Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006914 defa)

0 Üye ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #12600 : 28 Haziran 2022, 21:49:32 »
Exum,De colo,İsmet
Wilbekin,Melih,Sehmuz
Kalinic,pierre,Guduric,Biberoviç
Motley,Peters,Metecan,Samet
Gill,Sertaç,Jekiri
Pangos u alınca da kim savunma yapcak.
pangos,peter,booker,guduric, decolo bunlarla nasıl savunma yapcaz. herkes defolu. wilbekin harici ana rotasyonda savunmacı 1 2 yok. henry kalsaydı pangosu isterdim.
Bu kadro Efes kadrosu ile yarisir maliyet olarak. Ama etkinlik olarak yarisamaz bence.
9 yabancili olmasini gectim (ki 8 yabanci alacagiz) yaptigin kadronun hepsi sutor ama sutu hazirlayacak adam yok. Pangos gelecekse, ki isterim o ayri, Nando gereksiz kalir. Onun yerine oyun kurucu almak faydali olur. Ama uzun rotasyonunda da sure dagitamazsin gibi ... Gill 4 numaradan sure alir 5 den degil. Motley bu durumda 5 den almasi gerekir ki bu da sorun degil..

Sorun su;
Pangos, Wilbekin, Guduric, Pierre, Kalinic, Gill, Motley, Sertac, Exum .... hepsi 20 dakika ve uzeri isterler. E haklari da, her gittikleri takimda bu sureyi alirlar. 20 dakika desen diger 10 oyuncuya 20 dakika kalir :))

Hadi metecan la samet i oyuna almadin diyelim. Yinede Kalinic ve Pierre dahil 7 tane ana rotasyon uzunun var. En az 3 u 20-25 dakika isteyecektir.  2 pozisyonda 80 dakikan var....

Yani hem biraz zor denklem, hemde anlamsiz. O kadar para harcayacaksin ve hic kimse mutlu olmayacak. Takimi boyle kursan net huzursuzluk olur... Nando, jekiri sakatlik yoksa 10-15 dakika civari sure almayi dert etmez bence. Bu tarz en az 2 yabancin daha olmali. Diger 4 yabancin ve Wilbekin de 20 dakika sure almali.

PS:NBA de bu yuzden veteranlar degerlidir. 6-10 dakika arasinda sure almayi kendine dert etmezler.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #12601 : 28 Haziran 2022, 23:54:45 »
Bu kadro Efes kadrosu ile yarisir maliyet olarak. Ama etkinlik olarak yarisamaz bence.
9 yabancili olmasini gectim (ki 8 yabanci alacagiz) yaptigin kadronun hepsi sutor ama sutu hazirlayacak adam yok. Pangos gelecekse, ki isterim o ayri, Nando gereksiz kalir. Onun yerine oyun kurucu almak faydali olur. Ama uzun rotasyonunda da sure dagitamazsin gibi ... Gill 4 numaradan sure alir 5 den degil. Motley bu durumda 5 den almasi gerekir ki bu da sorun degil..

Sorun su;
Pangos, Wilbekin, Guduric, Pierre, Kalinic, Gill, Motley, Sertac, Exum .... hepsi 20 dakika ve uzeri isterler. E haklari da, her gittikleri takimda bu sureyi alirlar. 20 dakika desen diger 10 oyuncuya 20 dakika kalir :))

Hadi metecan la samet i oyuna almadin diyelim. Yinede Kalinic ve Pierre dahil 7 tane ana rotasyon uzunun var. En az 3 u 20-25 dakika isteyecektir.  2 pozisyonda 80 dakikan var....

Yani hem biraz zor denklem, hemde anlamsiz. O kadar para harcayacaksin ve hic kimse mutlu olmayacak. Takimi boyle kursan net huzursuzluk olur... Nando, jekiri sakatlik yoksa 10-15 dakika civari sure almayi dert etmez bence. Bu tarz en az 2 yabancin daha olmali. Diger 4 yabancin ve Wilbekin de 20 dakika sure almali.

PS:NBA de bu yuzden veteranlar degerlidir. 6-10 dakika arasinda sure almayi kendine dert etmezler.

Gayet güzel salağa anlatır gibi anlattın :)

İns güzel oyuncu bulurlar. Kısada Delaney ve pangos kaldı, uzunda milutinov kaldı. Seçenek kalmadı bakalım kimi alcaklar.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #12602 : 29 Haziran 2022, 00:22:21 »
https://youtu.be/iTo6maPvV90

Cenk Duruk
Kemal Erdem
Ve ben
Çok güzel keyifli hararetli yayın oldu.
İzlemek isteyenler, izleyip beğenenler olursa mutlu olurum
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #12603 : 29 Haziran 2022, 00:59:17 »
Keşke hennry kalsaydı be

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #12604 : 29 Haziran 2022, 08:24:14 »
Henry sıkı savunmasıyla faydalı olsa da başka herhangi bir özelliği ile sivrilen bir oyuncu değil. İyi organizatör desem, değil. Şutu iyi desem, değil. Deliciliği iyi seviyede desem, değil. Tek savunması var, diğer özellikler hep vasat seviyede. O bakımdan ahlar vahlar edilecek biri değil arkasından. NBA'den nasıl kontrat bulmayı düşünüyor çok merak ediyorum. Real söylentisi doğru olsa direkt oraya imza atardı bence, o da yalan. Hatta Itoudis'in Henry'i takımda düşünmediğini, o yüzden gitmesine izin verildiğini okudum bir yerde, ne kadar doğru bilmem de. Görelim bakalım nereye imza atacak.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12605 : 29 Haziran 2022, 08:44:21 »
Gayet güzel salağa anlatır gibi anlattın :)

İns güzel oyuncu bulurlar. Kısada Delaney ve pangos kaldı, uzunda milutinov kaldı. Seçenek kalmadı bakalım kimi alcaklar.
yok abi kirdiysam affola...

Valla eldekilerin gitmesine bagli olacak sanirim. Dun Kemal in anlattigi gibi. Araliga kadar Henry yokmus. Buna gore bir kisa kesin alinacak ve oyunu kurabilecek biri gerekiyor bence. Pangos olursa da Nando ile anlasmamak mantikli.

Uzun da gidenlere bagli sanirim. Ama Mulitinov icin bahsedilen 2 M uzeri paralar dogruysa, &*$@#% boyle yonetimi ....

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12606 : 29 Haziran 2022, 08:45:42 »
Henry TBL’de takımı iyi organize etti bence. 6.3 asist ortalaması ile oynamış. Farklı ligler karşılaştırmamak lazım belki ama Calathes Liga ACB’de 6.1 asist yapmış.

Ayrıca bizim hücumumuz savunmadaki agresiflikten başlıyordu. Burada Henry önemliydi.

Son olarak bence enerjinin yukarı çıkmasında en önemli iki parçadan biriydi. Bu da takımın parkedeki motivasyonunun organize edilmesi ya da Amerika’lıların dediği gibi energy management ile alakalı bir katkı.

Savunma kaynaklı sayı bulan takımdan atarak kazanmaya çalışan takıma doğru evrileceğiz gibi görünüyor. Ben ilkini tercih ederdim basketbol tavrı olarak. 90 atıp 100 yediğimiz ya da tam tersi maçları sıklıkla görebiliriz önümüzdeki sezon.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12607 : 29 Haziran 2022, 08:52:11 »
Henry sıkı savunmasıyla faydalı olsa da başka herhangi bir özelliği ile sivrilen bir oyuncu değil. İyi organizatör desem, değil. Şutu iyi desem, değil. Deliciliği iyi seviyede desem, değil. Tek savunması var, diğer özellikler hep vasat seviyede. O bakımdan ahlar vahlar edilecek biri değil arkasından. NBA'den nasıl kontrat bulmayı düşünüyor çok merak ediyorum. Real söylentisi doğru olsa direkt oraya imza atardı bence, o da yalan. Hatta Itoudis'in Henry'i takımda düşünmediğini, o yüzden gitmesine izin verildiğini okudum bir yerde, ne kadar doğru bilmem de. Görelim bakalım nereye imza atacak.

Herry ailevi sebeblerden araliga kadar yok. O zaman istersek takimda kalir, ya da baska takima transfer olur. (bkz https://youtu.be/iTo6maPvV90 )
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2022, 08:55:35 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12608 : 29 Haziran 2022, 08:55:53 »
Herry ailevi sebeblerden araliga kadar yok. O zaman istersek takimda kalir, ya da baska takima transfer olur.
Böyle bir durum varsa hiç PG aramayalım.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12609 : 29 Haziran 2022, 09:49:57 »
Böyle bir durum varsa hiç PG aramayalım.

Abi araliga kadar kopariz Euroleague den... Gelip yeniden takima alisicak vs ... Uzun hikaye

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #12610 : 29 Haziran 2022, 10:01:24 »
Henry gitti.Ne kadar son yıllara damga vursakta Biz Efes Real Barça aurası yüksek organizasyonlar.Henry gitti ailevi sebebler olsada gitmiş yeni kısa şart.Istemesende Milutinov gelecek bence tok alıcıyla fiyat kırma bekleniyor bence.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2022, 10:04:56 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #12611 : 29 Haziran 2022, 10:12:32 »
yok abi kirdiysam affola...

Valla eldekilerin gitmesine bagli olacak sanirim. Dun Kemal in anlattigi gibi. Araliga kadar Henry yokmus. Buna gore bir kisa kesin alinacak ve oyunu kurabilecek biri gerekiyor bence. Pangos olursa da Nando ile anlasmamak mantikli.

Uzun da gidenlere bagli sanirim. Ama Mulitinov icin bahsedilen 2 M uzeri paralar dogruysa, &*$@#% boyle yonetimi ....

Kırılacak bişey yok :). Obradoviçle basketbol izlemeye başladım.çok bildiğimi iddia etmiyorum. daha öncesinden 2 3 kere izlemişliğim vardı. bizde öğrenmeye çalışıyoruz.

Sonuç olarak bu forumdaki çoğu kişi(kasıtlı yollanan troller hariç) klübün iyiliğini istiyor ve seviyeli bir şekilde tartışmanın bi zararı yok :)

• Üye
« Yanıtla #12612 : 29 Haziran 2022, 10:29:31 »
Henry TBL’de takımı iyi organize etti bence. 6.3 asist ortalaması ile oynamış. Farklı ligler karşılaştırmamak lazım belki ama Calathes Liga ACB’de 6.1 asist yapmış.

Ayrıca bizim hücumumuz savunmadaki agresiflikten başlıyordu. Burada Henry önemliydi.

Son olarak bence enerjinin yukarı çıkmasında en önemli iki parçadan biriydi. Bu da takımın parkedeki motivasyonunun organize edilmesi ya da Amerika’lıların dediği gibi energy management ile alakalı bir katkı.

Savunma kaynaklı sayı bulan takımdan atarak kazanmaya çalışan takıma doğru evrileceğiz gibi görünüyor. Ben ilkini tercih ederdim basketbol tavrı olarak. 90 atıp 100 yediğimiz ya da tam tersi maçları sıklıkla görebiliriz önümüzdeki sezon.

Asist ortalaması anlamında söylemedim aslında, asist rakamlarının iyi olduğunu biliyorum. Daha çok oyun aklı olarak üst düzey bir isim olmadığını belirtmek istedim. Guduric'in şu üst üste galibiyetler geldiği sırada üstlendiği saha içi liderliği üstlenebilecek bir basketbol zekası yok yani demek istediğim.

• Üye
« Yanıtla #12613 : 29 Haziran 2022, 11:43:14 »
Herry ailevi sebeblerden araliga kadar yok. O zaman istersek takimda kalir, ya da baska takima transfer olur. (bkz https://youtu.be/iTo6maPvV90 )

Hiç bilgim yoktu böyle bir durum olduğundan. Şimdilik zorunlu ve geçici bir ayrılık olarak yorumlamak mı gerekir acaba? Dediğim gibi savunma anlamında, oyunun belli kırılma anlarında kuyruğu dik tutmak adına önemli oyuncu, takımda kalıyor denseydi de üzülecek halim yoktu, ama gitmesine de ağıtlar yakmam. Koçun o bölgeye belki daha farklı özellikte bir oyuncu istemesi de olası. Diğer transferler açıklandıkça plan az çok netleşir kafamızda.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12614 : 29 Haziran 2022, 11:52:11 »
Guncel Durum;

Wilbekin-Ismet
Guduric-Melih-Biberovic
Pierre-Biberovic
Motley-Polonara-Metecan-Samet
Jekiri-Booker

2 yabanci daha gelecek... kimse gitmezse bunlar 1-2-3 numaralara destek icin olacaktir tahminen. Giden olursa da uzun transferi olur. 1 de turk pivot diye tahmin ediyorum.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2022, 11:52:51 Gönderen: ETIRYAK »