiri'nin 30 dk süre alacağı anlamına gelmiyor, bu imkânsız çünkü Jekiri pili çabuk biten bir tip. 15-20 dk süre alıp savunmasını yapacak, Wilbekin/Gudu/Nando gibi yeteneklerimize perdelemeden pozisyon oluşturup kenara gelecek. Bu da onun önüne bir transfer daha yapılacağı anlamına geliyor.

İşte son eksik parça olan pasör uzun ana rotasyona yapılacak son transfer olmalı. Oyuna akıl koyacak uzun Polonara dışında yok, onun da ne olacağı belirsiz.

Ah Vesely ah, keşke kalsaydın şu kadroda.

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #12572 : 27 Haziran 2022, 19:15:50 »
Çare Gill hem Peters kadar üçlüğü var hem de ofansif defansif ribaundlara inanılmaz katkı verir. Gill - Motley ikilisini de kimse yakalayamaz açık alanda.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2022, 19:19:19 Gönderen: eu_kobe »

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12574 : 27 Haziran 2022, 19:38:59 »
yeni oyuncu degil sonucta, hatta bu forum un eskilerine bakarsan 2016 da cok ta istemisti herkes. (ama 4 numara olarak) Potansiyeline bir turlu ulasamayan, cok beklentiler olan ama bir turlu patlayamayan sevdigimiz bir oyuncudur kendisi. Ozellikle 20 yas altinda firtina gibiydi.

Diger konu; 3 luk kullanma sikligi ile 4 numara olmasi arasinda cok baglanti yok...
5 oynar mi? oynar, yoklukta oynar... Ama kariyerinin basindan bu yana 4 oynuyordu. Zaten 2,06 boyu, ama wingspan 2,25 degil Motley gibi (motley de kisa demeden ben soyeleyeyim) degil, ayrica atletik de degil, yada hines gibi inanilmaz kuvvetli de degil. Bildigin undersize 5 icin.

5 kisa oynanan setlerde pivot oynadigi oluyordu (bizde kalinic in obra doneminde pivottan sure almasi gibi) ama asil ozelligi pick and pop tur, ve orta mesafedir...

Ondan 5 e hic yazmiyorum. Yani 4 e yazmak sanki daha dogru. (yani benim tezim bu)

Ha cok inanilmaz fundamental yapmistir son 1 sene de onu bilemem...
İzlediğim kadarıyla 4'te oynayacak atletizmi pek yok,  günümüz 4 numaralarının üçlükçü olanları makbul ki çoğu da atar zaten, o yüzden üçlük vurgusu yaptım. Metecan'ın da 4 oynadığını düşünürsek Samet'i 5 yazmak doğal bence.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12575 : 27 Haziran 2022, 20:01:26 »
Bence Barthel neyse Samet de o. Özellikler açısından.

Performans beklentim ise Barthel’in bize gelmeden önceki halinden daha düşük bir performans. Barthel’in bizdeki performansını ise verir herhalde, en az yani.

Avantajı yerli olması.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #12576 : 27 Haziran 2022, 20:25:06 »
Dante Exum alınırdı aslında.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12577 : 27 Haziran 2022, 20:57:46 »
Dante Exum alınırdı aslında.
Bırakıyor mu ki Barça. Beğendiğim bir oyuncu. Ancak klasik PG değil. Daha çok shooting guard. Benim anladığım İtoudis saf PG almak istiyor.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #12578 : 27 Haziran 2022, 21:28:26 »
Bırakıyor mu ki Barça. Beğendiğim bir oyuncu. Ancak klasik PG değil. Daha çok shooting guard. Benim anladığım İtoudis saf PG almak istiyor.
Devam etmeyecekler galiba.

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #12579 : 27 Haziran 2022, 23:05:16 »
Nando'nun kalması çok iyi oldu.Hem koçun tanıdığı bir isim hemde her ne kadar 35 yaşınada gelse final serisinde aldığı süre çok iyi ayarlanarak kusursuz bir performans sergiledi.Bu senede 20-25 dakika civarında oynatarak mümkün olduğunca diri kalmasını sağlamalıyız.Bu bakımdan Wilbekin transferi doğru bir tercih gibi gözüküyor.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #12580 : 27 Haziran 2022, 23:05:24 »
Milutinov'u o maaşıyla getiremeyiz. Sikma falan zaten imkansız. Bjelica'nın şampiyon takımından kalkıp buralara gelmesi epey zor. Velhasılı bu sene uzun rotasyonu Polonara-Motley-Booker-Jekiri olur. Ekstra bir 3-4 eklemesi olursa Peters belki mantıklı olabilir. Hem şutörlüğü hem pasörlüğünden faydalanmak amacıyla istiyor olabilir koç.

Wilbekin-Iffe-İsmet
Nando-Şehmus-Melih
Marko-Pierre-Tarık
Polonara-Peters-Metecan
Motley-Booker-Jekiri-Samet

9 yabancı+Scottie.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #12581 : 28 Haziran 2022, 10:40:40 »
Bence polonara gitcek.

Çünkü söylentilerin hepsi doğru çıkıyor. peters isteniyorsa polonara giderse alıncak gibi anladım.

jekiri wilbekin motley peters gibi oyuncular kötü oyuncular değil. hepsinin tutarı bi tarafı var.

ama fakat vesely nin gidişi kaç ay önceden belli. Bari hem yerini doldurmak hemde vesely ve decolondan(indirim) açılan maaşla ciddi oyuncularla anlaşılmış olması lazım. vesely sonrasına şöle bakamazsınız. boşta kim varsa pakıp alcaz diyemezsiniz. ya yerine 1 2 oyuncu ayarlamısınızdır yada uzuna para vermicez kısalara yönelcez dersin. Larkini alırsın ne bileyim okobo exum alırsın felan derizki bi plan var. bence sorun taraftar bi plan görmiyor.

Kocaman vesely gitti ve plan şu. koçu alalım boşta kim varsa koçla seçer alırız. Böle planlama olmaz. Burada polyannacılık yapanlarla sene sonu görüşcezz. herkes iyi kısalar alınacak diye susuyor ama piyasada alınacak nerdeyse oyuncu yok. o zaman gene vesely i göndermekle hata ettik dicez.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #12582 : 28 Haziran 2022, 10:56:38 »
Bence polonara gitcek.

Çünkü söylentilerin hepsi doğru çıkıyor. peters isteniyorsa polonara giderse alıncak gibi anladım.

jekiri wilbekin motley peters gibi oyuncular kötü oyuncular değil. hepsinin tutarı bi tarafı var.

ama fakat vesely nin gidişi kaç ay önceden belli. Bari hem yerini doldurmak hemde vesely ve decolondan(indirim) açılan maaşla ciddi oyuncularla anlaşılmış olması lazım. vesely sonrasına şöle bakamazsınız. boşta kim varsa pakıp alcaz diyemezsiniz. ya yerine 1 2 oyuncu ayarlamısınızdır yada uzuna para vermicez kısalara yönelcez dersin. Larkini alırsın ne bileyim okobo exum alırsın felan derizki bi plan var. bence sorun taraftar bi plan görmiyor.

Kocaman vesely gitti ve plan şu. koçu alalım boşta kim varsa koçla seçer alırız. Böle planlama olmaz. Burada polyannacılık yapanlarla sene sonu görüşcezz. herkes iyi kısalar alınacak diye susuyor ama piyasada alınacak nerdeyse oyuncu yok. o zaman gene vesely i göndermekle hata ettik dicez.

Bende ekleyeyim kisa rotasyonuna 1 oyun kurucu 1 uc numara gelir... baska beklenti olmasin bosuna.
Bu durumda da ben muthis ucan kacan bir kisa rotasyonu goremiyorum simdilik.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #12583 : 28 Haziran 2022, 11:28:35 »
Koç  bu uzunlarla yıla çıkmaz.1 uzun 1 kısa gelecektir.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #12584 : 28 Haziran 2022, 11:39:31 »
Koç  bu uzunlarla yıla çıkmaz.1 uzun 1 kısa gelecektir.
Booker ve Polonara'nın yerine mi yanına mı?